zmiana w radzie nadzorczej spółdzielni mieszkaniowej

Odpowiedzi w temacie (3)

bcioch

1.7.2010

W ciągu roku dwoje członków rady nadzorczej zastępca przewodnuczącego rady oraz sekretarz złożyli rezygnację z pełnienia swoich funkcji. Na ich miejsce wybrano nowych członków. Mam pytanie: 1. czy można od nowa ukonstytuować się wybierając nowego przewodniczącego, zastępce i sekretarza? 2. czy przewodniczący pozostaje ten sam a dwoje nowych członków obsadza funkcję zastępcy i sekretarza? Nadmienie, że nowi członkowie rady chcieli by zmienić przewodniczącego.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mrozowskim

2010-07-02 15:14:11

W takim wypadku na najbliższym posiedzeniu rady nadzorczej należy zgłosić stosowny wniosek. Jeśli znajdzie poparcie większości rady nadzorczej, to przejdzie. Jeśli większość będzie przeciwna, to nie przejdzie. Nowego zastępcę i sekretarza również musi wybrać rada nadzorcza.

bcioch

2010-07-02 17:04:03

Dziękuję za odpowiedż, ale jek przedstawia się sytuacja przy składzie rady 3 osobowej, czy kandydat na przewodniczącego rady może na siebie głosować, a co będzie jeżeli nie i wtedy może być tak że jedna osoba będzie za a druga przeciw?

mrozowskim

2010-07-02 21:35:31

Jeśli kwestia ta nie jest w jakiś sposób uregulowana w regulaminie rady nadzorczej, to myślę, że można. Ale nawet jeśli jest jakieś ograniczenie możecie zagłosować w ten sposób, że ktoś z Was odda głos na siebie. W przypadku naruszenia regulaminu obecny przewodniczący może zechcieć unieważnić głosowanie i przekaże Wam taką informację. Może też tak być, że w przypadku patowej sytuacji rozstrzyga walne zgromadzenie. Jak już wspominałem pierwszym krokiem powinna być lektura regulaminu rady nadzorczej.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: