Forum prawne (strona 681)

nakazu zapłaty nie swoich długów

Witam. sprawa dotyczy mojego meza i jego rodziny. jetsesmy mazenstwem od lat 2 a mieszkamy razem w domu moich rodzicow w sumie od 6 lat. niestety maż nadal zameldowany jest w domu swoich rodziców. i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.23 14:42:43

Proszę o pomoc mieszkanie socjalne

Witam
Proszę o pomoc jestem studentką nie mam rodziców troszkę pracuje żeby łapać koniec z końcem mam pytanie czy w mojeje sytuacji mogę liczyć na mieszkanie socjalne jeśli tak co mam zrobić?Bardzo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.23 13:40:57

ile może zabrać komornik

Witam
Mam pytanie odnośnie ile procent może z wypłaty przejąć komornik?Chodzi mi o ta górną granice czego mogę się spodziewać?Z góry dziękuję za informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.23 12:40:27

Zamierzam złozyc wypowiedzenie w pracy z dwutygodniowym okresem, pytanie- ile wczesniej musze zlozyc

Zamierzam złozyc wypowiedzenie w pracy z dwutygodniowym okresem, pytanie- ile wczesniej musze zlozyc taki wniosek i czy okres zakonczenia umowy musi rozpoczynac sie z nowym miesiącem czy moze to byc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.23 12:19:20

Załamany ojciec - żona chce zabronić kontaktu z dziećmi

Ja bym na twoim miejscu poszukał pomocy w tym stowarzyszeniu ojców poszkodowanych przez sądy. To są ludzie, którzy chyba mieli podobne problemy jak ty (tzn. matki dzieci chciały ograniczyć ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.23 11:50:49

Jestem niepełnoletni i chcę zmienić nazwisko

Możesz zmienić, ale muszą się na to zgodzić opiekuni prawni, czyli twoi rodzice. Sam nie możesz iść do urzędu i złożyć takiego wniosku.  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.23 11:26:7

Pijany student na rowerze..

No to mój drogi skruszony studencie, masz problem.. Będziesz miał proces karny i najprawdopodobniej nie będziesz mógł jeździć na rowerze przez jakiś czas... jeśli masz prawo jazdy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.23 11:11:10

Gdzie złozyć skargę na komornika?

A czy jeśli składa się taką skargę, to czy jest szansa żeby zmienić komornika? I czy to oznacza jednocześnie, że całe postępowanie komornicze rozpoczyna się od początku? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.9.23 8:59:46

czy trzeba podpisywać aneks do umowy?

Wydaje mi się, że możesz odmówić podpisania takiego aneksu i będzie to zgodne z prawem, ale może to sprawić że będziesz miał kłopoty w pracy. Ja miałem podobną sytuację, nie chciałem ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.23 8:55:4

2010.9.23 7:3:21

pracodawca-problem z przyjęciem zwolnienia lekarskiego

Absolutnie nie jest to zgodne z prawem. Zwolnienie lekarskie przerywa bieg urlopu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.23 7:1:52

Czy internetowi piraci powinni się bać????

EEE to dopiero pierwsze głosowanie, nigdzie w mediach nie ma takiej informacji... Zresztą nierealne wydaje mi się ściganie każdego takiego internauty, przecież wtedy musieliby pewnie z 80% użytkowników ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.22 21:25:53

czy mogę odrzucić spadek??

No pewnie, możesz odrzucić spadek, ale musisz to zrobić w ciągu sześciu miesięcy od śmierci ojca. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.22 21:15:50

Budowa drewnianej altany przy granicy działki?

[cytat]

Witam.
Sąsiad postawił sobie drewnianą altankę (wysokość ok 2,5-3m z dachem drewnianym) wielkość ok 15m2, altanka jest przymocowana do podłoża, znajduje się na działce budowlanej, ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.22 21:3:29

alimenty z MOPS

żona niech tylko wystąpi o podwyższenie alimentów na 1200,a sąd prawdopodobnie zasądzi jak się nie stawisz ( posiadam orzeczenia z takich właśnie wypadków - o ile kobieta wniosła tyle otrzymała ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.9.22 20:53:14

Proszę o poradę.

bravo sądowi z jednej strony ,gdy ja zgłaszałam molestowanie czyjegoś dziecka,wnioskowałam ,nikt się tym nie przejął, ograniczenie to nie odebranie władzy.Sąd ma prawo to zrobić bez twojego ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.22 19:6:25

'ojciec' tyran, jego matka także

Witam..
Mam taki problem, za 2 miesiące skończę 18 lat.

Dowiedziałam się, że mężczyzna, który mnie wychowywał nie jest moim biologicznym ojcem.

Mało tego, od kiedy pamiętam był dla ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.9.22 18:6:14

jak napisać odwołanie się od decyzji rady nadzorczej w sprawie wykluczenia mnie jako członka spółdzielni

jak napisać odwołanie się od decyzji rady nadzorczej w sprawie wykluczenia mnie jako członka spółdzielni ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.22 17:57:44

spadek a podatek

Pan X zmarł 5 stycznia 2006 r. Sprawa załatwiana jest u notariusza poświadczenie nabycia będzie 29 września 2010 . czy obowiązek podatkowy w podatku od spadków i darowizn powstanie zatem w 2010 ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.22 17:2:14

proszę o pomoc

Witam mam nadzieje że mi ktoś pomoże od jakiś dwóch tygodni podjęłam nową prace w firmie zajmującej się sprzedawaniem nawozów do kwiatków, dwa dni temu się źle poczułam i poszłam do lekarza ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.22 16:45:21

Proste pytanie

czy jak pracodawca przestał od kilku mieś płacić składki zus ma zaległości a mam umowę na stałe i pełny etat i teraz jestem w 7 mieś w ciąży - i 90 dni już na zwolnieniu lekarskim a zus mi ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.9.22 16:25:40

umowa zlecenia a składki zus

czy jak pracodawca przestał od kilku mieś płacić składki zus ma zaległości a mam umowę na stałe i pełny etat i teraz jestem w 7 mieś w ciąży - i 90 dni już na zwolnieniu lekarskim a zus mi ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2010.9.22 16:22:58

jak obliczyć godzine nadliczbową nauczyciela

Karta nauczyciela określa, że nauczyciel może pracować 18 godzin dydaktycznych plus doraźne zastępstwa plus inne obowiązki do 40 godzin tygodniowo.Za prowadzenie lekcji powyżej 18 godzin dyrektor ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.22 16:21:29

ciaza i chorobowe

czy jak pracodawca przestał od kilku mieś płacić składki zus ma zaległości a mam umowę na stałe i pełny etat i teraz jestem w 7 mieś w ciąży - i 90 dni ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.22 16:12:55

koszty utrzymania dziecka!

Witam
Mam pytanie jakie czy do pozwu o alimenty dla córki muszę tez dołączyć rachunki do arkuszu wyliczającego koszty utrzymania dziecka?z góry dziękuję za informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.22 15:59:20

Wartości graniczne - czy narkotyki będą legalne?

Moim zdaniem powinni zalegalizować lekkie narkotyki. I tak większość młodych ludzi używa tego świństwa, więc przynajmniej będzie nad tym kontrola. No i jeśli będzie to opodatkowane, to przynajmniej ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.9.22 15:47:39

alimenty od ojca zza granicy-jak?

Witam Co mogę zrobić w sytuacji gdy mój były mąż jest za granica i przestał płacić alimenty.Z narodowości jest on anglikiem po rozwodzie przeniosłam się z dzieckiem do Polski do niedawna wszystko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.22 15:42:33

pomocy-mąż nie daje mi pieniędzy

Witam
Proszę o pomoc co mam zrobić mój mąż od dłuższego czasu nie daje mi pieniędzy przez całe życie opiekuję się naszymi dziećmi i nie pracuję mąż płaci rachunki kupuje jedzenie a ja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.22 15:36:19

Zk Włocławek

Witam,
właśnie przeczytałem wpis na blogu jednej z europosłanek. Wynika z niego, że walka z piractwem internetowym zostanie zaostrzona.... Czy to znaczy, że każdego, kto posiada pliki mp3 bądź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.22 15:31:21

wysokość alimentów-potrzebne dokumenty

Witam
Mam pytanie od czego zależy wysokość alimentów jakie dokumenty powinnam dołączyć po pozwu?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.22 15:26:33

związkowcy znowu na ulicach

A dlaczego mieliby tego nie robić? To są ciężko pracujący ludzie, którzy boją się że ich miejsca pracy zostaną odebrane. Takie mamy w Polsce prawo, że każdy pracodawca może zwolnić kogoś ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.22 15:21:8

staż-urlop

Witam
Mam pytanie byłam na stażu a mój pracodawca kazał mi pójść na urlop przymusowy i moje pytanie dotyczy czy dostane z urzędu wynagrodzenie jeśli będę tyle na zwolnieniu?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.22 15:21:8

Mój były chłopak wyzywa mnie i grozi opublikowaniem filmów

a przy okazji to przestroga dla wszystkich, że czasami nie warto nagrywać rzeczy, które niekoniecznie chcemy, aby się kiedyś ukazały publicznie... ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.22 15:11:40

kto dostanie część spadku?

Jeśli nie został pozostawiony testament i jedynymi którzy dziedziczą są dzieci, to jeśli Pan odrzuci spadek, to ta część zostanie rozdzielona między pozostałe rodzeństwo. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.22 15:9:38

WLASNIE WROCIŁAM Z SĄDU szooooooook!

jeżeli nie podobało sie tobie zachowanie Sędziego na sprawie napisz zażalenie do prezesa sądu. Druga rzecz- nastepnym razem w trakcie sprawy żądaj aby to co powiedziala Sędzina zostało wpisane ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.9.22 14:56:51

Sikh na lotnisku i jego turban

Drogi bronchowiczu, jak pewnie przeczytałeś w artykule, turban dla tego człowieka jest symbolem przynależności kulturowej i religijnej - a oznacza to, że on po prostu tego turbana nie może zdejmować. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.22 14:45:38

zasiłek z opieki społecznej

Witam .pracowałem w firmie i z powodu choroby poszedłem na zwolnienie lekarskie po pół roku mnie zakład zwolnił powód choroby, przez 12 miesięcy pobierałem zasiłek z urzędu pracy i też byłem ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.9.22 12:53:40

wypłata wynagrodzenia-wniosek

Poinformować o tym Państwową Inspekcję Pracy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.22 11:57:6

Jak zwolnić się z obowiązku bycia świadkiem w sądzie

Nie wiem czy możesz się zwolnić  obowiązku bycia świadkiem, jak to ująłeś, ale zawsze możesz spróbować przesunąć swoje przesłuchanie.. Jeśli napiszesz do sądu że miałeś tę ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.22 11:56:59

długi żony

Komornik państwu wszystkiego nie zabierze, musi pozostawić przedmioty niezbędne to egzystencji, także kwotę niezbędną do egzystencji. Nie może pobierać więcej niż 50% pensji, nie może zabrać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.22 11:52:10

Spadek-siostra odziedziczyła wszystko

Jeśli nie został Pan ujęty w testamencie, to można próbować w postępowaniu spadkowym uzyskać zachowek, czyli część majątku. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.22 11:44:3

długi alimentacyjne

Hmmm a czy niepłaceniem długów zajął się już komornik? Bo jeśli tak, to komornik sam ustala wysokość ściąganego długu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.22 11:13:6

Witam, w jaki sposób należy przenieść samochód, który jest obecnie w środkach trwałych mojej

Witam,
w jaki sposób należy przenieść samochód, który jest obecnie w środkach trwałych mojej firmy (firma jest obecnie zawieszona) na nowo powstałą firmę żony? Samochód jest moją własnością ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.22 11:8:19

komornik-egzekucja wstrzymana

witam
Dostaje alimenty na dziecko ojciec nie chciał płacić, więc sprawą zajął się komornik, mam teraz problem ponieważ egzekucja została wstrzymana z powodu długów mojego męża w Urzędzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.22 11:0:51

wymledowanie męża bez jego zgody

Witam
Mam pytanie jestem po rozwodzie już parę lat, nie mieszkam z mężem ale jest on ciągle zameldowany u mnie czy bez jego zgody mogę go wymeldować co powinnam napisać, aby mój wniosek nie został ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.22 10:55:34

wcześniejszy odbiór prawa jazdy

Ojjj ja to bym raczej nie liczył na to, że sąd na to zezwoli.. starać się zawsze możesz oczywiście, ale ja miałem podobną sytuację i nic z tego nie wyszło... szkoda zachodu... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.22 10:40:29

Odszkodowanie od zakładu pracy

Witam

Początkiem lipca tego roku mąż podjął pracę w zakładzie jako operator maszyny, na okres próbny 3 msc. Po dwóch tygodniach miał wypadek, maszyna przygniotła mu prawą dloń i złamała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.22 10:37:48

Rozwód i adoptowane dziecko - proszę o pomoc

Straszne, jak czytam takie historie to zawsze myślę - jak można być tak nieodpowiedzialnym!! Dlaczego ta kobieta zdecydowała się adoptować dziecko i zaraz potem znalazła innego faceta!! Ludzie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.22 10:36:46

Witam.Chciałem sie dowiedzieć ile lat może trwać separacja?

Nie jest określone, ile czasu trwać może separacja. Może zatem trwać od jej orzeczenia aż do zniesienia separacji, czyli przywrócenia małżeństwa, albo do orzeczenia rozwodu. Zarówno wniosek ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.22 9:17:15

pracodawca nie płaci (Dania)

Witam,

w wakacje ja i mój brat pracowaliśmy za granicą, a dokładnie w Danii. Dla mnie były to wakacje 5 z rzędu, w trakcie których tam pracowałam, a dla brata drugie. Wszystko było w porządku. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.21 20:21:35

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika