Forum prawne (strona 685)

inna cena przy kasie

witam
Przytrafiła mi sie sytuacja taka, że w przy kasie okazało się że towar ma inna cene niz na sklepie oczywiście cena była wyższa i co teraz?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 10:47:47

kurs prawa jazdy

Witam
Mam takie pytanie czy kurs prawa jazdy może ulec przedawnieniu, parę lat temu skończyłam taki kurs teraz chcę zdawać egzamin czy muszę zapisać się jeszcze raz na kurs czy liczy mi się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 10:42:37

allegro-zwrot

Witam
mam taki problem kupiłam używany telefon na allegro ale nie jestem z niego zadowolona czy mogę go oddać ?Z góry dziękuję za odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 10:34:11

oszukany na allegro

Witam!
Mam pytanie co mam zrobić kupiłem telefon na allegro wpłaciłem pieniądze a teraz cisza nie mogę się skontaktować ze sprzedawcą co mam robić?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.15 10:24:42

zwrot towaru

Witam!

Kupiłem odtwarzacz mp4 ale nie jestem z niego zadowolony czy mogę w ciągu10 dni go zwrócić bez problemu?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 10:21:17

allegro-licytacja

Witam
Mam taki problem wygrałam aukcje na allegro teraz sprzedawca domaga się większej kwoty bo sie niby pomylił co am zrobić?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 10:18:56

Czy PZU ma prawo potracic poszkodowanemu koszt 500zl./franszyzna /od odszkodowania ???

Czy PZU ma prawo potracic poszkodowanemu koszt 500zl./franszyzna /od odszkodowania ??? PZU przyznalo mi odszkodowanie za szkode z tytulu ubezpieczenia OC dla klijenta korporacyjnego lecz pomniejszylo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 10:18:45

naprawa sprzętu

Witam
Mam pytanie po ilu naprawach danego przedmiotu mogę zażądać nowego modelu?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 10:15:52

Jakie składki należy odprowadzać?

Jestem studentem, mam 27 lat i pracuję na umowę zlecenie i jednocześnie pracuję także na umowę o dzieło. Proszę mi doradzić, jakie składki ja powinienem z tego tytułu odprowadzać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 10:8:13

Nie przyjąłem mandatu z obawy utraty prawa jazdy. Mam juz 21 punktów.

Nie przyjąłem mandatu z obawy utraty prawa jazdy. Mam juz 21 punktów. Policjant chciał nałożyc mandat za prędkość w wysokości 300 zł i 6 punktów. Nie chcialem przyjac mandatu bo mysle ze uda ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 10:7:36

Jak załatwić ślub?

Czyje pozwolenie należy zdobyć aby móc wyjśc za mąż w wieku 17 i pół lat? Nie ma tu mowy o ciąży, chodzi po prostu o miłość. Czy po ślubie można z mężem wyjechać za granicę i tam zamieszkać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 10:6:32

brak paragonu

Witam
Mam takie pytanie czy można starać się o reklamacje bez paragonu?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 10:6:22

Zdjęcie mojej osoby w kompromitującej sytuacji

Zdjęcie na którym jestem zostało użyte w lokalnej gazecie. Chodzi o zdjęcie z imprezy organizowanej przez gminę, ale ja wyszłam na tym zdjęciu wyjątkowo niekorzystnie. Czy mogę domagać się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 10:5:4

odmowa reklamacji

Witam
mam taki problem złożyłem reklamacje na buty ale została ona odrzucona nie zgadzam się z opinia rzeczoznawcy co mogę zrobić?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 10:4:25

jak sprzedać samochód po zmarłym mężu?

Czy żona która była współwłaścicielką samochodu może go sprzedać po śmierci męża, czy wpierw musi przerejestrować samochód i stać się jego jedyną właścicielką? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 10:3:0

Widzenie z dzieckiem

Witam
Mam pytanie nie płace alimentów, alimenty płacone są z funduszu alimentacyjnego czy w takiej sytuacji mogę widywać się z dzieckiem mam takie prawo?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.9.15 10:2:18

jak się zabezpieczyć przed licytacją po śmierci

mój brat jest kawalerem i jest ciężko chory, prawdopodobnie jego choroba jest śmiertelna. brat ma sporo długów i zastanawiamy się teraz, jak zabezpieczyć jego mieszkanie, żeby nie zostało zlicytowane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 10:1:0

gdzie sprawdzić stan cywilny?

Czy można sprawdzić w jakimś urzędzie, czy ktoś jest z kimś w związku małżeńskim? tzn. chodzi mi o to, że spotykam się z kobietą ale nie jestem pewien czy ona nie okłamuje mnie w tej kwestii.. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 9:58:49

porysowany samochód na parkingu szkolnym

Moja żona pracuje w szkole, do której dojeżdża samochodem, który parkuje na parkingu szkolnym. Ostatnio ktoś otarł jej samochód ale nie wiadomo kto. Czy ona może od szkoły domagać się pokrycia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 9:57:22

Jak wstrzymać licytację?

Witam,

jeśli dłużnik przelewa na konto wierzyciela 50% zasądzonej kwoty kilka dni przed licytacją to czy jest szansa na zawieszenie tej licytacji? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 9:54:30

długi po ojcu...

Czy jest jakiś sposób, aby nie musieć spłacać długów które narobił mój zmarły ojciec alkoholik? Nie mieszkał on z nami 4 lata przed swoją śmiercią, pozostawał on jednak mężem mojej matki... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 9:49:47

czy istnieje takie coś jak darowizna ustna?

Mój mąż zadeklarował że pieniądze na naszym wspólnym koncie po rozwodzie zostaną przekazane naszemu synowi. Czy takie zobowiązanie może być traktowane jako swego rodzaju darowizna ustna, tzn. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 9:47:31

jak wysłać polecenie zapłaty

Mój pracodawca nie wypłacił mi pensji za 3 miesiące. Mam zamiar przesłać mu wezwanie do zapłaty, ale zastanawiam się czy ja to mam zrobić sam czy to ma mieć jakąś drogę formalną, np. przez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 9:17:43

co lepsze - darowizna czy testament?

Czy bardziej opłaca się przekazać dom w postaci darowizny czy zostawić zapisany w testamencie? Chodzi mi konkretnie o kwestie podatkowe - w którym wypadku płaci się większy podatek. Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 9:14:49

Kamera - legalna?

Mieszkam w bloku. Mój sąsiad od strony parkingu zamontował na zewnątrz swojego okna kamerkę. Nie wiem po co, ale czuję się przez niego nieustannie obserwowany. Czy ja mogę zażądać, żeby on ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 9:12:44

jak wymeldować bratową

Moja bratowa jest zameldowana w mieszkaniu którego jestem właścicielem. Chcę żeby ona się wymeldowała, bo i tak tu nie mieszka od kilku lat, ale ona nie chce. Czy ja mogę ją sam wymeldować?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 9:9:37

jak duży garaż?

Czy ktoś mógłby mi udzielić informacji, jak duży garaż (konkretnie ile m2) można wybudować bez pozwolenia na budowę?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 9:8:19

upadłość zakładu a ja na urlopie wychowawczym....

Zakład w którym pracuje ogłosił upadłośc. Problem jest tego rodzaju, że ja w tym momencie jestem na urlopie wychowawczym. Czy w związku z tym ja będę musiała ten urlop przerwać albo czy świadczenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 9:6:0

urlop wychowawczy dla ojca?

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć w jaki sposób mężczyzna może iść na urlop wychowawczy? Wiem, że ta możliwość pojawiła się niedawno, ja mam synka 2,5 letniego i czy w takim wypadku mógłbym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 9:4:17

jak wygląda rozprawa spadkowa?

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jak wygląda postępowanie spadkowe? czy na takie postępowani trzeba załatwić sobie prawnika? Czy jeśli kogoś nie stać na prawnika, to czy może dostać adwokata ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 9:1:21

kto dziedziczy?

Co się dzieje, kiedy spadkobierca wskazany w testamencie nie doczekuje otwarcia tegoż? Czy spadek dziedziczą zstępni czy spadkobiercy ustawowi tego pierwszego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 8:58:56

jak napisac wniosek o egzekucje alimentow na ten rok

Wzór wniosku:

WNIOSEK O WSZCZĘCIE EGZEKUCJI

Na podstawie wyroku Sądu Rejonowego w ................... (miejscowość) z dnia ................... wydanego w sprawie numer ................... , ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.15 8:41:3

jazda na rowerze po wyroku

Zostałem skazany za jazdę po alkoholu na rowerze, za kilka dni kończy mi się zakaz jazdy. Czy po jego zakończeniu będę mógł normalnie wsiąść na rower czy ja muszę jeszcze udać się do sądu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 8:37:30

CO ZROBIC W ZAISTNIAŁEJ SYTUACJI ???

Dzień dobry !!!! mam pytanie - wykonywałem usługe u klienta konkretnie montaż schodów , w trakcie wykonywania usługi miałem klopoty z samochodem i klient zoboawiazał sie do tego że sam jak bedzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 7:0:22

2010.9.15 0:57:33

jak występowanie przed wsa

jak występowanie przed wsa występowanie prze WSA jak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 0:56:34

wymeldowanie się z mieszkania, do którego przysługuje spółdzielcze lokatorskie prawo

Czy posiadając spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu muszę być w nim cały czas zameldowany na pobyt stały? Czy też możliwe jest wymeldowanie się z tego mieszkania (jednocześnie będąc cały ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 23:1:10

Czy cos nam sie nalezy?

Mam takie pytanie: Moi rodzice, którzy jeszcze żyją odpisali gospodarstwo na jedna córkę, a jest nas 3 siostry. Oprócz siostry nie dostała nic żadna z nas. To co się ostatnio dowiedziałam siostra ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 22:28:59

przelew od rodziny a pdatek?

Witam wszystkich!

To mój pierwszy wpis tutaj,

Moj problem polega na tym ze dostalem od mojej tesciowej przelew na moje prywatne indywidualne konto bankowe, ktorego juz nie mam, przelew w kwocie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 21:52:49

jak uniknąć kary za przekroczenie terminu opłaty akcyzy

jak uniknąć kary za przekroczenie terminu opłaty akcyzy Pomocy mam wezwanie jako podejrzana do UC,art56paragraf 4 kks
Opłaciłam akcyzę od sprowadzonego auta po 2 miesiącach od daty sprowadzenia, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 21:40:35

jak uniknąć kary za przekroczenie terminu opłaty akcyzy

jak uniknąć kary za przekroczenie terminu opłaty akcyzy Pomocy mam wezwanie jako podejrzana do UC,art56paragraf 4 kks
Opłaciłam akcyzę od sprowadzonego auta po 2 miesiącach od daty sprowadzenia, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 20:49:55

gdzie można wyjść na zwolnieniu lekarskim

gdzie można wyjść na zwolnieniu lekarskim ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 18:52:17

jak napisać oświadczenie o sprostowaniu danych osobowych

jak napisać oświadczenie o sprostowaniu danych osobowych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 18:43:40

Czy posiadanie nielegalenego systemu na płycie jest karalne ??

Witam mam pytanie mój syn ma na swoim komputerze wgranego legalneo windowsa, ale ostatnio widziałem na jego biurku płyte z nielegalnym systemem, to czy w takim przypadku łamie prawo ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 17:17:10

Jak napisać apelacje ??

Witam mój tata poszedł na półtora roku do więzienia co mogę zrobić żeby go z wyciągnąć, czy może mi ktoś powiedzieć jak powinna wygladać w takim przypadku apelacja??

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 17:13:56

Zatrzymanie pod wpływem alkoholu

Witam niedawno policja zatrzymałą mojego męża, niestety jest to już jego drugi wyrok, niedawno pierwszy wyrok się uprawomocnił. Co w takim wypadky mu może teraz grozić?? pilnie prosze o pomoc ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.9.14 17:11:18

W jaki sposób można się dowiedzieć czy jest się poszukiwanym ??

Witam mam pytanie czy jest możliwe w jakiś sposób dowiedzenia się czy jest sie poszukiwaym lub czy został może wystawiony list gończy

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 17:5:10

jak napisac zapytanie o zamknięciu kredytu między bankami

jak napisac zapytanie o zamknięciu kredytu między bankami
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 17:2:57

Jak cofnąć postanowienie pozbawienia wolności ??

Witam moja córka miała do zapłąty grzywnę w wysokości 450zł, ale za to że zwlekałą z zapłatą sąd postanowił ją pozbawić 140 dni wolności. co można zrobić aby cofnąć to postanowienie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 17:2:56

czy można wyjechać za granice jeśli się ma wyrok w zawieszeniu ??

Witam chciałabym się zapytać czy jesli mój mąż ma wyrok prawomocny rok w zawieszeniu na dwa lat to czy może on wyjechać za granice na okres trzech miesiecy?? czy w takim przypadku musi on powiadamiać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 16:57:54

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika