Forum prawne (strona 687)

jak przepisać oc ??

Witam moj tata dał mi samochód, ma on podpisaną umowę oc do końca pażniernika, co należy zrobić żeby przepisać to oc na mnie ??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:32:21

Czy mogą mi odmowić wydania zaświadczenia o pracy ??

Istotnie nie ma takiego biowiązku, gdyż świadectwo pracy wydaje pracodawca a nie osoba zlecająca wykonanie dzieła. W takim przypadku "zaświadczeniem" jest sama umowa o dzieło. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.14 10:32:3

parkowanie na miejscu dla inwalidy

Witam,
Mam pytanie co grozi osobie jaka kara za zaparkowanie auta w miejscu przeznaczonym dla inwalidów?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:30:41

czy muszę zwrócić pieniądze za składki jak byłem na chorobowym??

Witam mam problem byłem przez 4 miesiące na zwolnieniu lekarskim w pracy byłem ubezpieczony na ubezpieczeniu grupowym w PZU, teraz jak wróciłem do pracy to zostałem zwolniony a moja szefowa każe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:27:14

co przysługuje kobiecie w ciąży będącej na umowie zlecenie ??

Jeżeli z tytułu pracy na umowie zlecenia Pana żona jest objęta dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym, przysługuje jej zasiłek macierzyński. Zasiłek będzie przysługiwał przez okres ustalony przez ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.14 10:26:38

zarrzymanie prawa jazdy-kara

Witam
Mam pytanie jaka kara jest najkrótsza w przypadku zabrania prawa jazdy?Z góry dziękuję za informacje

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:24:47

odebrany zasiłek rehabilitacyjny

Witam mojej żonie odebrano po 6 miesiącach zasiłek rehabilitacyjny, napisała juz odwołanie od orzeczenia lekarskiego. czy teraz może się ona zarejestrować jako osoba bezrobotna i czy przysługuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:21:38

odbiór prawa jazdy

Witam
Zabrano mi prawo jazdy na okres 3 lat minęło już ponad dwa czy mogę starać się o wcześniejsze odzyskanie dokumentu?Z góry dziękuję za informacje

... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2010.9.14 10:20:51

Czy można przejść na wcześniejszą emerytyre???

Witam moja mama jest nie zdolna do pracy posiada II grupe inwalidzka czy może sie w takim przypadku starać o wcześniejszą emeryture? prosze o jakieś informację

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:18:34

pełnomocnik w procesie cywilnym

Czy jeśli ustalam pełnomocnika w procesie cywilnym, to czy każde jego zeznanie będzie traktowane dosłownie jako moje? Czy ja mogę ewentualnie zrewidować te zeznania? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:18:24

Potrącenie pieszego na pasach a grzywna

Witam!
Mam pytanie jak wysoka będzie grzywna w przypadku potracenia osoby?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:18:17

brak dokumentów

Witam
Mam pytanie co grozi osobie jeśli zostanie ona poproszona o wylegitymowanie się a nie będzie miała ze sobą żadnych dokumentów?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:16:31

ile wyniesie mnie ubezpieczenie??

Witam moja żona nie posiada prawa do załku dla bezrobotnego i teraz chchiałbym ją ubezpieczyć na swoje ubezpieczenie ilę będę musiał za to płacić??
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:16:19

jak zmusić do zmiany nazwiska?

Rozwiedliśmy się z żoną, jednak żona do tej pory nie zmieniła nazwiska (to znaczy nie zrezygnowała z nazwiska). Czy jest jakiś sposób, aby ją zmusić do tego? Czy ona ma prawo używać tego nazwiska?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:16:19

kara za jazde po alkoholu

Witam
Mam pytanie ile w aktach widnieje incydent za prowadzenie auta po spozyciu alkoholu?Z góry dziękuję za odpowiedzi

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:13:48

odrzucenie dziecka - czy będę miał kłopoty?

Witajcie,
10 lat temu uznałem dziecko, od początku wiedziałem że nie jest moje. Teraz chciałbym się zrzec dziecka. Czy mogę zostać oskarżony o poświadczenie nieprawdy jeśli ktoś dowie się, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:11:27

Czy komornik może zająć komputer syna?

Mamy z żoną długi i będzie przeprowadzona egzekucja komornicza. Czy podczas takiej egzekucji komornik może zająć np. komputer które dziecko dostało od babci na komunię? Czy jest jakiś sposób, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:6:52

punkty karne

witam ,
mam pytanie o punkty karne, kiedy zabiorą prawo jazdy czy wtedy kiedy ma ktoś 24 punkty czy dopiero po przekroczeniu?Z góry dziękuję za odpowiedzi

... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.9.14 10:5:22

Jak spisać intercyzę?

Witam, chcemy spisać z narzeczoną intercyzę. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jak sie to robi? Czy aby taką spisać trzeba iść do notariusza?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:2:12

czy nadal będzie dostawać rente rodzinną ??

Witam mój ojciec idzie na emeryturę czy jesli na nią przejdzie to czy nadal będzie dostawać rente rodzinną, którą ma przyznaną bez terminowo.


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:0:10

zaśmiecanie-kara

Witam.
jaka kara grozi za zaśmiecanie lasu?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:0:10

Jak uzyskać zwrot kosztów sądowych?>

Rok temu w procesie cywilnym sąd kazał zwrócić człowiekowi z którym się spierałem koszty sądowe. Do tej pory jednak pieniędzy nie dostałem. Gdzie powinienem się zwrócić, aby wymusić zwrot ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:59:48

16 latek sam w mieszkaniu

Witam Państwa,
mieszkam w niedużej miejscowości, do większego miasta jest ok. 35 km. Tam chodzi mój syn do liceum i musi do niego codziennie dojeżdżać. Ma 16 lat i zastanawiamy się z mężem, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:58:31

pismo do sądu

Witam
W ile egzemplarzach wnosi się pismo do sądu?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:58:9

czy jest ważna data wpłaty AC??

witam chciałabym się zapytać czy jest ważna data pomiędzy terminem spłaty a wpłaty AC jeli wpłaciłam tą po terminie ??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:57:47

Jazda z nieodpowiednią kategorią.

Witam
Co grozi osobie która porusza się na motorze ale nie ma prawa jazdy-dobrej kategorii??Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:56:21

ubezpieczenie NW do jakiego czasu można sie o nie ubiegać

Witam mam pytanie moja mama miała wypadek ile czasu od wypadku może się ona ubiegać o odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia NW ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:55:41

ile moge dostać od ubezpieczyciela??

Witam trzy dni temu miałem wypadek jechałem z moja mamą oraz z moim dzickiem. na szczęscie nic nam sie nie stału jedynie jakies stłuczenia. ile mogę dostać od ubezpieczyciela w takim przypadku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:53:17

dowód w sprawie

Witam
Mam pytanie czy kopia nagrania może być dowodem w sprawie?Z góry dziękuję

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:49:32

Czy mogę liczyć na zmianę umowy o dzieło na inną ??

Zmiana formy umowy (np na umowę o pracę) w zasadzie leży w gestii zamawiającego (osoby zlecającej wykonanie dzieła). Natomiast wykonujący dzieło może rozważyć złożenie powództwa do ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.14 9:48:1

co dostanie ubezpieczyciel z rozprawy sądowej??

witam mam pytanie czy firma gdzie jest zawarta umowa o OC odstanie jedynie zeznanie ze sprawy sądowej czy też dostanei wyrok sadowy?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:46:54

odejście z pracy

Witam wszystkich,
Mam takie pytanie jeśli odejdę z pracy to czy muszę oddawać pracodawcy koszty moich szkoleń?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:45:56

czy mogę się ubiegać o odszkodowanie jeśli byłem wpływem alkoholu??

Witam chciałbym się dowiedzieć czy mogę sie ubiegać o odszkodowanie jesli zarówno ja jak i sprawca wypadku bylismy pijani, to czy w takim wypadku mogę ubegać o odszkodowanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:41:37

zmainy w umowie

Witam,
Jak dokonać zmian w umowie?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:39:12

do kogo sie mam zgłosić zeby dostac ubezpieczenie za złamana noge

witam przedwczorja złamałam noge pracuje na umowie na czas nieokreślony i mam standardowe ubezpieczenie z tytułu zatrudnienia to czy w takim wypadku mogę się ubiegać o odszkodowanie, do kogo mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:38:6

jak zamienić punkty z fotoradaru?

Ostatnio dostałem zdjęcie z fotoradaru... I 8 punktów karnych. Jeśli zostaną one mi przyznane, to zostanie mi zabrane prawo jazdy. Czy jest jakiś sposób, aby sąd odstąpił od przyznania mi tych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:37:1

długi matki

Witam
Mam problem moja mama ma wysokie długi czy komornik może mi zająć wypłatę dlatego, że jestem jej dzieckiem?Z góry dziękuję za pomoc

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:36:39

Ubezpieczyciel nie chce sie pojawić żeby wycenić samochód

Witam mój ojciec trzy tygodnie temu miał stłuczke, zgłosił ja przez internet do ubezpieczyciela, dostał potwierdzenie zgłoszenia oraz numer szkody ale od tamtej pory jeszcze sie nikt nie pojawił. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:34:46

Jak dostać wyrok łączny?

Czy sąd zawsze na wniosek oskarżonego łączy wyroki czy może z takiego rozwiązania zrezygnować? czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć, jak sąd o tym decyduje? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:31:3

gdzie można dostać zaświadczenie o ubezpieczeniu dziecka ??

Witam czy może mi ktoś udzielic informacji gdzie dostać zaświadczenie że dziecko jest gdzieś ubezpieczone jesli jego ojciec siedzi w więzieniu a matka nie pracuje?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:28:40

zabezpieczenie przed paserstwem

Witam, zdarza mi sie handlować różnymi rzeczami, które kupuję od różnych ludzi czy to na targu czy od ręki. Potem sprzedaję je na allegro. Zawsze dostaję zapewnienie, że te rzeczy należą do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:27:34

Dziwna sytuacja...

Mój znajomy miał taką sytuację, że był w pewną sprawę zamieszany, ale ostatecznie został uniewinniony. Musi tylko zapłacić pewnemu człowiekowi pieniądze. Sęk w tym, że nie wiadomo jak się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:25:26

czy można sie ubiegać o odszkodowanie z pracy za pobicie??

Witam mojego męża przedwczoraj pobito jak wracał z pracy, ma wybite dwa zęby i przesuniętą przegrode nosa, czy może się on ubiegać o odszkodowanie z ubezpieczenia które płaci w pracy


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:24:59

reklamcja

Witam
mam pytanie co mam zrobić nie przyjęli mi butów do reklamacja stwierdzono, że jest to moja wina a ja się z tym nie zgadzam?Z góry dziękuję za odpowiedzi

... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.9.14 9:24:53

Włamanie do skrzynki e-mailowej

Witam, czy włamanie się komuś na skrzynkę mailową i do komunikatora może podlegać karze? Bardzo proszę o udzielenie mi informacji, gdzie taką sytuację należy zgłosić. Dziękuję za rady.

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:20:35

jak zrzec się wkładu mieszkaniowego?

W jaki sposób można się zrzec części wkładu mieszkaniowego w spółdzielni? Czy trzeba to zrobić w akcie darowizny czy jest jakiś inny sposób? Pozdrawiam
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:19:16

naklejanie plakatów

Witam,
Mam takie pytanie jaka kara grozi za naklejania plakatów w niedozwolonym miejscu?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:18:26

czy dziecko zawsze ma bezpłatna opieke zdrowotną?

Witam mam pytanie czy jeśli rodzice dziecka nie pracują oraz nie są zajresjestrowani jako bezrobotni to czy ich dziecko podlega bezpłatnej opiece zdrowotnej czy nie ?? może mi ktoś udzielić takiej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:17:59

Uciążliwa sąsiadka - podać do sądu?

Czy jest jakaś szansa, aby sąd zajął się moją sąsiadką, która zupełnie zaniedbuje swoje mieszkanie, znosi jakieś śmieci do domu i z tego robią się karaluchy i prusaki które przechodzą do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:17:14

Co zrobić żeby mi wypłacili odszkodowanie za nowe części do auta??

Witam mam sprawe jakiś czas temu miałam kolizję, teraz dostałam wycene szkody i się bardzo zdziwiłam ponieważ ubezpieczyciel wycenił mi części samochody za połowę ale mój samochód ma dopiero ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:15:16

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika