Forum prawne (strona 689)

alimnety

Witam
Mam pytanie jestem pozbawiony praw do dziecka czy w takiej sytuacji muszę płacić alimenty?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 10:48:36

Badania aresztanta

Czy w momencie, kiedy oskarżony idzie do aresztu, są przeprowadzane kompleksowe badania lekarskie i psychologiczne czy do aresztu może trafić każdy bez względu na jego stan zdrowia? Bardzo proszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 10:45:31

co dalej po uprawomocnieniu wyroku?

Czy jeżeli wyrok sie uprawomocnił a ja się z nim nie zgadzam to jaka jest dalsza droga do zakwestionowania tego wyroku? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 10:43:51

czy moge jezdzic na starym OC??

Witam kupilem samochod na gieldzie z a pomoca posrednika i ma teraz pytanie czy jak juz go zarejestrowalem to moge moge korzystac z polisy OC poprzedniego wlasciciela jesli jest do konca pazdziernika czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 10:42:55

małżeństwa homoseksualne w Polsce jednak legalne!

Przeczytalem dzisiaj na jednym z portali o tym, że 2 kobiety (tzn. kobieta lesbijka i transseksualista) wzięli ślub. I tak sie zastanawiam nad jedną kwestią - jak prawo cywilne zapatruje się na taką ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 10:38:19

pozbawienie władzy rodzicielskiej czy zakaz kontaktów z dzieckiem?

to powiedz w sądzie jak jest i wystąp z kontr-pozwem o ograniczenie mu władzy oraz na widzenia jego z dzieckiem tylko w twojej obecności bądź kuratora sądowego,spytaj sędzię jeśli orzeknie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.9.13 10:33:7

czy mona ubezpieczyc samochod na niemeckich numerach ??

witam moj brat niedawno sciagnal samochod z niemiec czy jest mozliwosc zeby go zarejestowac w Polsce na niemiekich numerach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 10:32:54

Kolizja drogowa za granicą.

Witam
Mam pytanie mój mąż był uczestnikiem kolizji drogowej za granica nie był sprawcą i jak ta sprawa wygląda?Z góry dziękuję za odpowiedzi

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 10:32:45

czy moge dowiedziec sie o wysokosci odszkodowania ??

witam jakis czas temu spowodowalem wypadek niestety k ktorym zmary moj kolega, teraz jego rodzice staraja sie o odszkodowanie z mojego ubezpieczena. chcialbym sie zapytac czyjest taka mozliwosc abym sie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 10:29:20

czy mozna dopisac do ubezpieczenia zdrowotnego czlonka rodziny ??

Witam jestem rencista pierwszej grupy inwalidzkiej i chcialabym sie zapytac czy moge do swojego ubezpieczenia zdrowotnego wpisac swojego ojca ktory jest na bezrobociu bez prawa do zasilku. jesli jest to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 10:26:15

jak unieważnić umowę

Czy jeśli moja matka, która ma problemy psychiczne, podpisała umowę o pożyczkę i wzięła pieniądze, to czy mogę anulować tę umowę nie zwracając odsetek? Matka ma stwierdzoną chorobę ale ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 10:24:22

Co po rozwodzie.

Witam,
mam trochę nietypową sprawę. Otóż ja i mąż mamy 2 mieszkania i mamy zamiar wziąć rozwód. Jednak z kilku powodów nie chcemy dzielić majątku po rozwodzie. Czy możemy ustalić w sądzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 10:23:14

czy moge ubezpieczyc dziecko jesli zrobila to moja zona ?

Witam jestem z zona w separacji , oboje tez jestesmy na bezrobociu. czy moge wpisac swoje dziecko do ubezpieczenia jesli moja zona to zrobila, ale niestety nie moge zdobyc zadnych dokumentow zeby to potwierdzic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 10:22:5

Podział mieszkania?

Witam, przed ślubem kupiłem mieszkanie, spłaciłem je płacąc raty przez 15 lat. Kiedy zawierałem z związek małżeński mieszkanie było już spłacone. Z żoną nie zawarliśmy rozdzielności majątkowej. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 10:21:27

jak zmusic firme do wyplacenia wiekszego odszkodowania?

Witam moj syn mial pol roku temu stluczke, sad orzekl ze zaden kierowca nie zawinil. a teraz firma faceta ktory we mnie wjechal chce wyplacic mi jedynie za polowe koszktow naprawy. co musze zrobic teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 10:17:15

brak dowodu rejestracyjnego

Witam
Mam pytanie co grozi osobie która nie będzie miała przy sobie dowodu rejestracyjnego znaczy zgubiłem go?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 10:17:13

czy mozna zrezygnowac z polisy OC?

Witam moj syn ostatnio wykupil polise OC ale poznije stwierdzil ze ma ona nie korzystne warunki. czy moze z niej teraz zrezygnowac ??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 10:13:58

kiedy 17-latka może sie wyprowadzić

kiedy 17-latka może sie wyprowadzić kiedy 17-latka ma problem w rodzinie i chce sie wyprowadzić do chłopaka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:57:23

jak wyglada ubezpieczenie po 26 roku zycia ??

witam mam pytanie niedlugo koncze 26 lat i nadal jestem sytudentem, chchialbym sie dowiedziec co sie dzieje z moim ubezpieczeniem pozniej po 26 riku zycia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:55:55

czy musze zwrocic pieniadze ??

witam ma takie pytanie czy ubezpieczyciel moze zarzadac zwrotu pieniedzy jesli byly one przeznaczone na pokrycie kosztow naprawy samochodu w kolizji ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:50:59

mandaty za parkowanie

Witam Państwa,
Mam pytanie nie mam zapłaconych kilu mandatów za parkowanie co mi grozi?czy po jakimś czasie nie zostają one przedawnione?z góry dziękuję


... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.13 9:50:49

jak dostac odszkodowanie przy obopolnej winie kierowcow??

witam moj brat mial wypadek, policja po ogledzinach stwierdzila ze wina jest obopulna ale teraz ma problem z odszkodowianie poniewaz ubezpieczenie nie pokywa w takimprzypadku naprawy samochodu. co w takim ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:49:36

czy moge sie ubiegac o odszkodowanie za przestoj samochodu ?

Witam
mam problem w tamtym tygodniu mialem stluczke sprawca byl drugi kierowca. jak do tej pory jeszcze nie pojawil sie rzeczoznawca zeby obejrzec moj samochod a niestety potrzebuje samochodu do pracy, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:47:2

jak wyjasnic problem z UFG

Witam moj tata ma proble trzy lata temu upil samochod ale go nie rejestrowal poniewaz po tygodniu go sprzedal. teraz fundusz kaze mu zaplacic za zalegle OC poniewaz w CEPiKu samochod ciagle figuruje na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:43:12

czy musze placic OC za drugie pol roku ??

Witam ma mykupione Oc na pol roku ale niestety rozbilem troche samochod czy teraz w takimprzypadku bede musial wykupic to OC tez na drugie pol roku. A jesli zmienie samochod to czy bede mogl przeniesc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:40:9

kolizja autem służbowym

Witam
mam pytanie jak wygląda sprawa kolizji w przypadku auta firmowego?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:37:58

odszkodowanie po zawale

Witam,
moja mama miala zawal i chcialbym sie dowiedziec czy jest mozliwosc ubiegania sie o odszkodowanie z tytulu renty, co trzeba zrobic aby dostac takie odszkodowanie prosze o informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:37:48

kupiony samochod nie jest zarejestrowany

Witam moj brat kupil dwa lata temu jakiegos grata i nigdzie tego nie zglosil. prowdopodobnie auto nie mialo polisy OC. co mu w takim przypadku teraz grozi za to ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:35:52

czy mozna ubezpieczyc w dwoch firmach ??

Witam ma pytanie pracuje z zakladzie i czesc osob jest ubezpieczona w jednej firmie a druga w innym. czy moze to tak funkcjonowac?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:33:25

czy mona ubiegac sie z ubezpieczenia pokrycie kosztow za pochowek ??

witam rok temu zginela moja siostra kierowca ktory prowadzil samochod zostal unienwinniony czy jest teraz mozliwosc zebysmy chociaz dostali z ubezpieczynia kierowcy pieniadze na pokrycie kosztow pochowku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:31:6

czy mozna dostac odszkodowanie jesli poszkodowany byl pijany ??

Witam mam pytanie moj brat zostal zabity przez samochod niestety byl pijany i przchodzi w niedozwolnym miejscu. czy jest mozliwosc zeby dostac odszkodowanie od sprawcy lub z jego ubezpieczenia. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:30:48

brak okularów-kara

Witam
Mam pytanie co grozi osobie, która zostanie zatrzymana bez okularów a powinna je mieć?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:29:41

Pasy bezpieczeństwa-kara

Witam
mam takie pytanie jaka kara grozi za jazdę bez zapiętych pasów i to te karę musi zapłacić kierowca czy pasażer, który nie miał tych pasów zapiętych?Z góry dziękuję za odpowiedzi

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:27:26

informacje o roszczeniu wobec rzeczoznawcy majątkowego

Witam! czy ktos mgl by mi udzielic informacji odnosnie możliwosci roszczenia wobec rzeczoznawcy majątkowego w oparciu o ubezpieczenie zawodowe OC tegoż zawodu.
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:24:45

Rozwód bez zgody żony

Moja żona nie chce dać mi rozwodu. Od jakiegoś czasu żyję z inną kobietą i zgadzam się na rozwód z orzekaniem o winie. Chcę zrobić wszystko, aby rozejść się z żoną. Czy jest jakiś sposób, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:23:38

po jakim czasie moge miec sprawe w sadzie ??

Witam chce zlozyc pozew przeciwko PZU poniewaz odmowli doplaty odszkodowani i mam takie pytanie po jakim czasie od zlozenia pozwu moge sie spodziewac ze bedzie ta sprawa rozpatrzona?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:23:16

KARA GRZYWNY

Witam
Mam takie pytanie zostałem ukarany kara grzywny zapłaciłem od razu jak długo ten incydent będzie w moich aktach czy w ogóle on zniknie?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.9.13 9:23:8

jazda motorowerem

Witam
Mam pytanie mój syn który jeszcze nie jest pełnoletni ma motorower ma kartę motorowerową czy może on przewozić inne osoby?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:21:6

Mieszkanie z nieletnią

Mam 29 lat. Spotykam się z dziewczyną, która nie ma jeszcze 18 lat. Czy jeżeli ja z nią zamieszkam, na co wyrażają zgodę jej rodzice, to czy Policja może mnie za to ścigać jeśli ktoś ją o ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:20:53

czy lepiej samemu ubiegac sie o odszkodowanie komunikacyjne czy nie ???

witam ostatnio mialem wypadek i chcialbym sie dowiedziec czy lepiej jest samemu sie ubiegac o odszkodowanie komunikacyjne czy tez lepiej wynajac jakas kancelarie ??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:20:29

co daje OC osobowe ??

Witam chcialbym sie zapytac jak wyglada sprawa z OC osobowym i jesi jest taka polisa to co zwraca strona pokrzywdzona ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:18:31

Żona w separacji bierze dzieci za granice - co robić?

Czy jeżeli żona, będąc w separacji z mężem bierze niepełnoletnie dzieci i wyjeżdża z innym mężczyzną za granice, to czy mąż może zażądać aby sąd ją ścigał i żeby odesłała dzieci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:18:30

jazda motorem bez prawka

Witam
Mam pytanie co grozi za jazdę na motorze bez prawa jazdy?Z góry dzięki


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:18:19

czy mozna ubezpieczyc kogos bez jego zgody ??

Witam chialabym sie zapytac czy jest mozliwosc ubezpieczenia siebie i swojego ojca bez jego zgody ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:16:55

zabrane prawa jazdy za granicą

Witam
Zabrano mi prawo jazdy za granica czy mam je odebrać w Polsce czy tam gdzie zostało mi zabrano?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:15:53

Jak znaleźć ojca dziecka

Witam!
Moja koleżanka ma duży kłopot. Otóż okazało się że jest w ciąży z mężczyzną którego nie zna. Historia stara jak świat, stało się to na imprezie, po alkoholu. Wie jedynie, że to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:15:22

Kolizja drogowa-ucieczka

Witam
Mój mąż brał udział w kolizji drogowej nie był sprawcą a uciekł z miejca wypadku co mu grozi?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.13 9:13:37

pytanie o pozew

Czy składając pozew o rozwód trzeba dołączyć dokumenty takie jak oryginały aktu małżeństwa i akt urodzenia dziecka czy może to być kserokopia? Jakiego rzędu trzeba ponieść koszty składając ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:12:21

Chory psychicznie-prawo jazdy

Witam
Mam pytanie jak wygląda sprawa prawa jazdy u osoby niepełnosprawnej czy taka osoba może mieć taki dokument?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:11:43

wyjście więźnia - czy przysługuje jakaś pomoc?

Czy więzień wychodzą z więzienia (konkretnie po 5,5 roku) otrzymuje od państwa jakieś pieniądze na ułożenie sobie życia? Czy są to jakieś konkretne kwoty? Bo chyba nie można takiego człowieka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:7:31

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika