e-prawnik.pl Porady prawne

Windykator z biblioteki

Odpowiedzi w temacie (0)

zabeczka3

13.5.2010

Witam, tydzień temu przyszedł list do mojej mamy, z firmy windykacyjnej, że musi zapłacić 500 zł za przetrzymanie książki z biblioteki i jeśli tego nie zrobi sprawa trafi do sądu. Na początku nie wiedziałam o co chodzi, ale potem okazało się, że o książkę, którą wypożyczałam 5 lat temu, będąc jeszcze w gimnazjum:/ Przypadkowo została zaniesiona do piwnicy. Nie przychodziły żadne przypomnienia ani nic, a teraz nikt z biblioteki nie chce z nami rozmawiać, tylko odsyłają nas do firmy windykacyjnej:( Nie mamy pieniędzy, żeby zapłacić, a książkę oczywiście oddam. Proszę o pomoc

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Witam Mam taki ogromny problem nie mogę spłacić kredytu, windykator już dzwonił co może zriobić? Czy jest możliwe aby dług rozłożył mi na raty? z góry dziękuj czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • Witam, czy jest jakiś sposób, aby ściągnąć dług bez udziału komornika, np. czy idąc do windykatora to on zajmie się taką sprawą? I jakie uprawnienia ma windykator w świetle prawa? czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam jakie prawa ma windykator? czy może nachodzić dłużnika w pracy albo dzwonić po dalszej rodzinie i informować o wysokości długu i terminie spłaty? Bardzo proszę o pomoc czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • windykator.... brat miał wypadek samochodowy, był pod wpływem alkoh. miał wtedy 19 lat, od tej pory jest osoba niepełnosprawną, teraz ma zapłacic zwrot odszkodowanie z PZU, 120 tyś. ale nie ma (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, na wstępie zacznę od tego, że 3 lata temu wypożyczyłam książkę z biblioteki miejskiej, w tym czasie też zmieniłam miejsce zamieszkania. Ostatnio znalazłam tą książkę i dziś oddałam (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)