Forum prawne (strona 691)

Alimenty na dziecko od męża, który porzucił rodzinę i pracę

Nie mogę wystąpić o rozwód póki wyrok o zasądzeniu alimentów się nie uprawomocni, tak mi sędzina tłumaczyła. Mówiła ze gdybym zlozyla o rozwód teraz to od nowa załatwiane by były alimenty, ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2010.9.11 14:18:8

Komitet rodzicielski

Witam .

to powinno wyjasnic wątpliwości :



USTAWA

z dnia 7 września 1991 r.

o systemie oświaty

Art. 54. (...)
2. W celu wspierania działalności statutowej szkoły lub placówki ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2010.9.11 10:34:24

Alimenty-sprawa

Jak mniejszą kwotę ? Zmniejszyć obecne alimenty ? Żeby sąd zmniejszył alimenty to po pierwsze ojciec musi udowodnic ze pogorszyły sie jego warunki nie z jego winy , po drugie musiałby do tej pory ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.11 10:33:18

jak ustanowic pelnomocnikiem moja siostre w sprawie o podwyzszenie alimentow na mojego syna

jak ustanowic pelnomocnikiem moja siostre w sprawie o podwyzszenie alimentow na mojego syna ja mieszkam na sycylii nie podwyzszalam alimentow od okolo 13 lat.ostatnio zasadzone przez sad to170zl,moj syn ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 10:8:55

Wyżucenie podlokatora

Podpisałeś umowę na rok, więc do końca trwania umowy podnajemcy mogą tam przebywać.

Natomiast względem ADM-u złamałeś warunki umowy i konsekwencją tego najprawdopodobniej będzie eksmisja.

Nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.10 21:35:51

czy mogę wyrzucić tę osobę?

Nie możesz ani zmienić zamków ani tej osoby wyrzucić.
Możesz natomiast, a nawet powinieneś wnieść sprawę do sądu o zasądzenie eksmisji.

... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.10 21:28:32

WYMELDOWANIE BEZ MOJEJ WIEDZY I ZGODY!!!

OD URODZENIA CZYLI PRAWIE 40 LAT JESTEM ZAMELDOWANA W DOMU RODZICÓW. 8 LAT TEMU ZMARŁ MÓJ TATA. W DOMU RODZINNYM POZOSTAŁA MATKA I JEDEN Z BRACI. ROK TEMU PO WIELKIEJ KŁÓTNI WRAZ Z MĘŻEM I DWÓJKA ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 20:44:9

Umowa o przejęcie długu!

Umowa o przejęcie długu! Pożyczyłam koleżance sporą sumę pieniędzy,przy pożyczce spisałyśmy umowę,miałyśmy też świadków przy tym.Teraz koleżanka nie płaci mi już trzy miesiące,czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 18:47:16

pozew zbiorowy przeciw presco

szykujemy pozew zbiorowy przeciw firmie presco ,jest juz 20 os,prosze o kontakt zainteresowanych .na email-sebaul@interia.pl .pomoc prawna przez kancelarie adwokacka koksztys , poprowadzi ta sprawe .za ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 18:12:18

alimenty

Witam.
Mam taki problem ojciec nie płaci na mnie alimentów mam już ukończone 18 lat co mogę zrobić studiuję wiec przydałyby się te pieniądze?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 14:4:40

Alimenty!

Witam.
Co mam robić w takiej sytuacji mam dziecko z mężczyzna który w chwili obecnej wyjechał za granica i przestał płacić alimenty co teraz?Z góry dziękuję za pomoc

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 13:54:55

ściąganie alimentów od obcokrajowca

Witam
Mam taki problem mam dziecko z obcokrajowcem, jest on w chwili obecnie za granica i nie wiem czy kiedyś wróci jak wygląda sprawa o alimenty jeśli ojciec jest poza Polską?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 13:43:55

jak poprawnie wypełnić druk krs - zk .

jak poprawnie wypełnić druk krs - zk . ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 13:27:58

Podnoszenie alimentów

Witam,
Mam takie pytanie mam dziecko z kobietą z którą obecnie nie jestem płacę alimenty na syna teraz planuje ślub z inna kobieta czy to wpłynie na wysokość alimentów spłacanych przeze mnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 13:27:31

ciążą a niepełnoletni

Witam
Mam pytanie jak wygląda sprawa ciązy jeśli oboje przyszłych rodziców nie są pełnoletni kto w takiej sytuacji ma prawo do dziecka?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 13:24:12

niepełnoletnia w ciąży

Witam
Moja córka zaszła w ciąże z chłopakiem który ma 20 lat ale ona nie jest jeszcze pełnoletnia i moje pytanie dotyczy dziecka kto będzie miał do niego prawo jeśli matka jego nie ma ukończonych ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.10 13:15:10

pełnoletni-prawo

Witam
Mam pytanie jestem już pełnoletni czy dalej moi rodzice mają prawo za mnie decydować?Z góry dzięki

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 13:13:1

alimenty

witam
Mam takie pytanie dostaję alimenty od ojca tylko pieniądze są wpłacane na konto mamy jestem już pełnoletnia co mam zrobić aby dostawać alimenty na własne konto?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 13:9:6

rozwód -meldunek

Witam.
Mam taki problem mój mąż mnie zdradził wyprowadził się z mieszkanie jest tam zameldowany czy muszę mieć z nim rozwód aby go wymeldować?Z góry dziękuję za odpowiedzi

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 13:6:42

czy mozna dostac odszkodowanie z AC??

witam,
podczas jazdy moja corka przez przypadek uszkodila sobie samochod o barierke czy moze sie ona teraz ubiegac o odszkodowanie z AC. ma wykupiony caly pakiet w PZU ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 12:5:23

jak dostac odszkodowanie od wlasciciela drogi ??

Witam!!! moj chlopak jadac ostatnio na rowerze wpadl w dziure na drodze i zlamal sobie noge czy jest jakas ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 12:2:29

pieniadze z polisy posagowej

Witam chcialabym sie dowiedziec kiedy mija termin przy realizacji polisy posagowej ??Czy PZU moze przejac jakim sposobem pieniadze z tej polisy ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 11:59:37

wypadek spowodowany przez rowerzyste

Witam pewnego dnia mialem wypadek z zona, spowodowal go rowerzysta czy jest teraz mozliwosc odzyskania jakos odszkodowani od tego rowarzysty za zniszczenie samochodu?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 11:57:46

czy przejme oc po wspolwlascicielu

Witam czy jesli zmarl wspolwlascicie samochodu to jak on posiadal znizki to czy drugi wspolwlasciciel moze przejac po nim znizki ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 11:54:50

zaleglosci z wyplata odszodowanie ??

Witam moge sie ubiegac o wyplate odeten od ubezpieczyciela jesli zwlekaz z wyplata okolo 4 miesiecy ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 11:52:47

czy bede musial placic zalegle oc ??

Witam moj syn postanowil kupic sobie samochod ale auto przez 10 lat stalo w garazu, czy jesli kupi ten samochod to czy bedzie musial uregulowac dlug za polise oc poprzedniego wlascicieka, poniewa on nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 11:47:12

czy strace ubezpieczenie ??

Witam od lipca jestem na bezrobociu czy jesli mi sie skonczy zasilek to jednoczesnie strace ubezpieczenie jak jestem zajestrowany w Urzedzie Pracy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 11:47:7

kogo obciaza za stluczke ??

Witam moj syn pozyczyl ode mnie samochod i mial stluczke. chcialbym sie teraz zaptac komu zmniejsza znizki mnie czy mojemu synowi, ktory posiada motor i takze ma znizki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 11:44:40

spowidowinie stluczki

witam mialem stuczke ale nie posiadam zadnych znizek czy mohe teraz napisac jakies oswiadczenie do PZU?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 11:41:51

co dalej musze robic z naderwanym wiazadlem

Witam trzy miesiace temu naderwalem wiazadla w kolanie jestem jedynie standardowo ubezpieczony i dostalem dopiero teraz skierownie na rehabilitacje ?? co powinieniem teraz zrobic?? prosze o informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 11:40:27

czy musze odbyc staz??

Witam właśnie skończyłam studia i chce się zarejestrować do urzedu pracy bo nie mam ubezpieczenia. tylko ze chce dalej kontynuuje nauke na studiach podyplomowych czy jezeli zarejestruje sie to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 11:35:19

WARTA - LIKWIDATOR UNIKA KONTAKTU FIRMA UDAJE GREKA

Witam! Przeszło miesiąc temu zgłosiłem szkodę zalania pieca podczas deszczu w domku jednorodzinnym do Warty. Minął miesiąc nikt się nie skontaktował. Międzyczasie wyslalem 15 e-maili , 2 skargi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 11:34:7

ile sie czeka na odszkodowanie

Witam moj syn mial ostatnio wypadek nie z jego winy czekamy juz na odszkodowanie ponad trzy miesiace ile jeszcze musimy czekac zeby je dostac ??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 11:32:46

pierwszy samochod

witam,
kupiłam swoj pierwszy samochod i teraz potrzebne mi sa takie informacje jakie dokumenty potrzebne mi sia zeby wykupic OC i zeby zarejestrowaac samochod?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 11:32:37

czy dostanie moja mama zasilek ??

Witam moja mama zlozyla w ostatnim czasie pozem o przyznanie jej rety czy teraz otrzyma zasilek dla bezbobotnych jelsi lekarz stwierdzil ze nie moze ona juzpodjac zadnej pracy ??


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 11:32:32

czy informowac ubezpieczyciela o sprzedazy auta ??

Witam mam pytanie sprzedalem wlasnie samochod i mam teraz pytanie czy musze inforowac o tym ubezpieczyciela , poniewa nie chce placic juz za nastepny rok.

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 11:30:20

place dwa ode na jeden samochod !!

Witam pol roku temu kupilem samochod po poprzednim wlascicielu przejelem umowe o oc z PZU. okazalo sie ze tamten wlasciciel nie wypowiedzial z nimi umowy i teraz jestem zmuszony placic dwie polisy, co ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 11:25:42

czy jak zrobilam darowizne mieszkania wlasnosciowego ,syn moze mnie wyrzucic z mieszkania ?

Ponieważ nie posiada Pani tytułu prawnego do przebywania w tym lokalu, Pańskie dziecko będzie niestety mogło również ubiegać się o eksmisję Pani z tego lokalu. Warto jednak wiedzieć, że obecnie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.10 11:13:37

Naprawa firmowego samochodu

Witam moj ojciec miał stłuczke autem firmowym (z jego winy),(auto nie posiada ubezpieczenia AC).Teraz szef karze mu zapłacic za naprawę.Czy firmowe auta powinny posiadac ubezpieczenie AC?? czy w takim ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 11:7:22

jak przebiega odszkodowanie po wypadku w czasie pracy

Witam chcialabym sie dowiedziecz czy ubezpieczyciel wypłatę odszkodowania za wypadek podczas pracy warunkuje podpisaniem oświadczenia, że nie będę więcej w przyszłości rościł żadnych pretensji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 11:5:2

jak rozwiazac ta sytuacje ??

Witam mam pytanie miałam zawartą umowe ubezpieczenie okazało się że występuje różnica z datami między polisą która jest do sierpnia a umową która jest do wrzesnia. Który dokument jest ważny. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 11:2:56

ubezpieczenie oc samochodu

Witam mam problem cztery miesiace temu sprzedalem samochod i niewypowiedzialem oc ktore sie konczy za miesiac a teraz firma windykacyjna(która przejęła zadłużenie od ubezpieczyciela) żąda ode mnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 11:0:35

co obejmuje polisa budynku ??

witam chcialbym sie zapytac czy polisa na budynek moze obejmowac podtopienie i podmokniecie budynku ?? dodoam ze budynek jest ubezpieczony w PZU ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 10:57:32

czy mozna dostac odszkodowanie od sprawcy ktory zmarl

Witam moj ojciec miał ostatnio wypadek czy moze on uzyskać rekopensate z OC sprawcy który spowodował wypadek i zginął W czasie wypadku moj ojciec doznal wielu obrazen i czy teraz moze on dostac odszkodowanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 10:56:0

jak uzyskac emeryture gornicza ??

witam moj ojciec pracuje jako gornik ma prawie 60lat i chcie isc na emeryture co musi spelnic aby na nia isc ??

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 10:52:53

Brak odpowiedzi od ubezpieczyciela

Witam
mojego syna jakiś czas temu potrącił mnie samochód. Po paru miesiącach przyszedł regres, jako że nie pracuje ponieważ się uczy napisał odwołanie. Od tamtejpory nie dostał żadnej odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 10:51:44

samochod jako darowizna

Witam moj ojciec chce mi dac samochod w formie darowizny ale nie posiada on OC czy jest to mozliwe do zrealiwowania ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 10:49:1

zapalenie samochodu

witam niedawno mialem maly wypadek a raczej zapalil mi si esamochod w czasie jazdu, jest ono na gwarancji i posiada wszystkie przeglady, chcialbym wiedziec czt dostane za to nowy samochod od producenta?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 10:48:56

Odszkodowanie po smierci mamy

witam poł roku temu zmarla mi mama chcialabym sie zapytac czy przysluguje mi jakies odszkodowanie jesli mam 15 lat ??

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 10:45:59

utara wartosci samochodu czy moge dostac odszkodowanie ??

Witam ma problem czy jesli nastapila utrata wartosci samochodu czy moge sie wystopic o odszkodowanie ???
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 10:43:16

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika