Forum prawne (strona 693)

czy osoba zajestroana w urzedzie pracy traci status osoby bezrobotnego

Witam chchiałbym zatrudnic studenta, który jest zarejestrowany w Urzędzie Pracy. czy po jego zatrudnieniu musi zostac wyrejestrowany to straci statrs osoby bezrobotnej?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 11:46:51

zerwanie umowy jak jest okres wypowiedzenia ??

Witam moja zona podpisala niedawno umowe z jedna firma, zajmuje sie uczeniem studentow jezyka francuskiego czy moze ona zerwac ta umowe jesli jest podpisana na poltora roku?? jesli jest taka mozliwosc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 11:43:48

wielkosc wynagrodzenia za umowe zlecenie

Witam pracuje na umowe zlecenie w pelnym wymiaze godzini wliczajac w to nocki. umowy jeszcze nie widzialem. mam takie pytanie czy moje wynagrodzenie moze byc nizsze od najnizszej krajowej ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 11:41:11

praca w swieta na umowie zlecenie

Witam! od nie dawna pracuje w sklepie, kiedy podpisywałam umowe zlecenie pracodawca powiedził mi ze bede musial takze pracowac w swieta czy moze mnie on do tego zmusic??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 11:38:27

rozwiązanie umowy o dzieło po terminie wykonania

witam chciałabym się zapytać czy można w przypadku umowy o dzieło po upływie terminu do jej wykonania rozwiązać taką umowę nie płacac wykonawcy należności ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 11:35:11

praca jako akwizytator

Witam!
mój syn pracuje jako akwizytor czy od takiej umowy trzeba odprowadzac ZUS, czy jest to może tak jak w przypadku umowy o dzieło ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 11:33:45

wzór rozwiazanie umowy z firmą telekomunikacyną

Witam
od jakiegos czasu mam problem z jedna firmą telekomunikacyjna czy mogl by mi ktos napisac jak powinien wygladac wzor podania o rozwiazanie z nimi umowy.
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 11:31:42

czy pracodawca powinien zapewnic odpowiedni strój do pracy ??

witam mój mąz pacuję przy segregacji złomu oraz jego załadunku, jest zatrudniony na umowę o dzieło. chciałabym sie dowiedzieć czy pracodawca powinien mu zapewnić odpowienie obuwie i odzież ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 11:28:7

prawo do nadania nazwiska

witam
Mam taki problem nie jestem z dziewczyną z która mamy córeczkę dziecko nie ma mojego nazwiska a bardzo bym chciał żeby miało?Co mogę zrobić ponieważ nie mam praw do dziecka a bardzo chcę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 11:25:30

Dziecko na sprawie rozwodowej

Witam.
jestem w trakcie sprawy rozwodowej czy dziecko w wieku 5lat może byc na niej świadkiem?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 11:22:7

Umowa lojalnościowa

Witam
Ile maksymalnie lat powinna trwać umowa lojalnościowa?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.9.9 11:14:51

wstrzymanie wypłaty słusznie czy nie ??

Witam mój ojciec pracuje jako straznik na terenie budowy, jakiś czas temu skradziono pare materiał podwykonawcy. jego wypłata zostałą wstrzymana w całości chociaż nie ma jeszcze zadnego postanowienia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 11:14:27

wypowiedzenie a urlop zaległy

Witam
Mam pytanie czy pracownik na okresie wypowiedzeniowym może wykorzystać zaległu urlop wypoczynkowy?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 11:12:51

urlop fakultatywny

Witam
Mam pytanie na czym polega urlop fakultatywny?I kiedy on przysługuje?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 11:11:2

ile procent zabieraja na umowe tymczasową ??

Witam, mój syn ma podpisaną umowę o prace tymczasową z firmą, która zatrudnia go do wykonywania określonych czynności dla korporacji. jest on studentem studiów niestacjonarnych i chciałabym wiedzieć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 11:10:44

ile trzeba miec tal aby podpisac umowe o dzieło ??

witam chciałabym sie zapytać ile musze mieć ukończonych lat zeby podpisać umowę o dzieło jako wykonawca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 11:7:32

czy może sie zrobić sprawa karna za częściowo nie wywiązanie sie z umowy ??

Witam ma pytanie mój mąż w 2003 roku nie wywiązał sie z umowy zlecenie, teraz zrobiła sie z tego sprawa karna. dlatego chciałabym sie zapytać jaki sąd sie tym zajmuje i czy napewmo może być ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 11:4:21

co powinna zawierac umowa zlecienie ??

Witam mój syn ostatnio podpisał umowe zlecenie, czy zawierając z pracownikiem umowę,powinny sie znajdować szczegóły dotyczące informacji odnośnie kosztów badań lekarskich oraz odzieży roboczej?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 11:0:32

Gwarancja a naprawa telefonu

witam
Kupiłam telefon po tygodniu się popsuł więc zaniosłam do serwisu naprawili go, ale za chwilę znów się popsuł czy mogę nie godzić się na kolejna naprawę tylko poprosić o nowy?Z góry ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 11:0:7

cofnięcie gwarancji

Witam
Mam pytanie kupiłam ekspres do kawy popsuł się zaniosłam oczywiście do naprawy a producent cofnął mi gwarancje czy tak można?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 10:56:59

zwalnienie studenta w czasie pracy na zajecia

Witam
jestem studentką zatrudnionią na umowę zlecenie. Firma w której pracuje wymaga żebym co miesiąc dostarczenia legitymacji. Pobierą mi jedynie ubezpieczenie, a ze składek rentowych / emerytalnych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 10:56:1

rezygnacja z zamówionego towaru

Witam,
Zamówiłam rzecz mam na nią czekać około miesiąca wróciłam do domu i sie nad tym zastanowiłam że to długo czy mogę z niej teraz zrezygnować czy już nie mam takiej szansy?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 10:53:26

poszkodowana

Witam
Mam takie pytanie zostałam poszkodowana z powodu stłuczki dwóch autobusów gdzie mam się starać o odszkodowanie?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 10:49:6

Wypadek w pracy a brak ubezpieczenia

witam mój syn miał wypadek w pracy i złamana nogę. jest zatrudniony na umowe zlecenie ale pracodawca nie odkłada skladek, wiec teraz mam problem bo nie jest nigdzie ubezpieczona. Co teraz powinien ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 10:49:5

brak gwarancji

Witam !
Mam pytanie kupiłam słuchawki i po rozpakowaniu okazało się że trzeszczy i co mam teraz zrobić ponieważ nie mam na nie gwarncji?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.9 10:45:40

brak pieniedzy za miesiac pracy

witam pracowałam na umowe zlecenie przezponad miesiąc, a póżniej przeniosłam sie do innej pracy .firma w której pracowałem nie chce wypłacic mi pensji za przepracowany miesiac, pracodawca powiedzial ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 10:43:1

naprawa-a nowy telefon

Witajcie!
Mam pytanie po ilu naprawach można starać się o nowy telefon?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 10:40:6

pismo o darowizne

witam wczoraj dostalam pismo, w ktorym jestem proszony o wysłanie umowy darowizny (pomiedzy ojcem a mną) od osoby prywatnej mojej siostry czy musze odpowiedziec na to pismo ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 10:39:52

reklamacja-serwis po raz trzeci

Witam
Mam pytanie kupiłam telefon już trzy razy oddawałam go do naprawy ciągle psuje się jedna rzecz czy jeśli popsuje się znowu to mogę starać się op nowy model a nie godzić się na kolejna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 10:37:53

podpisanie dwoch umow w jednej firmie

Witam, chcialabym sie zapytac czy jesli pracuje na umowę zlecenie. Czy pracujac w tej samej firmir moge dodoatkowo otrzymac jednorazowo zlecenie i podpisac umowę o dzieło?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 10:35:58

dane na temat firmy

Witam
Gdzie mam znaleźć informacje na temat danej firmy czy da się jakoś te informacje sprawdzić?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 10:34:1

rozwiazanie umowy zlecenie

witam jestem studentem, pracuję na umowę zlecenie . Umowa zawarta jest na okres 4 miesięcy.Kilka dni temu dostałem propozycję pracy na korzystniejszych warunkach w innej firmie czy teraz mogę rozwiązać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 10:32:40

zwolnienie - konkurencja

Witam
Mam problem firma w której pracowałem niedawno się zwolniłem upadła zacząłem pracować u konkurencji czy mogę mieć jakieś problemy z tego powodu?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 10:31:59

jak odzyskac pieniadze ??

Witam! wczoraj mój pracodawca zerwał umowe zlecenie, zapłacił mi za to 90 jak odzyskac pieniadze za 5 przepracowanych dni + 2 dni okres probny za free. Czy mogę coś z tym zrobić?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 10:28:35

zatrudnienie a rodzina

Witam
Mam pytanie jak wygląda sprawa kiedy chce się zatrudnić kogoś z rodziny?Czy tak można?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 10:25:30

przedłużanie umowy co trzy miesiące

Witam moj mąz pracuje od ponad roku na umowe zlecenie. pracodawca co 3 miesiaca przedłuża mu umowę czy jest to zgodne z prawem?? czy a takim przypadku nie powinien dostać umowy zlecenie bezterminowej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 10:24:50

ciążą a okres wypowiedzenia

witam
Mam takie pytanie co się dzieje w sytuacji gdy pracownik jest na okresie wypowiedzeniowym a dowie się że jest w ciąży czy wypowiedzenie umowy w takiej sytuacji zostanie cofnięte?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 10:22:2

brak świadectwa pracy

Witam,
Mam takie pytanie mój pracodawca nie wydał mi jeszcze świadectwa pracy ile mam czekać?Gdzie mam to zgłosić?Z góry dziękuję za informacje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.9 10:15:33

staż-dni wolne

Witam
W chwili obecnej jestem na 3-miesięcznym stażu i czy przysługują mi jakieś dni wolne?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 10:13:14

czy trzeba podpisywać umowę za roznoszenie ulotek ??

witam chce zatrudnić kogoś do roznoszenia ulotem, za to roznoszenie bedzie sie należało 50 zł to czy musze podpisywać z tą osobą umowę ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 10:7:24

czy przysługują mi odsetki za zwloke płatności??

witam czy jeśli pracuje się na umowę zlecenie to mam prawo do odsetek, poniważ mój pracodawca zalega z płatnościa to czy mam prawo do jakis odsetek z tego tytułu?? jak to wygląda z prawnego punktu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 10:5:23

ile pieniedzy zabierze komornik jak jest podpisana umowa zlecenie ??

witam pisze w sprawie syna. Ile moze mu zabrac komornik jesli ma podpisana umowe zlecenie na okres 5 msc a wynagrodzenie wynosi 600 zl brutto. jest to jedyne jego zrodlo utrzymania. I co by bylo jak by ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 10:2:33

Okres wypowiedzenia-jak długi

Witam.
Pracuję na umowę na czas nieokreślony chcę zrezygnować z tej pracy jak długi okres wypowiedzenia mi przysługuje?I czy mogę wykorzystać zaległy urlop w czasie okresu wypowiedzeniowego?Z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 10:1:13

odbiór dnia wolnego jak wypada w sobotę

Witam.
mój mąż pracuje na umowę zlecenie 8h dziennie 5 dni w tygodniu. czy jesli święto będzie wypada w sobote to bedzie mogła mieć wolne w inny dzień tygodnia?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 9:59:33

Pracodawca nie chce przyjac wypowiedzenia

Witam
Mam taki problem co mam robić?Mój pracodawca nie chce przyjąć ode mnie wypowiedzenia umowy co dalej?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 9:58:54

zwrot kosztów podroży służbowej

Witam moja zona jest zatrudniona na umowe o dzielo czy w takim wypadku ma prawo domagać się zwrotu kosztów podróży służbowych? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 9:56:55

kradzież kto odpowiada?

Witam
Mam pytanie pracuję w sklepie spożywczym i czy jeśli okaże się że towaru brakuje to czy ja odpowiadam za kradzież i będę musiała oddać z własnej kieszeni.Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 9:56:49

brak zaplaty za umowe zlecenie

witam moj syn mial dostac od pracodawcy zalpate w dwoch ratach, jednak do tej pory otrzymal jedynie pierwsza rate i to z opoznieniem. pracodawca mial mu rowniez zaplacic za eksplatacje pojazdu. co teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 9:55:30

czy trzeba wpisywac termin zakonczenia umowy ??

witam chcialbym sie zapytac czy jak sie pisze umowe zlecenie to trzeba wpisywac termin zakonczenie pracy ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 9:51:53

prawa przysługujące na umowie zlecenie

Witam, chciałbym sie zapytać jakie prawa mam jak podpisałem umowe zlecenie, jak sie to tyczy leczenia i zwolnienia lekarskiego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 9:49:1

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika