podwójne obywatelstwo

Odpowiedzi w temacie (1)

marry

9.1.2009

Moi rodzice i dwie siostry przed w 1982r uzyskali podwójne obywatelstwo. Ja niestety urodzilam sie pozniej i nie posiadam takich dokumentów. Jedna z sióstr mieszka w niemczech ale nie wie jak to trzeba zalatwic. Zależy mi bardzo dowiedziec sie gdzie to załatwic? Kogo mam pytac? Jak wyrobic Podwójne niemiecko- polskie obywatelstwo?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

michalkowal

2010-04-30 11:00:46

Witam serdecznie Chciałabym się dowiedzieć, czy zgodnie z prawem polskim jedna osoba może posiadać dwa obywatelstwa? Czy jeżeli przyjmę nowe obywatelstwo wtedy automatycznie tracę poprzednie? Jak to dokładnie wygląda?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 6.9.2007

  Jak uzyskać prawo do wykonywania zawodu tłumacza przysięgłego?

  Żeby zostać tłumaczem przysięgłym, trzeba spełniać określone warunki, a ponadto zdać z wynikiem pozytywnym egzamin z umiejętności tłumaczenia z języka polskiego na język obcy oraz z języka (...)

 • 15.12.2017

  Sąd właściwy do rozpoznania sprawy rozwodowej

  Osoby zainteresowane złożeniem pozwu o rozwód zwykle nie zwracają uwagi na to, do którego sądu kierują pozew rozwodowy, koncentrując się na jego merytorycznej treści. Tymczasem właściwość (...)

 • 20.5.2005

  Zwrot podatku VAT na granicy - stan prawny do 30 kwietnia 2004 r.

  Z tej porady uzyskasz informacje o tym kiedy możesz uzyskać zwrot podatku VAT, który zapłaciłeś kupując polskie towary i co zrobić, żeby te pieniądze odzyskać. Jakie warunki należy spełnić, (...)

 • 20.11.2017

  Dowód osobisty - czyli co?

  Dowód osobisty to dokument, który pozwala potwierdzić twoją tożsamość oraz polskie obywatelstwo. Każdy pełnoletni obywatel, który mieszka w Polsce, musi mieć dowód osobisty. (...)

 • 25.9.2017

  Jak potwierdzić prawa do świadczeń opieki zdrowotnej?

  Jeżeli chcesz dostać się do lekarza w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, prawo do świadczeń możesz potwierdzić na kilka sposobów. Dowiedz się, jak wygląda potwierdzanie prawa do świadczeń (...)