e-prawnik.pl Porady prawne

Groźby karalne, pobicie

Odpowiedzi w temacie ()

Sheenaz

19.8.2008

Witam Dostaję od mojego byłego chłopaka groźby karalne skierowane pod adresem mojego obecnego chłopaka, poza tym w czerwcu został On pobity i znieważony, jednak nie zgłaszałam tego na policję bo myślałam że na tym się skończy, sprawa została zgłoszona tylko do szkolnego pedagoga. Teraz, po dwóch miesiącach ciszy znowu otrzymuję groźby pobicia przy czym grożący zapowiada że wyręczy się swoimi "kolegami" do pobicia by nie mieć prawnych konsekwencji, grozi że mojego chłopaka połamie, pobije tak by więcej się nie podniósł. Mam te rozmowy z komunikatora, czy mogą one stanowic dowód w sprawie o groźby karalne? Czy zgłaszając tą sprawę na policję nie zostanę zlekceważona?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

gruby

2009-04-29 17:54:38

Jest na to odpowiedni przepis w kodeksie karnym, na pewno nie zostaniesz zlekceważona, a ten który grozi będzie miał kłopoty. Tak, zapisy rozmów z komunikatora w tego typu sprawach są normalnym dowodem.

chester_84

2009-08-31 15:52:08

?

Jerriz

2010-04-03 21:50:49

Powiedzcie mi jakie kary groza za grozbe? przykladowo grozba pobicia? np ile pln grzywny?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Pobicie, groźby karalne, znieważenie osoby - co robić? Witam, za 2 miesiące będę miał sprawę dotyczącą 3 art. 1. Przestępstwo 158 & 1 kk (pobicie) 2. Czyn 190 & 1 kk (groźby karalne) 3. Czyn (...) czytaj dalej»

  • pobicia z groźbami mam taki problem... mój chłopak mnie biję, wszelkie próby rozstania kończą się kolejnym pobiciem lub groźbami w stylu "jak mnie zostawisz to... " "...się zabiję", " ...zabiję (...) czytaj dalej»

  • Groźby karalne na forum Witam, mam pytanie. Znam pewnego człowieka, który ma coś do mnie tylko nie sprecyzował za bardzo o co mu chodzi. Piszę do mnie na forum gry internetowej, na priva. Mogło (...) czytaj dalej»

  • groźby karalne i odebranie praw rodzicielskich? Witam. Mam dośc skomplikowana sytuację , z byłą dziewczyną mojego przyjaciela . Otóż ma ona z nim dziecko , jednakże mimo tego on nie chce z nia (...) czytaj dalej»

  • Groźba karalna - Art.190kk Witam!!! Za kilka dni czeka mnie rozprawa w sądzie grodzkim, jestem oskarżona o to, że do sąsiada kierowałam groźby karalne. Jest to nieprawdą, ponieważ to ja go oskarżyłam (...) czytaj dalej»