Forum prawne (strona 697)

co to oznacza?

Czy jest ktoś, kto mógłby mi wytłumaczyć znaczenie terminu "wyrok NIEWYKONALNY"??? jestem osobą pokrzywdzoną w sprawie i taką informację dostałam i nie wiem co o tym myśleć... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 10:15:21

odszkodowanie od sądu

witam,

moja mama uległa poważnemu wypadkowi. obie ręce ma złamane.nie dawno dowiedziałam się że istnieje możliwość uzyskania odszkodowania w sądzie. tylko nie wiem czy można założyć sprawę, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 10:14:17

na motorze po alkoholu we własnym ogródku

Czy po własnym ogrodzie można jeździć na motorze pod wpływem alkoholu bez prawa jazdy? Bardzo proszę o odpowiedź
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 10:14:0

jak zamienić grzywnę na prace?

Czy jest jakaś możliwość, aby karę grzywny która została mi zasądzona zamienić na prace społeczne, np. jakieś sprzątanie ulic albo coś takiego? co należy zrobić, aby tego dokonać? pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 10:9:47

Czy mojemu ojciu mogą cofnąć koszty sądowe ??

Witam serdecznie, czy jesli sąd zwolnil mojej ojca z kosztów sądowych i przyznał pełnomocnika z urzędu, to jeżeli teraz mój ojciec podjęła pracę a sprawa się jeszcze nie zakończyła, to czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 10:9:17

czy to pobicie i czy ktoś się tym zajmie?

Czy jeśli ktoś mnie uderzył kilka razy, jednak nie mam urazu takiego powyżej 7 dni, to czy ja moge to zgłosić na policje i czy ktoś się tym zajmie w ogóle? znam osobę, która mnie uderzyła. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 10:8:42

Czy muszę podpisać zgodę na paszport dla nie swojego dziecka jeżeli sprawa o zaprzeczenie ojcostwa

Czy muszę podpisać zgodę na paszport dla nie swojego dziecka jeżeli sprawa o zaprzeczenie ojcostwa jest w toku? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 10:8:27

chory ojciec a areszt

Witam,

czy jeśli osoba, która ma zgłosić się do aresztu śledczego ma chorego ojca i jest jedyną osobą która ojcem się opiekuje, to czy jest jakiś sposób, żeby przełożyć pójście do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 10:7:25

Część mieszkania - co robić?

Witam,

jestem właścicielem 1/4 części mieszkania, pozostałą część posiada mój ojciec. Mieszkanie zostało w spadku po mamie. Czy mój ojciec ma obowiązek spłacić mnie jeśli będę chciał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 10:6:15

Przekroczenie prędkości - brak dowodu

Witam,
mam taką dziwną sytuację. Otóż zatrzymał mnie policjant za rzekome przekroczenie prędkości, jednak nie pokazał mi żadnego urządzenia na którym mierzył prędkość. Dostałam mandat ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 10:0:13

po co spółczielni akt urodzenia?

witam, mam pytanie: po co spółdzielnia mieszkaniowa potrzebuje akt urodzenia mojej nieletniej córki?( odziedziczyła mieszkanie zadłużone w spółdzielni, która wniosła teraz sprawe do sądu)
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 9:51:9

po jakim czasie nalezy ujawnienie testamentu ??

Witam!
W jakim czasie od smierci matki posiadacz testamentu(ktory pozostawil moja matka) powinien go ujawnic??

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 9:47:28

rejestracja samochodu po smierci wspolwlasciciela

Witam jakies czas temu z ojcem kupilismy smochod,byl on wspolwlascicielem tego samochodu, jednak zmarł trzy miesiace temu. Czy teraz moge bez zadnych problemow go wyrejestrowac na siebie ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 9:42:43

Czy można wycofać się z umowy na polisę OC?

Jeśli chcesz zrezygnować z polisy OC, złóż wypowiedzenie umowy najpóźniej na 1 dzień przed zakończeniem okresu ubezpieczenia.
Jeżeli kupiłeś samochód z ważną polisą OC masz prawo z niej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.7 9:35:7

Działalność gospodarcza po mamie

Witam.
chcialam sie zapytac, moja mama zostawil mi działalność gospodarczą (niewielki kiosk). Czy jeżeli nie chcemy przyjąć spadku (dzieci i małżonka, która ma rozdzielność majątkową) to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 9:21:19

Jaka kara za przejęcie punktów

Jaka kara grozi za to, że podam się za kogoś i wezmę na siebie jego punkty karne za wykroczenie drogowe ze zdjęcia z fotoradaru? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 9:19:36

Czy to legalne?

Mam 16 lat i chciałbym dorabiać popołudniami sprzątając ludziom strychy i piwnice. Czy jeśli rozwieszę ulotki z taką ofertą, to czy ja mogę przez to być złapany i czy ktoś się ogólnie może ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 9:18:8

splata kredytu po zmarlej matce

Witam!!!
dwa lata temu zmarla moj matka, i jakies pol roku temu dostalem pismo ze zaciagnelo ona kredyt w banku, któty raz spłacała a raz nie, ja oczywiście nic o tym nie wiedziałam. bank chce ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 9:16:59

niestawienie się do WKU w 2005

Czy jeśli ktoś kiedyś nie stawiał się na komisję wojskową i był za granicą, to czy jak teraz wróci do kraju to czy będzie miał z tego tytułu problemy? sprawa zaczęła się w 2005 roku i nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 9:9:9

Oszust i naciągacz!!!

Czy jeśli ktoś kogoś nazwał naciągaczem i oszustem, to czy taka osoba może zostać pociągnięta do odpowiedzialności karnej? Kto w takim wypadku będzie musiał udowodnić winę, tzn. czy osoba ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 9:6:43

spadek po drugiej zonie mojego ojca

Witam chchailabym sie dowiedziec czy mam prawo do zachowku po moim ojcu?
Moj ojciec byl wdowcem, ozenil sie ponownie, maluzenstwo trwalo 15 lat az do smierci mojego ojca. od jego drugiej zony nic nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 9:4:58

Akta sprawy a adwokat

Jak długo prokurator może nie dopuszczać adwokata do akt sprawy? Czy w momencie kiedy wyznaczę adwokata, to musi to zrobić od razu? Bardzo proszę o odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 9:3:56

bezpłatne szkolenie z mediacji rodzinnych

Stowarzyszenie Mediatorów Rodzinnych
S E R D E C Z N I E Z A P R A S Z A
do udziału w bezpłatnym jednodniowym szkoleniu

?Równe prawa kobiet i mężczyzn w sytuacji rozwodu ? rola mediacji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 9:3:13

czy to musi być 14 cali?

Dostałam talon na telewizor. Podobno można przynosić telewizora o rozmiarze nie przekraczającym 14 cali. Ale czy ktoś to sprawdza? tzn. czy jeśli przyniosę tv o rozmiarze 15 cali bez oryginalnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 9:0:17

spadek po dziadkach bez testamentu

Witam mam pytanie czy jest mozliwosc zebym zlozyl wniosek o nabycie spadku po dziadkach jeżeli nie było żadnego testamentu po ich, a moi rodzice nic z ta sprawa nie robia. Czy jeżeli oni się nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 8:58:53

Czy dziewczyna może odwiedzać chłopaka w areszcie?

Mój chłopak trafił niedawno do aresztu śledczego. Chciałabym go odwiedzić, ale nie wiem czy ja, jako jego dziewczyna mogę to zrobić? Bo słyszałam gdzieś, że w areszcie mogą odwiedzać tylko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 8:58:26

Czy można wymeldować męża

Czy żona może wymeldować męża z mieszkania, jeśli mieszkanie jest zapisane na nią i mieli podpisaną intercyzę przed ślubem? Małżeństwo trwa od 6 lat. Bardzo proszę o odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 8:57:3

zachówek po zmarlej matce

Witam.
mam pytanie moja matka zmarł jakies 6 lat temu.niedawno z bratem dowiedzielismy sie ze jej rodzice czyli nasi dziadkowie zapisali jej ziemie i dom oraz jej trzem siostrom pomijając nas. tak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 8:55:59

Netbook w więzieniu?

Witam,
czy jest możliwe aby dostarczyć więźniowi do aresztu netbooka? Czy taki sprzęt jest w ogóle dopuszczalny w więzieniu czy może trzeba jakiejś specjalnej zgody dyrektora więzienia? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 8:55:52

kiedy przynieść zwolnienie do sądu?

Witam,
w jakim terminie należy zgłosić do sądu zwolnienie lekarskie jeśli nie jest się w stanie uczestniczyć w posiedzeniu sądu jako świadek?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 8:53:52

do kiedy mozna odebrac dokumenty z sadu??

witam moja matka jakies 15 lat temu złozyła dokumenty w sadzie odnosnie własnosci gruntów oraz przepisu w spadku. Przepis sie nie obył a ona zapomniala o tych wszystkich dokumetnaych i ich nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 8:46:42

czy uzytkowana dzialke mozna zasiedlic??

witam mam pytanie poniewaz moj syn od jakiegos czasu uzytkujac dzialke i oplaci za mnia podatek od gruntu, czy teraz mozne ja przejac przez zasiedzienie, mimo iz sa inni prawni spadkobiercy do tej dzialki, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 8:43:2

Budowa domu na darowanej dzialce

Dokładnie tak jest. Nieruchomość jest nierozerwalnie związana z działką i staje się własnością osoby do której należy działka. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.7 7:49:51

wymiana na nowy

Jeśli na produkt jest gwarancja to sprzedawca nie ma obowiązku godzić się na wymianę. To wyłącznie jego dobra wola. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.7 7:47:47

jazda bez bitelu

Sprawa zapewne trafi do sądu a później do komornika. Za uczącą się osobę pełnoletnią odpowiadają rodzice ponieważ pozostaje ona na ich utrzymaniu więc komornik ściągnie mandat wraz ze wszystkimi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.7 7:45:5

Jak umorzyc grzywne?

Dostalem grzywne w wysokosci 800pln i koszty 130pln przebywajac w zakladzie karnym w 2008 roku zaocznie za art92,2 po wyjsciu z zk po dwoch tygodniach uleglem wypadkowi z urazem kregoslupa posiadam orzeczenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 5:58:57

Jak odzyskać pożyczone pieniądzke od sąsiada

Umowa jest ważna i nie ma tu znaczenia, że minął termin umowy. Należy wysłać do sąsiada listem poleconym za potwierdzeniem odbioru wezwanie do spłaty zobowiązania, w którym należy wyznaczyć ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.6 20:54:21

problemy z współkredytobiorca

Poszukanie adwokata w tej sprawie jest dobrym pomysłem, natomiast proponuję odpuścić sobie Piotra Mellera. Za nikiem Rafi2005 kryje się sam Piotr Meller i robi sobie w ten sposób reklamę.

Kredytu ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.9.6 20:45:41

czy to było ważne wydziedziczenie?

Z tego co wiem to wydziedziczenie musi być zapisane w testamencie więc jeżeli nic w nim nie ma to nie zostałaś wydziedziczona i możesz domagać się zachowku.
Nie znam jednak szczegółów więc ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.6 19:40:23

kto dziedziczy w takiej sytuacji?

Z tego co wiem to jak nie ma małżonka a są dzieci to w równych udziałach dziedziczą dzieci cały majątek. Mogę polecić sprawdzonego adwokata Piotr Meller 502-199-050. Polecam rzetelny i profesjonalny ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.6 19:20:6

jak nie zapłacić zachowku?

Z tego co wiem to do obliczania wartości zachowku mogą być brane również darowizny. Nie znam ogólnej zasady. Mogę polecić sprawdzonego adwokata Piotra Meller 502-199-050, który prowadził kiedyś ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.6 19:16:11

Kredyt a rozwód

Witaj jeżeli był wspólnie zaciągnięty to musicie spłacać go nadal razem. Chyba, że jedno przejmie dług i rozliczy to z drugim spłatach z przedmiotu objętego kredytem. Rozwiązania są ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.9.6 19:9:57

Kiedy złożyć pozew o rozwód?

Witaj mogę Ci polecić dobrego i rzetelnego adwokata. Prowadził moją sprawę
rozwodową z podziałem majątku i byłem bardzo zadowolony. Naprawdę godny polecenia profesjonalista. Z resztą też ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.6 18:55:3

pozbawienie praw ojca po raz kolejny...

O jakim pozbawieniu praw piszesz? Przeciez skoro go nie było w momencie kiedy załatwiałaś dla dziecka papiery to on tych praw nie ma i nie bedzie miał. A czyje maly ma nazwisko ?? Twoje na pewno. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.6 16:53:42

co mam zrobić w tej sytuacji

co mam zrobić w tej sytuacji syn porobił mój podpis i dostał z lukas banku pozyczke 5 tys. mnie do zapłaty przyszł juz 6tys wzielam pozyczke ze swojego banku i zapłaciłam .syn ze swoja dziwczyna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 16:47:34

Synowa znęca się nad nami i wyrzuca nas z naszego własnego domu!

Hmmmm.... zgłosić to na policje...? To państwa dom . A co do zapisu domu to zapisałabym go (ale w testamencie) po złości corce a nie synowi. Za takie trktowanie nie nalezy im sie nic! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.6 16:44:1

Jak odzyskać pieniądze?!?!

proszę o kontakt contra39@poczta.fm porozmawiamy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.6 16:3:30

Porady prawne dla kobiet za darmo

Federacja na rzecz kobiet i planowania rodziny uruchomiła projekt w ramach którego można uzyskać darmowa poradę prawną droga telefoniczną lub emailową. Porady udzielane są z zakresu zdrowia seksualnego ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.9.6 13:42:6

zakłócanie halasu we wlasnym domu

Witam
moj syn ma zespół, ćwiczą w garażu na prywatnej posesji(zwykły dom).
Pewnego razu przyjechała straż miejska i powiedziała mu ze jak nie skończymą grać to dostaną mandat za zaklócanie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 11:32:23

wymiana towaru po 3 krotnej naprawie

witam
Już teraz razy reklamowałem telefon ciągle psuła się jedna i ta sam rzecz jeśli popsuje mi się czwarty to czy nie powinienem dostać już nowego modelu?Z góry dziękuję za odpowiedzi

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 11:31:44

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika