Forum prawne (strona 699)

zmuszanie do pracy w soboty

Mam pytanie odnośnie mojego pracodawcy który chce zebysmy przychodzić do pracy w kazda soboty ( zastrzegając że jeśli ktoś nie przyjdzie raz zostanie ukarany upomnieniem, 2 raz naganą a gdy ktoś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 9:41:8

pozbwienie praw rodzicielskich

Witam
Mam takie pytanie jeśli rodzic jest pozbawiony praw rodzicielskich to jest zobowiązany do płacenia alimentów?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 9:37:22

alimenty

Witam
Mam taki problem moja córka jest w ciąży z mężczyzną, który nie interesuje się nic tą sprawą co tu robić?jak złożyć pozew o alimenty?Z góry dziękuję za pomoc



... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 9:34:12

Jakie formalności w takiej sytuacji?

Witam, chcę zamienić mieszkanie w spółdzielni z mniejszego na większe. Jakich formalności będę musiał dopełnić, aby t zrobić? Czy będę musiał zapłacić podatek od takiej wymiany? Pozdrawiam! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 9:31:37

Czy mam się rozliczać w przyszłym roku?

Witam, w tym roku, tzn. 2010 nie przepracowałem jeszcze ani dnia, chociaż w zeszłym roku pracowałem normalnie. W tym na pewno do końca roku pracować nie będę. Czy to oznacza, że nie będe musiał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 9:27:45

pozew o składanie fałszywych zeznań

Witam.
chcialbym sie zapytac czy jesli policjant sklada falszywe zeznania w mojej sprawie to czy jest mozliwe zeby prokurator z urzedu moze rozpoczac sprawe i ktorego artykulu w kodeksie karnym sie to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 9:27:0

Zasiedzenie gruntów - jaki podatek

Bardzo proszę o odpowiedź - od 25 lat użytkuję grunty i chciałbym złożyć wniosek o ich zasiedzenie. Jednak chciałbym wiedzieć, jaki podatek bedę musiał zapłacić z tytułu tego zasiedzenia.. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 9:24:55

Jak wywalczyć zaległe wynagrodzenie?

Mam wielki problem... zmieniłem ostatnio pracę, mój były pracodawca nie wypłacał mi pensji i teraz nie mogę doprosić się go, aby oddał mi pieniądze za 3 miesiące... Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 9:23:14

pismo o pomowienie

Witam mój syn dostał wczoraj pisamo z prokuratury w którym jest ze:

Prokuratura zatwierdza postanowienie umorzenia postępowania ze względu na niewykrycie sprawcy pomówienia.
Ktoś go pomówił ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 9:23:4

Jakie dokumenty do rejestracji w UP

Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć, chcę zapisać się do Urzędu Pracy a nie wiem jakich dokumentów oni wymagają, a niestety nie mogę sie dodzwonić do Urzędu.... bardzo proszę o pomoc! Pozdrawiam! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 9:20:4

Jaki podatek od takich transakcji?

Z mężem jesteśmy właścicielami dużego mieszkania, kupionego 4 lata temu. Nasze córki w tym czasie zdążyły się wyprowadzić i nie jest nam już tak duże mieszkanie potrzebne, dlatego myślimy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 9:18:37

darowizna ziemi - jaki podatek?

Moja mama chce mi oddać kawałek ziemi, wczoraj mi o tym powiedziała. Bardzo sie ucieszyłem, ale teraz zaczynam się zastanawiać, jaki podatek będę musiał od tego zapłacić. Czy ktoś mógłby ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 9:16:16

alimenty-spóźnienie

Witam
Mam pytanie płacę alimenty na córkę, ale w chwili obecnej trochę pogorszyły mi się warunki materialne czy jeśli spóźnię się trochę z zapłatą to czy już mi grozi komornik?Z góry ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 9:15:44

jak wygląda wniosek wypowiedzenia umowy dzierżawy

Wypusuje sie nastepujace dane najpierw wydzierżawiający oraz dzierżawcy, chyba ze umowe chce rozwiazac dzierzawca wiec wniosek adresuje sie odwrotnie a nastepnie pisze sie:

Wypowiedzenie umowy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.6 9:14:24

aliemnty

Witam
Mam taki problem ojciec mojego syna od dłuższego czasu nie płaci alimentów nie mam z nim kontaktu co robić?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 9:11:55

Przerejestrowanie samochodu z Niemiec

Dzień dobry,

mieszkam w tym momencie w Niemczech, ale wkrótce mam zamiar wrócić do Polski na stałe. Pół roku temu kupiłem tutaj samochód, pojemność 2.0. Mam pytanie, czy może wie ktoś, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 9:10:8

Darowizna a podatek

Witam, otrzymałem od bliskiej mi osoby z rodziny samochód, nie musiałem zapłacić podatku z tytułu tej darowizny. Teraz chcę jednak ten samochód sprzedać. Czy będę musiał zapłacić podatek ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.9.6 9:8:25

jak napisac wnoisek do sądu o ubezwlasnowolnienie

Przyklad takiego ubezwalasnowolnienia masz ponizej.

wnioskodawczyni: Jaś Kowalski
ul. Wolframowa 65
15-569 Warszawa

uczestnik: Jan Kowalski
ul.Wolframowa 65
15-569 Warszawa



Wniosek ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.6 9:0:30

jak napisac pismo o werfikacje

jak napisac pismo o werfikacje mam problem gdyz moje zaluzenie nie wynosi sumy ktura przedstawil mi komornik o kilkaset zlotych.chcilem to wyjasnic ale komornik w opowiedzial ze ich to nie obchodzi to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.5 20:49:38

jak sprawdzić zadłużenie samochodu?

jak sprawdzić zadłużenie samochodu? Chciałbym kupić samochód z zagranicy, ale przed zakupem chciałbym go sprawdzić: czy nie jest kradziony (to już wiem, że sprawdza się w ERP) oraz czy samochód ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.5 20:46:5

Napotkałem na dwie zupełnie sprzeczne odpowiedzi w dwóch opiniach na e-prawnik.pl, prosiłbym o wyjaśnienie,

Napotkałem na dwie zupełnie sprzeczne odpowiedzi w dwóch opiniach na e-prawnik.pl, prosiłbym o wyjaśnienie, która z nich jest prawidłowa.

http://e-prawnik.pl/domowy/prawo-budowlane/pozwolenie-na-budowe/odpowiedzi/ostateczna-decyzja-o-pozwoleniu-na-budowe.html
- ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.5 19:18:25

koszty dpjazdu do pracy

Dojeżdżam do pracy ponad 60 km. Czy pracodawca ma obowiązek dofinansowania najniżych kosztow dojazdu do pracy? Bardzo dziękuję, pozdrawiam. Ewa Sz.S. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.5 18:0:10

Chciałabym sie dowiedziec jak długo moge czekać na rozwód ?

Chciałabym sie dowiedziec jak długo moge czekać na rozwód ? Jestem 5 lat po ślubie moj mąż nadużywa alkoholu i to potrafi pic przez 2 tyg w odstepach 4 tyg. Mamy 2 dzieci 3 letnia corke i 7m synka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.5 17:52:3

2010.9.5 16:13:51

wynagrodzenie

A co pisze w regulaminie zakładu pracy ? Albo jeżeli zakład nie tworzy regulaminu (gdy zatrudnia mniej niż 20 osób) to co miałeś napisane w Informacji o warunkach zatrudnienia (to bardzo ważny ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2010.9.5 12:46:56

wymówienie z pracy

Co pracodawca podał w uzasadnieniu zwolnienia ? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.5 12:33:21

zwolnienie lekarskie-praca

Dopóki trwa zwolnienie na podstawie druku ZLA nie może cię zwolnić ale jak wrócisz ma do tego jak najbardziej prawo, przy czym jeżeli jesteś na umowie na czas określony pracodawca nie musi uzasadniać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.5 12:31:45

Reklamacja telefonu po raz 6!!!

Witam
Mam Podobny problem z nokią e52 kupiłem go w lutym w plusie w ofercie minutowej. Telefon był już 3 razy w naprawie i muszę go kolejny raz zanieść. Już mam dosyć jeżdżenia(do naprawy mam ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.9.5 12:1:45

dla młodych prawników

Łódź! -Poszukuję współpracowników-prawników. Młodzi już PO APLIKACJI - chęć do specjalizacji w : odszkodowania medyczne 1 osoba, odszkodowania cywilne i postępowanie cywilne 1 osoba, prawo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.5 11:56:24

poszkodowany

prosze o doswiadczenia podobnego charakteru amm ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.5 10:51:57

wyrok za zniszczenie

Moj chlopak 4 lata temu wybil szybe na przystanku w tym czasie mial kuratora wyjechal za granice zarobic pieniadze na pokrycie tej szkody teraz wrocilismy do Polski zglosil sie do prokuratury zeby uregulowac ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.9.5 0:51:3

obecność czy oświadczenie?

12 lat temu zmarł mój ojciec. Do dziś nie została przeprowadzona sprawa spadkowa. Matka jeszcze żyje a nas jest 9-ro rodzeństwa. Czy na sprawie o nabycie spadku obecność wszystkich spadkobierców ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.4 23:31:14

firma nie oddała mi zaliczki

Mój problem polega na tym ,że podpisałam umowę z firmą na nadbudowę i rozbudowę domu.W dosyć szybkim czasie udało mi się znaleźć firmę która to wykona- niestety wszystko szło gładko tylko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.4 18:50:31

widzenia zdziećmi

Od ograniczenia władzy rodzicielskiej i ustalenia kontaktów z dziećmi no i od rozmowy z nim aby tego nie robil. Jesli to nie pomoże to zgłosic ze mąż manipulije dziecmi przez co robi im krzywde. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.4 15:57:8

alimenty-śmierć ojca

Dzieci otrzymują rentę po ojcu. To jest coś ok 1400 zł podzelone na ilość dzieci. Czyli jesli taki pan ma troje dzieci to jest 1400:3. Liczą sie jego wszystkie dzieci ( małżeńskie i pozamałżeńskie) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.4 15:4:36

Znęcanie psychiczne a opieka nad dziećmi

Aaaa... i proszę założyc mężowi sprawę w sadzie o znecanie sie nad panią i dziecmi jesli je tez zle traktuje. Takie sprawy toczą sie szybko a jesli chodzi o dzieci to niemal natychmiast. U dzielnicowego ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.4 14:54:4

KTO PIERWSZY DZIEDZICZY SPADEK

KTO PIERWSZY DZIEDZICZY SPADEK WITAM.pół roku temu zmarł mój wuja brat mojego taty nie pozostawiając testamętu,z tego co się dowiedziałam pierwszeństwo mają jego rodzice i rodzeństwo,ale zmarłego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.3 19:20:33

co zrobić z OC w wspólnocie

Witam nie wiem do kogo się zwrócić z problemem. przez cały rok z kaloryfera mi kapie woda a zima mam letnie lub zimne kaloryfery. czy w moim zakresie jest naprawa cieknącego kaloryfera, i czy moge ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.3 17:48:29

kolejna umowa o prace

Jest pan pewien, że pierwsza umowa nie była na okres próbny ? Wtedy to nie jest umowa na czas określony i wówczas miałby pan dopiero drugą umowę na czas określony. Dopiero trzecia umowa będzie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.3 14:54:40

druga praca

Może złożyć wypowiedzenie z pracy bez zachowania okresu wypowiedzenia albo z zachowaniem skróconego okresu wypowiedzenia ale pracodawca powinien (ale nie musi) wyrazić na to zgodę (zdarzają się ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.3 14:51:29

Budynek garażowy wolnostojący, a wspólnota

Witam

Bardzo proszę o informację na temat konieczności założenia wspólnoty "garażowej". Czy jest taki obowiązek? Poniżej krótka charakterystyka inwestycji:

- budynek typowo garażowy
- ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.3 14:6:20

Witam. Mam pytanie dotyczące zasad ponoszenia kosztów postępowania karnego w Niemczech. Wiadomo, że

Witam. Mam pytanie dotyczące zasad ponoszenia kosztów postępowania karnego w Niemczech. Wiadomo, że nie licząc opłat za karę, skazany ponosi koszty związane ze swoim udziałem w sprawie (tłumacze, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.3 12:13:14

odprawa-ile?

Witam
Mam pytanie pracuję na czas określony wiem że niedługo zostanę zwolniony i jaki okres wypowiedzenia mi się należy czy mogę liczyć na jakąś odprawę?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.3 11:28:22

alkomat-pracownik

Witam
Mam takie pytanie czy jest to zgodne z prawem, aby sprawdzać pracowników alkomatem po pracy a co się stanie jeśli ktoś odmówi czy w takim wypadku można kogoś zwolnić?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.3 11:17:42

zwolnienie z pracy-okres próbny

Witam
Moje pytanie dotyczy czy należy się odprawa pracownikowi, który został zwolniony po okresie próbnym?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.3 10:59:22

DEFINICJA : Pracownik-ojciec wychowujący dziecko

Wychowuję syna z pierwszego małżeństwa wraz z drugim mężem. Biologiczny ojciec żyje, nie ma ograniczonych praw, regularnie płaci alimenty w zasądzonej kwocie, nie korzysta z żadnych przysługujących ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.3 10:59:16

staż-osoba niepełnosprawna

Witam
Mam pytanie jak wygląda sprawa zatrudnienia osoby niepełnosprawnej na staż czy są jakieś ulgi np. skrócony czas pracy?Z góry dziękuję za pomoc

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.3 10:51:15

pracodawca

Witam
Mam pytanie mój mąż został postawiony w bardzo ciężkiej sytuacji albo musiał zmienić zmianę albo pracodawca zagroził mu zwolnieniem czy tak można i co można zrobić?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.3 10:47:11

zwolnienie lekarskie-wypowiedzenie

Witam
Mam takie pytanie czy jest to zgodne z prawem , aby zwolnić pracownika który przebywa na zwolnieniu lekarski?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.3 10:44:49

czy to próba wyłudzenia pożyczki?

niedawno miałem taką sytuację:
chciałem wziąć pożyczkę gotówkową w AIG, doradca powiedział,że jest potrzebny tylko dowód oraz wyciąg z konta żeby zobaczyli,że regularnie wpływa wynagrodzenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.3 9:35:27

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika