Przedawnienie rachunku TP z 2004r

Odpowiedzi w temacie (1)

michal0204

24.2.2010

Witam! Sprawa dotyczy zaległych płatności z 2004 roku, które to Telekomunikacja sprzedała firmie Ultimo, przy czym nie podpisywałem żadnej ugody lecz połowę długu w ratach spłacałem, ponieważ ciągle straszono mnie sądem. W chwili obecnej z tego co mówią w mediach taki dług ulega przedawnieniu (po 2-3 latach?) Co mam dalej robić? Dodam jeszcze, że w poprzednim roku jeśli nie miałem na ratę straszyli mnie sądem a teraz to oni chcą, abym to ja oddał sprawę do sądu. Proszę o pomoc. Pozdrawiam!

Nie znalazłeś odpowiedzi?

maryja

2010-03-01 13:50:58

Kiedy podpisana była ugoda, bo w ten sposób nastąpiła przerwanie biegu przedawnienia? Termin przedawnienia roszczenia o opłatę abonamentową i wynagrodzenie za połączenia telefoniczne z umowy o świadczenie usług telefonicznych, zawartej na podstawie ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku - Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. 2004 r., Nr 171, poz. 1800, ze zm.), określa art. 118 k.c. czyli trzy lata !Pozdrawiam maryja

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

• 17.2.2012

Przerwanie i zawieszenie terminu przedawnienia należności względem ZUS

Niezależnie od tego czy w danym przypadku należności względem ZUS przedawniają się z upływem 10 lat czy też 5 lat, okres ten może być dodatkowo wydłużony. Może bowiem dojść do sytuacji, (...)

• 16.3.2009

Na czym polega akredytywa?

Akredytywy znajdują zastosowanie zarówno w obrotach krajowych jak i zagranicznych. Akredytywa gwarantuje dostawcy bezwzględne i natychmiastowe otrzymanie należności, a odbiorcy pozwala uzależnić (...)

• 5.11.2004

Rachunek wspólny

Jednym z typów rachunków bankowych jest rachunek wspólny, różnice w umowie wynikają tutaj ze strony podmiotowej takiej umowy, gdyż jak sama nazwa wskazuje jest to rachunek (...)

• 21.6.2018

Krótsze podstawowe terminy przedawnienia

Nowelizacja Kodeksu cywilnego oraz niektórych innych ustaw przewiduje wprowadzenie krótszego, ogólnego terminu przedawnienia roszczeń. Ma to skłonić wierzycieli do szybszego inicjowania (...)

• 11.5.2009

Środki pieniężne na rachunkach oszczędnościowych wolne od zajęcia

Jak powszechnie wiadomo, jednym ze sposobów przeprowadzenia egzekucji komorniczej jest egzekucja z rachunku bankowego dłużnika. Podobnie jednak jak w przypadku egzekucji z wynagrodzenia za pracę, ustawodawca (...)