e-prawnik.pl Porady prawne

Zachowek złośliwy wujo

Odpowiedzi w temacie ()

Kamilolek1010

8.3.2010

Zachowek. Sprawa spadkowa rozpoczeła się w roku 2003 został podzielony spadek po babci po 1/4 do spadku przystępowali maż oraz 3 dzieci z tym ze jedna wnuczka zajmowała się dziadkiem od ponad 8 lat w ten sposób dziadek za wdzięczność dla wnuczki przepisał w testamęcie jej swoje udziały czyli 5/8 całego gospodarstwa .teraz jedno z rodzeństwa żada zachowku .Mieszka ten wujo w domu który należał do dziadka dom ma pow około 200 m2 a obok mieszka wnuczka tez w domu należącym do dziadka tyle ze ma 50 m2 .Teraz pytanie jest takie czy może się domagać od wuja w sprawie o zachowek odliczenia tak jakby najmu za dom który on użytkuje . druga sprawą jest to ze wujo postawił sobie reklamę na ziemi która wchodzi w skład spadku ta reklama stoi tam od 8 lat jeszcze za życia dziadka tyle ze dziadek nie wyrażał zgody ale się bał odezwać do syna , wujo czerpie korzyści majątkowe z najmu reklamy po przekazaniu zdjęć reklamy do sądu o sprawie o zachowek wujo powiedział że zyski które czerpie z tej reklamy są małe 40 zł miesięcznie ale my wiemy że utrzymanie takiej reklamy to koszta 700 zł miesięcznie chcemy aby od zachowku odliczyć koszty uzyskania za reklamę i użytkowanie domu

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Kamilolek1010

2010-03-26 00:43:20

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • mam pytanie.Córka nie pełnoletnia( 16 lat) została zameldowana 2 miesiace temu na pobyt stały do wuja który był głównym najemca w lokalu komunalnym,ale wujo zmarł i co teraz?czy ona jako osoba (...) czytaj dalej»

  • Ile czasu od śmierci należy złożyć wniosek o zachowek? czytaj dalej»

  • Czy jeśli odziedziczyłem majątek, gospodarstwo rolne, w roku 1998 i teraz mój kuzyn dopomina się o zachowek, to czy po takim czasie ma prawo? wiedział on o postępowaniu spadkowym ale wtedy się (...) czytaj dalej»

  • Witam Mój ojciec przepisał wszystko co miał swojej żonie, nam i naszej mamie nic nie przepisał bo uważał że my jesteśmy jego przeszłością. Czy należy nam się zachowek? Jak się go liczy? czytaj dalej»

  • Witam, chciałbym zapytać po jakim okresie można ubiegać się o zachowek po ojcu? Minęło już dokładnie 10 lat i chciałbym wiedzieć, czy jest jeszcze jakakolwiek szansa aby dostać część mieszkania. (...) czytaj dalej»

  • Babka, po śmierci dziadka przepisała swój dom na kuzynkę.Dom w księdze wieczystej figurował na babkę.Cz mnie i mojemu bratu należy się zachowek?Dodam, że po dziadkach niczego nie dostalliśmy.Wszystko (...) czytaj dalej»

  • Niedawno umarł mój dziadek, mieszkał w domu który wraz z ziemią 8 ha został zapisany kilka lat temu mojemu ojcu. Czy braciom mojego ojca należy się zachowek? Chociaż nie mieszkają tam i nie zajmowali (...) czytaj dalej»

  • Chciałbym się dowiedzieć w jakim terminie od śmierci osoby można składać wniosek o zachowek? Od śmierci minęło już 16 miesięcy i majątek został rozdzielony, ale ja nie wiedziałem o śmierci (...) czytaj dalej»

  • Ojciec, zmarł 15 roku temu miał jeszcze jedną córkę, na którą przepisał aktem notarialnym mieszkanie przed śmiercią. Czy mogę ubiegać się o zachowek? Czy zachowek mi przysługuje czytaj dalej»

  • Czy kredyt hipoteczny ma jakieś znaczenie jeśli ktoś stara się o zachowek? Otóż ja i moja małżonka od 7 lat spłacamy kredyt i zostało nam jeszcze 13 lat na co mam stosowne dokumenty, które (...) czytaj dalej»