wykonawca oszukał mnie

Odpowiedzi w temacie (1)

Oli1

22.3.2010

Umówiłam się z firmą,że wykonają dla mnie prace remontowe, część prac została wykonana choć nie solidnie, natomiast ostatnie zlecenie nie zostało wykonane ( tzn. wykonano je częściowo, niesolidnie, tak,że po miesiącu wszystko było w rozsypce, chodzi o położenie płytek i zrobienie altany przy drzwiach wejściowych do domu, płytki odpadają wszystkie, a reszta nie została zrobiona) Wykonawca pobrał pieniądze, nie dokończył prac. Rozmawialiśmy już dwa razy umawiając się na kolejne terminy dokończenia prac, zwodzi mnie od dwóch miesięcy i nie pojawia się. Trzeba wspomnieć,że nasza umowa była ustna i nie spisaliśmy niczego na piśmie, za żadne z prac, które zrobił nie dał rachunku ani żadnej faktury, miał przyjechać przywieźć i do dziś nie ma nic. Po prostu zostałam oszukana, jak zmusić wykonawcę do dokończenia prac?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

dtk

2010-03-24 07:37:14

Wezwać na piśmie z podaniem terminu ostatecznego wykonania prac (listem za potwierdzeniem odbioru) do dokończenia prac które obejmowała umowa albo zwrotu nienależnie pobranego wynagrodzenia. Przy okazji w rozmowie bezpośrednio z wykonawcą można mimo chodem zaznaczyć o zgłoszeniu takiej działalności wykonawcy (brak rachunku) do Urzędu Skarbowego.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 22.6.2010

  Gwarancja zapłaty za roboty budowlane

  Z dniem 16 kwietnia 2010 roku weszła w życie Ustawa o zmianie Kodeksu cywilnego, która w art. 3 uchyliła Ustawę z dnia 9 lipca 2003 roku o gwarancji zapłaty za roboty budowlane. Obecnie zagadnienia (...)

 • 27.10.2004

  Umowa o roboty budowlane

  Umowa o roboty budowlane to wyspecjalizowany rodzaj umowy o dzieło. Posiada zresztą podstawowe cechy umowy o dzieło. Stronami tej umowy są wykonawca i inwestor. Przedmiotem umowy natomiast jest odpowiednie (...)

 • 23.11.2015

  Podwykonawcy w procesie inwestycyjno-budowlanym.

  Podwykonawca jest „najsłabszym ogniwem” w procesie inwestycyjnym. Pokazały to nam wydarzenia ostatnich lat. Na największych inwestycjach infrastrukturalnych realizowanych w Polsce to właśnie (...)

 • 5.11.2004

  Jaką rolę w postępowaniu spadkowym pełni wykonawca testamentu?

  Powoływanie wykonawcy testamentu nie jest w Polsce częstą praktyką, niemniej ustawodawca zdecydował się tę instytucje unormować w przepisach prawa spadkowego. Zasadniczym celem powołania wykonawcy (...)

 • 27.2.2012

  Umowa o dzieło - odpowiedzialność wykonawcy

  Umowa o dzieło jest jedną z częściej zawieranych umów w życiu codziennym. Dzieło może przybrać różny charakter np. budowa lub remont domu, założenie instalacji, namalowanie obrazu. (...)