gmina a meldunek

Odpowiedzi w temacie (1)

wicerojka

23.2.2010

witam ,,mam problem mieszkam w lokalu po babci ktora zmarla 5 lat temugdy zyla babcia mieszkalem zna pozniej sie wyprowadzilem do zony a pozniej to roznie bylo wynajem itd. babcia zameldowala tez swojego syna ktory mieszkal w lokolu po smierci matki zdewastowl je i porzucil gdy sie dowiedzialem zamieszkalem w mnim z wraz z zona i poprosilem o przydzial i sie zaczelo gmina odmowila zada wymeldowani z mojej strony i opuszczenia mieszkania czego nie uczynie ! czy gmina moze mnie straszyc eksmisja gdy mam meldunek od 1991 i mieszkam teraz w lokalu od marca 2009 .. prosze o porade i pomoc

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Dudix86

2010-02-27 06:20:14

Jeżeli jest to mieszkanie gminne, musi być to mieszkanie komunalne tudzież socjalne. Każdy właścieiel ma prawo pozbyć się niechianego lokatora - wymeldować Cię nie wymeldują, dlatego też sprawa trafi do Sądu, który orzecze o eksmisji. Dlaczego chcą Cię eksmitować, hmm pewnie narosło troszeczkę zaległości w czynszu.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 8.1.2018

  E-meldunek - czyli jak wypełnić obowiązek meldunkowy z domu?

  Zmieniasz miejsce zamieszkania? A może przyjechałeś lub wracasz z zagranicy i nie masz meldunku w Polsce? Pamiętaj, żeby się zameldować. Teraz to prostsze niż kiedykolwiek. Każdy, kto mieszka (...)

 • 24.3.2019

  E-meldunek

  W razie zmiany miejsca zamieszkania bądź powrotu z zagranicy i braku meldunku w Polsce, nie trzeba już iść do urzędu. Można zameldować się przez Internet.

 • 12.9.2016

  Zasiłek pogrzebowy - kiedy i komu przysługuje zasiłek pogrzebowy?

  Śmierć jest dla każdego, a szczególnie dla członków rodziny wydarzeniem dramatycznym i bolesnym. Oprócz cierpień zwiazanych z utrata bliskieuj osoby, rodzina zmarłego musi stawić (...)

 • 18.11.2018

  Opłata za posiadanie psa

  Niektóre gminy wymagają opłaty za posiadanie tych zwierząt. Sprawdź, czy powinieneś zapłacić i na jakich zasadach.

 • 11.8.2018

  Jak zameldować się w nowym miejscu przez Internet?

  Gdy ktoś postanowi zmienić miejsce zamieszkania, powinien pamiętać, że nie musi iść do urzędu, aby się wymeldować. Przez Internet może też zameldować się w nowym miejscu.