Forum prawne (strona 702)

karta gwarancyjna

Witam
Mam pytanie kupiłam odtwarzacz na allegro i niestety kara gwarancyjna nie była podpisana i co teraz?Czy jest ona ważna?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.2 9:25:54

oddanie towaru

Witam
Mam takie pytanie kupiłem odtwarzacz mp4 i nie jestem z niego zadowolony i w ciągu jakiego czasu mogę go oddać tak bez żadnych problemów?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 9:21:15

koniec gwarancji

Witam
Mam takie pytanie co w sytuacji gdy sprzęt popsuje się np, jakoś po tygodniu od daty skończenia okresu gwarancji co w takiej sytuacji można zrobić?Z góry dziękuje za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 9:18:27

Czy mozna cofnac darowizne mieszkania wlasosciowego ?

Możesz ja cofnac jesli jeszcze darowizna nie zostala jeszcze wykonana. wtedy jeszcze mozesz to odwolac. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.2 9:17:4

Wnuk nie płaci, dziadek w DOS

Witam, jakie konsekwencje grożą, jeśli wnuk nie płaci za opiekę nad dziadkiem w Domu Opieki Społecznej chociaż żyją jeszcze dzieci dziadka? Czy wnuk będący pełnoletnia osobą ponosi jakąś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 9:8:52

służebność osobista domu a nowi lokatorzy

Witam,
czy jeżeli osoba ma służebność osobistą polegającą na zamieszkiwaniu w całym domu, to czy właściciel tego mieszkania może zameldować na okres czasowy w tym domu inne osoby? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 9:2:43

spóźnienie do stawienia się w ZK

witam, mój chłopak ma stawić się do zakładu karnego w przyszłą środę. ale chcemy spędzić ze sobą jeszcze jeden weekend dlatego pytam, czy jeśli nie stawi się dokładnie w środę a w następny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 9:1:2

minimalna kwota zarabiana przez dłużnika?

Witam.
Mam taki problem że mam 4 tys. zł długu i będę miała postępowanie komornicze. Zarabiam niewiele, bo 500 zł na umowie zleceniu. Czy z takiej kwoty komornik może pobierać pieniądze, czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 8:59:24

Umowy niepapierowe

Czy jest w polskim prawie możliwość zawarcia umowy przez intenet, to znaczy takiej, na której nie będzie ani pieczątki ani podpisu? Czy taka umowa wysłana e-mailem będzie ważna czy będzie można ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 8:55:5

Czy mogę odmówić składania zeznań

Witam, zostałem wezwany na świadka w procesie, który żona mojego kuzyna wytoczyła mojemu kuzynowi. Czy ja mogę odmówić zeznawania w takim procesie ze względów rodzinnych czy sąd może nie uznać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 8:53:53

jak nie przejąć długów narzeczonego

Czy jeśli mój narzeczony na spore długi zaciągnięte na własną rękę, to czy w momencie naszego ślubu ja także będę za te dlugi odpowiedzialna? Czy jest jakiś sposób aby sie tego ustrzec? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 8:51:41

zatrzymanie za długi?

Mój brat ma w Polsce spory dług za niespłacone raty, teraz urósł on do ponad 12 tys. zł. Brat mieszka za granicą i sprawą zajął się komornik. Chciałem zapytać czy istnieje taka możliwość, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 8:49:11

Relamacja

Jeśli towar nie posiada wad nie ma mowy o reklamacji. Tylko dobra wola sprzedawcy umożliwia zwrot bądź wymianę pełnowartościowego towaru. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.2 7:41:23

Odmowa sprzedaży

Można spróbować perswazji przy pomocy administracji portalu aukcyjnego a także załozyć sprawę w sądzie o wypełnienie warunków umowy sprzedaży czyli wydania wylicytowanego przedmiotu. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.9.2 7:31:20

Sprzedaż telefonu na allegro

Oczywiście. Jest on Pani własnością i może Pani dowolnie nim rozporządzać. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.2 7:28:4

spisanie za siedzenie na ławce - co dalej?

Nic się z tym nie dzieje. Spisali was prewencyjnie i zapewne pozostanie to tylko w ich notatnikach. A co do mandatu to osobie niepełnoletniej nie można go wypisać i wręczyć ot tak. Musieli by wezwać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.2 7:26:6

2010.9.2 7:21:35

gdzie mozna odzyskac papiery składane dawniej w banku alimentacyjnym

gdzie mozna odzyskac papiery składane dawniej w banku alimentacyjnym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 20:0:22

Jaką powinna mieć terść umowa pomiędzy właścicielami działek - domów jednorodzinnych wolnostojących-tzw.Kndominium,

Jaką powinna mieć terść umowa pomiędzy właścicielami działek - domów jednorodzinnych wolnostojących-tzw.Kndominium, a jaką wspólnota mieszkaniowa na tym samym terenie. Prosze o przesłanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 19:22:17

Jaką powinna mieć treść umowa pomiędzy włścicielami domów jednorodzinnych, wolnostojących -

Jaką powinna mieć treść umowa pomiędzy włścicielami domów jednorodzinnych, wolnostojących - Kondominióm, a jaka w Wspólnoty Mieszkaniowej Domów Jednorodzinnych Jakie plusy i minusy w obu przypadkach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 19:6:47

2010.9.1 17:28:15

Pzrylacze elektryczne na dzialce

Witam, nabylem dzialke budowlana z Pozwoleniem na Budowe, przylaczem elektrycznym, wykopana studnia. W Umowie Sprzedazy nie przypilnowalem zapisu o przejsciu na moja wlasnosc calej infrastruktury na tej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 14:34:27

Eksmisja pomocy

dodam jeszcze że nie otrzymałam wezwania do zapłaty, ale do wstawienia się na sprawę egzekucyjna do sądu.
Być może te informacje bardziej pomogą by udzielić rady... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.1 13:54:48

Ściągniecie nalezności od studenta

witam,
mam pytanie czy komornik moze sciagnac naleznosc od studenta, mieszka u rodzicow, nie pracuje, a jedynymi dochodami sa sporadyczne umowy zlecenia. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 12:4:52

Egzamin-prawo jazdy

Witam
Mam taki problem jak wygląda sprawa z odzyskaniem prawa jazdy czy muszę robić kurs czy tylko egzamin będę musiał zdawać?Z góry dziękuję za pomoc

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 12:1:8

rozwiazanie umowy zlecenia

Czesc,
mam pytanie jak moja zona moze najszybciej rozwiazac umowe zlecenie, ktora sie konczy 15.08.2010, poniewaz znalazla lepsza prace. chcialbym sie zapytac co powinna napisac w takim wypowiedzeniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 11:55:48

leki w więzieniu

Witam, czy skazani odbywający karę w więzieniu mają dostęp do leków typu aspiryna, coldrex, czyli leków na przeziębienia dostępnych bez recepty? Bardzo proszę o informację, to bardzo ważne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 11:55:35

potrącenia osoby

Witam
Mam takie pytanie potrąciłam człowieka na pasach, ale bez sygnalizacji świetlnej i niestety okres leczenia potrwa więcej niż 7 dni i co teraz?jaka kara mi grozi?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 11:51:19

pożyczka przez komunikator

Czesc, jakis czas temu pozyczylem koledze pewno sume pieniedzy przelewajac mu na konto. ugadalismy sie za pomoca operatora Aqqu uzgodnilismy wtedy kiedy mam mi oddac pieniadze i na jakich warunkach. termin ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 11:49:24

skrócenie kary

Witam
Mam takie pytanie mojemu mężowi zabrano prawo jazdy na okres jednego roku za jazdę po alkoholu czy można jakoś starać się o skrócenie wymierzonej kary?Z góry dziękuję za pomoc

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 11:47:49

15latek na przesłuchaniu

Mój syn był ostatnio przesłuchiwany na policji bo brał udział ze swoimi kolegami w dewastacji mienia publicznego. jak mi powiedział wczoraj, okazało się że policjantom powiedział nieprawdę. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 11:45:32

Co znaczy zwyczajne miejsce pobytu ??

witam , czy mogl by mi ktos wyjasnic co to znaczy zwyczajne miejsce pobytu?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 11:42:13

prace społeczne zamiast więzienia?

witam, w jakiego rodzaju przestępstwach można starać się o zamianę kary więzienia na prace społeczne? jakie są warunki które trzeba spełniać aby móc ubiegać się o prace? czy sądy często ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 11:41:58

kara za pobicie

Witam, moj kolega pobil chlopaka ma on zlamany nos i polamanych kilka zeber. co w takim przypadku moga mu zrobic?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 11:40:21

cukrzyk w więzieniu?

Mój mąż ma cukrzycę typu 1. Czy ta choroba może być argumentem aby nie poszedł do więzienia (jest skazany za przestępstwo skarbowe). Czy sądu uznają taki argument zdrowotny czy nie ma to znaczenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 11:39:31

Kiedy odstane chorobowe z zus

Witam od pol roku jestem w ciazy, na poczatku chorobowe placil mi pracodawca a teraz powninien ZUS, lecz jeszcze zadnych pieniedzy nie dostalam. jak dlugo trzeba czekac na pieniadze ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 11:37:45

obrońca z urzędu - jak zdobyć informacje

Czy jest jakiś sposób, aby osoba niespokrewniona z osadzonym w areszcie mogła dowiedzieć się, czy dla tej osoby został wyznaczony adwokat z urzędu i kto to jest? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 11:37:15

jakie konsekwencje?

Witam, jaka kara mi grozi, jeśli zostałem skazany za jazdę pod wpływem i mam wyrok w zawieszeniu a jechałbym teraz samochodem ale trzeźwy? Czy to oznacza odwieszenie wyroku i zakład karny? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 11:36:5

prawo jazdy!

Witam
Mam takie pytanie jeśli komuś zabrano prawo jazdy za granicą to czy ten zakaz dotyczy również w Polsce, zabrano mi prawko za jazdę po spożyciu alkoholu?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 11:34:50

prześladowana przez sąsiada

Witam, mój sąsiad robi mi zdjęcia codziennie kiedy idę do samochodu albo wracam do domu z samochodu. Czy on może to robić, jeśli kilka razy prosiłam go, żeby tego zaprzestał? czy ja mogę to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 11:34:46

czy tacy świadkowie są brani pod uwagę?

Witam, zostałem bezpodstawnie oskarżony o przestępstwo z Kodeksu Karnego. Mam świadków że tego dnia byłem z gdzie indziej, tylko że świadkami są moja żona i matka. Czy ich zeznania będą brane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 11:33:37

brak biletu-mandat

Witam
Mam pytanie po jakim czasie ulega przedawnieniu mandat za brak biletu w autobusie?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 11:32:35

czy odwiesza mi wyrok?

Witam, zostałem niedawno skazany za jazdę pod wpływem, ale wyrok się jeszcze nie uprawomocnił.. jest to wyrok w zawieszeniu i wczoraj jechałem na rowerze po 2 piwach i złapała mnie policja i znowu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 11:31:45

złe dane

Witam
Mam takie pytanie jaka kara grozi osobie, która podała źle dane podczas wypisywania mandatu?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 11:29:26

mandat-niepełnoletnia

Witam!
Mam takie pytanie jestem niepełnoletnia i dostałam mandat chcę się odwołać mandat dotyczył braku legitymacji podczas kontroli w autobusie jak to zrobić?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 11:26:23

Przymusowy urlop

Witam,
moja zona pracuje w piekarni wczoraj czyli (31.08 2010) dowiedziala sie ze dnia 2.09.2010 ma isc na dwudniowy platny urlop, dlatego tez mam taki pytanie czy jej przymusowy urlop jest z zgodny ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.1 11:25:14

aukcja na allegro-oszukana

Witam.
Mam taki problem kupiłam rzecz na allegro za 1 zł przez opcję kup teraz i teraz mam problem bo wpłaciłam już pieniądze a sprzedawca mówi, że wycofuje akcję czy tak może być?Z góry ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 11:19:22

Swieto w niedziele

Witam,
chcialbym sie zapytac czy jak swieto wypada w niedziele to na tygodniu bedzie dzien wolny od pracy z tego tytulu?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 11:16:53

Zwolnienie za wypowiedzeniem

Witam,
moja mama trzy dni temu rozwiazanie umowy o prace na czas mieokreslony za wypowiedzeniem. gdzie pisze tak ze:

rozwiazuje z Pania umowe zawarta tego i tego dnia za urzednio dwu tygodniowym wypowiedzeniem, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 11:13:19

Umowa podpisana na czas określony

Witam
moja zona ostatnio podpisala trzecia umowe na okres 24 miesiecy. pierwsza umowe podpisala na okres 2 miesiecy, natomiast druga na okres tez 24 miesiecy. czy takie podpisanie umowy jest zgodne z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 11:7:24

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika