Chcę kupic mieszkanie z lokatorem nie mogę i nie chcę ich wymeldowac,ale...

Odpowiedzi w temacie (1)

karamba

24.2.2010

Może wyjaśnię o co chodzi.Chcę kupić mieszkanie z lokatorami które sąsiaduje z moim przez ścianę.Ci lokatorzy to para staruszków,on po 80,ona 77.Z tego co wiem chroni ich ustawa i nawet z 3 letnim wypowiedzeniem nie mogę ich wyrzucić.Jeśli kupię to mieszkanie,a oni umrą chciałbym te dwa mieszkania połączyć w jeden lokal.Teraz moje pytanie.Czy ta para staruszków może kogoś domeldować do mieszkania które ja kupię?Pytam o to bo mają córkę.która chociaż ma swój dom to może chcieć coś zarobić przy okazji.Dziękuję z góry za porady.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

FacioS

2010-02-24 23:12:23

"Domeldować" to się może ktoś, kto ma tytuł prawny do lokalu. Czyli np. umowę najmu Z WŁAŚCICIELEM nieruchomosci, a nie z uzytkownikiem. Więc nikt się nie domelduje. :) A tak poza tym... "Meldunek wymiera" - i praktycznie jest bez znaczenia, jesli chodzi o prawo własności. Zgodnie z orzeczeniami sądów, w tym SN, meldunek - to tylko administracyjne poświadczenie przebywania danej osoby pod konkretnym adresem, nie rodzący żadnych praw w strukturze własnosciowej. Więc spokojnie, meldunkiem bym się nie przejmował.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.1.2018

  Podział majątku wspólnego małżonków, rozwód i separacja

  Tylko w wyjątkowych sytuacjach sąd, orzekając rozwód, może dokonać podziału majątku, jeśli nie spowoduje to nadmiernej zwłoki w postępowaniu rozwodowym. Jeśli w skład majątku wspólnego (...)

 • 18.11.2018

  Cisi podnajemcy pod ochroną ustawy

  Lokal zastępczy przysługuje osobom, które korzystają z lokalu bez zgody gminy, ale mają pośredni tytuł do lokalu - orzekł Sąd Najwyższy.

 • 11.12.2017

  Nowy, stary rząd

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda powołał Mateusza Morawieckiego na urząd Prezesa Rady Ministrów. Powołał też członków Rady Ministrów. Prezydent odebrał również (...)

 • 26.11.2018

  Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych gotowa

  Ustawa o PPK zakłada utworzenie prywatnego, dobrowolnego systemu gromadzenia oszczędności emerytalnych. W program ma być zaangażowane państwo, pracodawcy i pracownicy zatrudnieni na podstawie umowy (...)

 • 29.11.2018

  Bank ziemi pod Mieszkanie Plus do zmiany

  Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju proponuje zmiany usprawniające pozyskiwanie i gospodarowanie gruntami przez Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN) na realizację inwestycji w ramach programu Mieszkanie (...)