Forum prawne

zasiłek a utrata dochodu

w 2004 r. żona otrzymywała przez 4 m-ce zasiłek macierzyński który został wliczony do dochodu przy rozliczaniu z Urzedem Skarbowym. Czy przy składaniu wniosku (w 2005 r.) o zasiłek rodzinny powinno się wykazać zasiłek macierzyński jako dochód utracony ???

2005.7.22 16:21:46

Odpowiedzi w temacie: zasiłek a utrata dochodu (3)

nie, utrata zasiłku macierzyńskiego nie jest utratą dochodu w myśl art. 3 ust. 23 ustawy o świadczeniach rodzinnych .... więc dochód ten bedzie normalnie liczony do ustalenia wysokości dochodu do zasiłku rodzinnego.

2005.7.25 11:18:46

Jeżeli w tej chwili przebywa na urlopie wychowawczym, czyli nie powróciła do pracy do zasiłek macierzyński będzie traktowany jako dochód utracony, chyba, że powróciła do pracy to wtedy dochód będzie liczony. Miałam taką samą sytuację. W nowej ustawie o świadczeniach rodzinnych jest to wyrażnie uregulowane. Przed wejściem nowej ustawy był z tym problem, gdyż nie było tam mowy o dochodzie utraconym jeżeli chodzi o ten przypadek. pozdrawiam

2005.7.25 19:20:59

Ja mam obecnie ten sam problem przekroczyłam kryterium dochodowe gdyż w opiece
społecznej stwierdzono,że nie mogą mi utracić dochodu z zasiłku macierzyńskiego
który pobierałam w 2008 roku. Tym właśnie sposobem zostałam pozbawiona zasiłku
rodzinnego , wychowawczego oraz dodatku dla samotnej matki.Absurd mojej sytuacji polega na tym , że w roku 2008 byłam wyłącznie na zwolnieniu lekarskim , później macierzyński oraz
wychowawczy . Pobieram rentę rodzinną (705)i alimenty (450)na drugie dziecko.
Na jakichś dziwnych warunkach utracono ni tylko kwotę (2006) stwierdzono że tylko to podlega utracie gdyż to jest ze stosunku pracy. Urzędniczki twierdzą , że są przepisy które nie pozwalają na utratę zasiłku macierzyńskiego. Odwołam się do SKO ale ciągle czekam a pieniędzy brak.
Bardzo proszę o podanie mi gdzie mam szukać tych przepisów które to regulują????

2010.1.3 20:34:50

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika