Forum prawne

K.P dzien wolny za 26.12.2009

Witam mam problem z pracodawcą gdyż ciągle usiłuje mi wmówić, że za dzień 26.12.2009 (sobota) nie przysługuje mi dzień wolny. A wiadomo że w KP art. 130 oraz art. 1 ustawy z 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy (DzU nr 4, poz. 28 ze zm.) mówią że są stałe dni wolne od pracy wskazujące przez ustawę, oraz dodatkowo gdy święto wypada w sobotę, pracownikowi należy się dzień wolny wskazany przez pracodawcę (gdy nie zgadza się na dzień wskazany przez pracownika) lub może zostać przełożony na inny termin.

o teraz tu jest problem gdyż jestem stażysta pracującym w sklepie (staż z urzędu pracy) wymiar godzin to 8 godzin w 5 dniowym tygodniu pracy, 2 zmiany, oraz co druga sobota płatna dodatkowo przez bezpośredniego pracodawcę (kierownik sklepu), gdy pracuję w sobotę mogę sobie brać dzień wolny. Ktoś mi pomoże jak temu nieudolnemu pracodawcy wykazać że musi (czy musi?) mi dać dzień wolny? czy może skierować się z tym do urzędu w pracy przez który jestem zatrudniony? dodam jeszcze, że w są sobotę 26.12.2009 nie pracowałem w sklepie, dodam także, że chłopak który tam pracuje od 3 lat mówi, że także jemu nigdy kierownik nie dał dnia wolnego za święto które wypadało w niedziele.

Proszę o szybką odpowiedz.
Za literówki bardzo przepraszam.
Jak coś nie jest jasne proszę pytać a spróbuje napisać bardziej zrozumiale.
Dziękuję, że to przeczytałeś/aś

2010.1.2 15:0:26

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: K.P dzien wolny za 26.12.2009

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika