e-prawnik.pl Porady prawne

ogrodzenie przy drodze gruntowej

Odpowiedzi w temacie ()

darex1

21.10.2009

witam. mam problem. droga dojazdowa do mojej posesji jest 3m szeroka. Z obu stron są płaty dotychczasowych mieszkańców, dotychczas nie uzgodnione z gminą. Jak zacząłem grzebać to nagle wszyscy podobno pouzgadniali w gmienie ogrodzenia. Teraz pytanie: czy gmina może uizgodnić budowę ogrodzenia niezgodnie z art 34 ustawy o grogach publicznych, " Art. 34. Odległość granicy pasa drogowego od zewnętrznej krawędzi wykopu, nasypu, rowu lub od innych urządzeń wymienionych w art. 4 pkt 1 i 2 powinna wynosić co najmniej 0,75 m, a dla autostrad i dróg ekspresowych - co najmniej 2 m." oraz § 7 pkt 2 i 4 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie. (Dz. U. Nr 43 z dnia 14 maja 1999 r., poz. 430) Jakie są konsekwencje nieprzestrzegania tych aktów prawnych, oraz jak zmusić gmine do ich przestrzegania. Proszę o pomoc. ,

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Mój problem dotyczy budowy ogrodzenia nieruchomości. Wykonanie ogrodzenia nieruchomości graniczącej przy drodze powiatowej - jakie pozwolenia i od jakich instytucji należy uzyskać, gdzie zgłosić (...) czytaj dalej»

  • Mam taki problem , wójt chce abym cofną ogrodzenie na mojej działce o 5 m na całej długości, twierdzi że droga gminna ma mieć 12 m i że muszę oddać taki pas z swojej działki, czy ma rację? (...) czytaj dalej»

  • Witam! Zbliżają się ciepłe dni. Chciałbym zrobić porządek wokół domu i zbudować ogrodzenie wokół niego. czy jest konieczne pozwolenie na budowę ogrodzenia? Jakie są wymogi dotyczące (...) czytaj dalej»

  • W jaki sposób można legalnie postawić ogrodzenie w granicy działki sąsiadującej z drogą publiczną? (JSS) czytaj dalej»

  • Mam zagwozdkę odnośnie podatku od darowizn przy służebności gruntowej. Na dniach ustalałam służebność gruntową do drogi prywatnej dla mojej działki. Mam taki zapis w umowie notarialnej: (...) czytaj dalej»

  • witam, mam pytanie czy jak buduje na działce ogrodzenie albo sasiadka zbudowała wczesnij na jednym boku to ja musze jej oddwac połowe pieniędzy jk dopiero zaczełem budowe pół roku poźniej wg prawa (...) czytaj dalej»

  • Przebudowuje swoje ogrodzenie. Zarówno brama jak i ogrodzenie zostanie cofnięte bliżej domu (automatycznie dalej niż dotąd będzie znajdować się od ulicy). Wcześniej była to siatka a teraz od (...) czytaj dalej»

  • chcialabym ogrodzić dom (mieszkam na wsi), od strony drogi gminnej i drogi dojazdowej, gdzie muszę zgłości w/w fakt i w jakiej odległości od drogi musi stać ogrodzenie (oczywiście juz na mojej (...) czytaj dalej»

  • Mam takie pytanie, sąsiad przesunął granice działki i zabrał z mojej pas o szerokości ok 0,5m. Z sąsiadem nie można się dogadać, a chce on teraz postawić ogrodzenie. Co mam zrobić aby wsyztsko (...) czytaj dalej»

  • Mam problem z sąsiadem. Mianowicie: sąsiad wybudował ogrodzenie murowane o wysokości 3,5m. Dokonał zgłoszenia tegoż ogrodzenia w Starostwie Powiatowym i po 30 dniach wymurował w/w ogrodzenie. Ogrodzenie (...) czytaj dalej»