Forum prawne (strona 715)

Czy jeśli żona chce poddać męża leczeniu psychiatrycznemu, to jest potrzebna jego zgoda, czy też

Czy jeśli żona chce poddać męża leczeniu psychiatrycznemu, to jest potrzebna jego zgoda, czy też można to załatwić poza jego wolą (np. za pośrednictwem sądu)? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 16:24:26

rozwod??

WITAM. JESTESMY W MALZENSTWIE OD 3 LAT, MAMY 2 LETNIĄ CORE I CHCE ROZWODU. MAZ SIE BARDZO ZMIENIL, NADUZYWA ALKOHOLU W 100%, PRACUJE OD 6PO 12 GODZ ALE PRZYCHODZI DO DOMU BARDZO POZNO I NIGDY TRZEZWY.. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.8.19 16:9:30

czy 17 latek może być właścicielem mieszkania?

Zgodnie z art. 3 ust.  1 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych członkiem spółdzielni może być osoba fizyczna, choćby nie miała zdolności do czynności prawnych lub miała ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.19 15:57:35

co robic

w 2005 roku poszłem na kurs nieukączyłem go wyrzucili mnie dostałem do zapłaty 5000 zł spłaciłem 1000 zł bo niepracowałe po 5 latach przyszło mi z windykacji o zapłate 8000 zł dalej nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 15:38:55

pozew o rozwód bez orzekania o winie- koszta

Witam serdecznie.
Jaka jest wysokość opłat sądowych w wypadku rozwodu bez orzekania o winie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 14:44:20

alimenty a zejście się malżonków

Witam.
Czy jeśli zeszłam się z mężem to sąd go zwalnia z płacenia alimentów oficjalnie, czy mam kogoś o tym powiadomić, że utrzymuje nas mąż? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 14:41:40

rozwod z orzekaniem winy męża

Witam.
jestem w trakcie rozprawy rozwodowej bez orzekania o winie.
Dowiedziałam się, że mąż ma romans. Jakie dowody mam znaleźć by udowodnić, że rozwód jest z jego winy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 14:33:25

pierwszy meldunek dziecka

WITAM.
jakie dokumenty potrzebne są do meldowania dziecka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 14:29:25

proces ubezwlasnowolnienia

Może złożyć do sądu okręgowego wniosek o ubezwłasnowolnienie. Potrzebne też będzie przedstawienie świadectwa lekarskiego wydanego przez lekarza psychiatrę o stanie psychicznym osoby, której ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.19 14:24:9

świadczenia L4 dla kobiety w ciąży

Witam serdecznie,
Mam pytanie:
Czy kobiecie w ciąży na L4 przysługuje jakieś świadczenie?
Jeśli tak, to ile wynosi? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 14:1:19

sprawa sądowa- świadkowie

Witam,
Czy świadkowie zostają na sali sądowej po zeznaniach? Czy mogą wyjść poza salę? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 13:59:15

opieka nad dzieckiem...

Witam,
kto ma większe szanse na wychowywanie córki, ja jeśli nie pracuję i zajmuję się nia 24h na dobę, czy mąż, który ma pracę i zarabia? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 13:56:10

Wzór wnosku o ograniczenie lub odebranie praw ojcowskich.

Witam,
Czy mają Państwo wzór wzniosku o ograniczenie praw ojcowskich albo ich odebranie? Kiedy można składać wniosek o ograniczenie kiedy o odebranie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 13:44:26

mieszkanie dla samotnej matki.

Witam.
Czy orientujecie się, gdzie mogę znaleźć pomoc jeśli jestem samotną matką? Chodzi mi o pomoc finansową, na mieszkanie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 13:39:25

dochód rodzinny partnerów

witam.
Czy jeśli żyję razem z partnerem, to mogę jakoś udowodnić, że prowadzimy odrębne gospodarstwa domowe? I dochód rodziny jest oddzielny mój i oddzielny jego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 13:25:58

Mieszkanie na barce na Wiśle

Czy ktoś próbował albo wie czy w Polsce jest możliwe, aby mieszkać na barce zacumowanej na rzece w mieście? Chodzi mi konkretnie o barkę na Wiśle w Krakowie.. Czy ktoś wie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 13:18:17

ślub kościelny- rozwód

Witam,

Jakie są sytuacje, które doprowadzić mogą do rozwodu kościelnego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 13:15:55

pozew rozwodowy bez orzekania o winie

Witam,`
dostałem pozew o rozwód od żóny bez orzekania o winie. ale zapisała, że nadużywałem alkoholu i robiłem jej awantury. Więc jednak sugeruje moją wine. Czy mam odpowiedzieć na ten pozew? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 13:8:40

Jak przekazać udziały w nieruchomości?

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy istnieje taka możliwość aby przekazać połowę nieruchomości nieodpłatnie na rzecz skarbu państwa? W jaki sposób może nastąpić takie przekazanie? bardzo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 12:58:36

zmiana nazwiska dziecka bez zgody ojca

Witam,
Mój były mąż nie widuje się z naszą córką w ogóle.
Chcę by ona nosiła moje nazwisko. On się na to nie zgadza.
Czy muszę pozbawić go praw rodzicielskich, żeby móc zmienić nazwisko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 12:53:36

ponowne wszczęcie postępowania

Witam,
zgodziłam się na umorzenie postępowania. ale teraz tego żałuję. Czy mogę teraz coś z tym zrobić? Odwołać się? Ponownie wszcząć postępowianie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 12:46:43

naruszenie praw autorskich

Z przedstawionych faktów jasno wynika, że naruszył Twoje prawa autorskie i to zarówno osobiste i materialne. Twórca, którego autorskie prawa osobiste zostały zagrożone cudzym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.19 12:43:3

podanie o paszport bez zgody rodzica

Witam,
Czy mogliby Państwo udostępnić mi wzór pisma o wydanie paszportu bez zgody ojca.
Czy powinnam dodać do niego jakieś dokumenty??

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 12:39:50

Czy osoby poniżej 16 roku życia mogą być zatrudniane?

Inaczej wygląda sprawa z nieletnimi poniżej 16 roku życia. Zgodnie z prawem dzieci mogą być zatrudniane tylko przez pracodawców prowadzących działalność kulturalną, artystyczną, sportową lub ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.19 12:33:26

Czy dzieci dziedziczą długi ojca?

Zgodnie z art. 922 KC prawa i obowiązki majątkowe zmarłego przechodzą z chwilą jego śmierci na jedną lub kilka osób. Zgodnie zaś z art. 926 KC powołanie do spadku wynika z ustawy albo z testamentu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.19 12:25:58

Rozwód i alimenty na jednej sprawie

Witam,
czy na sprawie rozwodowej mozna zalatwic dwie sprawy od razu? rozwód i alimenty?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 12:25:31

alimenty- maksymalne

witam,
chciałbym się dowiedzieć ile wynoszą maksymalnie alimenty, które może sąd przydzielić. Jak wygląda to procentowo w stosunku do zarabianej kwoty? Proszę o informację. Pozdrawiam. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 12:21:18

Czy można zameldować niepełnoletnią?

Moje pytanie jest takie: czy dorosła osoba będąca w związku z niepełnoletnią 17latką może z nią zamieszkać i zameldować ją w swoim mieszkaniu? Czy potrzebuje na to zgody jej rodziców? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 12:1:26

związek z innym partnerem w trakcie separacji?

Chciałbym zapytać, jak wygląda sprawa z separacją. Czy sąd może zmusić małżonków zamiast rozwodu do separacji? Czy w tym czasie można np. wejśc w związek z innym partnerem i czy może mieć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 11:54:38

Czy 16 latek decyduje sam o sobie?

Moje dziecko ma problemy psychologiczne i chcemy wysłać go z mężem do psychologa. Syn jednak bardzo się sprzeciwia, ma 16 lat i mówi, że już sam może o tym decydować. Czy to prawda? Bo sama nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 11:50:24

Ślub z obcokrajowcem w polskim USC

Czy ktoś wie może, jakie formalności należy załatwić aby w polskim Urzędzie Stanu Cywilnego zawrzeć ślub z obcokrajowcem, ale mieszkańcem Unii Europejskiej? Czy taki ślub będzie też ważny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 11:44:21

opieka

Witam
Jestem w małżeństwie od 15 lat mamy dwie córeczki niedawno żona spakowała siebie i dzieci i się wyprowadziła bez mojej wiedzy co mogę zrobić najważniejsze są dla mnie dzieci nie chcę ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.19 11:43:34

ślub nieletniej

Witam
Mam pewne pytanie jestem 17-latką i chciałabym wziąć ślub czy jako osoba niepełnoletnia mam takie prawo?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 11:40:7

Czy można wyrzucić dziecko z domu?

Czy rodzic może wyrzucić z domu dziecko, które nie skończyło jeszcze 18 roku życia? Czy grozi za to jakaś kara? I gdzie coś takiego należy zgłosić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 11:33:30

Po jakim czasie odszkodowanie?

Witam, po jakim czasie od wypadku można domagać się odszkodowania od sprawcy? Czy jeśli wypadek nastąpił 10 lat temu i zginął ojciec dziecka to czy można starać się o odszkodowanie dla tego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 11:26:35

czy mogę zabronić wyjazdu dziecka?

Witam, mam dziecko z byłą żoną, oboje mamy prawa do dziecka. teraz żona chce zabrać dziecko za granicę ne 3 miesiące, a to oznacza że przez te 3 miesiące nie będę mógł się z nim widywać. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 11:21:44

alimenty na synów

Witam Mam takie pytanie jestem w trakcie rozprawy rozwodowej i czy mogę już teraz starać się o alimenty na dwójkę synów?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 11:14:46

Ile opłaty za rozwód?

Witam, chcę złożyć pozew o rozwód ale chciałbym się dowiedzieć najpierw ile złożenie takiego pozwu kosztuje? Czy jest to opłata stała czy jest ona od czegoś zależna np. od posiadanego majątku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 11:14:24

Proszę o radę

Oboje z żoną jesteśmy na rencie, jesteśmy po 50tce i żyjemy tylko z tego co dostajemy od państwa, bo niestety nie jesteśmy w stanie pracować. Mamy pod opieką wnuka, 6letniego. Chciałbym zapytać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 11:8:18

ile trwa eksmisja alkoholika?

Mam pytanie: ile trwa eksmisja alkoholika, tzn. nie ma jeszcze zasądzonej eksmisji ale chcę go wyrzucić z lokalu który należy do mnie i mam zamiar zapewnić mu lokal zastępczy? czy w takim wypadku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 11:0:2

Jak nie zapłacić podatku od darowizny?

Mój brat dostał dwa lata temu w akcie darowizny ziemię od rodziców. teraz zamierza przepisać ją na mnie ale zastanawiamy się czy nie musimy odczekać jakiegoś czasu żeby móc to zrobić i nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 10:51:32

czy można przystosować piwnice do działalności gospodarczej?

Chciałbym się poradzić, czy ktoś może już próbował czegoś takiego. Mieszkam w bloku i chciałbym zagospodarować piwnicę, tzn. prowadzić tam niewielką działalność gospodarczą, warsztacik. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 10:48:16

Ile czeka sie na mieszkanie w Warszawie?

Witam, czy ktoś wie może ile czeka się na mieszkanie socjalne w Warszawie? I jaki to może być metraż na 2 osoby dorosłe i jedno dziecko. Chciałbym wiedzieć, bo nie wiem czy będę musiał szukać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 10:44:10

sąsiad żąda usunięcia iglaków

witam,
mój sąsiad zarządał ode mnie, abym usunął ze swojego ogrodu iglaki, które rosną przy ogrodzeniu które dzieli nasze działki. powód jego żądania jest następujący: otóż uważa on, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 10:40:56

Formalności związane z postawieniem ustępu

Witam,
chciałbym samowolnie postawić na mojej działce rekreacyjnie nieskanalizowany ustęp. Czy potrzebuję na to jakiegoś specjalnego pozwolenia? Czy muszę zachować np. jakieś specjalne odległości ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 10:36:27

ojciec nie przyznaje się do dziecka

Witam
Mam ogromny problem urodziłam miesiąc temu synka ojciec dziecka nie chce przyznać się do ojcostwa co mogę zrobić on jest ojcem?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 10:34:38

Skład koszuli - oszustwo!!

Zakupiłem ostatnio dość drogą koszulę i uważam, że nie spełnia ona kryteriów podanych na metce, tzn. materiały z których została zrobiona nie są zgodne z podanymi. Gdzie powinienem coś takiego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 10:32:33

czy mogę nie płacić kredytu?

Zakupiłem w sklepie na raty telewizor, który jednak co chwilę się psuje i już drugi raz jest w naprawie (poprzednia trwała miesiąc). Czy możliwe jest, aby zawiesić spłacanie kredytu z racji tego, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 10:28:53

czy konduktor miał rację?

Mam takie pytanie: wsiadałem ostatnio do pociągu na przystanku gdzie nie było żadnej kasy i nie mogłem nabyć biletu. Zrobiłem to u konduktora. ten jednak doliczył tę swoją opłatę manipulacyjną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 10:25:39

jak rozliczać alimenty?

Witam, sąd kazał mojemu byłemu mężowi płacić 1000 zł alimentów na dziecko. Wiem że do składania rozliczeń podatkowych jeszcze trochę czasu, ale zastanawiam się czy będę musiała te pieniądze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 10:20:20

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika