Forum prawne (strona 716)

co zrobić z kredytem dziadka?

Witam, niedawno zmarł mój dziadek, miał on kredyt pod hipotekę. Chodzi o dom, w który mieszkaliśmy razem z nim, tzn. moi rodzice i ja. Czy w takim przypadku bank może zabrać i sprzedać nasz dom? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 10:14:4

Co zrobić w takiej sytuacji?

Co grozi osobom, które odziedziczyły spadek o którym nie wiedziały, dowiedziały się o tym fakcie dopiero po roku i nie zapłaciły odpowiedniego podatku? Czy Urząd Skarbowy może w takim przypadku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 10:11:8

czy może być p.o. kierownika bez kierownika?

Dostałem propozycję pracy, a konkretniej awans w pracy i zapowiedziano mi że będę kierownikiem. Jednak w umowie jest napisane, że będę pełniącym obowiązki kierownika, tylko że w tym momencie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 9:51:27

Pracodawca a odprawa

Witam,
Mam problem mój pracodawca nie chce wypłacić mi odprawy co mam zrobić?Jak mogę odzyskać swoje pieniądze?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 9:47:32

co mi grozi za podwyżkę w pracy?

Witam, moja sytuacja jest trochę nietypowa.. otóż dostałem podwyżkę w pracy tylko że mój szef nie podpisał ze mną żadnego aneksu do umowy i boję sie teraz, że urząd skarbowy może sprawdzić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 9:47:16

co można wziąć do aresztu

cześć
za niedługo wybieram się odwiedzić kolegę w areszcie śledczym i chciałbym zapytać, co mogę mu przynieść i zostawić? pieniądze mogę? a alkohol? bardzo proszę odpowiedzieć bo nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 9:41:38

czy klient ma prawo dostać pieniądze?

Mój brat sprzedawał na allegro telefon który kupił w anglii, zastrzegł w opisie produktu że nie ma na niego gwarancji. telefon normalnie działał jednak jak się okazało, po dotarciu do klienta ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 9:32:52

zwolnienie lekarskie!!

Witam
Mam takie pytanie w chwili obecnej jestem na zwolnieniu lekarskim i do kiedy muszę to zwolnienie przynieść pracodawcy?Czy jest jakiś obowiązkowy termin?zZ góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 9:28:52

Czy bank dostaje pieniądze z powrotem?

Mam takie pytanko:
co się dzieje, kiedy zwracam towar który zakupiłem na kredyt i pieniądze z banku są już przelane na konto sprzedawcy? Czy dostanę wtedy zwrot pieniędzy i sam będę musiał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 9:27:35

urlop przymusowy

Witam
Mam takie pytanie czy jest zgodne z prawem, aby pracodawca zmusił swojego pracownika do urlopu?Jak mogę się bronić?Z góry dziękuję
... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.8.19 9:25:54

czy rodzic może anulować tranzakcję na allegro?

Czy jeśli nieletni nabył na allegro przedmiot o dużej wartości, to czy jego rodzic może anulować taką tranzakcję? bardzo proszę o odpowiedź! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 9:24:24

zwolnienie lekarskie a urlop

Witam
Mam pytanie jak długo można być na zwolnieniu lekarskim, aby nie mieć z tego powodu problemów, aby np mój pracodawca nie zwolnił mnie?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 9:22:49

czy sprzedawczyni ma rację?

Kupiłam niedawno torebkę z zamkiem błyskawicznym. W sklepie wszystko było w porządku, jednak kiedy w domu próbowałam ją rozpiąć, zamek zaczął się rozjeżdżać. Kiedy poszłam do sklepu żeby ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 9:22:22

NIP

Witam
Mam takie pytanie jakie dokumenty są mi potrzebne aby złożyć wniosek o NIP?I czy muszę złożyć go do urzędu tam gdzie jestem zameldowany?Cy tam gdzie chcę pracować?Z góry dziękuję za ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.19 9:20:46

Jak wygląda sprawa z kaucją w Polsce?

Chciałbym uzyskać informację od czego zależy wysokość kaucji? czy bierze się pod uwagę czyn o który podejrzany jest oskarżony, jego zarobki, czy kara jaka mu grozi? Czy sądy w Polsce często ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 9:18:9

chory psychicznie w więzieniu?

Czy jeśli osoba się leczy psychiatrycznie to może być wzięta do więzienia? mój przyjaciel jest obecnie w szpitalu a dostał wezwanie do odbywania kary i zastanawiam się co mógłbym zrobić.... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 9:13:50

jak stwierdzić kleptomanię?

Mój znajomy został oskarżony o kradzież, tzn. rzeczywiście wynosił ze sklepu różne rzeczy ale on ma kleptomanie. Chciałbym zapytać gdzie można go wysłać żeby sąd uznał że on jest chory?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 9:11:57

zmiana sędziego

W jakim terminie, tzn. na jakim etapie postępowania sądowego można odwołać sędziego ze składu? I co się wtedy dzieje z rozprawą, tzn. czy rozprawa zaczyna się od początku? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 9:10:29

jaka kara za podpis pod deklaracją?

Witam, chciałbym się dowiedzieć, jaka grozi kara za podanie nieprawdziwych informacji w deklaracji w momencie podpisywania umowy o pracę? Czy grozi za to jakaś kara? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 9:8:13

czy odwieszą mi wyrok?

Witam, zostałem skazany na karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata i teraz toczy się przeciwko mnie postępowanie w sprawie niezapłaconego ZUS-u. Czy możliwe jest, że odwieszą mi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 8:59:52

rozliczeni pit-u

witam
Mam takie pytanie jestem na urlopie wychowawczym już ponad rok i czy muszę składać PIT skoro przez ostatni roku nie miałam żadnych dochodów? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 8:59:4

czy prokurator może tak postępować???

Czy prokurator ma obowiązek informowania rodziców 18latka o toku postępowania? Syn przebywa w areszcie i nie jestem w stanie uzyskać informacji o szczegółach postępowania. czy to legalne?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 8:55:14

co robi prokuratura w takiej sytuacji?

Witam, mam takie pytanie:
sytuacja jest następująca - pewien człowiek został pobity i leżał w śpiączce, prokuratura zaczęła prowadzić dochodzenie w sprawie pobicia. W trakcie dochodzenia ofiara ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 8:53:38

podatek a szkoła

Witam
Mam takie pytanie pracuję ale od przyszłego roku zamierzam pójść na studia, i czy w takim przypadku mogę odliczyć sobie czesne. Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 8:53:22

jak zmusić skazanych do zapłacenia pieniędzy?

Witam,
wygrałem proces i skazani mieli wpłacić mi pieniądze tytułem naprawienia szkody. Mineło już 1,5 roku od wyroku, tymczasem na moje konto nie wpłynęła jeszcze ani złotówka. Co powinienem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 8:51:51

czy posiadanie broni jest legalne

Czy jest jakaś kara za to, że posiada się broń z 2 wojny światowej ale jest zupełnie niesprawna? Znalazłem taką niedawno na strychu i zastanawiam się czy powinienem to gdzieś zgłosić a z drugiej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 8:49:51

Niepełnoletni - rozliczenie

Witam!
Mam pewne pytanie jak osoba niepełnoletnia rozlicza się z urzędem skarbowym?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 8:48:54

ile kosztuje odwołanie w SG?

Mam zamiar odwołać się od wyroku Sądu Grodzkiego, sprawa odbyła się bez mojej obecności i nie mogłem przedstawić swoich racji. Ile kosztuje odwołania i w jakim terminie należy je zrobić i wysłać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 8:34:57

co grozi za kradzież?

Mój kolega został zatrzymany na kradzieży w sklepie - wynosił przedmioty warte w sumie jakieś 170 zł. Co mu za to grozi? Zaznaczę że jest pełnoletni. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 8:29:57

formularz podatkowy

Witam,
Co mam zrobić źle wypełniłam formularz podatkowy?I co mogę zrobić?Jak to naprawić?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 8:26:42

Czy można jeździć na rowerze w UK?

Dzień dobry,
mam pytanie. Otóż zostałem skazany w Polsce za jazdę na rowerze pod wpływem i mam zakaz jeżdżenia na rowerze przez 2 lata. Nie mam prawa jazdy ale musiałem zgłosić to do wydziału ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 8:26:21

Jak uzyskać zwrot prawa jazdy?

Moje prawo jazdy zostało zabrane na rok, spowodowałem wypadek drogowy. Mija już pół roku czy jest jakaś szansa żeby je odzyskać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 8:23:35

grzywna i brak pieniędzy - co robić?

Witam, zostałem skazany i dostałem grzywnę, 2000 zł. niedawno jednak straciłem pracę i jestem bezrobotny, a grzywnę powinienem zapłacić do końca miesiąca. Czy sąd może uznać taką sytuację ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 8:21:43

Żandarmeria Wojskowa na drodze

Witam, mam pytanie: czy funkcjonariusz Żandarmerii Wojskowej może zatrzymać samochód na drodze i wystawić mandat za wykroczenie na osobe nie będącą żołnierzem? Czy takiego mandatu można nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 8:18:47

Witam mam zadłużenie czynszowe które muszę spłacić w całości postanowienie sądu ,jednak mam

Witam mam zadłużenie czynszowe które muszę spłacić w całości postanowienie sądu ,jednak mam trudną sytuację materialną nie jestem w stanie spłacić całości jedynie w ratach.Jak mam to napisać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 1:21:48

zgoda o paszport

tak- składasz wniosek do sądu o zgodę na wydanie paszportu dla dziecka mądrze motywując nigdy wyjazdem na stałe ,pisałam kiedyś kobiecie ,ojciec przebywał w więzieniu i trochę to trwało zanim ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.18 22:31:26

Gdzie sprawe kierowac i przeciw komu?

teraz pomyślałaś???? wydaje mi się być to żartem ,nie udało ci się ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.8.18 22:21:39

czy jest obowiązek powiadamiać pracodawcę o postępowaniu?

Witam,
toczy się przeciwko mnie postępowanie w sprawie gwałtu. Jestem w tej sprawie podejrzanym, jednak nie mam wątpliwości, że zostanę uniewinniony. Czy w takiej sytuacji powinienem poinformować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 20:55:47

czy to groźba śmierci?

wczoraj dostałam smsa o treści: "chcę twojej śmierci kur.." z nieznanego numeru. czy taki sms może być uznany jako groźba pozbawienia życia? czy powinnam to zgłosić na policję? bardzo się boję... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 20:51:52

różnica między podejrzanym a podejrzewanym

Witam, chciałbym abyście wyjaśnili mi pewną kwestię prawną (bo myślę że do tej działki to należy). Otóż jaka jest różnica między podejrzanym a podejrzewanym i jaki status jest w tym drugim ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 20:49:21

adidasy a prawa autorskie

Jak pewnie większość z was kojarzy, nazwa adidasy używana jest na określenie obuwia sportowego różnych marek. Czy jeśli założyłbym domenę adidasy.com albo adidasy.pl to czy jest możliwe, że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 20:46:20

Umowa zlecenie a staż pracy

Chciałbym dowiedzieć się, czy jeśli byłem zatrudniony na umowę zlecenie i były odprowadzane składki zdrowotne i ubezpieczenie ZUS to czy jest to wliczane do stażu pracy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 20:42:42

Zwolniony pracownik nie chce oddać sprzętu

Mój były pracownik odmawia oddania sprzętów, które były w biurze w czasie gdy on tam pracował. Odmawia też oddania kluczy do samego biura. Czy jest jakaś możliwość żeby zmusić go do oddania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 20:39:40

bezpłatny przymusowy urlop

Czy pracodawca może mnie wysłać na bezpłatny tygodniowy urlop, tłumacząc to brakiem zleceń? czy nie ma takiego prawa? w umowie o pracę nie ma o tym wzmianki i sam nie wiem, czy powinienem to gdzieś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 20:34:49

Oskarżyciel posiłkowy???

[cytat]

Witam, z tego co wiem, to osoba poszkodowana może zgłosić się jako oskarżyciel posiłkowy przed rozpoczęciem przewodu sądowego. Czy prokurator albo sąd powinien zapytać taką osobę ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.18 20:34:20

odroczenie odbywania kary - w jakim przypadku?

w jakich przypadkach istnieje możliwość odroczenia odbywania kary? czy powody rodzinne, jak np. narodziny dziecka albo problemy zdrowotne rodzica którym skazany się opiekuje są takimi przesłankami? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 20:30:15

aneks do umowy o pracę

Czy pracodawca może mnie zwolnić, jeśli nie podpiszę niekorzystnego dla mnie aneksu do umowy? Jestem w patowej sytuacji i nie wiem jak postąpić, z jednej strony boję się utraty pracy a z drugiej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 20:27:38

urlop tacierzyński - jak to się je?

Mam pytanie do młodych ojców - czy mieliście może problem, żeby wziąć tzw. urlop tacierzyński? No i moje pytanie - czy pracodawca musi go udzielić i to w krótkim terminie od złożenia wniosku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 20:24:43

Marihuana w celach leczniczych?

Witajcie, moje pytanie brzmi: czy jest w Polsce jakiś przepis, który dopuszcza zażywanie marihuany w celach leczniczych? Bo np. w USA jest to dozwolone, ale nie słyszałem żeby w Polsce było... Ktoś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 20:19:46

czy można w areszcie uczyć się do matury

Czy osoba osadzona w areszcie i odbywająca tam wyrok ma jakąś możliwość nauki i przygotowania się do matury? czy trzeba składać jakiś wniosek.. pomóżcie!
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 20:12:43

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika