Forum prawne (strona 717)

jak wyrobić pozwolenie na broń?

Witam, mam zamiar wyrobić sobie pozwolenie na broń. chciałbym zapytać, jakich formalności muszę dokonać aby dostać takie pozwolenie? i czy obowiązuje ono tylko w polsce czy np. w całej unii europejskiej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 20:10:15

skazany cywilnie - czy może być adwokatem?

zostałem skazany w procesie cywilnym. czy w takim wypadku mogą podjąć studia prawnicze i pracować kiedyś jako adwokat? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 20:7:17

jak uczynić pełnomocnika

Chciałbym zapytać, jakie warunki trzeba spełnić, aby uczynić kogoś pełnomocnikiem w sprawie sądowej? chodzi o przestępstwo karne.

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 20:5:28

czy można zakwestionować testament?

Czy można zakwestionować testament osoby, o której wiadomo że w ostatnich latach życia leczyła się psychiatrycznie z powodu depresji?
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.18 20:4:4

przeprosiny za zdjęcie prasowe?

Czy jeśli zrobiono mi niekorzystne zdjęcie i opublikowano je w gazecie, czy mogę żądać przeproszenia za to zdjęcie? Dodam, że zostało zrobione w miejscu publicznym i zostało przypisane mi zachowanie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 20:0:59

jaka kara za zatajenie choroby psychicznej?

Czy wie ktoś może, czy i jak wysoka grozi kara za nie poinformowanie osoby, z którą zawiera się związek małżeński, że było się leczonym psychiatrycznie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 19:57:48

dyktafon na przesłuchaniu

Jutro mam przesłuchanie na policji w sprawie w której jestem oskarżonym. czy mogę na to przesłuchanie wziąć dyktafon i je nagrać? czy musze o tym poinformować śledczego. bardzo proszę o szybką ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 19:50:2

czy można wyrzucić pijaka z domu?

Moja koleżanka jest po rozwodzie z mężczyzną, który jest zupełnym alkoholikiem. muszą jednak dzielić razem mieszkanie, tzn. każde z nich ma osobny pokój. ten mężczyzna jednak nie płaci za ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 19:47:56

czy zdjęcie jest dowodem w wykroczeniu?

witam, czy jeśli zrobiłem zdjęcie samochodu, który łamie prawo, tzn. wyprzedza na pasach dla pieszych, to czy wysyłając je na policję może to być uznane za dowód?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 19:44:57

Jak zmienić prokuraturę gdzie bedzie się przesłuchiwanym?

Witam, zostałem wezwany na świadka w sprawie która toczy się w miejscowości na drugim krańcu Polski. Nie mam zupełnie czasu ani ochoty tam dojeżdżać i chciałbym zapytać, czy jest możliwość ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 19:40:51

czy można skrócić karę?

Witam,
za jazdę po alkoholu samochodem zostałem skazany na karę grzywny, pozbawienie wolności w zawieszeniu oraz zabrano mi prawo jazdy na okres 2 lat. Minął właśnie rok od tego czasu i chciałbym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 19:38:11

Status osoby bezdomnej

Chciałbym zapytać o to, jaki status ma osoba bez zameldowania, czyli teoretycznie bezdomna? Tzn. jakie ma prawa i czego mu nie wolno? Czy osoba bez zameldowania może stracić pracę? Bardzo proszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 19:28:13

Jak zrzec sie rachunków

Witam, wynajmowałem z moją byłą dziewczyną mieszkanie, wszystkie rachunki były na moje nazwisko i chociaż ona tam mieszka to rachunki wciąż są na mnie (ona ich nie płaci). Chciałbym się dowiedzieć, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 19:25:34

Czy samochód będzie wliczany w trakcie podziału majątku?

Zamierzamy z mężem się rozejść. Ja w najbliższym czasie zamierzam kupić samochód, wziąć kredyt na niego indywidualnie. Chciałabym zapytać, czy w takiej sytuacji ten samochód może zostać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 19:18:24

czy zeznania obniżą karę?

Witam, zostałem niedawno zatrzymany za jazdę po alkoholu na rowerze. poddałem się dobrowolnie karze i skorzystałem z możliwości złożenia zeznań. chciałbym zapytać, czy te zeznania będą brane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 19:16:34

Czy można cofnąć darowiznę?

Witam, mam takie pytanie/wątpliwość. Czy i w jakim momencie można cofnąć darowiznę? Czy istnieje w ogóle taka możliwość? Może można to zrobić w jakimś terminie od podpisania aktu? bardzo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 19:6:42

Czy można samemu postawić garaż?

Witam, czy aby postawić wolnostojący garaż we własnym ogródku trzeba mieć jakieś pozwolenia? Będzie to garaż murowany. I czy muszę konsultować się np. z sąsiadem z działki obok?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 19:3:29

potknięcie o płytkę przed sklepem i złamana ręka

Witam, mam pytanie: moja sąsiadka, starsza kobieta przewróciła się niedawno przed sklepem. Potknęła się o nierówną płytkę chodnikową i złamała rękę. Zastanawiam się, czy ma prawo żądać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 19:0:27

Czy można robić zdjęcia w muzeum/galerii?

Chciałbym zapytać o jedną rzecz - czy jeśli jestem w muzeum to czy mam prawo robić zdjęcia dziełom sztuki? bo słyszałem, że niedawno zmieniło się prawo i że muzeum nie ma prawa czegoś takiego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 18:54:48

Ile za księgę wieczystą?

Witam, chciałbym zapytać jaki jest koszt założenia księgi wieczystej i czy jest to zależne od wartości nieruchomości? bardzo proszę o odpowiedź!
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 18:52:12

czy była żona spłaca długi męża

Moja siostra zamierza wziąć rozwód z mężem, który ma swoją firmę, na swoje nazwisko. Firma ta jest jednak zadłużona i chciałbym zapytać czy w takim przypadku ona będzie musiała spłacać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 18:48:10

Darowizna od ojca a zachowek?

Mam takie pytanie: mój ojciec w formie darowizny chce przekazać mi dom. Jest już w zaawansowanym wieku, więc pojawia się pytanie, czy po jego śmierci będę musiał oddać część domu mojemu bratu?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 18:38:38

dziecko dziedziczy - jakie prawa rodziców?

Witam, moje dziecko ma 8 lat i odziedziczyło pół mieszkania po dziadku. Drugą połowę odziedziczyła moja siostra. Ona teraz chce odkupić tę część. Zastanawiam się, jak załatwić tę sprawę? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 18:31:57

czy można poślubić 15latkę?

Witam,
mój kolega ma 19 lat i ma dziewczynę która ma teraz 15 lat ale za 5 miesięcy będzie miała 16. okazało się że jest w ciąży... oni chcą się teraz ożenić, ale czy oni mogą? i czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 18:26:6

badanie alkomatem 17latka?

witam, mój 17letni brat został zatrzymany w parku przez policję i zabrany na komisariat gdzie zrobiono mu badanie alkomatem. o fakcie tym nie poinformowano rodziców. czy oni mieli prawo coś takiego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 18:19:14

Czy składki zus podlegają egzekucji?

Witam, chciałbym zapytać czy komornik może zająć na poczet długu alimentacyjnego składki ZUS dłużnika jeśli ten prowadzi własną działalność gospodarczą? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 18:13:31

Kto decyduje o religii dziecka?

Witam, chciałabym zapytać o pewną kwestię. Jeśli rodzice nie zgadzają się co do religii w jakiej dziecko będzie wychowane, to kto ma większe prawo do decydowania o tym? I czy w ogóle takie kwestie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 17:55:56

ojciec żąda alimentów

Chciałbym zapytać, w jakim przypadku i czy jest to w ogóle możliwe, aby ojciec domagał się od swoich dzieci alimentów? Dodam tylko, że sam alimentów nie płacił, ale nie wiem czy sąd to weźmie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 17:50:22

Jakie warunki spełnić musi kurator społeczny?

Witam, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać kuratorem społecznym? I czy jest możliwość późniejszego przekwalifikowania się na kuratora zawodowego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 17:43:34

Zona nie chce zrezygnowac z alimentow

Witam, mieszkam za granica a w Polsce mam dziecko, na ktore place alimenty. Zona chce, aby dziecko (syn ma 9 lat) mieszkalo ze mna, jednak nie chce rezygnowac z alimentow ktore jej place. Czy jest jakis ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 17:41:44

Rozwód na odległość?

Mam ogromny problem... Mój mąż wyjechał do Anglii do pracy, nie odzywa się już od 2 lat. Zamierzam sie z nim rozwieść bo wiem że żyje i ma tam inną kobietę. Chciałabym zapytać co zrobić, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.18 17:38:15

czy długi alimentacyjne mogą wejść w spadek

Witam, chciałbym zapytać o taką rzecz:
czy w skład spadku mogą wejść długi alimentacyjne?

proszę o odpowiedź! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 17:29:57

MATKI CHROŃCIE SIEBIE I SWOJE DZIECI!!!

Powiem Wam że większość z was mając takie a nie inne choćby alimenty są same sobie winne,o odebranie dziecka też się pisze podpierając się paragrafami a nie - wnoszę odebranie władzy>>> bo ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2010.8.18 17:28:27

Jak zrzec sie spadku?

Mam pytanie:
Jakich formalności muszę dokonać, aby zrzec sie spadku? Nie chciałbym, żeby ścigał mnie potem jakiś urząd, za to że przyjąłem i czegoś nie zapłaciłem... Ktoś wie co w tej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 17:26:39

Jak uzyskać odszkodowanie za pobicie?

Witam, moja sprawa jest następująca: pewien typ został skazany i miał mi zapłacić 800 zł odszkodowania za pobicie. Nie płaci jednak od 4 miesięcy a powinien zapłacić od razu. Gdzie powinienem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 17:22:0

Jak załatwić pracę dla więźnia?

Witam, chciałbym zapytać, jak można załatwić, aby więzień skazany za przestępstwo z powództwa cywilnego mógł wykonywać pracę poza więzieniem? Czy musi się na to zgodzić sąd czy naczelnik ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 17:18:31

Kto może odwiedzać aresztowanego?

Witam, chciałabym zapytać kto ma prawo do widzeń aresztowanego? Czy ja jako dziewczyna aresztowanego mogę go odwiedzić? Czy potrzebuję na to specjalnej zgody kogoś? Proszę o odp. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 17:16:0

Witam brat mojej Mamy chce przejąć nad nią opiekę prawną. Matka jest chora na Alzheimera a ja jestem

Witam brat mojej Mamy chce przejąć nad nią opiekę prawną. Matka jest chora na Alzheimera a ja jestem zameldowany tam gdzie Matka i się Mamą opiekuje. 1-czy ma takie prawo
2-czy morze ja powinienem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 17:14:23

czy to jest łapówka?

Witam, moja babcia była ostatnio w szpitalu i opiekował się nią lekarz, bardzo miły, uprzejmy a przede wszystkim prawdziwy specjalista. Babcia już wyszła ze szpitala, jest zdrowa i chciałbym kupić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 17:11:28

co robić

guzik prawda - po pierwsze dyktafon może zostać odrzucony,nie musi ale może,po drugie jeśli on nie jest tam zameldowany nie musisz wcale go wpuszczać do domu na wizyty do dziecka do póty do póki ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.18 16:46:1

kontakty z dzieckiem ojca - pomóżcie, ostrzeżcie

zdjęcia nagrania ,mogą nie być dopuszczone jako dowody moi mili...po pierwsze zmień tok postępowania składając wniosek o całkowite odebranie jemu władzy rodzicielskiej,dodam że w w sądzie nie ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.8.18 16:37:53

Proszę o pomoc Pilnie!!!

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w każdym większym mieście - nie chodź na te wywiady i nie wpuszczaj ich do domu,zgłoś dzielnicowemu nachodzenie,albo dręczenie ,zacznij działać zanim wystąpi on ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.8.18 16:23:45

czas oczekiwania na rozprawę

witam,
Ile czasu mam czekać na termin rozprawy od momentu wysłania aktu oskarzenia a pobicie ze skutkiem śmiertelnym?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 15:7:30

kontakt pozwanego ze świadkami

Mam pytanie.
Czy pozwany moze kontaktować się ze świadkami w sprawie ustalania wersji?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 14:46:57

zmiana czasu pracy

Witam,
pracownik pracuje na umowęo pracę codziennie od pon do pt po 8 h czy mozliwe byłoby, by pracował trzy razy w tyg w większym przedziale godzinowym? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 14:39:56

kara 20 tyś zł za błędy w pracy

Witam serdecznie,
dostałam pismo od poprzedniego pracodawcy, że mam mu zapłacic 20 tyś zł za błędy w papierach, kórymi się zajmowałam. Choć słyszałam, że nie dostał żadnej kary pieniężnej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 14:33:56

uzyskanie zapłaty za pracę w firmi

Witam,
Pracowałam w firmie męża przez 2 lata, nie byłam tam zarejestrowana, ani ubezpieczona. Niestety roztrwonił cały majątek. a ja chciałabym odzyskać swoje pieniądze, czy jest na to jakiś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 14:22:7

co ze zwolnieniem L4

Witam.
Zachorowałam dwa tygodnie przed końcem umowy, wiem, że umowy mi już nie przedłużą, zatem gdzie mam oddać zwolnienie i świadectwo? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 14:16:3

studia a status bezrobotnego

Witam serdecznie,
Czy można być jednocześnie studentem studiów dziennych i zatrudnionym na umowę o pracę? Czy można studiować dziennie i być zarejestrowanym jako bezrobotny? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 14:13:32

zaswiadczenie lekarskie-termin

Witam!
Mam pytanie kiedy mam czas na doniesienie zwolnienia lekarskiego jesli chodzi o zwolnienie przed porodem?




Dziekuje za pomoc i pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.18 14:10:15

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika