Fundusz remontowy.

Odpowiedzi w temacie (2)

silverek

14.10.2009

Moje pytanie dotyczy nastepującej sprawy: W naszej wspólnocie mieszkaniowej od 3 lat mamy niewygodnego lokatora Pana X, który nie płaci i zalega z rachunkami za swoje mieszkanie. Spowodowało to, iż jego zadłużenie doszło do kwoty 2500zł. Na ostatnim zebraniu wspólnoty mieszkaniowej przedstawiciel TBS oznajmił nam że z pieniędzy które wspólnota mieszkaniowa wpłacała na FUNDUSZ REMONTOWY TBS spłaca długi zaciągnięte przez niewygodnego lokatora Pana X. Wspólnota mieszkaniowa nie miała pojęcia o tej sytuacji, że z naszych pieniędzy z funduszu remontowego spłacane są długi Pana X. Pytanie brzmi czy TBS miał do tego prawo?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

maryja

2009-10-14 20:37:32

Absolutnie nie i należy wystapić do sądu o ustalenie i rozliczenie tego stanu .Dodatkowo TBS powinien Wam dostaczać co roku na zebranie wspólnoty rozliczenie , czy nikt tego nie zauważył? Zawiadomić TBS także ,że zamierzcie wystapić do sądu i wczśniej żądacie wyjaśnienia sprawy!Monik

silverek

2009-10-16 11:33:35

Tak też myślałem. No właśnie w żadnym z protokołów ze spotkań TBS nie umieścił tej informacji. Wspominali że zadłużenie Pana X się zgromadziło ale to przecież nie dotyczyło nas bo my wszyscy płacimy. Zdziwiło nas to że na dzień dzisiejszy TBS okradł nas z naszych pieniędzy gromadzonych na fundusz remontowy. Czyli widzę że bez drogi sądowej się nie obejdzie. Bardzo dziękuję za odpowiedz.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 14.1.2015

  Spółdzielnie mieszkaniowe łamią prawa mieszkańców

  Spółdzielnie mieszkaniowe od zawsze posądzane są o zawyżanie opłat czynszowych. Zwykle mieszkańcy mieli zastrzeżenia do wysokości składek na fundusz remontowy, za który spółdzielnie (...)

 • 21.10.2018

  Co przewiduje ustawa okołobudżetowa na przyszły rok?

  Propozycja tzw. ustawy okołobudżetowej na 2019 r. jest ściśle związany z projektem ustawy budżetowej na przyszły rok. Przewidziane w niej propozycje odpowiadają kwotom ujętym w projekcie (...)

 • 21.5.2017

  Jedna wpłata do ZUS

  Zmiany w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych oraz Kodeksie pracy przewidują, że każdy płatnik będzie miał indywidualny rachunek składkowy, na który będzie wpłacał wszystkie opłaty (...)

 • 9.12.2004

  Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych a likwidacja przedsiębiorstwa. Co dzieje się ze środkami Funduszu?

  Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych to bardzo szczególne środki z punktu widzenia jego przeznaczenia. Dlatego też wszyscy należący do kręgu osób uprawnionych do korzystania z Funduszu (pracownicy (...)

 • 21.9.2011

  Jak rozliczyć ulgę remontową?

  Wprawdzie ulga remontowo-modernizacyjna została wykreślona z ustawy o podatku dochodowym, ale ze względu na to, że ma ona charakter trzyletni, podatnicy mają prawo z niej korzystać i mogą odliczyć (...)