Forum prawne (strona 613)

żona zus, mąż krus, różne zameldowanie, wspólne rozliczenie małżonków

witam,
żona umowa o prace - składki zus, mąż brak przychodu, jest na gospodarstwie rodziców, opłaca składki krus.
Jesteśmy zameldowani w różnych miejscach, różne urzędy skarbowe.
Co nalezy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.7 18:51:20

Rozwód - potrzebuję pomocy

Musi Pani złożyć wniosek o zasądzenie alimentów i o ile nie jest on zwolniony z opłaty sądowej, wniosek o zwolnienie Pani z kosztów sądowych ze względu na trudną sytuację materialną. Rozwodem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.7 16:12:18

Kto musi mieć kasę fiskalną ?

Warsztaty samochodowe nie muszą mieć kas fiskalnych gdy sprzedawane towary są montowane przez nich w samochodzie, ponieważ w takim przypadku świadczą usługę, a nie sprzedają towary. Urzędy skarbowe ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.7 15:8:10

Podwyższone emerytury

Witam
Kto załapał sie na podwyższonego emryturu, jakie warunki?Z góry dziekuję

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.7 15:6:47

2011.3.7 14:57:36

Kornik zajął rzecz, która nie jst moją własnością

Witam
Mam pytanie czy komornik ma prawo zając rzecz zw mieszkaniu, która nie jest moja własnością.Jesli nie to jak moge ja odebrać?Z góry dziękuję za pomoc w mojej sprawie

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.7 14:42:32

podatek od lokat jednodniowych?

Witam, od lipca wejdzie w życie nowela o podatku od lokat jednodniowych, przestanie się to wtedy opłacać, rząd chce już od nas pieniądze za wszystko, za nie długo nie będzie można nic zrobić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.7 14:25:42

mieszkania w dyspozycjii komendy stołecznej

KGP oddała mieszkania do miasta
A co z mieszkaniami w dyspozycjii Komendy Stołecznej???
Czy wiadomo cokolwiek na ten temat?
Bardzo proszę o wiadomości
Z tego co wiem,to nie można wykupić ani ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.7 14:10:59

Jakie szanse na zatrzymanie dziecka?

witam, mieszkamy z mężem w Anglii, mamy rocznego syna, ale mąż chce teraz wrócić do polski i zabrać ze sobą dziecko! Ja nie chce wyjeżdżać, będziemy starać się o rozwód. Jakie mam szanse ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.7 13:56:53

Okres wypowiedzenia umowy użyczenia

Witam, chcieliśmy wypowiedzieć umowę użyczenia, ale właściciel oświadczył, że w przypadku naszej umowy okres 1 miesięcznego wypowiedzenia płynie od początku przyszłego miesiąca. W umowie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.7 13:44:55

Powierzchnia użytkowa w akcie notarialnym

Witam , mam takie pytanie, czy mogę gdzieś zgłosić źle sporządzony akt notarialny ? Została w nim źle wyliczona powierzchnia użytkowa lokalu, złe pomiary również są w księgach wieczystych!! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.7 13:15:11

Ojciec zwleka z zapłata aliemntów

Witam
Mam pytanie co zrobic gdy ojciec dziecka zwleka z alimentami każdego miesiąca tak kolo 2 tygodni za każdym razem jak sobie z tym poradzić wiem że dobrze ze placi ale jest nam ciezko i kazda ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.7 13:9:12

ustalenie pobytu i godzin widzeń

witam, jak złożyć do Sądu wniosek o ustalenie miejsca pobytu dziecka i ustalenie widzeń z ojcem? Czy mogę złożyć tylko jeden wniosek? Są do tego jakieś wzory? Czy trzeba jakieś załączniki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.7 12:31:4

Czy policjant jest bezkarny

Witam mam 17lat.Mam roblem i niewiem co zrobic jak ukarac policjanta ktory mnie uderzyl. Do zajscia doszlo na polnej drodze ,zatrzymal mnie jakis terenowy samochod przedztawil sie jako policjant ktory ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.3.7 9:41:57

2011.3.7 9:31:17

Ulga za internet

Witam
W jakim wypadku przysługuje ulga za internet?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.7 9:28:48

konserwacja rowu/cieku

Witam sedecznie.
Zgodnie z pozwoleniem wodnoprawnym mam dbac o 100 m rowu za moim zakladem. Rów ma pobrywane skarpy i mocno pozarastany. Chciałem go oczyścic i umocnić, czyli zgodnie ze spadkiem wyprofilowac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.7 8:56:0

Wstąpienie do spółki a rozliczenie roczne

Witam, wstąpiłem do spólki cywilnej w listopadzie 2010, spólka rozlicza się na zasadach ogólnych i z księgi przychodów wynika, że zaliczy stratę w 2010. Mam pytanie:
Czy ja w moim rozliczeniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.7 8:7:36

widzenia ojca z dzieckiem przy mojej obecności - czy to możliwe?

Mam takie pytanie, chciałabym złozyć wniosek do sądu o wyznaczenie terminów widywania sie ojca z naszym dzieckiem. Nasza córka ma skończone 2 latka. Nie jesteśmy razem, ojciec przychodzi do dziecka ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.3.7 0:58:28

Jak przekształcić na usługowo-mieszkalną?

Jak przekształcić na usługowo-mieszkalną? posiadam działkę rolną z pozwoleniem pod zabudowę domku jednorodzinnego, chciałbym postawić warsztat i mieszkanie na górze. Co mam zrobić po kolei ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.6 21:44:52

Co zrobi, gdy Cyfra + nie chce przyjąc wypowiedzenia umowy abonamentowej?

Prosze telefonicznie dowiedzieć się do kiedy tra umowa. A poza tym wszystkie rozmowy są nagrywane. gdyby wnieść sprawę do sądu oni będa musieli te rozmowy udostępnić, tylko trzeba pamietać kiedy ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.6 19:47:20

Kontakty ojca z niemowlęciem

Wszystko uregulować sądownie. Nic na "gębę". Jeśli on wniósl sprawę o uregulowanie kontaktów, to proszę napisać odpowiedz na ten wniosek (chyba że wniósł o rozwód to wtedy odpisac na pozew ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.6 19:36:17

Rozdzielone rodzeństwo po rozwodzie

Wszystko zalezy od wieku córek. Jesli obie mają powyżej lat 12 lub 13(dokładnie nie pamiętam) to one mogą być przesłuchiwane przed sądem. Więc wtedy byłaby szansa. Ponadto przyjęło się by ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.6 19:24:31

Ojciec chce spotykac się dziećmi i swoją nową znajmą

W ciągu życia wiele nowych osób spotykamy, chodząc do przedszkola, szkoły do parku czy na plac zabaw z dziećmi. Więc nie jest zrozumiałym, dlaczego to az tak przeszkadza, by dzieci spotykały się ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.6 19:17:24

Co może kurator?

W zalezoności od zlecenia sadu kurator wykonuje swoje obowiązki. Podobnie jest względem dzieci które stwarzają problemy (kurato sprawdza je nie tylko wodmu ale i w szkole poza domem i nawet może ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.6 19:11:52

Witam, gdzie mogę (jakie dokumenty,strony) uzyskać informację o prawa i obowiązkach obywatela i przedsiębiocy,

Witam, gdzie mogę (jakie dokumenty,strony) uzyskać informację o prawa i obowiązkach obywatela i przedsiębiocy, korzystających z usług eAdministracji? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.6 17:39:47

2011.3.6 16:29:26

Zwrot towaru zakupionego przez internet

Moja mama zamówiła niedawno w drogerii Perfect Fresh kosmetyki, ale rozmyśliła się bo znalazła ciekawszą ofertę i zwróciła zamówiony towar. Dostała wczoraj maila z wezwaniem do zapłaty kosztów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.6 14:19:39

PIT Fałszywe zeznanie podatkowe

Pismo do klubu z prośbą o wyjaśnienie skąd i na jakiej podstawie takie zarobki... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.5 23:45:52

praca za granicą a mieszkanie komunalane w Polsce

Witam! pracuje od 3 lat w Anglii, gdzie wynajmuje pokoj wraz z moim partnerem. W Polsce mam mieszkanie komunalne /tzw. Adm-owskie/ jestem głównym najemcą. Mieszkanie moje stoi puste nikt tam nie mieszka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.5 23:43:59

Mieszkanie nieopodał UŚ

[cytat]

A ile biorą te panie i gdzie świadczą usługi?

[/cytat]

między 70 zł a 150 zł ulice: Bankowa, Uniwersytecka i inne... :-)
... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.3.5 23:42:57

podział nieruchomośći DROGĄ SĄDOWĄ

[cytat]

Każdy człowiek ma prawo do obrony... Więc nie filozofuj, tylko działaj...

[/cytat]

art. 6 kpk ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.3.5 23:34:36

Ile dni urlopu

Witaj, po pierwsze nikt nie wie jaką szkołę UKOŃCZYŁEŚ i ile czasu w swoim życiu przepracowałeś. Czy masz ukończone studia? Czy masz już jakieś świadectwo pracy? To, że piszesz o wymiarze ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.5 22:18:43

handel towarem, którego pochodzenia nie można udokumentować

Nie wiem czy umieszczam we właściwym dziale, zatem proszę o ew. przeniesienie do bardziej adekwatnej kategorii.

Moje pytanie jest następujące - chcę otworzyć działalność gospodarczą polegającą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.5 21:55:22

POLSKA ZALOSNA SPRAWIEDLIWOSC

NIE ŹLE!!!! ALE WIESZ??? COŚ W TYM JEST!!!! TAKA JEST RZECZYWISTOŚĆ!!! i WIESZ CO?? MAŁO KTO ODWAZA SIE O TYM MÓWI!!!!- TO JEST DLA MNIE PRZEŁOM...:) PODZIWIAM CIE, ZYCZE POWODZENIA I ZGADZAM ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.5 15:51:13

zawiadomienie z sądu

Witam
złożyłam pozew przeciw pracodawcy , on odpowiedział na ten pozew ,w którym pisze nie prawdę .Ja w pozwie pisałam o rozpatrzenie w mojej nie obecności ,teraz przyszło z sądu zawiadomienie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.5 12:58:27

Sprawa sądowa a pracodawca

Nie można ignorować wezwania sądu. Może Pani zostać ukarana grzywną oraz doprowadzona przez policję na rozprawę. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.5 12:27:28

KTO MA RACJE?

Witam. Mam pytanie odnosnie pewnego zajscia. Chodzi mi o moj watek w tym temacie http://www.dobrylot.pl/index.php?act=forum_dzialy_new Czy Ja(ten sam nick co tu) mam racje odnosnie wpisywania sum czy maja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.5 11:47:21

Darowizna.

Darowizna. Po śmierci mojej matki siotra moja żąda ode mnie zachowku za mieszkanie, które matka przepisała aktem darowizny 11lat przed śmiercią. Czy należy jej się zachowek? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.4 19:32:46

Dług bez umowy

Witam, co powinienem zrobić jeżeli dłużnik zalega z spłatą, a nie spisywaliśmy żadnej umowy, były tylko przelewy na jego konto. To jedyny dowód jaki mam. Może muszę wysłać mu jakieś pismo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.4 16:23:27

libia - walki trwają !

Telewizja Al-Dżazira podała, że w położonym na północy Libii portowym mieście Ras al-Unuf trwają walki między siłami wiernymi Muammarowi Kadafiemu a antyrządowymi powstańcami. Do starć dochodzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.4 15:58:10

Wezwanie do zapłaty po 5 latach

Witam, dostałem wezwanie do zapłaty za brak biletu jakieś 5 lat temu, to chyba uległo już przedawnieniu? Mnie się wydaje że taka sprawa przedawnia się po roku?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.4 15:55:15

Jakim terminem należy definiować stosunek służbowy zawodowej służby wojskowej żołnierza zawodowego?

Jakim terminem należy definiować stosunek służbowy zawodowej służby wojskowej żołnierza zawodowego? Żołnierze zawodowi pełnią zawodową służbę wojskową na podstawie ustawy z dn. 11 września ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.4 15:50:6

brutto netto 2011

Kalkulator wynagrodzeń brutto netto 2011 dla osób fizycznych obliczy twoje zarobki z umowy o pracę na:

http://www.gazetaprawna.pl/kalkulatory/wynagrodzenia2011 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.4 15:42:17

umowa z architektem

Witam, mam dość duży problem z architektem .Sprawa jest dość zawiła ale spróbuję ja opisać. Podpisałam z architektem jako firma umowę na wykonanie koncepcji architektonicznej budynku wielorodzinnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.4 15:40:37

mam prawo do lokalu?

Jestem zameldowana na pobyt stały w mieszkaniu spółdzielczym. Osoba od której wynajmowałam mieszkanie zmarła. Czynsz i wszystkie media opłacam od 10 lat na swoje nazwisko. Wiem, że dziedziczeniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.4 15:30:11

nip 3 2011 !!!

Od 1 lipca 2011 roku osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej nie będą musiały składać wniosków o nadanie numeru NIP. Po tym dniu będzie on potrzebny tylko osobom, które prowadzą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.4 15:17:1

Pomostówki nie dla wszystkich?

Według nowych przepisów emeryturę pomostową mogą dostać, osoby wykonujące bardzo ciężkie prace fizyczne, pracujące pod ziemią, na wodzie lub w zimnym mikroklimacie. Czy teraz nikt inny nie może ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.4 14:56:33

zerwanie umowy dzierżawy grutów rolnych

Witam mam pytanie we Wrześniu 2009 roku podpisałem umowę dzierżawy oddałem swoją ziemię w dzierżawę na 10 lat minęło od tego czasu koło półtora roku , czy mogę zerwać dzierżawę z tą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.4 14:45:22

Dwudniowe wybory wbrew konstytucji?

Czy ten pomysł z dwudniowymi wyborami na pewno nie jest wbrew konstytucji? Mnie się jednak wydaje że jest, gdzie szukać przepisów to formułujących? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.4 14:44:35

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika