Forum prawne (strona 611)

Czy urząd skarbowy zwraca podatek Vat od zakupionego paliwa na firmę?

Czy urząd skarbowy zwraca podatek Vat od zakupionego paliwa na firmę? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.10 16:51:15

jak unieważnić testament?

Matka (zmarla 25.01.2006) sporzadzajac testament zadysponowala calym mieszkaniem wlasnosciowym przekazaujac 3/4 na wnuczke i 1/4 na wnuczka, ze strony ojca polowa mieszkania nalezy sie 3 zyjacym synom.W ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.10 15:51:13

Niespłacony kredyt może się przedawnić?

Witam, po jakim czasie niespłacony kredyt bankowy, może się przedawnić?? Wyczytałam że są to 3 lata i że nawet przekazanie długu firmie windykacyjnej nie przerywa biegu przedawnienia?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.10 14:14:0

Mogę sprzedać darowiznę bez podatku??

wyczytałam gdzieś, że mieszkanie otrzymane w spadku mogę sprzedać bez płacenia podatku, czy to prawda?? Nie muszę czekać aż pięciu lat? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.10 13:59:56

Monitoring tirów we Wrocławiu!

Uwaga! Został wprowadzony monitoring ruchu tirów we Wrocławiu w godzinach zakazu, każdy kto złamie przepis dostanie mandat 250 zł i 3 punkty karne!! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.10 13:16:13

Jeśli jest spór o granice pola, to w jaki sposób należy tę sprawę rozwiązać? Gdzie i co trzeba

Jeśli jest spór o granice pola, to w jaki sposób należy tę sprawę rozwiązać? Gdzie i co trzeba załatwić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.10 12:40:11

2011.3.10 12:32:18

pomyłka na allegro

Wygraną licytację w internetowym serwisie aukcyjnym Allegro należy traktować jako zawarcie umowy kupna-sprzedaży ze wszystkimi jej konsekwencjami. - orzeczenie sądu Rejonowego w Warszawie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.10 12:16:17

Czy w fakturach VAT muszę podawać swoje miejsce zamieskania?

Czy w fakturach VAT muszę podawać swoje miejsce zamieskania? Jestem podatnikiem VAT. We wpisie do ewidencji działalności gospodarczej w danych mam podany adres prowadzenia działalności tam gdzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.10 12:12:55

Odmowa wypłaty przez PZU za " urodzenie " przy adopcji.

Witam -:) Tym razem chodzi mi o firmę PZU a konkretnie o odmowę wypłaty z racji " urodzenia " . Oboje z mężem od lat mamy polisy PZU - ubezpieczenia grupowe z pracy. Chodzi o dziecko przysposobione. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.10 11:48:23

Urlop na zasadach urlopu macierzyńskiego

Witam -:) W styczniu 2008r. otrzymaliśmy z mężem pieczę nad dzieckiem wtedy 3.5 letnim do rodziny zastępczej. Od razu otrzymałam urlop macierzyński na podstawie Postanowienia o pieczy do rodziny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.10 11:38:30

Wykup czyjegoś mieszkania

Proponuję rozmowę z notariuszem lub prawnikiem. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.10 1:12:28

Sp. z o.o. odpowiedzialność po wyjściu z KRSu

Witam, mój mąż jest czlonkiem zarządu Sp. z o.o., nie mamy rodzielności finansowej. W chwili obecnej spółka popada w bardzo złą kondycję finansową, na ostatnie zobowiązania wobec US i ZUS zaciągneła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.10 0:4:32

Hipoteka do podziału

Witam,

To mój pierwszy temat, więc proszę o wyrozumiałość

Problem jest taki: Chciałbym kupić mieszkanie, mam już wszystkie papiery na kredyt hipoteczny, ale okazało się że hipoteka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.9 20:43:13

co z 10 dniami nieprzerwanego urlpopu- pomocy

Rozmawiałam dziś z kadrową. Ona oczywiście podtrzymuje swoje zdanie. Powołuje się na art.155 Kodeksu pracy który określa że urlop nalicza się proporcjonalnie jeżeli umowa kończy się w danym ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.3.9 20:30:10

tymczasowy niedowład po operacji

Witam. 6 lat temu miałam operację kręgosłupa, po której dotąd nie chodzę..jest to tymczasowy niedowład, który ustępuje bardzo wolno.. Operacja była ryzykowna(ucisk na kanał rdzeniowy), nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.9 19:56:52

"włamanie" do otwartego samochodu

Przez uchylona okno złodziej dostał się do mojego garażu, gdzie znajdował się otwarty samochód z kluczykami w środku. Zerwał on kłódkę, na którą zamknięty był garaż,jeździł samochodem, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.9 19:39:39

współwłasciciel samochodu

Witam. Ostatnio kupiłem samochód i na umowie istnieje ja jako współ własciciel samochodu i druga osoba jako właściciel i teraz pytanie brzmi czy jak teraz chce przerejestrować auto czy sam właściciel ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.9 17:45:49

Rozwód bez obecności pozwanego

Składajac pozew o rozwód i alimenty na dziecko razem od razu złożyć wniosek o ustanowienie kuratora do doręczeń-w uzasadnieniu umotywować to brakiem adresu do doręczeń w kraju!Zgodnie z art. ... Zobacz wątek

12 odpowiedzi

2011.3.9 17:15:19

Wezwanie do zapłaty z serwisu internetowego

Wydaje mi się, że tak ? można co prawda spróbować wyjaśnić całą sytuację z administratorami sklepu i szczerze im wszystko opowiedzieć (o tym, że to dziecko zarejestrowało się itp.). ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.9 17:12:36

w szpitalu źle złożyli rękę

Jak najszybciej powinno się zgłosić do adwokata, który kiedyś już zajmował się tego typu rzeczami. Warto mu wszystko dokładnie opowiedzieć i wówczas będzie można podjąć jakieś sensowne ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.9 17:11:47

Zwolnienie lekarskie a wypowiedzenie

Ktoś już chyba zadał podobne pytanie w innym dziale i radzę Ci poszukać tamtego tematu na forum, gdyż kilka osób udzieliło w nim interesujących odpowiedzi. Pozdrawiam. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.3.9 17:11:6

Nieuczciwy prawnik

Komornik powinien znaleźć taką osobę, a w przeciwnym razie chyba nie może żądać zapłaty za swoje usługi, gdyż nie ma to wówczas najmniejszego sensu. Najlepiej wyjaśnić to z prawnikiem. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.9 17:7:22

upomnienie za parkowanie

A czy przypadkiem po czterech latach to takie rzeczy nie ulegają przedawnieniu? Nie jestem pewny, ale na zdrowy rozum tak właśnie powinno być. Przynajmniej moim zdaniem. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.9 17:5:25

Nękanie na forum

Możesz zgłosić sprawę na policję, ale odpowiedz sobie najpierw na pytanie czy to ma jakikolwiek sens. Nie lepiej zrezygnować z tego forum i zacząć udzielać się na jakimś innym? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.9 17:3:25

darowizna obcej osobie

Od darowizny nie płaci się żadnych podatków, pod warunkiem, że przekazujemy je komuś, z kim jesteśmy spokrewnieni. W przeciwnym razie trzeba liczyć się z koniecznością jego uiszczenia. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.9 17:2:35

Wypowiedzenie najmu w zimie??

Szczerze mówiąc, to pierwszy raz o czymś takim słyszę. Masz jakieś powody do takich drastycznych działań czy po prostu chcesz komuś innemu wynająć mieszkanie? Może lepiej jednak trochę poczekać? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.9 16:57:43

wywiad bez pozwolenia

Ale dlaczego chcesz w ogóle się starać o odszkodowanie? Masz ku temu jakieś powody czy po prostu chcesz dorobić? Jest to istotne i sąd tez o to zawsze zapyta. A dziennikarz powinien autoryzować ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.9 16:54:49

Czas urlopu-do kiedy trzba wykorzystać

Chyba jest na to jeden rok kalendarzowy, dlatego też można dzięki temu sobie spokojnie odłożyć kilka dni więcej i wykorzystać wszystko w jednym terminie. Wiele osób tak właśnie robi. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.9 16:41:53

Jaka emerytura dla przedsiebiorcy..

Przedsiębiorcy normalnie mogą płacić składki i wówczas nie muszą się niczym przejmować ? przynajmniej jeżeli chodzi o kwestie związane z emeryturami. No bo co innego z innymi rzeczami... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.9 16:40:20

Wpisy do księgi wieczystej

sąd rejonowy wydział ksiąg wieczystych miejsca położenia nieruchomości-150zł ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.3.9 16:37:50

Wezwania szły na zły adres, przypadkiem dowiedziałem się że odbył się proces i że mnie komornik

Wezwania szły na zły adres, przypadkiem dowiedziałem się że odbył się proces i że mnie komornik ściga. A ja nic na ten temat nie wiem, tylko się domyślam o co chodzi. W 2009 roku dostałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.9 16:18:23

Numer referencyjny - wypełnienie obowiązku podatkowego ??

Czy otrzymanie numeru referencyjnego będzie oznaczało, że wypełniliśmy obowiązek podatkowy? Co będzie dowodem, że złożyliśmy PIT? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.9 16:7:8

PIT przez Internet , a potwierdzenie , że formularz trafił do urzędu skarbowego

Chcę wysłać PIT przez Internet. Czy po kliknięciu opcji "wyślij" dostanę odpowiedź, że mój formularz trafił do urzędu skarbowego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.9 16:2:50

PIT przez Internet - jakie dane podać ??

Jakie dane będzie trzeba podać, żeby wysłać PIT przez Internet? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.9 16:1:0

PIT przez Internet - na jakiej stronie wypełnić deklarację podatkową??

Chcę wysłać PIT przez Internet. Na jakiej stronie będzie trzeba wypełnić deklarację podatkową? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.9 15:59:30

Ulga na dzieci 2011 - jak obliczyć wysokość ??

Jak mam obliczyć wysokość przysługującego mi odliczenia z tytułu ulgi na dzieci? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.9 15:57:54

Ulga internetowa - można odliczyć całą kwotę ??

Razem z mężem za użytkowanie Internetu w zeszłym roku zapłaciliśmy tysiąc złotych. Czy możemy odliczyć cała kwotę? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.9 15:54:31

Ulga internetowa - jak rozliczać w małżeństwie ??

Jesteśmy małżeństwem i mamy wspólność majątkową. Czy obydwoje mamy prawo odliczać wydatki w ramach ulgi internetowej? Faktura na używanie sieci Internet jest wystawiona tylko na moje nazwisko. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.9 15:52:39

Ulga internetowa - miejsce zamieszkania , a miejsce zameldowania

W miejscu, gdzie obecnie mieszkam, korzystam z Internetu. Ale jestem zameldowany gdzie indziej. Czy mimo tego mogę skorzystać z ulgi internetowej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.9 15:40:54

1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego

Czy przekazywanie 1 proc. na rzecz organizacji pożytku publicznego jest obowiązkowe? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.9 15:35:43

PIT - rozliczenie przez ZUS , a 1 proc. podatku

Jestem emerytem. Od lat z moich dochodów rozlicza mnie ZUS. Czy mogę przekazać 1 proc. podatku na korzyść organizacji pożytku publicznego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.9 15:24:57

PIT 2011 a praca za granicą w 2011

Przez cały zeszły rok pracowałam w Wielkiej Brytanii. W Polsce nie zarobiłam nawet złotówki. Czy muszę więc w polskim urzędzie skarbowym składać zeznanie roczne i wykazywać dochody z zagranicy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.9 15:0:57

PIT 2011 - dwie darowizny do odliczenia ??

W zeszłym roku przekazałem dwie darowizny ? jedną na Kościół i jedną na rzecz organizacji prowadzącej działalność pożytku publicznego. Czy mogę je obie odliczyć od dochodu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.9 14:57:50

PIT-y 2011 - Najczęściej popełniane błędy

Najczęściej popełniane błędy w PIT?ach:

1. Zapomniałeś się podpisać? To błąd!

2. Sprawdź swój NIP

3. Rozliczasz się z małżonkiem? Uważaj na kolejność

4. PIT tylko na aktualnym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.9 14:52:24

Zmiany OFE rok 2011

Witam
jakie zmiany w OFE w roku 2011?Za wszelkie inforamcje z góry dziekuję.
Pozdrawiam

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.9 14:41:58

wynajem bez umowy

Jeśli nie miałam podpisanej umowy wynajmu i wyprowadziłam się z początkiem miesiąca nie płacąc za niego. To czy najemca może mieć wobec mnie jakieś roszczenia? Ma moje dane, ale chyba nie ma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.9 14:38:48

Cukier - wprowadzono limity na zakup cukru , a ceny nadal rosną !

Tylko, że to nie zależy od polityków, tylko od sytuacji na rynkach międzynarodowych. Najpierw Unia kazała likwidować cukrownie, żeby nie było nadprodukcji, a teraz kryzys związany np. z powodzią ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.3.9 14:22:23

Odzyskanie kaucji

Witam, mam takie pytanie w jaki sposób odzyskać wpłaconą kaucję, jeżeli nigdzie nie zostało to zapisane? Jakie inne dowody mogą się przydać ? nagrana rozmowa o kaucji może być ewentualnie uznana ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.9 13:52:37

Czy w ramach kampanii reklamowej możemy posługiwać się zwrotem \"biało-czerwoni\" oraz używać

Czy w ramach kampanii reklamowej możemy posługiwać się zwrotem "biało-czerwoni" oraz używać na materiałach reklamowych tych kolorów (co sugeruje odniesienie do flagi państwowej)? Pytanie to jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.9 13:41:34

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika