Forum prawne (strona 612)

mogę odmówić przyjęcia towaru?

Witam , zrobiłam zakupy w sklepie internetowym, ale cała sprawa tak się rozwlekła (najpierw rzecz miała jakąś wadę, potem producent nie mógł jej wymienić, potem zagięła na poczcie, potem się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.9 13:4:29

Jak wymeldować byłą żonę?

Witam, jestem już po rozwodzie, żonie pozwoliłem zostać w moim mieszkaniu służbowym wraz ze swoim dzieckiem z poprzedniego małżeństwa, ale od czasu zakończenia procesu nie płaci ona żadnych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.9 12:43:16

Wspolwlasciciel

Witam. Pisze tutaj bo chciała bym mniej wiecej zorientowac się w jednej rzeczy a nie za bardzo wiem gdzie mogła bym sie udać. Otóż jest 2 wspołwłascicieli mieszkania. Mąż jest alkoholikiem, awanturuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.9 12:21:44

czy są widoczne w sieci licytacje komornicze w Warszawie? Chodzi o podawanie do publicznej wiadomości

czy są widoczne w sieci licytacje komornicze w Warszawie? Chodzi o podawanie do publicznej wiadomości licytacji? Na jakich/ czyich stronach internetowych ogłaszane są licytacje komornicze? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.9 11:19:53

samowolne podniesienie terenu przez byłego włsciciela gruntu.

samowolne podniesienie terenu przez byłego włsciciela gruntu. witam
Mam dość nietypowy problem, a mianowicie rodzice darowali mi działkę wielkości 1 hektara ktora oryginalnie była położona parenaście ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.9 9:32:26

prawomocne oddalenie wniosku o nadanie klauzuli wykonalności na małżonka

Witam,
jestem w posiadaniu odpisu prawomocnego oddalenia wniosku o nadanie klauzuli wykonalności na współmałzonka , prosze o informację czy na podstawie tego dokumentu i złożenia stosownego podania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.9 9:16:0

Czy ubezpieczenie mieszkania obejmuje szkody wyrządzone przez psa właściciela mieszkania na gościu

Czy ubezpieczenie mieszkania obejmuje szkody wyrządzone przez psa właściciela mieszkania na gościu odwiedzającym właścicieli ? Straty to zniszczona czapka i futro z lisa - przez psa właściciela ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.8 19:8:57

Podatek do ZUSu?

Witam serdecznie!
Jak widać jestem nowy na forum, myślę, że tutaj właśnie mi pomożecie zrozumieć pewną postępowania, za co z góry dziękuję!

Przeszukałem już tematy na forum, aczkolwiek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.8 19:0:33

Podejrzenie pobicia z uszkodzeniem ciała

Złóżcie zawiadomienie na policji na tą osobę, że to ona zaatakowała i oddajcie przedmiot, którym atakowała jako dowód w sprawie. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.8 18:12:19

Prawa lokatorów.

Reklamacje musicie zgłosić właścicielce, bo to ona rozlicza prąd. W reklamacji napiszcie, że nie zgadzacie się z kwotą, która został Wam naliczona i tu podajcie uzasadnienie w postaci argumentów, ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.3.8 17:56:5

Brak dodatku gdy dziecko w internacie??

Witam, ponoć w sytuacji gdy dziecko z rodziny zastępczej jest w szkolnym internacie to nie przysługuje rodzinie dodatek za osobista opiekę?? Trochę to dla mnie dziwne? A jeśli dziecko przyjeżdża ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.8 16:12:15

Jak odroczyć rozprawę?

Witam, w jaki sposób poprosić o odroczenie sprawy cywilnej? Nie będę mógł zabrać wszystkich potrzebnych dokumentów do czasu pierwszej rozprawy. Jak do wygląda?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.8 15:54:11

Jak długo trzymać dowody wpłaty?

Witam, jest jakiś przepis, który mówi jak długo należy trzymać dowody wpłaty? Czy przez cały okres trwania umowy?? Czy może jest jakiś okres przedawnienia?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.8 15:50:7

Korea Południowa - będzie się zbroić na wypadek ataku Korei Północnej

Korea Płd. poinformowała, że rozmieści na swym terytorium więcej samolotów myśliwskich, śmigłowców, artylerii i samolotów szpiegowskich, by lepiej przygotować się na możliwy atak ze strony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.8 15:12:23

Zaliczka na pokwitowanie

Witam, wpłaciłam zaliczkę na sprowadzenie samochodu ale w potwierdzeniu dostałam tylko pokwitowanie , ponieważ było to tak jakby po znajomości więc nie miałam powodów do obaw. Teraz pytanie ponieważ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.8 15:2:45

Zaliczka na pokwitowaanie

Witam, wpłaciłam zaliczkę na sprowadzenie samochodu ale w potwierdzeniu dostałam tylko pokwitowanie , ponieważ było to tak jakby po znajomości więc nie miałam powodów do obaw. Teraz pytanie ponieważ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.8 15:2:31

LIBIA - lotnictwo znów atakuje w okolicy Ras al-Unuf

Libijskie lotnictwo kolejny dzień z rzędu przeprowadziło atak na pozycje powstańców w portowym mieście Ras al-Unuf na wschodzie kraju w ramach kontrofensywy, która ma powstrzymać siły antyrządowe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.8 15:0:38

Rodzinna tragedia na Podlasiu !!!

Zwłoki 36-letniej kobiety i jej dwóch córek w wieku 4 i 7 lat wyłowiono z Kanału Bystrego w Augustowie. Szczegóły tragedii jak na razie nie są znane, jednak policjanci przypuszczają, że mógł ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.8 14:46:25

Odszkodowanie za odwołane wycieczki z biura podróży!!

Lato się zbliża i zaczynamy myśleć o wakacjach , mając w pamięci ostatnie wielkie upadki biur turystycznych, mam pytanie czy można się jakoś zabezpieczyć przed tym i pomimo tego wyjechać na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.8 14:46:17

Jak usprawiedliwić nieobecność w prokuraturze (sądzie)?

Zgodnie z art. 117§2a kpk usprawiedliwienie niestawiennictwa z powodu choroby oskarżonych, świadków, obrońców, pełnomocników i innych uczestników postępowania, których obecność była obowiązkowa ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.8 14:39:48

Czy mandat z wideorejestratora jest ważny?

Mam taki dylemat prawny, czy jeśli jechałam łamiąc przepisy a policja z wideo rejestratorem jechała za mną i to nagrywała a nie włączyła sygnału, to czy dostany mandat jest ważny? Myślę, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.8 14:31:26

Czy dziecko może być świadkiem w sprawie?

Chciałabym żeby moja córka była świadkiem w sprawie rozwodowej ale jest ona niepełnoletnia, czy mogę powołać ją na świadka? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.8 14:27:23

Uchylanie się od obowiązku bycia świadkiem na rozprawie

Każda osoba wezwana w charakterze świadka ma obowiązek stawić się i złożyć zeznania. Na świadka, który bez usprawiedliwienia nie stawi się albo bez zezwolenia prokuratora oddali się z miejsca ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.8 14:25:36

Lokal socjalny i komunalny

Witam, złożyłam wniosek o lokal socjalny i jestem na liście oczekujących, ale interesuje mnie ile mogę czekać na taki lokal? Czy szybciej otrzymałabym mieszkanie komunalne?? Mam okazje zmienić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.8 14:19:7

Jak mozna sie starac sie o mieszkanie w ktorym przebywam a nie posiadam meldunku

Najlepiej zrobisz, jeżeli bezpośrednio udasz się do prawnika i wynajmiesz go do prowadzenia całej sprawy. Tutaj na forum ciężko jest odpowiedzieć, gdyż do tego trzeba znać dokumenty itp. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.8 14:13:5

moneybookers - wniosek o kartę !!!

Ale do czego taka karta może się komuś przydać? Nie słyszałem wcześniej o tej stronie. Możesz napisać coś więcej? To karta płatnicza czy jakaś jeszcze inna? Jest darmowa czy trzeba za nią ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.8 14:10:52

Patent

Nawet nie wiedziałem, że tak dużo trzeba wydać po to, aby móc zabezpieczyć swoją własność intelektualne. Według mnie to całkowicie bez sensu, bo przecież ludzie powinni za darmo patentować ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.8 14:9:19

Psie mięso w polskiej restauracji ?!

O fu! Nie wierzę własnym oczom. Na pewno to nie wypali - polskie społeczeństwo jest zbyt ograniczone i w tym przypadku całkowicie się zgadzam z takimi ludźmi. Psy nie są do jedzenia! ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2011.3.8 14:7:14

Jakie koszty ustalenia ojcostwa?

Najlepiej przeprowadzić badanie DNA, a to wiąże się z niemałymi wydatkami. Możesz również poszukać u dziecka oznak podobieństwa, bo to chyba będzie w takiej sytuacji jedyne darmowe wyjście. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.8 14:4:19

Zmiana własnego nazwiska

Powinieneś udać się do lokalnego urzędu, w którym wyrabia się dowody i inne tego typu dokumenty. Tam na pewno uzyskasz stosowne informacje. A ojcem się nie przejmuj! Tylko wybierz teraz dobre nazwisko. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.8 14:2:22

L. Kaczyński - otwarto sarkofag po jego pogrzebie ?? dwa pogrzeby Kaczyńskiego ??

Były wiceszef kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego Jacek Sasin, pytany w \"Kontrwywiadzie\" RMF FM o to, czy po pogrzebie śp. prezydenta otworzono sarkofag z jego szczątkami, stwierdził: \"Ucieknę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.8 13:59:51

W jaki sposób zacząć odzyskiwać dług?

Sąd będzie chyba najlepszym rozwiązaniem, bo skoro zadajesz sobie takie pytania to domyślam się, że droga pokojowa nie przyniosła żadnych efektów. Najlepiej więc zgłosić to stosownym organom. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.8 13:58:10

Odległość od granicy działki

Witam, czy jest różnica w wymaganej odległości ściany mojego domu od granicy działki jeśli jest na niej okno?? Czy ściana bez okna może znajdować się bliżej granicy?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.8 13:57:48

Czas zwrotu zakupu bez podania przyczyny

Dziesięć dni na pewno ? mi jednak wydaje się, że w takich sytuacjach masz całe dwa tygodnie, ale mogę się mylić. Najlepiej skontaktować się z urzędem do spaw ochrony konsumenta i on Ci odpowie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.8 13:57:2

Koszty sprzedaży mieszkania

Witam, czy jeśli sprzedaje mieszkanie, które otrzymałem w spadku to zapłacę od tego podatek dochodowy? Wydaje mnie się, że jeśli robię to po 5 latach to nie zapłacę tego. Ale czy tak jest na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.8 13:53:0

OSCARY 2011 - WSZYSTKIE NOMINACJE !!!

Dzięki za tego typu informacje, ale prze to, że tekst rozjeżdża się na stronie, nie czyta się tego za dobrze. Z drugiej strony domyślam się, że nie można tu wstawiać linków do innych stron. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.8 13:51:21

koszty notariusza?

Witam, czy koszty notariusza dla sprawy darowizny działki są uzależnione od np. powierzchni działki, albo tego czy jest budowlana? Interesują mnie przybliżone koszty takiej umowy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.8 13:45:24

dodatek mieszkaniowy dla żołnierza

Witam,
Czy żołnierz na kontrakcie może liczyć na dodatek mieszkaniowy, jeżeli wynajmuję mieszkanie z całą rodzina w mieście w którym znajduje się jednostka?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.8 13:42:16

LIBIA - Muammar Kaddafi próbuje wynegocjować porozumienie z libijskimi przywódcami opozycji !!!

Muammar Kaddafi próbuje wynegocjować porozumienie z libijskimi przywódcami opozycji, informując, że odejdzie ze stanowiska, jeśli będzie miał zagwarantowany bezpieczny wyjazd z kraju i otrzyma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.8 13:38:6

OSCARY 2011 - WYNIKI !!!

Oscary już nie mają dla mnie żadnych wartości. Dobre filmy nawet nie otrzymują nominacji, a sztampowe produkcje zawsze mogą liczyć na to, że otrzymają przynajmniej kilka statuetek. Bezsens. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.8 13:37:54

Ile kosztuje bilet na euro?

Nie mam pojęcia, ale na pewno warto obserwować popularne polskie portale aukcyjne ? często ludzie sprzedają tam tego typu rzeczy i wcale nie oznacza to, że przepłacisz. Niektórzy dostają bilety ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.8 13:36:11

wyrok w sprawie współwłasność

witam, jakie mogą być konsekwencje nie spłacenia całości kwoty zasądzonej na rozprawie?? Muszę spłacić współwłaściciela, ale nie będę miał możliwości zdążyć przed wyznaczonym terminem. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.8 13:34:37

WOŚP 2011 - XIX finał - padł rekord !!!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała podczas tegorocznego finału 47 milionów 248 tysięcy 415 złotych i pięć groszy.

Owsiak powiedział, że dodatkowe 3 miliony 600 tysięcy złotych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.8 13:33:49

Czy potrzebny dowód osobisty dla dziecka?

Tak, dowód jest darmowy ? od jakiegoś czasu wprowadzono taką ustawę, że teraz nie płaci się za wydanie pierwszego dowodu. Kiedyś trzeba było zapłacić, ale były to niewielkie kwoty. ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2011.3.8 13:30:2

Jak dochodzić odszkodowania za dziurę w drodze

W Polsce takie problemy są niezwykle popularne, więc warto wiedzieć jak dochodzić swoich praw. Swoją drogą to, co przedstawia stan polskich dróg, woła o pomstę do nieba, nie uważacie? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.8 13:12:49

współwłasność a prawo przejazdu

Zgadza się - ma Pan pełne prawo do tego, żeby przejeżdżać przez wspomnianą drogę i nie są do tego potrzebne żadne zezwolenia. Mogą się jednak przydać wówczas, gdy współwłaściciel będzie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.8 13:10:53

Marcin Dubieniecki - oświadczenie

Odnosząc się do zarzutów kierowanych w sprawie ułaskawienia Adama S. stwierdzić należy, że wszelkie informacje dotyczące w tym zakresie mojej osoby są nieprawdziwe. Z całą stanowczością podkreślam, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.8 12:52:48

Brak dostępu do dachu - części wspolnej

Trudno chyba dzisiaj znaleźć wspólnotę zgadzającą sie na montaż anteny na dachu ,patrz uszkodzenia dachu ,ustalenie winnych . sądzę ,że można domniemywać ,iż to było przyczyną takich decyzji ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.8 11:44:37

Witam, zajmuje lokal bez tytułu prawnego - wczoraj otrzymałam pismo - powiadomienie o zmianie opłat,

Witam, zajmuje lokal bez tytułu prawnego - wczoraj otrzymałam pismo - powiadomienie o zmianie opłat, pismo jest z datą 25.02- informacja, że zmianie ulegają opłaty od dnia 01.02! czy tak można? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.8 9:8:59

Podatek dochodowy od sprzedazy darowanego mieszkania

Witam,

w 2009 otrzymalem od mamy w darowiznie mieszkanie, w ktorym od ponad 10 lat jestem zameldowany.
Kwota wpisana w akcie notarialnym 80tys, kredyt hipoteczny ok 50tys (frank).

Teraz chce je ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.7 21:13:20

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika