Forum prawne (strona 662)

Warunki do otrzymania zasiłku dla bezrobotnych

trzyma go tylko ten bezrobotny, który:

? w okresie 18 miesięcy przed dniem rejestracji udokumentował co najmniej 365 dni:

- zatrudnienia lub wykonywania pracy na podstawie umowy o pracę nakładczą ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.10 10:56:20

Status bezrobotnego

Kto może mieć status bezrobotnego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.10 10:42:16

Okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych

1) 6 miesięcy - dla bezrobotnych zamieszkałych w okresie pobierania zasiłku na obszarze powiatu, jeżeli stopa bezrobocia na tym obszarze w dniu 30 czerwca roku poprzedzającego dzień nabycia prawa ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.10 10:40:18

Alimenty a zasiłek

Witam. W najbliższym czasie chciałbym się zgłosić do urzędu pracy i zarejestrować jako bezrobotny, by otrzymywać zasiłek. Czy taka sytuacja byłaby podstawą do uznania, że jestem w stanie utrzymać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.10 10:20:33

Aliementy a stypendium

Chciałabym się dowiedzieć, czy stypendium ogranicza zakres świadczeń alimentacyjnych?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.10 10:8:42

Czy ściąganie plików z Internetu jest legalne?

Ściąganie chyba tak, ale udostępnianie już niekoniecznie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.10 9:47:38

Aplikacja dyplomatyczna - jakie wymagania?

Z tego co wiem postępowanie jest kilkuetapowe i ma miejsce zazwyczaj w okresie jesienno-zimowym, czyli mniej więcej teraz. Rzeczywiście zdaje się dwa języki obce, a poza tym chyba historię i stosunki ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.11.10 9:45:26

Stringi dowodem zdrady?!

Znalazłam stringi w walizce swojego męża, który wrócił z delegacji i wyraźnie widać, że były to stringi używane. Mąż nie przyznaje się do niczego, ale czy ja mogę przebadać te stringi, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.10 9:24:46

meldunek obcokrajowca z eu kraju w wroclawiu

ponad dwadziescie lat mieszkam i pracuje w niemczech. mam w pl mieszkanie ktore przepisal mi moj tesc,wszystkie prawa prawne sa juz zalatwione,lecz ja nie moge jako obcokrajowiec zameldowac sie w nim. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.9 23:50:8

Praca na czarno

Jestem na urlopie wychowawczym,poszłam do pracy poniewaz można na urlopie wychowawczym pracowac ,pracowałam po 4 godz.dziennie na czarno,w sklepie na zmianę z właścicielką nie miałam z nią kontaktu ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2010.11.9 21:56:47

problemy ze spadkiem

Witam, jest to mój pierwszy post tutaj, (choć często czytam to forum gdy potrzebuję treściwych informacji prawnych) więc proszę wybaczyć jeśli zamieściłem go w złym dziale.

Mój problem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.9 20:20:7

Czy można kopać zwierzę w ogródku?

Niedawno zmarł mój pies, więc pochowaliśmy go w naszym ogródku. Jednak sąsiad straszy mnie, że to nielegalne i że wezwie służby weterynaryjne. Czy popełniłem błąd chowając psa?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.9 17:4:47

Szef publicznie mi ubliżył - KAZAŁ MI SIĘ UMYĆ

Mój szef dziś przy innych pracownikach naszego biura powiedział, że powinienem udać się do fryzjera i częściej używać szamponu. Czy to można uznać za mobbing?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.9 16:52:13

Konfiskata samochodu-prawa posiadacza

Miesiąc temu nabylam samochód sprowadzony z Niemiec. Obecnie niezarejestrowany. W pewnych okolicznosciach Policja skonfiskowala moj samochod z tego tytulu, iż wykryto jeszcze jeden samochod w Polsce ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.11.9 16:30:47

Koszty rozwodowe

Witam. od pewnego czasu wszystko się sypie w moim życiu... plany o rozwodzie, problemy w pracy... Boją się, że po utracie pracy nie udźwigną kosztów rozwodu. Jakie mniej więcej są koszty rozwodowe?? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.9 15:39:6

L4 prawdziwe czy nie??

Witam
Mam pytanie czy da sie sparwdzić czy zwolnienie L$ jest prawdziwe, to znaczy czy rzeczywiście mój pracownik miał problem ze zdroweim?Z góry dziekuję za informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.9 15:30:24

Alimenty z funduszu a ponowne wyjście za mąź

Witam,
z poprzedniego małżeństwa mam syna. Jego ojciec nie płaci żadnych pieniędzy na jego utrzymanie, więc dostaję alimenty z funduszu. Za pół roku ponownie wychodzę za mąż. Chciałabym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.9 15:21:33

wypowiedzenie dyscyplinarne

Pracodawca decyzję o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika powinien przekazać podwładnemu na piśmie. Musi wskazać w nim też przyczynę dyscyplinarnego zwolnienia. Powód ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.9 15:3:23

problem - allegro

Witam mam problem. Zakupiłam na aukcji allegro portfel. W parametrach aukcji przedsiębioraca zamieścił dostępne kolory :" Czerń, ... Odcienie różu, Inny kolor, "

Dodatkowo w miniaturze aukcji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.9 14:52:51

Jak odzyskać stracone prawo jazdy!

Witam
Jak moge odzyskać prawo jazdy zabrno mi je za jazde po alkoholu, ale jestem jednym żywicielem rodziny i potrzebuję tego dokumentu.Co robić?Z góry dziękuję za informacje

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.9 14:41:48

leczenie odwykowe

leczenie odwykowe Sąd nakazał mi leczenie odwykowe alkohol w Państwowej służbie zdrowia . Pytanie moje jest czy mogę i w jaki sposób wystąpić do sądu z prośbą o zmianę decyzji i leczenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.9 14:33:54

Niezgodny towar z opisem!!

Witam
Co mam zrobić w takiej sytuacji, zakupiłam rzecz przez internet ale stan tej rzeczy nie jest zgodny z umową czy mam sznasę na nowy towar?Z góry dziękuję za pomoc

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.9 14:32:52

Komornik zabrał nie moje rzeczy!

Witam
Mam pytanie co mam zrobic pare komornik wczoraj odwiedził moj dom pod moja nieobecnośc otworzył mój schorowany ojciec i komornik wyniusł kila rzeczy, pare z nich nie należało do mnie tylko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.9 14:17:43

jechałem samochodem a mam sądowy zakaz prowadzenia

Jakie mogą być konsekwencje jeżeli prowadziłem pojazd a mam sądowy zakaz prowadzenia pojazdów? Jeśli złapie mnie policja to może od razu mnie zamknąć do aresztu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.9 14:8:46

Wyniki do wyborów samorządowych

Nieoficjalne wyniki głosowania w wyborach na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast poznamy wieczorem w poniedziałek 22 listopada. Pozostałe nieoficjalne wyniki mogą być ogłaszane najpóźniej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.9 14:2:17

Elektroniczny dowód osobisty

1 lipca 2011 roku zgodnie z ustawą o dowodach osobistych rozpocznie się w Polsce wydawanie elektronicznych dowodów osobistych.

Dowody takie będą wykorzystywać technologię RFID (z ang. Radio Frequency ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.9 13:59:47

Niepojawienie się w pracy

Witam
Co grozi za nie pojwinie sie w pracy tak z dnia na dzień bez wczesniejszej informacji?Dziękuję za informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.9 13:45:33

rozwód a zwrot kosztów adwokata

Witam, jak w praktyce wygląda możliwość zwrotu kosztów poniesionych na adwokata, jeśli sąd winą obarczył drugą stronę? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.9 13:41:14

Wygaśnięcie mandatu radnego

Rada gminy może podjąć uchwałę, w której stwierdzi wygaśnięcie mandatu radnego. Zgodnie z prawem w takim przypadku przeprowadza się wybory uzupełniające. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.9 13:36:37

Ochrona przyrody - założenie parku narodowego

Utworzenie parku narodowego lub zmiana jego granic nie będzie już wymagać uzgodnienia z radą gminy czy powiatu. Wystarczy uzyskać ich opinię. Takie zmiany zakłada projekt nowelizacji ustawy o ochronie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.9 13:32:16

Rynek notowań giełdowych

Z przepisów prawa wynika, że spółka emitująca papiery wartościowe dopuszczone do obrotu na rynku oficjalnych notowań giełdowych ma obowiązek podać do wiadomości publicznej dane osoby, przeciwko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.9 13:29:41

Ksiega wieczysta - uzgodnienie treści

Przy rozpoznawaniu powództwa o uzgodnienie treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym sąd nie bada ważności decyzji administracyjnej, ale ocenia, czy doszło do zdarzenia powodującego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.9 13:26:29

Komitet wyborczy

Czynności związane z pozyskiwaniem środków finansowych, wydatkowaniem na kampanię wyborczą, w tym na organizowanie spotkań przedwyborczych i promocję poszczególnych kandydatów w formie plakatów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.9 13:23:18

Zwolnienie z pracy a kobieta w ciąży!

Witam
Jestemw ciązy w firmie pracuje juz parę lat, troche się pogorszyła sytuacja w firmie i jakieś słychac pogłosy o zwolnieniach.Czy ja jako osoba w ciązy jestem bezpieczna czy pracodawca może ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.9 13:21:6

Kandydat na wójta

Osoba, która chce zostać wójtem, musi posiadać bierne prawo wyborcze, czyli tzw. możliwość kandydowania. Takie prawo ma osoba, która może zostać wybrana do rady gminy, tzn. nie została pozbawiona ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.9 13:19:24

nowe znaki na osiedlach?

Zmiany w prawie drogowym miały zapobiedz notorycznemu łamaniu przepisów na drogach osiedlowych. Miały zostać wprowadzone strefy ruchu ograniczające "swobode" kierowców na drogach osiedlowych. Kiedy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.9 13:1:3

przepisanie domu na syna

Witam
Mieszkam z synem i jego żone w moim domu, chciałabym go przepisac na syna jeszcze za życia jak to zrobić?Od czego zacząć jak się zabrać do tego?Z góry dziękuję za pomoc

... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.11.9 12:59:35

Rozliczenie podatku przez samotnego rodzica

Matka lub ojciec, którzy samotnie wychowują dziecko albo dzieci, mogą skorzystać z preferencyjnego rozliczenia. W zeznaniu rocznym PIT muszą zaznaczyć, że wybierają sposób rozliczeń przewidziany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.9 12:57:50

Pakiet rentowy

Pakiet rentowy nie wejdzie w życie od przyszłego roku ? choć takie były zapowiedzi rządu ? bo poszczególni ministrowie nie mogą go uzgodnić. A to oznacza, że liczone przez ZUS po staremu renty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.9 12:53:1

Ojciec chce wizyt dziecka w zakładzie karnym

Witam
Mam dziecko z mężczyzną, który w chwili obecnej jest umieszczony w zakładzie karnym.Nasze dziecko ma niecałe dwa latka on chce, widywać się z dzieckiem ja sie na to nie zgadzam.Nie ma on ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.9 12:52:20

Mieszkam we wspólnocie mieszkaniowej. Jeszcze nie ma ustalonego regulaminu. Pierwsze spotkanie ma odbyć

Ustawa z 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia
przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, zabrania
palenia w zakładach opieki zdrowotnej, szkołach i placówkach
oświatowo-wychowawczych, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.9 12:42:32

Niesłusznie oskarżony o gwałt!!!

Skoro tego nie zrobił, to twój kolega chyba nie powinien się przejmować zbytnio tymi oskarżeniami. No chyba że jednak jakiś kontakt był i teraz nie wiadomo, czy to gwałt... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.9 11:14:6

Czy można bić dzieci?

Skoro jak sam pan mówi to tylko klapsy, to nikt mu tego nie może zabronić.. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.9 11:12:44

służebność drogi- zmiana w zapisie

Witam wszystkich, mam nadzieję ,że uzyskam odpowiedz na moje pytanie, najpierw krótki opis problemu:
jestem na etapie kupowania domu przez którego działkę ma wyytczony przejazd sąsiad ponieważ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.9 9:19:33

Meldunek stały w kraju a praca za granicą

Witam. Przez ostatnie 3 lata mieszkałem i pracowałem w Anglii. Ostatnio dowiedziałem się w moim urzędzie pracy że mogę starać się w powiatowym urzędzie pracy o zasiłek z Anglii jako osoba bezrobotna. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.9 9:17:12

Niezapłacony mandat

Naliczenie odsetek karnych, skierowanie sprawy do sądu, wizyta komornika bądź egzekucja przez urząd skarbowy z nadpłaty podatku. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.11.9 7:21:26

Obowiązek szczepień

Państwo ma zgodnie z konstytucją obowiązek ochrony zdrowia i życia obywatela zgodnie z istniejącą wiedzą i możliwościami i właśnie jednym z działań w tym kierunku są szczepienia ochronne ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.11.9 7:19:10

niedotrzymanie umowy, oszustwo

Witam! mam pytanie ponieważ zostałam oszukana przez osobę której zleciłam montaż mebli kuchennych. Podpisałam umowę i wpłaciłam 4 000pln zaliczki. Termin montażu minoł a praca nie została ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 23:44:57

Rezygnacja z płacenia składek ZUS

Czy można zrezygnować z płacenia składek do ZUS-u, deklarując, że zgadzam się ponieść wszystkie konsekwencje idące za tym? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 21:49:29

Czy samochodem firmowym mogę jechać na wakacje?

Nie orientuje sie ktoś może, czy mogę skorzystać z samochodu firmowego aby udać się w podróż za granicę na urlop z żoną i dziećmi? czy coś takiego jest zakazane?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 21:16:41

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika