Forum prawne (strona 663)

umorzenie mandatu za prędkość

Witam
ponoć jest możliwość umorzenia mandatu za przekroczenie prędkości, jeśli np. wiozło się kogoś do szpitala? Jak w praktyce to wygląda czy często są takie sprawy umarzane? Do kogo kierować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 15:52:54

wezwanie wspolkredytobiorcy do spłaty

Witam,

Podczas trwania zwiazku malzenskiego zaciagnelismy 2 kredyty hipoteczne. Jestesmy po rozwodzie i za chwile nastapi podzial majatku. Oba kredyty powinnismy splacac solidarnie, niemniej jednak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 15:52:10

dodatek kontrolerski

Nawet 50 proc. zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego może wynieść dodatek kontrolerski dla pracowników fiskusa.
Czyli jak uprzykrzyć życie szaremu człowiekowi! Dodateczek dal kontrolerów spowoduje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 15:35:51

zwolnienia z administracji publicznej

28 tysięcy urzędników zostanie zwolnionych, zwolnienia obejmą osoby, którym zostało tylko kilka lat do emerytury, więc mają ogromne problemy ze znalezieniem nowego zatrudnienia. Stracą posady ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 15:23:18

I co z dopalaczami??

Witam
I co z tymi dopalaczami?Czy one wracają do Polski będą legalne?Czy będą sklepy jak to teraz będzie??Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 15:8:57

Darowizna-kiedy trzeba zgłsić?

Witam
Od jakiej kwoty musze zgłaszać,że dostałam darowiznę.Czy jest taka granica?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 15:6:3

ojciec dziecka zmarł, utraciłam alimenty i nie dostane zasiłku

Mój mąż który płacił alimenty zmarł, w urzędzie powiedzieli że dochody rodziny faktycznie się zmniejszyły ale jest to uwzględniane do celów ustalania prawa do zasiłku rodzinnego dopiero w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 15:0:42

odsetki za zwłokę

Od 9 listopada maja się zwiększyć odsetki za zwłokę w spłaceniu podatku. Nie bedzie się już opłacało zwlekać zamiast brać kredytu w banku.
O ile maja się zmienić wysokości odsetek? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 14:49:32

Co może zabrać mi komornik??

Witam
Mam pytanie z mężem mamy długi około 50 000zł w banku, mamy komornika i moje pytanie dotyczy co może nam zabrać z mieszkania?A czego nie może?Z góry dziekuję za odpowiedzi
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 14:35:36

czy moge otworzyc konto w banku szweedzkim nie majac szwedzkiego peselu bedac wszwecji

czy moge otworzyc konto w banku szweedzkim nie majac szwedzkiego peselu bedac wszwecji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 14:32:34

renty wyjątkowe - jak się o nie starać

Zgodnie z art. 82 i 83 ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych taką wyjątkową emeryturę lub rentę mogą przyznać prezes Rady Ministrów albo prezes ZUS.
Renty i emerytury ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 14:17:0

upadłość konsumencka hazardzisty

Z przepisów o upadłości konsumenckiej wynika, że sąd oddala wniosek o ogłoszenie upadłości, jeżeli niewypłacalność dłużnika nie powstała wskutek wyjątkowych i niezależnych od niego okoliczności.
Hazardzista, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.8 14:8:1

Nie mam z czego spłacać

Witam
Co mam zrobić wzięłam kredyt, od pól roku nie mam pracy nie mam z czego spałacac co mnie czeka?Jak rozwiązać ten problem?Z góry dziekuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 13:27:34

Kara za palenie papierosa!

Witam
Jaka kara grozi za zapalenie papierosa na przystanku autobusowym?Z góry dziekuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 13:22:13

kara

Mój kolega miał podobny problem, miał w wydychiwanym 0,2 i zabrali mu prawko na 1 rok ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.8 13:19:22

Wspólne rozliczenie małżonków w zeznaniu rocznym

Małżonkowie podlegający nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu (muszą w Polsce rozliczać się ze wszystkich światowych dochodów), między którymi istnieje przez cały rok podatkowy wspólność ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 13:18:1

monitoring

Mam pytanie odnośnie monitoringu nieruchomości?
Sprawa dotyczy bloku mieszkalnego z tym że niestety dolne piętro jest wykorzystywane do działalności gospodarczej.
Od pewnego czasu zauważyliśmy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.8 13:15:1

Jak uratować majątek dłużnika przed egzekucją

1 Pozbaw wykonalności tytuł wykonawczy
2 Broń wspólnego majątku małżeńskiego
3 Spłać dług przed przybiciem na licytacji
4 Dopilnuj, aby komornik nie zabrał pościeli
5 Powołaj się na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 13:11:23

Brak podwyżek dla asystentów i pracowników sądów

Cięcia budżetowe nie ominęły pracowników sądów. W przyszłym roku na podwyżki nie mogą liczyć asystenci sędziów, kuratorzy sądowi oraz pracownicy administracyjni sądów. Ci pierwsi zapowiadają, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 13:9:1

Czas szkolenia w weekend?

Witam
Mam pytanie mój mąż kolejny raz został wysłany na szkolenie w eekend, czy nie należa mu się dni wolne z tego względu.Czy jest to zgodne z prawem?Z góry dziekuję za informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 13:2:15

Radcy prawni i adwokaci - zrównanie kompetencji

W Ministerstwie Sprawiedliwości powstanie zespół ekspertów, który zajmie się przygotowaniem rozwiązań prawnych dotyczących zrównania kompetencji radców prawnych i adwokatów w sprawach karnych.

Inicjatywa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 13:0:3

Spadkobierca a najem

Sąd Najwyższy podjął następująca uchwałę: na podstawie art. 691 par. 1 k.c. nie można wstąpić w stosunek najmu lokalu socjalnego, o którym mowa w ustawie o ochronie praw lokatorów. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 12:56:38

alimenty po ukończeniu 26 lat

W kodeksie rodzinnym i opiekuńczym przewidziane jest, że obowiązek alimentacyjny rodziców jako indywidualny obowiązek matki i ojca do dostarczania środków na utrzymanie i wychowanie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.8 12:50:17

CO mi grozi!

CO mi grozi! mialem w wydychanym powietrzu 0,14m jakiej kary moge sie spodziewac ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 12:49:27

Termin do nałożenia mandatu na kierowcę

Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (k.p.s.w.) stanowi, że ?nałożenie grzywny w drodze mandatu karnego nie może nastąpić po upływie 14 dni od daty ujawnienia czynu w wypadku, o którym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 12:47:34

Uprawnienia rzecznika praw dziecka

? może żądać wszczęcia postępowania w sprawach cywilnych oraz wziąć udział w toczącym się już postępowaniu ? na prawach przysługujących prokuratorowi

? może żądać wszczęcia przez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 12:41:13

Zmiany w propozycjach o urlopach

Sejm obecnie pracuje nad projektem zmian w kodeksie pracy, m.in. dotyczących tzw. urlopów na żądanie. Według propozycji przedstawionej przez Pracodawców RP, zamiast obecnych 4 dni takiego urlopu, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 12:38:21

Czy wspólnik w spółce jawnej odpowiada całym swoim majątkiem za długi spółki?

Wspólnicy spółki jawnej za zobowiązania odpowiadają:
1. subsydiarnie - czyli wierzyciel może prowadzić egzekucję z majątku wspólnika, w chwili, gdy egzekucja z majątku spółki okaże się ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.8 12:18:17

Nieważny przegląd techniczny auta-kara??

Witam
Jaka kara grozi za brak ważnego przeglądu technicznego auta podczas kontroli drogowej?Z góry dziękuję za odpowidzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 12:8:9

Zbyt wyskoie koszty!

Witam
Mam taki problem płacę dobrowolnie alimenty na żone i dzieci, teraz mam problem zostałem zwolniony i nie stac mnie na płacenie tak wyskoich opłat i co moge zrobić?Czy można jakos zawieśić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 11:47:50

Zmainy w kodeksie pracy-urlopy!

Witam
Mam pytanie czy od nowego roku zmienią się przepisy w kodeksie pracy, jeśli chodzi o urlopy na żądanie.Czy zmieni sie teraz na tylko dwa takie dni?Z góry dziękuję za informacje

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 11:19:27

czy można zawiesić działalność stowarzyszenia?

czy można zawiesić działalność stowarzyszenia? Chodzi mi o czas na ewentualne decyzje odnoszące się do przyszłości organizacji. A więc nie likwidacja stowarzyszenia, ale jego chwilowe zawieszenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 11:12:29

wypłata do kiedy?

Witam
Mam takie pytanie jestem w chwili obecnej na okresie próbnym umowa o pracę i mam pytanie co do wypłaty do kiedy powinnam ją dostać, a co sie dzieje w przypadku gdy mój pracodawca spóźni ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 11:9:25

Mąż nie zgadza się na rozwód!!!

Zgodnie z przepisami kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, jeżeli między małżonkami nastapił trwały i zupełny rozkład pożycia (jeśli ustały łączące małżonków więzi gopodarcze, emocjonalno-duchowe ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.8 11:1:7

Czy szef może podpisać umowę sam ze sobą?

Czy szef może podpisać umowę sam ze sobą? Porządkując archiwum w firmie natrafiłam na umowę w której obiema stronami [kupno - sprzedaż] jest ta sama osoba. Czy może być tak, że jedna osoba ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 10:42:46

Zakupy przez internet-zwrot

Witam
Czy jako kupujący dana rzecz przez internet, obowiązuje mnie prawo, do zwtrotu rzeczy w terminie 10 dni bez podania przyczyny???Z góry dziękuję za odpowiedzi

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 10:42:44

Problem z sąsiadami!

Witam
Od września zamieszkali nade mną studenci,jak nie impreza to jakieś awantury.Nia da się mieszkać, niezalęznie od godziny ciagle muzyka, albo strasznie rano albo gdy człwoiek chce spac co ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 10:39:2

Alimenty-studia od lutego

Zgodnie z przepisami kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, rodzice zobowiązani są do świadczeń alimentacyjnych na rzecz dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.8 10:30:3

Alimenty a małżenstwo z ojcem dziecka

Witam!
Otóz mam taki problem iz musze pozwac mojego narzeczonego o alimenty dla naszego dziecka bo tak ode mnie wymagaja z naszego MOPS-u w przeciwnym razie jesli go nie pozwe o alimenty to nie bede ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.8 9:56:38

Czas płacenia alimentów

Nie istnieje jedna konkretna granica wieku dla ustalania ustania obowiązku alimentacyjnego. Zgodnie z przepisami kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.8 9:56:4

Opiekun prawny

Zgodnie z przepisami kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, opiekę ustanawia się dla małoletniego (czyli dla osoby, która nie ukończyła 18 roku zycia lub nie uzyskała pełnoletności przez ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.11.8 9:25:33

Testament rodzeństwa

Zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego rozrządzić majatkiem na wypadek śmierci można jedynie przez testament. Testament może byc sporządzony w formie aktu notarialnego, ale może zawierać rozporządzenia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.8 9:1:40

Zamordowałam swoje dzieci

Walka z księdzem to jak walka z wiatrakami. Jedyne co można w ten sposób uzyskać to przeniesienie księdza... Pomimo nawet zgłoszenia tego do wyższych instancji. Ja też jestem osobą wierzącą, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.11.7 21:58:20

zlece odzyskanie czesci długu

Witam, Reprezentuję Kancelarię Prawną zajmującą się windykacją należności. Proszę o kontakt w tej sprawie pod nr telefonu 606103932. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.7 19:20:51

Pilna sprawa...

Jestem samotn amatka z ojcem dziecka nie utrzymuje kontaktu zlozylam wniosek o alimenty ew momencie skladania nie milam zadnych dochodow jednak teraz sytuacja sie zmienila obecnie dostaje 650 zl zasilek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.7 17:39:47

Zwrot kosztów szkoleń przez pracownika

Podpisałem umowę na kilka szkoleń,obowiązuje ona przez 3lata.
Czy pracodawca ma prawo żądać zwrotu kosztów szkoleń po rozwiązaniu stosunku pracy z mojej strony, jeżeli wszystkie z nich były ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.7 16:55:40

Jestem niewolnicą swojego męża

Zgodnie z prawem nie ma takiego obowiązku. Wszystkie zarobione pieniąze są jego! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.7 15:45:5

zawieszone uposażenie

Witam. Mam jedno pytanie. Jestem żołnierzem zawodowym, aktualnie przebywam na zwolnieniu lekarskim, moje poprzednie zwolnienie L4 było wazne do 31 października 2010 r. Kolejne ważne jest od 1 listopada ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.7 14:43:22

Kto posprząta plakaty wyborcze?

być może macie podobne doświadczenia, bo w każdym mieście i wiosce jest ogrom plakatów, które po pierwszym deszczu spływają naszymi ulicami. moje pytanie jest następujące: kto tak naprawdę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.6 23:10:30

Dowód zdrady przed sądem

Mam zamiar wynająć detektywa, który potwierdzi, że mój mąż mnie zdradza. Czy jednak dowody dostarczone przez detektywa zostaną uznane przez sąd? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.6 19:52:43

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika