Forum prawne (strona 665)

Odroczenie kary!

Witam
Mam pytanie złożyłam wniosek o odroczenie kary z powdu cięzkiej sytuacji rodzinnej i moje pytanie ile będę czekac na odpowiedź czy to będzie miesiąc, ół roku czy może dłużej?Z góry ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.4 13:37:30

jestem zarejestrowany w URZEDZIE PRACY jako bezrobotnny i podlegam UBESPIECZENIU CZY TO UBESPIE.WAZNE

Pokrywanie kosztów leczenia w Unii Europejskiej przez polski Narodowy Fundusz Zdrowia dotyczy podstawowych świadczeń medycznych oferowanych przez publiczną służbę zdrowia w danym kraju UE i to w ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.4 13:6:39

CZY MOGE OTWORZYC KONTO W BANKU SZWECKIM NIE MAJAC SZWEDZKIEGO PESELU

CZY MOGE OTWORZYC KONTO W BANKU SZWECKIM NIE MAJAC SZWEDZKIEGO PESELU ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.4 12:5:46

Uprawnienia osób niepełnosprawnych w pracy

Racja. Ale przydałoby się, żeby ta praca jeszcze była dobrze płatna. Każdy potrzebuje jakieś motywacji do pracy. Żeby mieć poczucie, że to, co robi jest wartościowe. ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2010.11.4 10:56:15

Zakaz palenia w miejscach publicznych

Koniec z paleniem w samochodach służbowych, na przystankach i w restauracjach. Bezwzględny zakaz palenia będzie obowiązywał również w środkach transportu
publicznego, w miejscach zabawy
dzieci, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.4 10:15:0

Czas pracy nauczyciela!

Witam
Czy nauczycile od nowego roku będą wypełniać dzienniki czasu pracy?Czy jest to pewne?Z góry dziękuję za informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.4 9:56:44

\"lewe\" zwolnienia lekarskie

Witam
Mam problem z pracownikiem co jakis czas przynosi zwolnienia lekarskie i wszystko byłoby okej tylko ja wiem, że nic mu nie jest jak moge udowodnić, że te zwolnienia są \"lewe\" w dodatku musze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.4 9:35:55

Czy można odzyskać pieniądze za udostępniony telefon?

Witam. Była konkubina miała telefon zarejestrowany na mnie, w tym miesiącu faktura opiewała na 470zł brutto za rozmowy z jej numeru (nie wyłączyłem go jej, miesiąc wcześniej zapłaciła ok 200zł ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.4 9:11:26

czy mam płacić za drugie ubezpieczenie na studiach??

Masz na myśli ubezpieczenie zdrowotne? Wystarczy mieć jedno. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.4 9:8:0

Macocha znęca się nade mną

Witam
Mam ogromny problem, moja mama nie żyje ojciec ożenił sie poraz drugi.Niestety macoacha gnębi mnie psychicznie a nawet zdarza się, że fizycznie nie mam do kogo sie zwrócić o pomoc mój ojciec ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.4 9:4:26

Co to jest frycowe?

Frycowe może oznaczać stratę poniesioną wskutek błędu popełnionego z braku doświadczenia w jakiejś dziedzinie lub wkupienie się nowicjusza do grupy np. kolegów.
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.4 8:36:17

ktoś mi grozi

Zlikwidować konto na tym portalu i/lub zgłosić całą sprawę policji. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.4 7:37:40

Jakie prawa ma kanar

Kontroler biletów może sprawdzić bilet. Wszystkie inne czynności w tym sprawdzenie tożsamości jeśli pasażer nie wyraża na to zgody mogą odbyć się wyłącznie przez policję, którą kontrolerzy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.4 7:35:4

Problem z otrzymaniem wypłaty

Witam

Z góry przepraszam jeśli to nie podlega pod prawo cywilne tylko jakieś inne.

W październiku podpisalam miesięczną umowę zlecenie z agencja pracy tymczasowej. Zostałam przez nich wysłana ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.3 22:6:2

jak napisać wyjaśnienia Do SĄDU odnośnie sprawy podejrzanego z art.286 1kk

Witam dziś dostałem pismo z Warszawy z Prokuratury iż akt oskarżenia jako ja podejrzany w oszustwie został przesłany do sądu w warszawie III wydział karny, chodzi o to iż kiedyś jakieś pół ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.11.3 17:4:21

kontrolerzy biletów złamanie prawa

jechałem tramwajem z biletem 15 minutowym bilet był nieważny od 4 minut gdyż tramwaj się spóźniał przez korki kontroler biletów poprosił mnie o dokument nie miałem żadnego wiec kazał wysiąść ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.3 16:0:12

Fiskus skontroluje zwykłych ludzi

Niema za co się brać ? Masa firm oszukujących klientów i wyłudzających pieniądze! Niech ich kontrolują! Ale gdzie tam, firmy maja prawników, lepiej zabrać się za biednych ludzi i u nich powyciągać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.3 15:42:4

Dopalacze z zagranicy

Jak to możliwe, że dopalacze znowu wracają? Można je zamówić przez internet w firmach zagranicznych. Czy to oznacza ze teraz wszystkie firmy przeniosą sie zagranice i nadal dopalacze beda zatrówać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.3 15:30:15

sms -y z nagrodami

Witam, otrzymuje masę sms od różnych konkursów, pewnie tak jak większość urzytkowników. Czy takie wysyłanie jest legalne , nie ograniczone jakimś prawem? czy to znaczy, że mogłabym otrzymywać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.3 15:22:1

Czy dalej widnieję w KRK??

Witam
Mam pytanie kiedy miałem 15 lat oskarżona mnie o kradzież sąd na szczęście ujmożył ale dostałem kuratora na rok, teraz mam takie pytanie czy ja dalej widnieje w krajowym rejestrze karnym, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.3 15:15:45

Podwyżka vatu

Witam, czy zgadzacie się z podwyżka vatu? uważacie że to naprawi problemy finansowe polski ? czy może to tylko kolejny pomysł polityków jak napchać sobie kieszenie?
Jak możemy kontrolować na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.3 15:3:0

A co to jest janosikowe?

Janosikowe ? sposób zasilania funduszu solidarnościowego, z którego finansowana jest subwencja ogólna, w praktyce nakazujący województwom Polski o wyższych przychodach przekazywanie części swoich ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.3 14:51:26

Pozew o rozwód!!

Przy rozwodzie z orzeczeniem o winie, małżonek który zostanie wskazany jako winny może zostać zobowiązany do płacenia przez ograniczony okres (chyba pięć lat) alimentów na rzecz drugiego małżonka, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.11.3 14:1:59

Czy prezenty są wliczane do alimentów?

To jakiś głupi pomysł, że takie rzeczy jak odprowadzanie do szkoły jest wliczane do obowiązku alimentacyjnego - przecież to są rzeczy niewymierne i tworzą relacje rodziców z dzieckiem!! ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.11.3 13:42:8

Na rowerze po chodniku??

@jehhud: Chyba w takim razie będę musiał się wybrać i zmierzyć szerokość chodnika :)
@kasia_mik: nie byłoby problemu, gdyby miasto budowało odpowiednio dużo ścieżek rowerowych! Niestety w ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.11.3 13:19:25

Czy w praktyce czeste jest wyrazenie zgody na odroczenie podatku od spadku ? Czy alternarywnie czesta

Witam
Z własnego doświadczenia wiem, że dług z spadku może zostać częściowo umorzony a reszta rozbita na raty. Wszystko zależy od odpowiedniego umotywowania podania, trzeba przedstawić dowody ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.3 13:5:51

Potrącony przez motor na górskim szlaku

Oczywiście powinien Pan to zgłosić na policję, gdyż nawet jeśli do potrącenia nie doszło na drodze publicznej, to wciąż to było przestępstwo. Tym bardziej, jeśli sprawca odjechał. Warto jednak ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.3 13:0:41

Jak długo można pracować?

Wydaje mi się, że nie ma jakiejś górnej granicy, do której ktoś może pracować. Jeśli tylko pracodawca jest chętny do zatrudnienia takiego pracownika, a pracownik spełnia kryteria ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.3 12:26:45

Jak ubezpieczyć się w KRUS?

Jakie warunki trzeba spełniać, żeby móc ubezpieczyć się w KRUS? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.3 12:9:56

Zniszczony nagrobek moich rodziców :((

A czy jest taka możliwość, żeby oskarżyć zarządcę cmentarza o niedopilnowanie swoich obowiązków? Nagrobek niestety nie był ubezpieczony... ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.11.3 12:9:6

Jak sprzedać mieszkanie i niezapłacić podatku?

Witam, czy jest możliwa sytuacja, że nie zapłacić podatku przy sprzedaży mieszkania? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.3 12:8:5

Prośba o podwyżkę?

Witam
Czy może ktos mi powiedzieć jak napisac prośbe do szefa o podwyżkę jak umotywować tę prośbę, aby oczywiście została rozpatrzona pozytywnie?Z góry dziekuje za informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.3 12:2:42

Awans??

Witam
Mam pytanie czy pracodawca może decydować o awansie na podstawie ubioru pracownika? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.3 11:59:31

pokryły mi się zwolnienia lekarskie

Witam
Mam pytanie co mam zrobić jestem w ciązy i sie przeziębiłem dostałam zwolnienie na tydzien czasu i w trakcie zwolnienia poszłam do ginekologa na badania i pokryły mi sie zwolnienia co teraz? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.3 11:54:38

Rozdzielczość majątkowa

prosze o odpowiedz jestem wspolwlascicielem dwoch mieszkan z eks malzonkiem sa dwie ksiegi wieczyste wspolnej wlasnosci czy majac rozdzielczosc majatkowa i bedac wspowlascicielem bez orzeczenia podzialu ... Zobacz wątek

24 odpowiedzi

2010.11.3 10:50:51

Czy zmieniając imię w wieku 14 lat ośmieszę się ?.

Trudno orzec, dlaczego twoja matka powiedziała, że zmieniając imię ośmieszysz się, gdyż zarówno imię Martyna jak i Gabriela są imionami powszechnie używanymi w naszym kraju. Jeśli chodzi o ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.3 10:40:12

Rozdzielność majątkowa jak uzyskać?

Ustanowienie rozdzielności majątkowej może nastąpić w drodze umowy oraz w postępowaniu sądowym. Jeśli chodzi o umowę, to musi być ona sporządzona w formie aktu notarialnego.Z oczywistych względów, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.3 9:25:38

Co oznacza czynne prawo wyborcze?

Jest to zespół uprawnień przysługujących obywatelowi w procesie dokonywania wyboru kandydatów do organów państwowych i samorządowych. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.11.3 9:1:7

Dowód tymczasowy dla dziecka

Musi być zgoda rodziców - obojga jeśli nie mają ograniczonych praw rodzicielskich. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.3 7:41:42

Konar zniszczył mój samochód - winny sąsiad

Jest mało prawdopodobne, żeby z dobrej woli sąsiad zapłacił za naprawę auta. Raczej zakończy się to sprawą w sądzie. Jednak tak czy inaczej dobrze jest mieć pisemne potwierdzenie zdarzenia przez ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.3 7:40:21

Odebranie praw do dzieci samotnej matce

Jest znikome prawdopodobieństwo takiego orzeczenia sądu. Na Pani miejscu zastanowiłbym się natomiast nad wniesieniem sprawy o alimanty na dzieci od rodziców męża (a przynajmniej poinformowanie ich ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.3 7:35:26

Była konkubina nie chce zwrócić pieniędzy za rachunek telefoniczny.

Witam.
Była konkubina miała telefon zarejestrowany na mnie, w tym miesiącu faktura opiewała na 470zł brutto za rozmowy z jej numeru (nie wyłączyłem go jej, miesiąc wcześniej zapłaciła ok 200zł ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.2 23:57:8

Fundusz Alimentacyjny

Mam taki problem:składając papiery na nowy okres alimentacyjny z FA pani przyjmująca mój wniosek wstępnie wyliczyła ,ze zmieściłam sie w 725zł/na osobę,po dwóch miesiącach oczekiwania na alimenty ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2010.11.2 18:9:39

Co zrobić by komornik nie zabierał alimentów na dziecko i zasiłku rodzinnego

Co zrobić by komornik nie zabierał alimentów na dziecko i zasiłku rodzinnego Mam zablokowane konto bankowe przez komornika. Zabiera mi z niego nawet alimenty na dziecko otrzymywane z funduszu alimentacyjnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.2 17:37:35

alimenty a oszustwo

Witam.

Mam 20 lat i otrzymuje alimenty z funduszu alimentacyjnego, ponieważ mój ojciec jest niewypłacalny. Mój ojczym, z którym ostatnio miałam problemy ( wyprowadzka,niebieska karta za znecanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.2 17:8:42

Jak pozbyć się niechcianego lokatora?

jak w temacie, mieszkam z chłopakiem (towarzyszem/opiekunem) od ponad roku w mieszkaniu, które jest przepisane na mnie, a chłopak jest zameldowany na stałe, pytanie jak się go pozbyć, bo często ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.2 16:28:49

2010.11.2 15:57:3

buty- gwarancja

Możesz argumentować, że naprawa jest nieskuteczna. Skoro więc nie można usunąć wady, sprzedawca powinien zwrócić ci pieniądze, jeśli tego zażądasz. Ale zrób to na piśmie i napisz w nim koniecznie, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.2 15:49:27

Legalizacja wodomierzy

Z tego co wiem, liczniki trzeba legalizować raz na 5 lat, ale mogę się mylić. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.2 15:45:54

Kredyt po rozwodzie

oboje małżonkowie nawet po rozwodzie zobowiązani są do spłaty kredytu jeżeli umowa kredytowa ich do tego zobowiązuje. Jeżeli natomiast bank
jako strona umowy kredytowej wyrazi zgodę na to by ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.2 15:38:57

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika