Forum prawne (strona 664)

Odszkodowanie w wypadku komunikacyjnym.

Witam i bardzo proszę o poradę w poniższej sprawie.
Ponad dwa lata temu mój ojciec poniósł śmierć w wyniku wypadku drogowego. Przechodził w miejscu zabronionym przez jezdnię i został potrącony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.6 19:19:53

alimenty na rzecz dorosłej córki?

Właśnie tak może się to skończyć. Proszę pamiętać, że obowiązek alimentacyjny spoczywa na obojga rodzicach. Czego Pani tu nie rozumie? Córka mieszka z Panią i dostaje alimenty od ojca albo ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.11.6 17:14:20

Mam takie pytanie. Czy przy ochronie obiektu może być zawarta umowa o dzieło? W umowie zapisano, że

Uważam, że w żadnym przypadku. Dzieło - to wartość materialna, a ochrona jako taka takiej wartości nie posiada. Ponadto z opisu wynika, że była to ewidentna umowa o pracę, a więc wystąpił ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.6 17:5:22

JAK PORZUCIĆ RODZICÓW?

sory ale pierwszy raz cos takiego słysze zeby rodzic poszedł do sądu bo ty chcesz sie wyprowadzic.....chłopie ty masz 30 lat a nie 10,wyprowadzaj sie i bądz szczesliwy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.6 0:14:29

Mąż mnie zdradza?!

tez miałam taki problem...sprawa z orzekaniem winy tj.zdrada polega na tym ze ciagnie sie długo po czym wyciagane są brudy z całego pozycia małzenskiego(chyba ze sie przyzna)i pomaga jedyne w tym ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.11.5 23:41:46

Gwałcony w areszcie - co robić?

Mój przyjaciel trafił do aresztu za napad z bronią. Ma 18 lat i jest to jego pierwszy konflikt z prawem. Jak mi niedawno powiedział, jest w areszcie gwałcony i bity. Czy jest jakiś sposób, żeby ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.5 22:19:56

Pobity w klubie, ochrona nie reaguje

Wczoraj w klubie zostałem pobity przez nieznane mi osoby. Mam wybite dwa zęby i ogólnie jestem potłuczony. W klubie byli ochroniarze, jednak żaden z nich nie zareagował na to co się dzieje. Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.5 22:12:23

17LATKA MOLESTOWANA PRZEZ WUJKA

Podejrzenie to jeszcze za mało, żeby zgłosić to na policję, ale skoro widzisz, że dziewczyna ma problem, to powinnaś ją wysłać do psychologa. Albo po prostu z nią porozmawiać. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.5 21:49:16

Mąż zaraził mnie kiłą - co robić?

Powinnaś wziąć zaświadczenie od lekarza i jakoś udowodnić, że to mąż cię zaraził. W ameryce dostałabyś milionowe odszkodowanie, u nas pewnie nie dostaniesz, ale tak czy siak warto mieć to ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.11.5 21:46:31

2010.11.5 21:42:2

Prześladowany przez byłą dziewczynę

ale czy ktoś mógłby mi powiedzieć, co ja w tej sytuacji mam zrobić? ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.11.5 21:37:19

wyrzucona przez ojca, bo się puszcza

Moja koleżanka z klasy została wyrzucona z domu, bo jej ojciec zastał ją z chłopakiem i stwierdził, że skoro się puszcza, to nie ma prawa mieszkać w jego domu. Ma 17 lat i nie ma się gdzie podziać. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.5 21:35:12

Mój syn jest szykanowany!

Proponuję raz jeszcze zgłosić sprawę, ale tym razem dyrekcji szkoły, tylko że tym razem w formie pisemnej. List proszę wysłać jako przesyłkę poleconą za potwierdzeniem odbioru. Ewentualnie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.11.5 16:52:42

Odprawa dla pracownika

Najlepiej będzie, jak uda się Pan z tym pytaniem do Państwowej Inspekcji Pracy. Ich radca prawny udzieli Panu bezpłatnie porady w tym zakresie. Kiedyś było, tak że przy rozwiązaniu umowy o pracę ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.5 16:40:23

Witajcie. Prosze o pomoc wszystkich majacych wiedze na ten temat. Zostałem oskarżony o Rozbój z

Witajcie.
Prosze o pomoc wszystkich majacych wiedze na ten temat.
Zostałem oskarżony o Rozbój z bronią w reku (Gaz pieprzowy).
Przyznalem sie do przestepstwa, okazalem skruche, dostalem dozor (na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.5 16:25:33

zadłuzenie w banku kruk

witam, mam obecnie problem zadłużeniem w banku,przestałem spłacać raty ponieważ straciłem prace i z tego tytułu bank rozwiązał mi umowę o kredyty. Sprawa trawiła do kruka który nakazał mi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.5 16:18:39

Czy pracodawca może zwonic za fałszywe CV???

Moim zdaniem może tak zrobić uzasadniając wypowiedzenie utratą zaufania do pracownika. Oczywiście od każdego wypowiedzenia można się odwołać do sądu pracy i to sąd ostatecznie rozstrzyga takie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.5 16:8:29

ekshumacja Wassermanna

Pół roku po katastrofie wciąż nie wiarygodnych informacji o okolicznościach śmierci Zbigniewa Wassermanna. Rodzina Wassermana zwróci się do prokuratury o ekshumację.
Co takiego oni chcą znaleźć? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.5 15:54:47

Kara za ściąganie plików z Internetu !!!

Dostałam wczoraj list od kancelarii prawnej, która mnie informuje, że pewna firma zarejestrowała 21 marca 2010 r., że z numeru IP przypisanego do mojego komputera korzystano w celu pobierania nielegalnej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.5 15:38:56

Co można wrzucić w koszt wynajmu

wyczytałem w internecie, że można odliczyć sobie jako koszty uzyskania przychodu takie rzeczy jak:Koszt odsetek i prowizji od kredytu, Różnice kursowe w przypadku kredytów walutowych,Ubezpieczenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.5 15:35:26

Dopalacze powracają

Jedna z sieci handlujących dopalaczami przeniosła biznes za granicę i wysyła towar do Polski pocztą. Za nią ruszą inne, bo na używkach zarabia się 50 razy więcej niż na alkoholu. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.5 15:30:3

Przysposobienie dziecka

Przysposobienie dziecka Mam syna, jego ojciec został całkowicie pozbawiony praw rodzicielskich od wyroku mineło 7 lat już.Od kilku lat jestem w nowym zwiazku małżeńskim, syn zaczął poruszac temat ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.5 15:29:19

Ustawa o dopalaczach

Zgodnie z przepisami dopalacz, czyli środek zastępczy, będzie specyfikiem syntetycznym lub roślinnym, używanym do odurzania się i nieuregulowanym w odrębnych ustawach. Środek zastępczy będzie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.5 15:25:39

Spadek - przyjęcie podzielenie

Jak przyjąć i podzielic spadek? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.5 15:11:17

Rejestr wyborców - wybory samorządowe 2010

Wyborcy chcący wziąć udział w tegorocznych wyborach samorządowych w miejscowościach, w których nie są na stałe zameldowani, muszą dopisać się do rejestru wyborców; mają na to czas do 19 listopada. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.5 15:8:28

Dzieci podpaliły samochód

Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania u dzieci ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to kara do trzech lat więzienia. Dotąd przesłuchano świadków, w tym matkę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.5 15:1:55

Wybory samorządowe 2010

Tylko do najbliższej soboty (6 listopada) w miejscach wskazanych przez władze gminy powinny znaleźć się ogłoszenia o kandydatach na radnych oraz wójtach, burmistrzach i prezydentach miast w poszczególnych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.5 14:59:25

Ślub z nieletnią z powodu ciąży

Dziewczyna jak ma skończone 16-ście lat może spokojnie złożyć wniosek w swoim imieniu.Czeka sie na sprawe ok 1-2 miesięcy.A koszt wynosi 100zł,później na sprawie musi być dziewczyna,Ty ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.5 14:18:50

Alimenty (osoba pełnoletnia) a praca?

Wszystko zależy od sądu, z tego co wiem to obowiązek alimentacyjny jest do momentu uzyskania przez Ciebie wykształcenia pozwalającego na samodzielne utrzymanie się. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.5 13:35:45

Opieka nad zdrowym dzieckiem

Najwiecej przywilejow i najwiecej wolnego?
A Ty bylas kiedys nauczycielka? Wiesz co to znaczy tyle godzin dodatkowej pracy w tygodniu, zeby sie przygotowac, zeby posprawdzac sprawdziany, zeby z rodzicami ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2010.11.5 13:18:57

Rosjanie pocięli wrak tupolewa

Na pewno ktoś zamieszany w wypadek nakazał zatuszowanie śladów! Po pocięciu wraku nic nie będzie można już ustalić! To ewidentny dowód na zamieszanie Rosji w całą sprawę! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.5 13:14:5

dzwoniono z telefonów ofiar po katastrofie tupolewa?

Pewnie jakiś ruski znalazł telefon, zobaczył, że jeszcze jest sprawny i sobie zabrał. Części samolotu były rozsypane na dużym obszarze ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.5 12:59:44

amfetamina w \"tajfunie\"

Bzdura!
Tajfun nie uzależnia! Nie ma tam żadnej amfetaminy! To wszystko nagonka rządu!! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.5 12:56:17

Separacje bez orzekania o winie

Zgodnie z kodeksem rodzinnym i opiekuńczym: jeżeli między małżonkami nastąpił zupełny rozkład pożycia, każdy z małżonków może żądać, ażeby są orzekł separację.
Orzekając separacje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.5 12:33:16

Alimenty na dziecko w szkole podstawowej

Witam
Mam takie pytanie chcę złożyc pozew o aliment tylko nie wiem jaka kwote wpisać, mam syna w piatej klasie podstawówki to jaka kwota będzie optymalna?Z góry dziękuję za informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.5 12:29:16

Chcę zmienić nazwisko dziecka!

http://e-prawnik.pl/domowy/prawo-administracyjne-1/zmiana-nazwiska/odpowiedzi/zmiana-nazwiska-dziecka.html ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.11.5 11:35:22

jak poslubic 17latke w ciąży

Podobna sprawa była poruszana w tym wątku:
http://e-prawnik.pl/forum/domowy/prawo-rodzinne/slub-a-nieletnia.html
Zgodnie z art. 10 par 2 KC przez zawarcie małżeństwa małoletni uzyskuje pełnoletnośc. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.5 11:31:35

Separacja a rozwód!

Sąd orzeka separację, jeśli nastąpił trwały rozkład pożycia między małżonkami, zaś rozwód - jeśli nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia między małżonkami. Trwały i zupełny ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.5 11:30:4

Rozwód bez orzekania winy

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, sąd musi rozstrzygnąć o tym, kto jest winny rozpadu małżeństwa.
Sąd może ustalić, że:

winę ponosi jeden z małżonków,
winę ponoszą oboje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.5 11:13:55

ślub a nieletnia

Zgodnie z Kodeksem Rodzinnym i Opiekuńczym isteniej mozliwość zawarcia małżeństwa prze kobietę, jeżeli ukończyła ona lat 16. Zezwolenie wydaje sąd opiekuńczy, jeżeli zawarcie małżeństwa ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.5 10:46:41

Mój były mąż jest homoseksualistą

Problemem w tym wypadku jest to, co ojciec dziecka rozumie pod sformułowaniem „styl życia”. Zgodnie z zapisem konstytucyjnym każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.5 10:32:46

dwie prace naraz?!!

Nie. Pod warunkiem jednak, że wspólpraca z drugą firmą nie narusza zasad współpracy z tą pierwszą (np nie jest to działalność konkurencyjna). ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.5 7:47:54

Czy PZU ma prawo potracic poszkodowanemu koszt /franszyzna /od odszkodowania ???

Jeżeli jest to odszkodowanie z OC komunikacyjnego, to nie mogą. Natomiast jeżeli jest to z OC firmy i nie dotyczy szkody komunikacyjnej, to zależy od zapisów w umowie i taka sytuacja może mieć miejsce, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.4 21:35:37

Niestawienie się na przesłuchanie

Witam, chciałbym się dowiedzieć co grozi za niestawienie się na przesłuchanie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.4 15:40:32

pieniądze dla osadzonego

Witam
Mój syn znajduje się w zakładzie karnym, pytanie moje dotyczy wpłat dla niego czy da się np. wpłacać na konto bankowe czy muszę do rąk doręczać?Może zna ktos odpowiedź na moje pytanie.Z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.4 15:14:46

służba więzienna

Witam
Mam takie pytanie czy osoba, która ma w rodzinie (brata dokladnie) karanego, może starać się o pracę w służbie więziennej? Z góry dziękuję za informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.4 15:10:57

2010.11.4 14:43:32

Złamałem rękę na chodniku

Możesz dochodzić odszkodowania i zadośćuczynienia od właścicieli lub ich ubezpieczyciela jeśli maja polisę oc z tyt posiadania nieruchomości, ale tylko wtedy, jeżeli udowodnisz, że zarządca ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.11.4 13:54:26

Zbyt wysoka grzywna!

Witam
Sąd orzekł w mojej sprawie grzywną.Teraz otrzymałem wezwanie, że muszę zapłacić kwotę w ciągu miesiąca niestety jest ona zbyt wysoka, abym mógł ją wpłacić czy można jakos rozłożyć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.4 13:48:28

protest radiologów

Uważam to za zły  pomysł, najpierw powinno się zadbać o bezpieczeństwo pracowników a dopiero potem myśleć o wydłużeniu czasu pracy. Promieniowanie jest bardzo szkodliwe i nie wolno ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.4 13:37:45

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika