Forum prawne (strona 610)

jak otworzyć sklep z dopalaczami

ty cioto niech zyje jaranie i dobry uliczny hiphop ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.3.11 17:37:42

wniosek o skrócenie wyroku

Witam!Gdzie mogę znaleźć wniosek o skrócenie wyroku? Zostałem skazany za jazdę na rowerze pod wpływem alkoholu. Karą była jedynie grzywna, którą od razu zapłaciłem. Wyrok uprawomocnił się ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.3.11 16:16:26

nagrywanie rozprawy zamiast protokołu ?

Witam, czy jest możliwość nagrywania rozprawy sądowej? Czy należy w tym celu złożyć jakieś podanie uzyskać pozwolenie?? Czy wystarczy tylko zgoda sędziego? Stenografy ponoć są możliwe tylko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.11 14:56:1

Dom z przetargu

Witam , kupiłem dom na licytacji, ale nie sądziłem że aktualni lokatorzy nie będą chcieli się wyprowadzić ! Co mam teraz zrobić, praktycznie nie mam gdzie mieszkać? Lokatorzy twierdzą że muszą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.11 14:50:35

umowa przedwstępna - zerwanie

Witam , czy jeśli nie doszło do realizacji umowy do której była sporządzona umowa przed wstępna z wpłatą 30tys z mojej strony, a umowa nie doszła do skutku z winy drugiej strony. Jak mam teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.11 14:43:34

Dlaczego akurat teraz i tak nagle zdrożał cukier?

Ktoś napisał na tym forum, że według niego stanieją przynajmniej rozmowy telefoniczne, ale ja w to nie wierzę. Takie rzeczy może i się zdarzają, ale na pewno nie w naszym kraju. A Wy - jak uważacie? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.3.11 14:33:24

Nie będzie refundacji ??

Mógłbyś to bardziej szczegółowo napisać, jakie błędy znalazłeś i tak dalej, bo przecież "pełno błędów" jest bardzo ogólnikowym stwierdzeniem. Ja osobiście niczego w niej takiego nie zauważam, ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.3.11 14:30:51

Niedotrzymanie warunków umowy

Też uważam, że lepiej nie kombinować z umowami, a jeżeli już coś takiego się robi, to nikt inny nie powinien o tym wiedzieć! Złośliwych ludzi niestety nie brakuje i trzeba naprawdę uważać, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.3.11 14:29:28

kupiłem samochód z cofniętym licznikiem??

Kupiłem samochód z przebiegiem 5000 km, po sprawdzeniu go w ASO okazało się że ma on przejechane 13 tys. km i że licznik był cofany. W jaki sposób powinienem dochodzić swoich praw? Zerwać umowę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.11 14:28:35

Jak podważyć opinię biegłego??

Czy jest możliwość wytoczenia sprawy Sądowi za postępowanie prowadzone w sposób bezprawny? Jeśli postępowanie było oparte wyłącznie na błędnej decyzji biegłego?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.11 14:23:23

Sprzedam domeny: PrawnicyKompleksowo.pl, SporyPrawne.pl

No ale proszę podaj jakiś przedział cenowy, który by Cię usatysfakcjonował. Ja na chwilę obecną proponuję pięć złotych za każdą domenę + opłaty pokryję ja. Jeżeli jednak były rejestrowane ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.11 14:17:57

Osoba fizyczna może zbankrutować??

Witam , jak w temacie , czy jest możliwe bankructwo osoby fizycznej?? Jeśli tak to w jaki sposób ?? i Co można na tym zyskać? rozłożenie długów na raty? częściowe umorzenie?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.11 14:17:37

Rozmowy w sieci nawet po 10 gr?

Szczerze? Wątpię, że w najbliższej przyszłości cokolwiek stanieje, no ale zawsze mogę się mylić i pozytywnie zaskoczyć. Na to bym jednak nie liczył, gdyż operatorzy komórkowi przez cały czas ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.11 14:16:3

Mój wizerunek na stronie internetowej??

Nikt nie może pobierać bez Twojej wiedzy Twoich zdjęć, chyba że na stronie istnieje stosowna zgoda. Najpierw lepiej skierować odpowiednie pismo do osoby, która ukradła Ci zdjęcie - może to być ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.11 14:15:7

zniesienie współwłasności zabudowanej działki

Faktycznie - ciężka sprawa. Sensownym rozwiązaniem wydaje mi się, żeby jedna osoba odkupiła od drugiej jej część i dopiero wówczas podejmijcie następne kroki, dzięki którym będzie można ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.11 14:12:3

Uczelnie wyższa - problem

Witam, czy na uczelni prywatnej jeśli nie będę uczęszczała na kolejny semestr, to mam obowiązek za niego zapłacić?? Bo przyszło mi pismo z uczelni ze zalegam z opłatami i że mam uregulować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.11 14:9:45

Zaległy urlop jedynie do końca marca (pomniejszony o urlop na żądanie)!!

To teraz już mi się pomieszało - trafiłem na kilka tematów na tym forum związanych z urlopami i w każdym z nich ludzie piszą coś innego. Może więc jakiś specjalista rozwieje nasze wątpliwości? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.3.11 14:1:43

Jak odejść z firmy aby otrzymać świadczenia??

O, KatarzynaB2 ma chyba rację, jeżeli chcesz zdobyć wszystkie zaświadczenia i odejść z pracy w pokojowych warunkach, to prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem jest szczerza rozmowa z przełożonym. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.11 14:0:55

Zaległy urlop będzie można wykorzystać do lipca!!

Tak na prawdę, to pracodawcy nie zrobi to żadnej różnicy. Przynajmniej mi się tak wydaje - w końcu tak czy siak pracownik będzie musiał wziąć ten urlop, więc nie ma większego znaczenia kiedy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.11 14:0:17

Urlopy 2011- zmiany

Chyba nie było żadnych poważniejszych zmian, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Możesz jednak zapytać kadrowej, która pracuje w Waszej firmie - ona z pewnością będzie potrafiła odpowiedzieć ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.11 13:59:19

Nauczycieli- wynagrodzenie

Jest strona Związku Nauczycieli Polskich (ZNP) i tam na pewno znajdziesz potrzebne Ci informacje. A tak spytam - myślisz o takiej pracy w przyszłości? Nawet jeżeli zarobki nie powalają, to jest dużo ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.11 13:58:38

Jak unieważnić akt notarialny??

Czy w tracie trwania małżeństwa gdzie nie było rozdzielności majątkowej, można sporządzić umowę notarialna o przepisaniu mieszkania własnościowego? Jeśli taki akt został sporządzony przed ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.11 13:51:12

Wymeldowanie lokatorów

Takie pytanie czy jako właściciel mieszkania mam prawo do wymeldowania osób z lokalu?? Wykupiłam zadłużone mieszkanie po rodzicach i chciała bym teraz wymeldować pozostałych członków rodziny, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.11 13:23:12

Spowodowałem wypadek

Witam, mój chłopak przebiegał przez ulice i potrącił go samochód, trafił do szpitala, złamana ręka, wstrząs mózgu i jakieś obtłuczenia. Co ma teraz zrobić jeżeli właściciel samochodu przysyła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.11 13:15:10

Ubezpieczyciel może cię wysłać na dodatkowe badania techniczne??

Wiem, że policja może mnie skierować na badania techniczne gdy zabiera mi dowód widząc auto w kiepskim stanie ale ostatnio zdarzyło mi się, że ubezpieczyciel zażądał dodatkowego przeglądu technicznego. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.11 12:57:46

jak wysoka grzywna za pirackie programy??

Witam, jak wysoką można dostać grzywnę za posiadanie pirackiego oprogramowania?? Jeżeli firma wyceniła swoje traty na 20 tys zł? Sąd może zasądzić mi całą sumę? Czy jest jakaś szansa na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.11 12:54:53

Zawiasy za rozbój??

Witam, chciałem się dowiedzieć jakie mam szanse na otrzymanie wyroku w zawieszeniu. Moja sprawa wygląda tak, że byłem już karany w sądzie rodzinnym. Teraz będę miał sprawę za pobicie ale jestem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.11 12:36:9

wyrok w zawieszeniu za posiadanie marihuany

witam , mój przyjaciel przebywa teraz w areszcie śledczym za posiadanie znacznej ilości marihuany w domu. Sprawa wkrótce się odbędzie, nie był on nigdy karany, ma wynajętego adwokata, narkotyków ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.11 12:25:51

przebudowa budynku gospodarczego (szopa) na blaszak

witam forumowcziow,
prosze o porade odnosnie ww tematu, szopka jest juz wiekowa i chcialbym ja zamienic na blaszak... i jesli jest juz moja szopka na mapce dzialki to czy musze miec jakies pozwolenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.11 11:42:41

Podatek bankowy- nowy podatek

Witam
Mam pytanie czy jets prawdą to że bedzie podatek bankowy?Od kiedy co juz wiadomo?Z góry dziekuje za wiadomosc na ten temat ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.11 9:30:12

Odliczanie VAT od nabycia samochodu

Witam
Mam pytanie ciagle sie ta kwestuia zmienia jak odliczyć vat od nabycia samochodu?Jakie zmiany tym razem?Z góry dzikękuję za wszelkie informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.11 9:4:52

Reforma OFE

witam
Mam pytanie już sie gubię w tym wszystkim a dokładnie chodzi mi o funducze emerytalne, jakie zmiany bardzo prosze o inforamcje na ten temat.Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.11 9:1:34

Kazus - prawo gospodarcze

Witam,
zwracam się z prośbą udzielenia mi odpowiedzi na poniższe pytania:
1. Kto jest rolnikiem (gdzie zawarta jest definicja?:)
2. Czy rolnik z innymi rolnikami może założyć spółkę akcyjną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.11 8:37:23

reklamacja wady materiałowej - kiedy można reklamować?

Polecam artykuł http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-cywilne/umowa-sprzedazy/artykuly/rekojmia-a-gwarancja.html ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.3.11 7:22:47

Lewe L-4

Najlepiej udać się do jego lekarza lub do prawnika, który zatrudniony jest w Państwa firmie i zapytać go wprost o stan zdrowia pacjenta. Można też złożyć choremu niezapowiedzianą wizytę z czekoladą. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.10 21:16:11

Praca za granicą zwiększa emeryturę ?

Na początek musisz sprawdzić czy pracowałeś legalnie i jeżeli tak, to czy dysponujesz wszystkimi niezbędnymi dokumentami i zaświadczeniami. Dopiero później się martw tym, czy Zus to zaakceptuje. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.10 21:15:20

Wypowiedzenie na zwolnieniu lekarskim

Hehe ? mi też czasami zdarza się napisać coś w złym oknie, nie przejmuj się więc tym. Co do zadanego na początku pytania ? też uważam, że lepiej będzie poczekać. To takie bardziej ludzkie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.3.10 21:13:47

Urlop wychowawczy a druga praca

Może lepiej nie chwalić się drugą pracą i traktować ją jako ?tajne?, dodatkowe źródło pieniędzy? Trzeba jednak w takiej sytuacji uważać również na znajomych, bo potrafią człowiekowi różne ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.3.10 21:13:3

staż z urzędu pracy

Jak kiedyś mój kolega był na stażu i pracował w pizzerii, to przedłużali mu chyba dwa razy staż i to zawsze na trzy miesiące, więc po jednym na pewno Ci spokojnie przedłużą umowę. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.3.10 21:12:12

rozprawa z pracodawcą

Skoro sytuacja będzie naprostowana, to dlaczego w ogóle się tym jeszcze przejmujesz? Możesz podać jakieś szczegóły, czego ta sytuacja tak naprawdę dotyczy? Bo mnie bardzo zaciekawiła. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.10 21:10:56

Zasiłek bezrobotnego

Po co iść na zasiłek, skoro w każdym urzędzie pracy znajdziesz teraz wiele stażów, na których nie dość, że zarobisz więcej, to w dodatku będziesz mógł podnieść swoje doświadczenie? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.10 21:9:51

sądowy podział majątku - kto płaci?

A nie jest przypadkiem tak, że w takich sytuacjach płaci ta osoba, która otrzyma więcej przy podziale majątku? Coś mi kiedyś koleżanka na ten temat mówiła, ale było to dosyć dawno. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.10 21:9:10

Limity przychodów na świadczeniu emerytalnym

No to lepiej zrób to szybko, żeby znajomy później nie miał do Ciebie pretensji... swoją drogą to nieco głupie, że trzeba oszukiwać i na siłę zaniżać swoje dochody, żeby tylko nie stracić ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.3.10 21:5:19

Zus wypłaca świadczenia po śmierci??

No może emerytury nie, ale na pewno są świadczenia, które ZUS wypłaca po śmierci. Pewności jednak nie mam, więc może wypowie się ktoś, kto się na tym dobrze zna ? nie chcę nikomu mieszać... ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.10 20:55:41

Bandyci łatwiej zdobędą broń?

Przesadzasz, ja także uważam, że jeżeli bandyci będą mogli łatwiej zdobyć broń (co jest bezsensowne, bo oni mogą to zrobić nawet teraz) to tym bardziej dobrze, żeby ludzie również mieli taką ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.10 20:47:53

Jak zrzec się praw do dziecka

Jeżeli toczy się jeszcze Wasza sprawa rozwodowa, to najlepiej ogłosić to przy świadkach i żeby sędzia wziął to pod uwagę podczas rozprawy. Czasami takie małe kroczki w kierunku ugody mogą być ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.10 20:11:50

Podwyższenie aliemntów- od czego zacząć

Ach, kobiety... jak podwyższyć alimenty, jak zmusić mężczyznę do płacenia itp. Itd. ? to już się robi nudne. Najlepiej porozmawiaj ze swoim byłym i przedstaw mu całą sytuację ? może akurat ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.10 20:8:51

slub z obywatelem chinskim

Według mnie największe znaczenie ma to, czy posiadasz stosowne obywatelstwo i czy może ono przejść na Twojego ukochanego. Raczej nie będzie z tym problemów, jeżeli legalnie przebywasz we wspomnianym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.10 20:1:1

Prosze o porade

W ogóle nie rozumiem, dlaczego zadawałaś się z kimś, kto jest poszukiwany?? I jeszcze wierzyłaś, że będzie Ci pomagać z dzieckiem? No proszę, aż tak łatwowiernym nie można być. Chyba. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.10 19:59:58

umowa zlecenie a ciąża

Witam.Jestem w drógim miesiącu ciąży.Mam odprowadzane składki na chorobowe.Umowę mam do 30 czerwca 2011,czy pracodawca ma prawo mnie zwolnić?Proszę o pomoc... ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.3.10 17:37:17

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika