Forum prawne (strona 608)

Stan wojenny w 1981 roku NIELAGALNY

Trybunał konstytucyjny orzekł, że dekrety grudniowe na mocy których w 1981 roku został wprowadzony stan wojenny, były niezgodne z konstytucją. Rada Państwa PRL złamała konstytucję PRL, bo nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.16 14:50:7

długi męża a rozdzielność

Witam, mamy rozdzielność majątkowa, maż posiada długi i ostatnio zawitał do nas komornik. Zajął on część urządzeń domowych które ja zakupiłam i posiadam na nie imienne rachunki. w jaki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.16 14:45:34

Płeć, a zakwaterowanie podczas pracy sezonowej

Czy pracodawca może mnie zakwaterować w pokoju z mężczyzną?
W ośrodku, gdzie miałabym pracować w wakacje jako kelnerka do dyspozycji 'obsługi' są pokoje dwuosobowe z łazienką.
Czy istnieją ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.16 14:33:30

Trener Adama Małysza miał atak serca !

Hannu Lepistoe miał 15 marca atak serca. 65-letni trener Adama Małysza szybko został poddany opiece lekarskiej. Obecnie dochodzi do siebie w szpitalu w Lahti. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.16 14:32:56

Pierwszy mecz euro!!

Mecz otwarcia odbędzie się 8 czerwca 2012 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.16 14:25:52

ulga na dziecko w małżeństwie

Witam czy moim rodzicom przysługuje ulga na dziecko, jeśli ja zamierzam wyjść za mąż?? Rodzice będą mogli sobie to odliczyć?? Ja nadal się uczę i jeszcze nie pracuję. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.16 14:11:31

Główy najemca-mieszkanie komunalne

Witam . Mam mały problem . Mieszkam z chłopakiem w mieszkaniu komunalnym . Jeszcze rok temu głownym najemcą tego mieszkania była jego mama ale po jej śmierci został nim moj chłopak i jego brat ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.16 14:9:35

Płatny drugi kierunek studiów - mówimy NIE!!!

Ja czasy studenckie mam już za sobą. Ale musze się przyznać, że zdziwiła mnie ta decyzja. Są argumenty "za" i "przeciw" ale może to głównie uderzyć w ambitnych młodych ludzi, którym w ten ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.3.16 14:6:41

czy mama moze przekazac mimieszkanie komunalne [scedowac]

Mieszkanie komunalne jest własnością miasta, matka jest najemcą i nie może przepisać mieszkania innej osobie. (ale po śmierci najemcy dzieci moga wstąpić w stosunek najmu w miejsce zmarłego) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.16 14:6:40

Alimenty, FA, komornik?

Komornik ściąga pewno sumę z ojca (z jego zasiłku) ale ponoć jest ona całkowicie przeznaczana na dług w FA ponieważ fundusz ma pierszeństwo, czy to prawda? jeśli nie to jaki przepis mówi ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.3.16 13:41:23

Czy alimenty mogą się przedawnić?

Witam , mam pytanie czy w takiej sytuacji, kiedy osoba mająca płacić alimenty nie jest w stanie tego zrobić, przez parę lat pobiera rentę z której nie da się zapłacić alimentów, ale teraz wraca ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.16 13:29:9

podstawy do rozwodu

witam , wzięłam ślub z moim mężem z powodu ciąży, teraz po urodzeniu dziecka, przestało się nam układać, mąż oświadczył że praca jest dla niego ważniejsza i że nie będzie mi pomagał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.16 13:22:58

alimenty po zmarłym ojcu

Witam, rodzice są już po rozwodzie parę lat, otrzymywałem alimenty od ojca, ale tato zmarł. Czy będę otrzymywał rentę ?? Czy to pójdzie na moje konto, czy na mamy?? Ja jestem jeszcze nie pełnoletni. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.16 13:0:37

Sąd może nakazać częstsze widzenia z dzieckiem?

witam, jestem po rozwodzie mam ułożone widzenia z dzieckiem, ale ostatnio otrzymałem wezwanie z sądu na rozprawę o częstsze wizyty u dziecka. Matka żąda abym codziennie odbierał syna z przedszkola ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.16 12:50:40

Rozwód a długi

Niestety żadnego dokumentu nie mam.Pieniądze były przekazane gotówką osobiście.Nie spodziewałem sie po niej czegos takiego.W przypadku mojego niezdecydowania były czułe słowa, gorące zapewnienia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.16 12:43:37

Prawomocnictwo do osoby niepelnoletniej

Chce wyjechac do siostry do Anglii i tam sie uczyc, rodzice wyrazili zgode.
Co jest potrzebne aby mogla podejmowac decyzje w sprawie hospitalizacji, edukacji itp. i gdzie, jak sie to zalatwia? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.16 12:38:36

jak najlepiej sformółowac uzasadnienie o pozwolenie zabierania dziecka zrodziny zastępczej

jak najlepiej sformółowac uzasadnienie o pozwolenie zabierania dziecka zrodziny zastępczej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.16 11:16:39

W trakcie biegu zasiedzenia złożyłem wniosek o przeprowadzenie sprawy spadkowej. Czy to przerwało

W trakcie biegu zasiedzenia złożyłem wniosek o przeprowadzenie sprawy spadkowej.
Czy to przerwało bieg zasiedzenia? w sprawie spadkowej odbyło się jedno spotkanie przed sądem. Sąd nakazał podać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.16 10:19:20

Czy mama moze przekazac mi mieszkanie komunalne?

Witam moja mama ma mieszkanie komunalne jest na nim głównym najemca.ja zawsze mieszkałam u mamy do czasu kiedy chciałam ułożyć sobie życie wymeldowałam się od mamy na inne mieszkanie tam przebywałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.15 23:26:5

przekazanie pieniedzy

przekazanie pieniedzy witam
chce przekazać na naprawe pieniadze kupującemu, który odkupił ode mnie samochod w ktorym wyniknęły niby "wady ukryte" jak napisac oswiadczenie, aby kupujący nie domagał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.15 20:13:48

Co może zrobić komornik?

Mam pytanie odnośnie następującej kwestii. Moi rodzice zadłużyli się na kwotę ok 35tys.zł. w piątek pojawił się u nich przedstawiciel banku i powiedział że jeżeli za tydzień nie wpłacą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.15 16:48:40

RODK badanie

witam, jak długo czeka się na wyniki z RODK, czy dostanę wyniki listem do domu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.15 16:42:24

spłata kredytu po zmarłym

Witam, po 2 latach od śmierci brata odezwał się do mnie bank twierdząc że muszę spłacić jego długi. Brat nie pozostawił w spadku za wiele mieszkał z dziewczyną w wynajętym mieszkaniu, na mnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.15 16:36:12

ulga na dzieci w 2011

witam, jak wygląda sprawa z ulgą na dzieci w rodzinie zastępczej? Wychowuję chłopca, ale dowiedziałam się ostatnio, że mój mąż nie może odliczyć ulgi gdyż na orzeczeniu sądu o przyznaniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.15 16:26:10

Mogę ubezwłasnowolnić brata gdy rodzice żyją??

Witam, dowiedziałem się że jako rodzeństwo nie mogę złożyć wniosku do sądu o ubezwłasnowolnienie brata gdyż nasi rodzice żyją. Rodzice są już emerytami w podeszłym wieku i nie dadzą rady ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.15 16:19:24

Nowe mieszkanie z grzybem!!

Witam mam taki problem, kupiłam mieszkanie, ale po czasie okazało się że w mieszkaniu jest ogromny grzyb! Wystarczyło parę dni deszczu i na całej ścianie pojawił się grzyb, co mam teraz zrobić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.15 16:13:8

odszkodowanie za niewykonanie eksmisji

witam mam problem z lokatorem w moim domu, ma on sądowy nakaz eksmisji z przyznanym lokalem socjalnym. Ale gmina nie posiada takich mieszkań i dlatego lokator nie chce się wyprowadzić. Co mam teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.15 15:59:44

Co lepsze umowa sprzedaży? darowizna?

Witam, moja babcia chce pozwolić na budowę na jej działce mojego domu i mam pytanie w jaki sposób będzie najlepiej to załatwić ?? Czy umowę sprzedaży, darowizny czy może jeszcze coś innego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.15 15:55:43

cofnięcie darowizny

Witam, mam taki problem, dostałam od rodziców część domu w postaci darowizny, mieszkam tam teraz z całą rodziną. Rodzice nie mieszkają w tym domu druga połowę wynajmują. Niedawno otrzymałam ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.15 15:49:44

Problem z wynajmem mieszkania

witam mam problem z wynajętym mieszkaniem, podpisałam umowę na czas określony z miesięcznym terminem wypowiedzenia. Ale okazało się, że mieszkanie jest strasznie zimne, ogrzewanie niby działa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.15 15:44:45

Praca - kurator sądowy

Witam!

Mam pytanie dotyczące pracy jako kurator sądowy.
Jestem pracownikiem socjalnym i ostatnio bardzo poważnie myślę o pracy kuratora sądowego.
Jakie wymagania muszą być spełnione, aby ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.15 15:37:38

Bank zabiera mi samochód !!

Witam, mam samochód w kredycie, zawsze terminowo spłacałem raty, już ponad 3 lata, ale ostatnio mam pewne kłopoty finansowe i nie zapłaciłem 2 rat kredytu. Bank od razu wysłał mi pismo że muszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.15 15:36:7

Brak zapłaty za umowę o dzieło

witam, pracowałem w pewnej firmie, moim zadaniem było pisanie artykułów z których byłem rozliczany pod koniec miesiąca, umowę tez podpisywałem pod koniec miesiąca. Za ostatni miesiąc po rozstaniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.15 15:24:32

dziecko wykorzystywane seksualnie przez swoja matke

Witam!

To co dzieje się w dzisiejszym świecie to szok!
Żeby Matka maltretowała własne dziecko?!
Czy sąd zawsze kieruje się dobrem dziecka przy wydawaniu wyroku o przydzielenie praw rodzicielskich? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.15 15:17:0

umowa kupna sprzedaży ma termin ważności??

witam, przesyłka z allegro szła do mnie bardzo długo, nie spodziewałam się że to będzie tyle trwać i musiałam wyjechać. Przesyłka ponoć dotarła i została odesłana do sprzedającego. Teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.15 15:12:17

Jak odzyskać swoje pieniądze !!

Witam , parę lat temu pożyczyłem pewna spora kwotę pieniędzy koledze, ale nie spisywaliśmy żadnej umowy. Jest jakaś szansa na odzyskanie pieniędzy?? Dowiedziałem się też że pożyczał on podobne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.15 15:5:20

Blokada środków na koncie

Mam zablokowane konto przez Generalny Inspektorat Informacji Finansowej, co to takiego?? Dostałam jedynie odpowiedź z banku o takiej treści : \"wyjaśniamy że środki zgromadzone na rachunkach zostały ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.15 14:57:20

Komornik - jak udowodnić moją własność?

Witam, do mojego taty przychodzi komornik za jakieś długi. Ale zapisał również moje rzeczy, przecież to oczywiste że nie wszystkie rzeczy należą do ojca! Jak mam udowodnić że te rzeczy są moje?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.15 14:43:54

Pomyłka w uzasadnieniu wyroku, co teraz?

Witam, otrzymałam uzasadnienie z innym nazwiskiem !! dotyczące jakby mojej sprawy ale dane inne , tylko nr sprawy mój! Co to ma być, raczej nie zwyczajna pomyłka, po prostu czyjś wyrok pasował do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.15 14:35:51

Ulga na dzieci a przekroczenie dochodu

Witam, jak to jest bo przeczytałam, że jeśli dochód dziecka przekroczy 3089 zł, ulgi prorodzinnej nie będzie można odliczyć, a ja zarobiłam około 3100zł, po odliczeniach z pitu wychodzi 2700zł ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.15 14:20:23

oszuści w warsztacie

Witam, mam problem z warsztatem, mechanik nie wywiązał się z umowy przetrzymuje samochód już 2 tyg i nie mogę go odebrać, za każdym razem mydli mi oczy i mówi że jeszcze nie skończone i że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.15 14:0:13

gdzie będzie rozprawa?

Witam, mam takie pytanie gdzie odbędzie się rozprawa? Jeżeli umowa była zawarta pomiędzy osobami z różnych miast, była to umowa kupna sprzedaży . W mieście składającego pozew czy w mieście ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.15 12:56:29

Jakie biuro podróży wybrać???

Witam!

Z upragnieniem wyczekuję wakacji! Planujemy z mężem wyjazd za granicę. Jednak teraz tyle się słyszy złego o biurach podróży i sami zastanawiamy się, któremu z nich możemy zaufać.
Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.15 12:21:38

Zaległy urlop a pracodawca

Jeżeli potrzebujesz rozwiązać problem z zakresu prawa pracy to zachęcam do skorzystania z usług Breslau Finance Group. Na pewno fachowo podejdą do twojego problemu. Ja korzystam od czasu do czasu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.15 11:47:5

Odliczanie ulgi rehabilitacyjnej PIT

Witam

Mam pytanie dotyczące odliczenia ulgi rehabilitacyjnej PIT.

Osoba, której wypełniam zeznanie podatkowe, miała wypadek i przez ostatni rok korzystała z usług rehabilitacyjnych oraz poniosła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.15 11:11:48

Wyłudzone pieniądze

Witam!!!

Moje pytanie dotyczy spraw wyłudzania pieniędzy

Moja Babcia, która ma 78 lat i dobre serce, dała się oszukać akwizytorce, która zaproponowała jej kupno nowego telewizora. Babcia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.15 10:36:26

niania - dzienny opiekun

Witam!

Pracuję jako niania od 2 lat. Jest to moje jedyne zajęcie i ubolewam, że nie jestem zatrudniona i tym samym ubezpieczona. Ostatnio słyszałam, że gminy mają zatrudniać nianie jako dziennych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.15 9:18:49

Witam -wiem ze przez 5 lat nie moge sprzedać domu który dostałam w spadku aby nie zapłacić bardzo

Witam -wiem ze przez 5 lat nie moge sprzedać domu który dostałam w spadku aby nie zapłacić bardzo wysokiego podatku.mam pytanie od jakiego momentu liczyć te 5 lat-od dnia śmierci ojca czy od dnia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.15 9:1:7

włamania do samochodów i kradzieże

Dokonałem się 6 czynów włamania do samochodów,zdewastowałem stacyjki z zawiści pod wpływem alkoholu,nie miałem zamiaru ich ukraść,siedziałem w nich i piłem alkohol,a z nudów właśnie niszczyłem ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.3.15 0:57:5

Deklaracja dochodów dla TBS - pomocy

Witam

Jestem najemcą lokalu TBS i po raz pierwszy od zamieszkania będę musiał złożyć deklarację o zarobkach (ustawowy obowiązek składania deklaracji co 2 lata). W tym miejscu rodzi się moje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.14 19:16:42

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika