Forum prawne (strona 606)

Szef nie płaci mi za nadgodziny !!

Mój dzień pracy zaczyna się od 8 do 16, ja przychodze zazwyczaj na 7 lub nawet wcześniej jeśli jest taka potrzeba i nie robie tego z własnej woli!! Kierownik obiecał mi, że zostanie to policzone ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 15:58:52

Alimenty dla niepełnoletniej matki

Jestem matką półrocznego dziecka, sama jestem niepełnoletnia i łożą obecnie na mnie jak i na dziecko moi rodzice. Ojciec dziecka jest dorosły i ma pracę , czy mogę wystąpić o alimenty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 15:57:21

Żona ma dziecko z innym

Wniosek do sądu o ustalenie ojcostwa. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.18 15:52:5

Droższy wywóz śmieci !!

Podwyżka związana jest z likwidacją wysypisk w całej Polsce. Jak będzie mniej wysypisk to mniejsza konkurencja, dalej trzeba dowozić a paliwo drogie i tak w koło? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.18 15:46:31

Seks z uczennicą

Jakiś czas temu poznałem kobietę, która zresztą sama mnie zagadała. Przez jakiś czas umawialiśmy się, co za tym idzie sypialiśmy ze sobą. Jak postanowiłem z nią zerwać wykrzyczała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 15:45:56

prawa licealistów - ŁAMANE!!!!!!

Jak macie problemy z nauczycielami, to powinniście te sprawy omówić z rodzicami. W szkole jest rada rodziców i ma przewodniczącego. Można ten temat poruszyć z dyrektorem szkoły, a jak to nie pomoże, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.18 15:43:51

Nieważne małżeństwo kościelne od samego początku

Jakie muszą być pobudki żeby uznać małżeństwo nieważne od dnia jego zawarcia? Moja żona próbuje w ten sposób zakończyć nasze małżeństwo, jak mogę się przed tym bronić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 15:41:4

Wymeldowanie dziecka bez zgody matki

witam, jestem zameldowana na pobyt czasowy u mojego partnera, nasze dziecko ma tam pobyt stały, ale nie układa się nam ostatnio, czy on może mnie wyżucić z domu i wymeldować dziecko bez mojej zgody?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 15:28:8

Oświadczenie zgody na paszport

Witam, mam problem z napisaniem oświadczenia dla ojca dziecka z pozwoleniem na wyrobienie paszportu. Wiem że muszę coś takeigo sama napisac i potwierdzić notarialnie podpis ojca. Ale  nie wime ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 14:57:2

Zawieszenie alimentów

Witam , czy były mąż może zawiesić płacenie alimentów na czas choroby/rechabilitacji? Miał wypadek samochodowy i leżał w szpitalu, powiedział, że zawiesi teraz alimenty na pół ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 14:47:55

oprogramowanie dla kancelarii prawniczej

Chciałabym się wymienić doświadczeniami związanymi z wprowadzaniem do kancelarii oprogramowania rozliczającego i porządkującego sprawy administracyjne . Jest to korzystne zwłaszcza w kontekście ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 14:34:28

Upomnienia i tytuły wykonawcze

Witam!
Czy należy wysłać upomnienia i tytuły wykonawcze w przypadku przedstawiciela osoby nieznanej z miejsca pobytu (dłużnik alimentacyjny) ???
dziekuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 14:30:19

dłuznik alimentacyjny

Witam!
Czy skuteczność doręczania ( w przypadku przedstawiciela do doręczęń) dotyczy dłużników alimentacyjnych???
Z góry dziękuję za odpowiedź. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 14:26:21

Wniosek o umieszczenie w DPS

Witam!
Chciałabym zapytać o procedurę umieszczania osoby składającej wniosek o umieszczenie w DPS.
Do kogo należy skierowac wniosek?
Kto wydaje taką decyzję?
jaki jest czas oczekiwania na otrzymanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 14:20:20

Zakaz wyprowadzki przez byłego męża

Jestem po rozwodzie bez orzekania o winie, ojciec dziecka ma zasądzone alimenty i może decydowac w jego sprawie o najistotniejszych kwestiach. Teraz kiedy ja chcę się wyprowadzic do innego województwa, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 14:9:29

prawo cytatu w pracy licencjackiej

Witam!
Znalazłam informacje dotyczące cytowania w pracach licencjackich!
Prawo nie przewiduje żadnych limitów, które wskazywałyby wyraźnie, ile procent (np. 15 lub 90) cytatów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 14:8:31

zasiłek dla matki samotnie wychowującej

witam, komu przysługuje zasiłek dla matki samotnie wychowującej dziecko?? Czy ojciec musi być nie znany bądź nie żyjący?? Czy innej opcji nie ma?  ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 13:48:40

Brak zgody na rozwód

witam , żona nie chce wyrazić zgody na rozwód, była juz pierwsza rozprawa wszystko jest zalatwione, alimenty na dziecko, wcześniejszy podzial majątku, ale żona na złość chyba nie wyraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 13:43:51

Legitymacje do parkowania dla niepwłnosprawnych

Gdzie osoby niepełnosprawne moga wyrobić legitymacje uprawniające do parkowania??
Proszę o odpowiedź
? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 13:39:50

spadek od wujka

Bardzo dziękuję za poradę. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.18 13:19:1

Promieniowanie radioaktywne i jego skutki???

No to oby nas to nie dotknęło!
Ale oby chyba każdy nosi w sobie :) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.18 13:3:47

bezprawnie oczerniony!!!!

A czy operator forum nie może usunąć tych postów?
dziękuję za odpowiedź ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.18 13:1:24

jak uznać dziecko po latach

witam, po 4 latach dowiedziałem się że dziewczyna z którą się wtedy spotykałe ma syna, przypuszczam że jest to moje dziecko, jestem tego prawie pewny, ale nie mogę się skontaktować z tą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 12:57:47

Jaki czas widzeń z dzieckiem

Od czego zależy jaki czas wizyt z dzieckiem nakaże sąd?? Składam pozew o zasądzenie wizyt z dzieckiem, ale nie wiem co napisać aby otrzymać jak najwięcej czasu z córką ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 12:40:46

2011.3.18 12:36:23

Jak podzielić majatek?

witam, chcę przeprowadzić podział podział majątku małżeństwa, ale nie wiem jak się do tego zabrać? Trzeba złożyć wniosek do sądu ? Jak taki wniosek wygląda? Gdzie tego szukać?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 12:25:54

Wywiad alimentacyjny

Witam!
Jestem pracownikiem socjalnym i interesuje mnie kwestia nie wyrażania zgody na przeprowadzenie wywiadu alimentacyjnego o którym jest mowa w art 103 ustawy o pomocy społecznej - czy osoby alimentowane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 11:49:46

matka samotnie wychowująca dziecko

Witam!

Zgłosiła się do mnie kobieta, która jest matką samotnie wychowującą dwójkę dzieci, a obecnie w dodatku bezdomną.
Chciałabym jej jakoś pomóc, ale nie stać mnie na to by ją utrzymywać.
Stąd ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 11:39:14

szkołą dostaje mandaty, za to, że uczniowie wychodzą na papieros

Witam

Jestem rodzicem jednego z licealistów, który przyniósł mi nowinkę ze szkoły mianowicie iż szkoła otrzymuje mandaty, za to, że jej uczniowie wychodzą na ulicę przy budynku szkoły na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 11:27:53

petycja w sprawie Szymona

Witam!

Nie pozwólmy na to by opiekę nad dzieciakiem sprawowała katująca go matka!

Podpiszmy się pod petycją!

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=6718



... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 10:55:11

gratisowe nadgodziny w pracy

Witam!
Pracuję w dziale finansowym w państwowej firmie od godz. 07:00 do 15:00,(tak też mam w zakresie obowiązków), jednak często się zdarza, zwłaszcza pod koniec miesiąca, gdyż wtedy robię ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 10:46:11

dotacje Unijne, a działalność gospodarcza

Witam!

Planuje otworzyć własną działalność gospodarczą. Wiem, że można otrzymać dotacje z Unii Europejskiej, ale zupełnie nie wiem jak mam się za to zabrać.
czy mógłby mi ktoś pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 10:19:1

Wcześniejsza emerytura

Witam!

Moja mama chce starać się o wcześniejszą emeryturę.
Jakie warunki musi spełnić? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.18 10:4:26

Dlaczego farmaceuta ma decydować za mnie????

Witam

Czy Farmaceuta ma prawo nie wydać mi tabletek antykoncepcyjnych????
Ufam ,ze nigdy nie dojdzie do takiej sytuacji aby farmaceuta miał kwestionować zalecenie lekarza. Jeśli lekarz przepisał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 9:47:2

Komisja Europejska kara POLSKĘ

Witam,
Zaintrygowała mnie dzisiejsza wiadomość dotyczącą ukarania Polski przez Komisję Europejską!

Polska po raz kolejny nieumiejętnie wykorzystuje przysługująca nam \"dobrodziejstwa\".
czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 9:17:8

Cena paliwa 2011 - litr za 5 zł !

tak, dzięki za silnik elektryczny przy obecnej cenie prądu... szaleństwo :/ ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2011.3.18 8:31:26

Poczta - ZOSTAJE!!!

Witajcie!

Jednak z naszą urzędem pocztowym nie jest tak źle!
Poczta Polska wstrzymuje plan zamknięcia 3 tysięcy oddziałów i zwolnienia blisko 5 tysięcy pracowników. Przynajmniej na pięć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 0:4:13

Poczta odchodzi do lamusa???

Witam!

Mieszkam dużej gminie pod Krakowem. Ostatnio dochodzą mnie słuchy, że mają u nas likwidować budynek poczty... Czy mogą likwidować pocztę tak poprostu? Czy taka sytuacja mam miejsce w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 0:0:28

Przymusowa terapia

Witam!

Mam 16 lat. Mój ojciec jest alkoholikiem, matka bardzo schorowana. ojciec urządza częste awantury i libacje alkoholowe w domu... Taka sytuacja bardzo mnie męczy i chciałabym się wyprowadzić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.17 23:49:25

strefa 30 - Poznań

Witam

Od lipca samochody w ścisłym centrum Poznania będą mogły jeździć najwyżej 30 km na godzinę. Ma to poprawić bezpieczeństwo ruchu, ułatwić poruszanie się rowerzystom i pieszym. Początkowo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.17 23:3:28

Fotoradar zrobił zdjęcie bez ważnej Legalizacji

Wiem, że oklepany, ale...
Dostałem pismo ze zdjęciem, że w terenie zabudowanym 50km/h a jechałem 76km/h. Dołączono Świadectwo Legalizacji Pierwotnej fotoradaru i widać wyraźnie, że UPŁYNĘŁO ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.17 19:40:50

Jak odzyskać pieniądze od sprzedawcy.

Dobry wieczór.
Mam problem ze sprzedawcą od którego nie mogę odebrać pieniędzy.
Sprawa wygląda następująco:
Kupiłem używane części samochodowe . Mimo wcześniejszych zapewnień sprzedawcy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.17 19:39:14

pieniadze z pcpr

pieniadze z pcpr Więc ja sie wyprowadzam w czerwcu bo mam wtedy urodziny... w pcpr powiedzieli mi ze w te wakacje nie dostane pieniedzy tych na kontynułowanie nauki tylko bede przyznane we wrzesniu i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.17 16:3:24

W trakcie rozwodu żona utrudnia kontakty z synem

Jestem w trakcie sprawy rozwodowej, nie mieszkam razem z rodziną ale bardzo zależy mi na dziecku. Żona notorycznie utrudnia mi kontakt z nim a wizyty sądownie są jeszcze nie ustalone. Czy mogę jakoś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.17 15:54:19

Darowizna dla dziecka

Chcę przekazać darowiznę dla córki ale pomijając jej męża, obawiam się że automatycznie darowizna ta wejdzie w ich wspólny małżeński majątek. Czy da się jakoś zrobić żeby tak się nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.17 15:51:33

Unieważnienie przetargu !!

Jestem właścicielem firmy i niedawno stawałem do przetargu na remont miejskiej kamienicy, wiem że najważniejszym kryterium była cena. Oddając projekt mój był z najniższą wyceną, oczywiście ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.17 15:50:10

Chcę przerwać zagrożona ciąże

Temat bardzo delikatny, moja koleżanka jest w ciąży i podczas badań dowiedziała się że dziecko jest nieuleczalnie chore. Po długich przemyśleniach postanowiła usunąć ciążę jednak lekarz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.17 15:47:45

Osoby trzecie przy spotkaniach ojca z synem

Ojciec mojego dziecka ma sądownie przyznane wizyty u nas w domu, ja zabiegałam żeby ich w ogóle nie było albo przynajmniej w obecności kogoś trzeciego. Sąd nie uznał tego i wizyty mogą być sam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.17 15:44:59

Komornik wypłaca funduszowi alimentacyjnemu a nie dzieciom !

witam, komornik ściąga teraz z byłe męża jakieś pieniądze ale twierdzi że wypłaca je w całości na FA ponieważ dług wobec funduszu ma pierwszeństwo! Czy tak jest na prawdę?? Jak jest podstawa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.17 15:35:20

kochanek żony a rozwód

Witam, jesteśmy z żoną w separacji, jak się okazało zaraz po orzeczeniu separacji żona znalazła sobie nowego partnera. Czy może to być powód do orzeczenia na sprawie rozwodowej o winie żony?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.17 15:12:8

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika