Forum prawne (strona 605)

Firma Apple-przeciw homoseksualistom

Hej

Jestem homoseksualistą i nie podoba mi się to co zrobiła znana firma Apple.
Program na iPhone\'y i iPody stworzyła religijna organizacja Exodus International. Jej członkowie wierzą, że człowiek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.22 9:33:51

Wagary w sejmie !

Lista największych wagarowiczów w sejmie:

1. Jan Bury (PiS) - 3800 opuszczonych głosowań
2. Anita Błochowiak (SLD) - 3491 głosowań
3. Grzegorz Napieralski (SLD) - 3100

4. Waldemar Pawlak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.22 1:16:24

Parlament Europejski - wielka afera korupcyjna !!!

20 marca 2011 roku, \"Sunday Times\" opublikował artykuł podsumowujący swoją prowokację dziennikarską. Zebrane przez dziennikarzy materiały obciążają byłego ministra spraw zagranicznych Słowenii ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.22 0:46:44

pomyłka Majów - końca świata nie bedzie

Hej!

Ale jaja znowu koniec świata został odłożony w czasie! :D:D:D
To są jakieś kpiny!!!
Szkoda, że Majowie są tak niezdecydowani!
Koniec świata to ludzie sami sobie urządzają! :D

Czemu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.22 0:27:55

www.polskajestnajwazniejsza.pl

PJN nie ma dostępu do strony internetowej swojego ugrupowania - www.polskajestnajwazniejsza.pl. Stroną tą zarządzał do tej pory europoseł Adam Bielan, który w piątek został wykluczony z formacji. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.22 0:24:16

jak odwołać niechciane zamówienie

Witam!

Przyszła do mnie ostatnio paczka za pobraniem na koszt odbiorcy, na kwotę 8 tysięcy. Niestety w domu był tylko dziadek, który nieświadomie podpisał i przyjął zamówienie. Paczka ta została ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.22 0:20:26

Samolot transportowy spadł na dzielnicę mieszkalną w Kongu ! Zginęło co najmniej 14 osób !!

Samolot transportowy An-32, należący do prywatnej kompanii Trans Air Congo (TAC), spadł na dzielnicę mieszkalną (Myou Myou) miasta Pointe-Noire w Kongu, podchodząc do lądowania. W katastrofie zginęło ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.22 0:19:22

Libia - włoski pilot karnie wycofany !

Włoski pilot wojskowy, który uczestniczył 20 marca w pierwszej akcji lotnictwa swego kraju w ramach operacji w Libii, został dyscyplinarnie wycofany z niej i odesłany do macierzystego pułku za ujawnienie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.22 0:13:11

włamanie na konta systemowe

Witam!

Niedawno ktoś włamał mi się na pocztę internetową, zmienił mi hasło i tym samym ukradł mi konto. Miał dostęp dp haseł z innych kont. Podejrzewam o to jedną z nieżyczliwych osób ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.22 0:12:59

garaż sąsiada

Witam!

Mój sąsiad postawił sobie garaż tuż przy moim ogrodzeniu. tym samym przysłonił mi cały widok na ogródek i hamuje wzrost moich roślin.

Co moge w tej kwestii zrobić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.22 0:9:5

Libia - Misrata odbita !

21 marca 2011 siły libijskiego dyktatora Muammara Kadafiego poinformowały o zajęciu kontrolowanej przez powstańców Misraty, położonej około 200 km na wschód od Trypolisu.

Ponadto, w czasie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.22 0:3:51

piractwo???

cześć

Zastanawiam się dlaczego ściąganie piosenek z internetu do własnego użytku jest nielegalne?
czy może mi to ktoś wytłumaczyć?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.21 23:44:21

OFE - debata Balcerowicza i Rostowskiego

Badanie przeprowadzono telefonicznie po debacie telewizyjnej na ogólnopolskiej próbie losowej 500 osób, liczebnie reprezentatywnej dla ogółu Polaków ją oglądających. Wyniki poniżej:

* 51 proc. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.21 23:41:2

plagiaty dzieł sztuki

Cześć

Jeśli chciałbym wydrukować do własnych celów znane dzieło, obraz malarski (albo np. znaną fotografie) i użyć w celach dekoracyjnych, nie do handlu, to czy jest to karalne podchodzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.21 23:35:55

Intercyza

Witam

Jestem w czasie separacji. Niestety nie mam podpisanej intercyzy przedmałżeńskiej. jak mogę zapobiec temu, by mój mąż pozbawił mnie majątku z mojej ojcowizny?

dziękuje za pomoc ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.21 23:29:54

zakaz maryśki

Hej.
Gnębi mnie jedna rzecz. Dlaczego niedozwolona jest nawet mała dawka marihuany do celów własnych? Przecież nie bede tym handlował ani nikogo tym truł i jeśli ktokolwiek będzie cierpiał to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.21 23:17:32

Czy da się odliczyć notariusza od podatku przy kupnie mieszkania ?

Witam.
Zakupiłem mieszkanie i chciałbym się dowiedzieć czy da się odliczyć podatek od czynności notarialnych ?

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.21 23:11:22

Witam, odziedziczyłam spadek po ojcu w skład którego wchodzą zaległości alimentacyjne wobec Funduszu

Witam, odziedziczyłam spadek po ojcu w skład którego wchodzą zaległości alimentacyjne wobec Funduszu Alimentacyjnego. Jakie dokumenty musiałabym przedłozyć i jak sformułowac pismo o umożenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.21 23:2:46

Sprzedałem kradziony samochód

Jako laik odpowiem, ze mogą być kłopoty. To tak samo jak kupisz kradziony telefon nawet nie świadomie, w świetle chorego polskiego prawa jesteś paserem. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.21 22:36:56

Oddałem znaleziony telefon na Policję, mam problem

Witam, znalazłem Iphona 3 Appla o wartości rynkowej ok. 2500zł. Telefon zaniosłem na policję, ponieważ nie chciałem zostać posądzony o paserstwo. I tu pojawia się problem, gdyż policjanci, co ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.3.21 22:27:24

problem z era gsm

prosilbym o odpowiedz. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.3.21 19:18:24

Palenie na balkonie a nowe przepisy

Witam
Ja też mieszkam w bloku i niestety sąsiadka pietro wyżej nie dość że chodzi w drewniakach od 7 rano i robi nam pobudkę to jeszcze pali i strzepuje papierosa na mój balkon , wiecznie mam ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.21 18:42:52

Brak dostępu do klatek schodowych

Ja na Pana miejscu poinformowałbym gościa, żeby sobie swoje roszczenia wsadził tam, gdzie słońce nie dociera. Parking może Wam odebrać i usunąć z jego gruntu wszystko, co Wasze, natomiast jeśli ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.21 17:52:32

Poczta Polska "Pocztex" przesyłka kurierska broń palna

Już paczkę otrzymałem, i podano mi na innym forum (w razie gdyby kurier nie chciał podpisać) artykuł 74 prawa przewozowego:

"Art. 74.

Jeżeli przed wydaniem przesyłki okaże się, że doznała ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.21 17:45:25

Jesli dokumenty byly zlozone 7 marca 2011 roku ,czy jest wtedy mozliwosc uzyskania zasilku rodzinnego

Jesli dokumenty byly zlozone 7 marca 2011 roku ,czy jest wtedy mozliwosc uzyskania zasilku rodzinnego za miesiac luty 2011? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.21 16:7:12

Nie będzie już TV analogowej? Co ze starymi telewizorami?!

Już niedługo nie będzie sygnału analogowego tylko cyfrowy a telewizory wciąż analogowe będą sprzedawane i trochę mnie to dziwi. Po co sprzedawać coś co jest już przestarzałe? A koszt przerabiania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.21 15:27:54

Boję się że dzieci do mnie nie wrócą

Witam , ojciec moich dzieci mieszka w Niemczech i chce wziąć dzieci podczas wakacji na parę tygodni. Ale boję się, że może je porwać, bo już kiedyś się tak odgrażał i byłby do tego zdolny!! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.21 15:26:56

Jak kontrolować alimenty??

Witam, mam zasądzone alimenty ale matka przeznacza je na coś innego niż na córkę, czy jest możliwość na kontrolowanie wydatków na dziecko jakie ponosi matka? Płacę wysokie alimenty, ale córka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.21 15:22:51

alimenty mogą być ściągane przez zus przy emeryturze??

witam, czy jeśli mam ustalone prawo do emerytury to sędzina na rozprawie może zasugerować abym podjął pracę?? Wydaje mi się, że bardziej podstawne będzie tu obniżenie alimentów, albo uchylenie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.21 15:9:16

zmiana nazwiska dziecka po pozbawieniu praw rodzicielskich?

witam jak wygląda sprawa z zmiana nazwiska dziecka? Czy pozbawienie praw rodzicielskich ojca jest wystarczającym powodem do zmiany nazwiska?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.21 14:59:57

Testy na ojcostwo a nazwisko dziecka

witam, moje dziecko ma moje nazwisko ponieważ jego ojciec go nie uznał, trwają testy na ojcostwo i mam pytanie czy po wynikach będą musiała zmienić nazwisko synka? Ojciec może tego zażądać?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.21 14:56:45

Kiedy intercyza?

Witam , czy już po ślubie cywilnym można zrobić intercyzę? Jeśli tak, to w jaki sposób?? Czy może trzeba zapisać coś innego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.21 14:49:46

Wandale zniszczyli blok a mieszkańcy za to płacą

W ostatnim czasie został niesamowicie popisany blok w którym mieszkam, zarówno w środku jak i na zewnątrz. Wiemy, że nie zrobił tego żaden mieszkaniec bloku ale wandale z osiedla. Dostałem wyliczenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.21 14:41:11

Drzewo sąsiada rozrosło się na mojej działce!! Co teraz?!

Teoretycznie drzewo było posadzone u sąsiada na działce ale ładnych pare lat temu. Obecnie strasznie się rozrosło i sięga korzeniami i gałęziami do mojej działki. Czy mogę sam obciąć te elementy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.21 14:39:53

ograniczenie kontaktów z dzieckiem

Witam,była żona chce ograniczyć możliwość kontaktów z dzieckiem, mówiła, że wystąpi o ograniczenie praw rodzicielskich! Czy ma do tego podstawy?? Wydaje mi się że sobie nie wiem co wyobraża! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.21 14:30:45

Fundusz alimentacyjny a wyjazd za granicę

Witam, otrzymuje pomoc z funduszu alimentacyjnego, ale chce wyjechać za granice i jest szansa że zostanę tam na dłużej. Jak wygląda wtedy spraw z FA?? Musze zrezygnować i starać się za granicą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.21 13:45:31

adwokata z urzędu

witam, w jaki sposób starać się o adwokata z urzędu?? Trzeba pisać jakiś wniosek?? Czy ponoszę wtedy jakieś koszty? Jakie są szanse na przyznanie takiego adwokata?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.21 13:36:57

podział majątku przed rozwodem

Mam  pytanie, czy przed rozwodem możliwe jest podzielenie w jakis sposób majatku małużeństwa? Jeśli tak to w jakiej formie aby miało to moc juz po rozwodzie?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.21 13:31:4

księgi wieczyste


Witam, nie wiem czy jest jakiś sposób żeby otrzymać część działki dla siebie. Mieszkam na niej już parę lat, była to działka rodziców, w księgach wieczystych nić nie ma ale ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2011.3.21 13:25:36

Zamiana mieszkania

Posiadam kawalerkę własnościową z prawem do lokalu i chciałbym zamienić na mieszkanie spółdzielcze nie własnościowe zadłużone w innej spółdzielni.Od czego muszę zacząć? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.3.20 21:11:18

Kto pokrywa koszty badania na cele Sanitarno Epidemiologiczne ( książeczka zdrowia )

Witam
Mam pytanie co do takiej sytuacji. Czy osoba która uczy się w studium na Kosmetyczkę dostając skierowanie ze szkoły właśnie na badania do saneidu ponosi koszty za takie badania?? Czy szkoła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.20 17:0:34

naruszenie posiadania

z tego co wiem bo miałem podobny problem, to sprawę chyba się zgłasza do urzędu czy na policje tego nie wiem i policja musi ustalić miejsce zamieszkania osoby. Podaje się gdzie osoba mieszka teraz ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.20 14:48:3

Czy ciagnik rolniczy ma prawo wyjechac na droge publiczna z urzadzeniem zamontowanym z tylu pojazdu slurzacym

Czy ciagnik rolniczy ma prawo wyjechac na droge publiczna z urzadzeniem zamontowanym z tylu pojazdu slurzacym do zaladunku bel slomy na przyczepe dnia 25 wrzesnia 2010 roku mialem kolizje drogowa z ciagnikiem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.20 10:58:16

prawo do dziecka

Dobrze cię probuje zastraszyć i zdaje się że tym wygrywa a ty zaczynasz się bać a jemu o to właśnie chodzi,ale bez nerwów może co najwyżej uayskać jakieś wyznaczone godziny a zawsze możesz ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2011.3.19 18:48:27

Almenty- terminy wpłat a odsetki

Witam. mam taką nie przyjemną sprawę- otóż mam zasądzone alimenty 250 zł, które mam płacić do 15 każdego miesiąca. ostatnio zleciłem przelew alimentów dnia 15- konto internetowe, zaksięgowano ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 22:30:29

Free Hugs - Pozwól sie przytulić!

Jak najbardziej zachęcam do tego typu akcji! Na pewno będzie to początek dobrego tygodnia!:) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.18 22:23:1

Zmarły mąż złożył wniosek o zmianę ubezpieczyciela!!!

Mąż umarł w nieszczęśliwym wypadku 7 stycznia tego roku. Poszłam dowiedzieć się czy należą mi się jakiekolwiek pieniądze u ubezpieczyciela (to jest dość znany ubezpieczyciel) i dowiedziałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.18 20:56:4

2011.3.18 20:45:45

Kataklizm w Polsce - czy może nam to grozić???

To wszystko mnie przeraża!
Czy my jesteśmy na to przygotowani??? A raczej nie my, a nasze Państwo??? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.18 20:43:15

Sama z kredytem hipotecznym

Dziękuję bardzo za odpowiedź i tym samym pomoc!
To bardzo ważne dla mnie! ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.18 20:39:7

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika