Forum prawne (strona 655)

Zakaz styczności

Chciałam jeszcze dodać, że ona uważa, że bardzo mnie kocha a jeszcze bardziej, mojego SYna. Czy ta miłość i pomoc jaką mi ofiaruje, ma polegać na tym, że będzie w czsie, gdy zachoruję, odda ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.28 13:34:18

jak wyegzekwować odsetki od alimentów kiedy komornik nic przez piec lat nierobił a teraz chce by placił

jak wyegzekwować odsetki od alimentów kiedy komornik nic przez piec lat nierobił a teraz chce by placił wierzyciel a nie on nie poczuwa sie do tego że alimenty były przesyłane przez zaklad pracy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.28 11:29:50

kupno lokalu od spółdzielni???

witam serdecznie mam pytanie: czy jako lokator mieszkania
(wynajmuje go) które jest własnością gminnej spółdzielni moge wykupic od spółdzielni na własnosc to mieszkanie??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.28 6:47:1

koszty działalnosci gospodarczej???

witam serdecznie , mam pytanie: odnośnie kosztów działalnosci gospodarczej ,otóz mowa o srodkach finasowych dla nowo powstałych działalnosci które mogą sie ubiegac o środki finasowe na stałe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.28 6:35:4

pies w komunikacji miejskiej

Takie kwestie reguluje najczęściej regulamin przewozu przedsiębiorstwa, z którego usług Pani korzysta . Tego typu regulaminy z reguły nie wymagają wykupienia biletu "dla zwięrzecia" szczególnie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.28 0:45:19

Odwołanie , zmienienie testamentu

Tak. Co więcej nie ma znaczenia forma poprzedniego testamentu. Na przykład wcześniejszy testament sporządzony w formie aktu notarialnego może być skutecznie zmieniony lub nawet zastąpiony testamentem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.28 0:40:8

Palenie liści w ogródku

Miał prawo. Zadymianie sąsiednich nieruchomości jest traktowane jako immisja pośrednia zgodnie z kodeksem cywilnym. (art. 144 kc Właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.28 0:35:16

Świadek Koronny

Czesc ja też byłabym wdzięczna za jakieś materiały (tj literatura, plan pracy, stronki internetowe i niezbędne materiały) proszę o pomoc... Mój
e- mail: katarzyna_kudlacz@vp.pl
Będe ... Zobacz wątek

54 odpowiedzi | Strony: 1 2

2010.11.27 20:35:37

doliczenie pracy w rolnictwie do stażu pracy

Czy mogę zaliczyć do zakładowego stażu pracy (nabywając jednocześnie uprawnienia do nagrody jubileuszowej) okres pracy w gospodarstwie rolnym rodziców o pow. 5,5 ha od ukończenia 16 roku życia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.27 17:39:2

Szkoda komunikacyjna-przedawnienie

Szkoda komunikacyjna-przedawnienie Dzien dobry!
Chcialabym sie dowiedziec czy moje zobowiazanie wobez PZU jest przedawnione. Szkode miala miejsce 07.04.2003r. Przez jakis okres placilam, potem przestalam, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.27 14:40:4

Jestem gejem i wychowuję dziecko z chłopakiem

Witam,
mam dziecko z poprzedniego związku z kobietą i mój syn mieszka ze mną na stałe. CHciałbym, aby mój partner też miał prawo do opieki nad dzieckiem. Jak to załatwić prawnie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.27 12:33:38

Prawa autorskie na muzykę do filmu konkursowego

Witam.
Robię krótki film na konkurs i pojawił problem muzyki. Chodzi o to że sam nie potrafię skomponować odpowiedniego kawałka więc znalazłem w sieci 2 darmowe pętle na dwóch różnych portalach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.27 11:59:51

Czy można wznowić postępowanie karne z urzędu w Sędzie Apelacyjnym.

W świetle prawa karnego procesowego można skarżyć samo uzasadnienie wyroku karnego. I trzeba to było zrobić po wydaniu wyroku przez sąd rejonowy. Sąd okręgowy nie może prowadzić postępowania ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.27 11:49:25

Marszałek Wojewodztwacofa decyzję inne Marszłka?

Witam,
Zgodnie z art. 28 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych - uprawnienia przewodnika turystycznego i pilota wycieczek osobom będącym obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.27 10:43:9

Czy ZUS moze mi rozbic na raty zadłużenie bez naliczania odsetek -nieświadomie nie opłacałam wszystkich

Zapomniałam dodać - do każdej z rat zostanie doliczona tzw. opłata prolongacyjna za wydłużenie terminu spłaty zadłużenia.
Proszę jak najszybciej zareagować, bo ZUS może wszcząć wobec Pani ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.11.27 9:0:58

nieswiadome zeznania pod wplywem lekow i zmiana art

witam.
wraz z kolega zostalem zatrzymany przez policje jako podejrzany o popelnienie
czynu z art.288 kk.
poniewaz ja w tym czasie bylem chory i przejmowalem leki
przed osadzeniem na tzw. dolku
poprosilem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.27 2:19:17

Jak wyrzucić najemców z mieszkania?

[cytat]

Witam,
dostałem mieszkanie po babci i zacząłem je wynajmować pewnym ludziom. Jak się okazało, nie płacą oni rachunków, nie chcą też się wyprowadzić. Jak powinienem ich skutecznie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.11.27 1:19:32

Kupno mieszkania z zameldowaną osobą

[cytat]

Witam,
Chcę kupić mieszkanie na kredyt, ale właścicielka (starsza osoba) nie chce wymeldować się przed podpisaniem umowy notarialnej tylko po otrzymaniu pieniędzy. W akcie notarialnym ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.11.27 1:11:33

W mieszkaniu komunalnym jestem w raz córką zameldowana od 2004 zaraz po slubie.Od 2009 roku jestem

W mieszkaniu komunalnym jestem w raz córką zameldowana od 2004 zaraz po slubie.Od 2009 roku jestem po rozwodzie .Były mąż to mieszkanie dostał po dziadku.Złożyłam pismo do BOMU o jego wymeldowanie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.26 17:22:26

Garaż blaszany - pozwolenie

Jakie są koszty uzyskania pozwolenia na budowę garażu blaszanego nie na swoim gruncie? I jakie kroki należy poczynić by te zezwolenie uzyskać?

Proszę o odpowiedź. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.26 15:11:46

co zrobić, jesli moim rodzice zapisalijako darowiznę duży dom w Warszawie a mi nic?

co zrobić, jesli moim rodzice zapisalijako darowiznę duży dom w Warszawie a mi nic? 5 lat temu moi rodzice zapisali dom w Warszawie mojej siostrze. Sporządzono akt darowizny. Bezskutecznie próbuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.26 13:37:29

Czy wszystko jest w pożądku z moim wypowiedzeniem?

Otrzymałem wypowiedzenie w poniedziałek 22/11/2010 które brzmi tak:

Niniejszym informuję, że zgodnie z Art. 30 par. 1 pkt 2 Kodeksu Pracy rozwiązuje umowę o pracę zawartą w dniu 20/09/2010r. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.26 11:34:41

Czy mamy prawo do mieszkania

Czy mamy prawo do mieszkania Od listopada 2010 mieszkamy w nowym mieszkaniu Komunalnym to była zamiana Głównym najemcą jest teść my mieszkamy z nim razem od 1991
mąż od urodzenia .Teść jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.26 8:30:57

Wszystko o leasingu

Witajcie,

Jestem doradcą online Europejskiego Funduszu Leasingowego S.A. Pojawiłem się na tym forum ponieważ razem z Europejskim Funduszem Leasingowym realizuję kampanię informacyjną dla wszystkich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.26 0:38:38

prawnik w Tychach

witam czy jest ktos kto moze polecic prawnika (RADCE LUB ADWOKATA) który specjalizuje sie w odzyskiwaniu dlugu od osob prywatnych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.25 23:54:45

mam mieszkanie- chce się wymeldowac bo ide do DPS-u

Witam
Mam mieszkanie własnościowe. Na jesień życia zdecydowałem się ze względu na wiek i zdrowie przenieść do Domu pomocy społecznej. Wiem, że tam muszę się zameldować...Ale co z tym moim ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.25 21:41:47

Zniesienie wspólności majatkowej

aha i jescze jedno najwazniejsze czy moge wystosowac jakies pismo odpowiadajace na jej uzasadnienie w ktorym mnie oczernia... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.25 19:55:7

Sfałszowane wybory

Czy nie zadziwia was, jak wiele głosów w ostatnich wyborach zostało uznane za nieważne (ok. 2 mln!!)? Czy nie powinniśmy bić na alarm i czy ktoś nie powinien się tym zająć? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.25 16:5:28

Zmiana VAT

Od 2011 roku zmienią się stawki VAT. Podstawowy podatek od towarów i usług wzrośnie z 22 do 23 proc. Stawka 7 proc. zostanie podniesiona do 8 proc. , a stawka 3 proc. do 5 proc. Zmiany VAT wpłyną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.25 15:54:22

Zmiany w prawie pracy w 2011

Witam
Jakich zmian możemy się spodziewać w prawie pracy w nowym roku?Z góry dziękuję za informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.25 15:41:52

Prawa dla ojców adopcyjnych

Witam, pragnąłbym się dowiedzieć jakie prawa przysługują ojcu adopcyjnemu. z góry dziękuję za odpowiedź! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.25 15:25:54

Finansowe rekompensaty dla strażaków

Od 2011 r. zawodowi strażacy będą dostawać finansowe rekompensaty za nadgodziny. Będą oni mogli wybrać czas wolny lub ekwiwalent pieniężny. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.25 15:11:57

SMS jako dowód w sprawie

Witam
Mam pytanie czy sms może być dowodem w sprawie o rozwód?Czy może być traktowany jako dowód knieuczciwości męża?Z góry dziekuję

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.25 15:10:55

Odziedziczyłam same długi

Nie pisze Pani nic o ew sprawie spadkowej. Czy taka była i czy składała Pani jakieś oswiadczenia w tym zakresie. Jeśli nie to istnieje możliwość odrzucenia spadku w całości przez spadkobiercę/ów ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.11.25 15:8:52

Komisja Europejska pozwała Polskę za brak wdrożenia dyrektywy przeciwpowodziowej !!!

KE zdecydowała o pozwaniu Polski do Trybunału UE za brak wdrożenia unijnej dyrektywy z 2007 roku o zapobieganiu powodziom. Termin wdrożenia minął jesienią 2009 roku! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.25 15:1:8

Odebranie pijanemu rowerzyście prawa jazdy - nowelizacja ustawy!!!

Sąd nie będzie już mógł orzekać wobec pijanego rowerzysty zakazu prowadzenia samochodu - przewiduje nowelizacja Kodeksu karnego. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.25 14:55:34

Mieszkanie komunalne a rozwód

Mieszkam w mieszkaniu komunalnym, które należy do rodziców męża, jednak jest ono nam udostępnione przez nich. Aktualnie rozwodzę się z mężem i w związku z tym moje pytanie, czy będę musiała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.25 14:38:32

Odmowa przyjęcia mieszkania komunalnego

Każda gmina ma swoje własne prawa dla przykładu mogę podać jak jest w Gdańsku. Ubiegający się o wynajęcie lokalu otrzymuje propozycję zapoznania się z położeniem i stanem technicznym lokalu, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.25 14:26:57

Mieszkanie komunalne w innym niż rodzinne miasto

Przepisy są dość zróżnicowane w gminach dlatego ważne jest w jakim mieście się stara o takie mieszkanie. Np. Kraków uznaje, że miasto stanowi ?centrum życiowe? kandydata na najemcę w przypadku ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.25 14:24:40

Mieszkanie komunalne dla jednej osoby

Mieszkanie komunalne jest to lokal przyznawany przez gminę osobom i rodzinom o niskich dochodach. Reguluje to m.in. art. 4 ustawy o ochronie praw lokatorów. Głównym kryterium, które uzasadnia oddanie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.25 14:22:31

Kredyt męża obciążający wspólne konto

Czy mając wspólne konto z mężem może on bez mojej zgody wziąć kredyt obciążający nasz rachunek w banku? Na konto wpływają jedynie moje dochody gdyż mąż dostaje wypłatę do ręki. Czy to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.25 14:14:9

Zdrada męża teraz się mści

To załóż mu sprawę o alimenty ale wiesz co nie wiem ile facet zarabia nawet jeśli przysądzą alimenty na ciebie i dziecko to pewni nie na tyle żeby starczyło na wszystko nawet po rozwodzie wszystkiego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.25 14:9:43

Zerwana umowa a kolejne rachunki z firmy telekomunikacyjnej

Jakiś czas temu zrezygnowałam z dotychczasowych usług telekomunikacji i podpisałam nową umowę z inną firmą. Jednak nie byłam zadowolona z jej usług (dostawałam jeszcze większe rachunki niż ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.25 14:9:1

Czy firma pozabankowa może najpierw wysłać komornika a później dopiero rozwiązywać umowę o pożyczkę.

Czy firma pozabankowa może najpierw wysłać komornika a później dopiero rozwiązywać umowę o pożyczkę. Jestem osobą niepełnosprawną na pierwszej grupie inwalidzkiej posiadam dwoje dzieci, które ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.25 14:0:12

zajecie wynagrodzenie za dlug bankowy

8 lat temu citibank zaproponowal mi otrawcie linii kredytowej w wys. 3 tys. zl. Czasami korzystlismy placac w sklepach. W miedzyczasie sytuacja finansowa poprawila sie u nas i bylismy posiadaczem kilku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.25 13:18:40

umowa o roboty budowlane podwykonawcy z dalszym podwykonawcą

umowa o roboty budowlane podwykonawcy z dalszym podwykonawcą Witam, Podpisałem umowę o roboty budowlane jako podwykonawca z Generalnym Wykonawcą. Umowa jest realizowana od czerwca br. W sierpniu podpisałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.25 12:47:47

Niepełonletnia w ciąży z pełonletnim

Kobieta, która jest niepełnoletnia nie ma władzy rodzicielskiej nad swoim dzieckiem. Konieczne byłoby w tym wypadku ustanowienie przedstawiciela ustawowego(zazwyczaj ustala się nim matkę matki, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.25 12:6:28

Alimenty na dwójkę dzieci-jeden czy dwa pozwy?

W wypadku dwójki dzieci wystarczy jeden pozew. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.11.25 11:52:39

zmiana pracodawcy bez umowy

Moja znajoma w miesiącu przeszła bez jakiejkolwiek umowy do innego pracodawcy dostał 3 miesięczne wypowiedzenie nowy pracodawca wystawi jej świadectwo pracy za 3 miesiące pracy.Więc poszła do starego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.25 11:51:17

Czy komornik możę wejść do domu bez obecności dłużnika???

Witam
Mam pytanie czy komornik może wejśc do domu dłużnika, jęsli nikt nie jest obecny i zająć rzeczy bez porozumienia się.Z góry dziękuję

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.11.25 10:27:12

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika