e-prawnik.pl Porady prawne

zatrudnienie

Odpowiedzi w temacie ()

-

20.5.2004

Jaka może być forma zatrudnienia dyrektora gminnegi osrodka kultury- instytucja kultury? Czy przy zawarciu kontraktu menadzerskiego urzad gminy jest zwolniony z dotacji na kulturę? Na czym polegać bedzie kontrakt menadżerski w tym przypadku
(bogdan)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Piotr

2004-05-26 23:20:48

Po pierwsze co ma zatrudnienie dyrektora GOK z dotacją celową na kulturę ? Zatrudnienie dyrektora nie może być jednoznaczne z dotacją, gdyż ta - z samej nazwy celowa - musi zostać przeznaczona na działalność statutową w zakresie kultury, a więc organizowanie wernisaży, przeglądów, czy inną działalność o podobnym charakterze. Co do kontraktu menedżerskiego to jeśli ośrodek należy do gminy to oczywiście gmina zatrudnia dyrektora. Do wyboru gminy należy czy dyrektor zostanie zatrudniony na podstawie umowy o pracę, powołania czy kontraktu menedżerskiego. Jeśli wybierze kontrakt to wtedy przedmiotem umowy jest zarządzanie instytucją samorządową. Dyrektor - menedżer jest z mocy umowy zobowiązany do takiego zarządzania powierzoną placówką aby osiągnąć efekt założony przez organ właścicielski. Tym efektem może być osiągnięcie określonego zysku (w przypadku organizacji typu profit), uzyskanie określonych udziałów w rynku lub inny efekt. Z tego co robi menedżer musi złożyć sprawozdanie przed zakończeniem umowy (zwykle raz do roku), wtedy organ, który powołał dyrektora może stwierdzić czy menedżer wypełnił swój obowiązek umowny czy nie. Należy jednak pamiętać że dotacja celowa na cele kulturalne nie ma nic wspólnego z zatrudnianiem jakiegokolwiek pracownika jednostki samorządowej - także związanej z kulturą.

kotor

2010-07-19 13:35:12

Chcę zatrudnić znajomą na okres 6 miesięczny, tak aby mogła ona kontynuować swój urlop macierzyński, na którym jest właśnie w innym zakładzie pracy. czy taka praktyka jest możliwa? czy będą mnie za to ścigać urzędnicy i zus, chcę wiedzieć czy taka przysługa narobię sobie problemów? Proszę o pomoc. Serdecznie pozdrawiam

janina45

2010-08-06 12:31:35

Witam witam jak wygląda, jakie dokumenty i co się wiąże z zatrudnieniem pracownika? z góry dziękuję

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Zatrudnienie Witam witam jak wygląda, jakie dokumenty i co się wiąże z zatrudnieniem pracownika? z góry dziękuję czytaj dalej»

  • Zatrudnienie Chcę zatrudnić znajomą na okres 6 miesięczny, tak aby mogła ona kontynuować swój urlop macierzyński, na którym jest właśnie w innym zakładzie pracy. czy taka praktyka jest możliwa? (...) czytaj dalej»

  • Zatrudnienie 1/2 ; 1/4 ; 1/8 etatu Czy zatrudnienie pracownika na 1/2 lub 1/4 lub 1/8 etatu to takze sprawia ze oplaty za niego (ZUS) są takze proporcjonalnie nizsze do etatu czyli dla pracownika pracującego (...) czytaj dalej»

  • Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej Witam czy może mi ktoś powiedzieć jakie korzyści przyniesie mi jak zatrudnienie osobę niepełnosprawna?? Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej jest bardzo korzystne (...) czytaj dalej»

  • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona o kradzież (...) czytaj dalej»