e-prawnik.pl Porady prawne

osoba niepełnosprawna fizycznie w ZK

Odpowiedzi w temacie (0)

mopstreo

6.8.2010

Czy osoba skazana prawomocnie na odbywanie kary w zakładzie karnym, będąca niepełnosprawną, tzn. poruszająca się na wózku inwalidzkim, słabo radząca sobie z chodzeniem o kulach, może odbywać karę w ZK? Czy są w takim miejscu zapewnione odpowiednie warunki, typu sanitariaty? Czy jest jakiś wybrany ZK do którego kierują takie osoby, czy w każdym ZK w Polsce taka osoba może odbywać karę?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • alimenty alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet niepełnosprawna nie zdolna do pracy wtedy (...) czytaj dalej»

  • Nękający rodzinę fizycznie i psychicznie ojciec Witam. Odkąd tylko pamiętam w mojej rodzinie ojciec nękał moją mamę, siostrę i mnie fizycznie i psychicznie. Dochodziło do rękoczynów wobec (...) czytaj dalej»

  • Alimenty na pełnoletnie dziecko Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru się wymigiwać (...) czytaj dalej»

  • Ograniczenie władzy rodzicielskiej Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy razem, ale (...) czytaj dalej»

  • Niepełnosprawny w więzieniu Czy osoba niepełnosprawna fizycznie może odbywać karę w zamkniętym zakładzie karnym? Jak prawo reguluje takie kwestie? Chodzi o osobę na wózku inwalidzkim. Pozdrawiam. czytaj dalej»

  • prawo pracy 2012 Witam, pisze w sprawie mojego taty, jest osoba niepełnosprawna fizycznie. Prosił mnie zebym sprawdził co zmieniło się w prawie pracy od nowego roku co dotyczyło by osób takihc (...) czytaj dalej»