Forum prawne (strona 603)

Spotkanie Małysza z Tuskiem

- Wszyscy jesteśmy trochę lepsi i trochę inni, tacy odważniejsi, dzięki temu, że zobaczyliśmy, że pan - taki najprawdziwszy z Polaków, skromny - nie pcha się tam, gdzie nie trzeba, a równocześnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 22:22:19

USA - dwa samoloty lądały bez pomocy wieży, bo kontroler zasnął !

Incydent miał miejsce 23 marca nad ranem czasu USA w Waszyngtonie. Dwa samoloty usiłowały się skontaktować z wieżą kontrolną na lotnisku National im. Ronalda Reagana, nikt jednak nie odpowiadał. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 21:56:44

Proces Kaczyński - Giertych o \"haki\"

Sejm ma kłopoty z wyznaczeniem terminu głosowania nad uchyleniem immunitetu Jarosławowi Kaczyńskiemu. Sytuacja jest niezręczna, a wszystko przez zbliżającą się rocznicę katastrofy smoleńskiej. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 21:32:26

LIBIA - Kadafi będzie oskarżony ??

Prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze - Luis Moreno-Ocamp jest pewien, że dochodzenie w sprawie zbrodni popełnionych w Libii \"doprowadzi do oskarżenia reżimu Muammara Kadafiego o ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 21:14:21

Drugi rządowy Tu-154 - lot treningowy mógł zakończyć się katastrofą !!!

17 lutego Tu-154 M wykonywał lot treningowy, korzystając z lotniska wojskowego w Mińsku Mazowieckim. Czteroosobowa załoga samolotu ćwiczyła starty i podejścia do lądowania. Podczas jednego ze startów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 21:10:21

Rocznica katastrofy smoleńskiej 2011

9 kwietnia 2011 polski samolot z Anną Komorowską i przedstawicielami ofiar katastrofy w Smoleńsku wyląduje w Briańsku - ustaliły \"Wiadomości\" TVP1.

Prezydentowa i rodziny ofiar będą musieli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 20:50:42

Długi - co się z nimi dzieje, co się może stać?

Witam - proszę o pomoc.

Chciałabym wiedzieć, co się dzieje z długami w momencie, kiedy przejmuje je komornik, czy jeśli ma skąd potrącac, to będzie je tak długo potrącał aż wszystko zostanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 20:24:32

Nakaz zapłaty w post. upominawczym - porady

Witam, na początek kilka faktów i dat:

2007-10-08
Podpisalem umowę o naukę i płatności z Wyższą Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
2008-03-06
Decyzją dziekana zostałem usunięty z listy studentów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 19:59:21

WYNAJĘCIE MIESZKANIA OD DŁUŻNIKA

WYNAJĘCIE MIESZKANIA OD DŁUŻNIKA Chce wynajac mieszkanie od osoby ktora jest jego wlascicielem i ma na nie kredyt hipoteczny(raty splacane w terminie bez zadnej zaleglosci) ,ale posiada inny kredyt ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 19:15:16

[ POMOC ] Podstawy prawne prawa czekowego

Witam wszystkich, już w swoim pierwszym poście jestem zmuszony ( niejako ) prosić o pomoc a mianowicie czy ktoś, ktokolwiek mógłby ukierunkować mnie, podać pozycje odpowiedniej literatury, która ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 18:27:44

Szukam meldunek dla karty stalego pobytu

Szukam meldunek w Wojewodztwie Podlaskim dla karty stalego pobytu, oczewiscie za kase. Wymelduje sie za 2 miesiace (czy Panstwo sami mi wymeldujecie).

Tel: +48 796281136
e-mail: igor@vensko.net
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 17:44:30

2011.3.24 17:1:4

jak wymeldować brata

to z faktycznego miejsca pobytu wynika obowiązek i prawo do  meldunku(rejestracji stałego pobytu) a nie odwrotnie, czyli jeżeli brat nie przebywa na stałe nie może być zameldowany.
  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.24 15:59:23

podział majątku a polisa ubezpieczeniowa

witam , czy podczas podziału majątku małżeństwa, fundusze zgromadzone w 3 filarze będą podlegały podziałowi? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 15:39:23

umowa przedwstępna, zwrot zadatku po zalaniu

witam, zawarłem umowę przedwstępna na zakup mieszkania w kamienicy, wpłaciłem zadatek. Mieszkanie uległo zalaniu i chce odstąpić od umowy i zwrot całej zaliczki, czy właściciel ma jakieś podstawy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 15:35:19

dzierżawa

witam, czy jeśli istniała tylko ustna umowa dzierżawy pola na około 3 lata, a właścicielka po 3 miesiącach zażądała zwrotu pola. Czy ja mam jakieś szanse na pozostanie a tym polu?? Zdążyłam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 15:12:30

podział majątku a pełnoletnie dziecko

witam, czy podczas podziału majątku rodziców będą brane pod uwagę wkłady dzieci?? jeżeli z bratem wyremontowaliśmy sobie część domu, to musimy się dogadać z rodzicami?? czy sąd zwróci na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 15:8:59

projekt podziału majatku

witam, czy projekt podziału majątku spisany przez małżonków na papierze ale bez udziału świadków i notariusza będzie ważny, np podczas przepisywania samochodu?? Czy któraś z stron będzie mogła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 14:51:26

psychopata-Jak sie uwolnic,?!pomóżcie

Wiem co piszesz, sama zyje z psychopata i wiem ze odejszie od niego jest prawie nie mozliwe,wypraowadziąm sie od niego i co z tego przychodził do nowego miejsca zamieszkania , albo grzecznie w odwiedziny ... Zobacz wątek

19 odpowiedzi

2011.3.24 14:28:53

Nakaz zatrzymania za nie płacenie alimentów

witam, pracuję za granicą ale dowiedziałem się ostatnio że u mnie w domu w Polsce była policja z nakazem zatrzymania za nie płacenie alimentów. Co mam teraz zrobić aby wjechać do kraju i bezpiecznie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 14:21:22

pokrewieństwo

witam, wynikła pewna sytuacja i chciała bym się dowiedzieć jak z prawnego punku widzenia wyglądają \"sprawy\" miedzy osobami z rodziny? Chłopak jest jakby moim kuzynem nasze babcie są siostrami, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.24 14:8:27

widzenia dzieci z dziadkami

witam, czy dziadkowie dziecka mogą złożyć sprawę do sądu o wyznaczenie wizyt z dziećmi?? Rodzice żony odgrażają się, że pójdą do sądu bo chcą aby wnuki do nich przyjeżdżały co weekend. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 13:52:50

mąż zabiera wszystkie pieniądze

witam, czy mąż ma prawo wybierać z konta wszystkie pieniądze jakie dostaje z wypłaty i na życie dawać mi tylko tak mało że ledwo wystarcza?? Zaczął tak robić odkąd dostał podwyżkę. Twierdzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 13:43:35

pełnomocnictwo adwokata

witam, czy aby przekazać pełnomocnictwo adwokatowi należy złożyć jakieś pismo, umowa ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 13:8:41

Gdzie zamieszka dziecko??

witam, mam 6 letniego syna mieszka on z matką, ale chciałby mieszkać ze mną, kiedy może się to stać? Matka nie opiekuje się nim źle, więc szans w sądzie na odebranie dziecka matce nie mam. Pytanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 12:58:54

rezygnacja z własnej działalności, a konsekwencje prawne

o ile mi wiadomo to powinno być w warunkach współpracy, a zamknięcie działalnosći to poprostu powiesz ksiegtowej ze zamykasz, ona doprowadzi ci książkę, wysle deklaracje, powie jakie druki musisz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.24 12:53:24

umowa przedwstępna dla mieszkania ze strychem gratis

Witam Forumowiczów. Zwracam się z uprzejmą prośbą wyjasnienia mi pewnej nurtującej mnie kwestii: otóż, wstępnie (zadatkując 5000zł), zarezerwowalem mieszkanie u Gdyńskiego dewelpera- mieszkanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 11:27:2

Brak ubezpieczenia - oszukany przez pracodawcę!

Cześć!

Mój chłopak miał 2 tygodnie temu wypadek. Potrącił go samochód na przejściu dla pieszych. Jest on studentem i dodatkowo pracował w firmie, gdzie pełnił funkcje informatyka. Umowe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 11:2:56

uzyskanie zwrotu pieniedzy od biura podróży

Witam!

Wybierałem się z żoną w maju do Turcji, jednak ze względu na protesty i konflikty, które w tym kraju w ostatnim czasie powstały, jesteśmy zmuszenie zrezygnować z wyjazdu.

Czy możemy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 10:56:14

PIT-38

Dzień dobry!

Jak rozliczyć PIT-38???
Jak prawidłowo rozliczyć dochody uzyskane z inwestycji giełdowych w PIT 2010?

Proszę o porade ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 10:39:5

Najlepsze OFE

Jaki był najlepszy OFE, okaże się po kilkudziesięciu latach przy przechodzeniu na emeryturę. Historyczne wyniki nie dają żadnej gwarancji osiągnięcia podobnych w przyszłości. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.24 10:38:9

Prawo do opieki nad dzieckiem dla ojca, pomóżcie

Witam!!!
proponuje abyś skontaktował się z fundacją działajacą na rzecz pomocy ojcom mojemu bratu bardzo pomagają.Powodzenia. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.24 10:35:14

wzrost składki za OC

Witam wszystkich!

Jakich podwyżek cen polis powinni się spodziewać kierowcy w 2011 r.? Według prognoz zakładów ubezpieczeń przygotowywanych dla Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego średnia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 10:34:3

brat potrzebuje pomocy

witam!!!
Mam na imię Agata potrzebuje waszej pomocy a raczej mój brat jej potrzebuje.Jest po rozwodzie tydzień temu zmarła jego byla zona mają 2 dzieci najstarsze ma 4 latka a młodsze 3.Zaznaczam ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.3.24 10:26:59

Prawa rodzicielski macochy

Witam!

Jestem po rozwodzie. Związałam się z mężczyzną, który ma podobne doświadczenia do moich. Mi nie dane było mieć dzieci, natomiast on ma córkę w wieku 15 lat, która mieszka z nami.
Bardzo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 10:23:12

Pielęgniarki strajkują!

cześć!

Co sadzicie o strajkujących pielęgniarkach???
Ja uważam, że taką pracę, jaką one dla nas pacjentów wykonują powinny mieć takie wynagrodzenie, które będzie ich satysfakcjonowało ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 10:11:53

Stracimy miliardy złotych na drogi?

Witam!
Polska może stracić 46 mld zł, bo nie wprowadziła unijnej dyrektywy. Wśród projektów, na które UE może nie dać pieniędzy, jest budowa 18 km południowej obwodnicy Gdańska.

To tylko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 9:57:58

Działania wojenne w Libii - czy Polska powinna brać udział???

CZEŚĆ!

Czy uważacie, że Polska powinna brać udział w działaniach wojennych w Libii???

Podzielcie się swoim zdaniem! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 9:54:10

POLSKA TRACI 46 mld zł

witam

\'Polska może stracić 46 mld zł, bo nie wprowadziła unijnej dyrektywy. 19 grudnia ubiegłego roku minął termin, do którego polskie władze powinny wprowadzić zapisy dotyczące bezpieczeństwa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 9:41:57

wspólne rozliczanie podatków przez małżonków

Witam

W jakich przypadkach nie jest możliwe Wspólne rozliczenie podatku w zeznaniu rocznym małżonków?
Jakie są korzyści wspólnego rozliczania się małżonków?
Czy ma znaczenie czy przedsiębiorca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 9:33:12

nielegalnie wprowadzony stan wojenny z roku 1981

Witam!

\"Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok - stan wojenny wprowadzony w 1981 r. był nielegalny. Choć decyzja zapadła już kilka dni temu, to jej konsekwencje mogą być długotrwałe, a do tego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 9:16:35

Zmiana czasu zimowego na letni!!!

Witam

Mam pytanie związane z zmianą czasu o godzinę, która będzie miała miejsce w najbliższą niedziele.
Ja wykonuję swoją prace na nocnej zmianie. W związku z przesunięciem czasu zimowego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 9:12:27

KOSMICZNE ALIMENTY - RATUNKU

[cytat]

Mam spojrzenie na tę sprawę z drugiej strony. Wiem ile kosztuje utrzymanie i wychowanie dziecka. Kwota 800 zł/dziecko nie jest wcale wygórowana! Zapewniam Pana. W moim przypadku ojciec dziecka ... Zobacz wątek

44 odpowiedzi

2011.3.23 22:47:56

Prywatny żłobek

Witam!
Chciałabym zasięgnąć porady dotyczącej otwarcia prywatnego złobku.
coraz poważniej o tym myśle.

Jakie kroki powinnam podjąć i spełnić wymagania aby ubiegać się o możliwość ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.23 22:37:40

Ceny cukru spadają!

Witam!

W końcu jakaś pozytywna wiadomość! Ceny cukru bedą spadąć, jak zapewniają media!
Szkoda tylko, że Polak mądry po szkodzie!

Czy rzeczywiście jest szansa że ceny cukru zmaleją? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.23 22:31:28

alimenty na dzieci ktore są z matka zagranicą

mam jeszcze jedno pytanie czy grozi jakas kara mojej byłej zonie za wywiezienie dzieci zagranice bez mojej zgody dodam ze jej matka procuje w urzedzie miasta i dlatego z łatwoscia wyrobiła im paszporty ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.3.23 22:21:42

\"Biedronka dla ubogich\"

Cześć!

"Biedronka jest dla ubogich" - "Biedronka to sklep dla najbiedniejszych"
Jarosław Kaczyński

Biedronka zaopatruje prawie każdego studenta!
Jak można tak kogoś marginalizować!!!

komentujmy! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.23 22:21:10

Nie przyjęcie mandatu

Witam

\"No to będzie mandat\"- ktokolwiek słyszał te słowa, wie, że oznaczają one niekiedy poważny wydatek. Kwoty do zapłacenia znajdują się zwykle bliżej górnej, przewidzianej przepisami ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.23 21:55:54

Czy w sytuacji gdy mam podpisaną umowę z siecią Orange do 22 kwietnia 2011 roku , owa sieć ma prawo

Czy w sytuacji gdy mam podpisaną umowę z siecią Orange do 22 kwietnia 2011 roku , owa sieć ma prawo przedłużyć mi umowę do czerwca 2011 roku za zwłokę w doładowaniu konta ? Umowę mam podpisaną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.23 21:35:2

Ujawnienie dokumentów z zakończonego postępowania karnego

Była małżonka zgłosiła popelnienie przeze mnie przestępstwa. Ona popełniła takie samo więc także złożyłem kontrę.Zakonczyło się w obydwu przypadkach na warunkowym umorzeniem postępowania ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.3.23 17:3:54

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika