Forum prawne (strona 602)

nieogrodzony staw sąsiada

Nie możecie Państwo wymagać od sąsiada, żeby ogrodził staw na swojej działce. Nic Wam do tego. Jeśli obawiacie się o dzieci, to sami musicie ogrodzić Waszą posesję. Gmina ma rację, że nic ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.26 15:31:24

Dług żony

Jeśli Pan nie podpisywał żadnych dokumentów związanych z zaciąganiem zobowiązań przez żonę, to nie odpowiada Pan z jej długi, a wierzyciele mogą się jedynie zaspokajać z majątku żony. Komorni ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.26 15:26:18

nadużycie władzy przez kontrolerów biletów

Trzeba było nie wysiadać, tylko im odpowiedzieć raz jeszcze, że ma Pani bilet i nigdzie nie będzie Pani wysiadać, a jak chcą wzywać policję, to droga wolna, a jak tylko policja przyjedzie, złoży ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.26 15:10:23

alimenty a niepełnosprawność dziecka

Ja dostałam 350 zł na syna chorego na auttyzm, gdzie tatuś jest młody (30lat) tylko uchyla się od pracy, a na drugiego zdrowego 250!!! Nie jest powiedziane że sąd przyzna wysokie alimenty, mam 600zł ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.3.26 14:59:17

Przy zakupie samochodu netto za granicą gdzie musze zapłacić podatek, jak musze ??

Przy zakupie samochodu netto za granica musze w Polsce odprowadzić podatek ??
Witam:) Mam firmie tj. komis samochodowy. Od niedawna kupuje samochody w niemczech netto wczesniej kupowałem brutto. Mam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.26 11:53:25

sposób na własne mieszkanie - kredyt hipoteczny

Witam,

Trudno sobie dziś wyobrazić kupno własnego mieszkania bez kredytu hipotecznego, szczególnie, że ceny zwariowały. Ale sporo ludzi boi się zobowiązan wobec banku na 20, 30 a czasem i więcej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 22:44:14

Kasa od państwa dla młodej matki!!!

Witam!

Jestem młodą matką.
Jakie świadczenia przysługuja mi. Dodam, że wychowuje córkę razem z mężem.

dzięki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 22:39:37

zwrot podatku - czas oczekiwania

Hej!

Mam takie pytanie: ile ma urząd skarbowy czasu żeby zwrócić podatek?
Złożyłam PIT 05.03 i do tej pory nie dostałam, a dużo osób które składały w późniejszym terminie otrzymały ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 22:36:28

w szpitalach beda podawać tylko najtańsze leki!!!!

Witam!

W efekcie wprowadzonej przez posłów PO poprawki do ustawy leki na najpoważniejsze schorzenia, jak nowotwory, mają być grupowane. A szpital zamiast jak obecnie dobierać je, kierując się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 22:22:31

Związek na odległość

Witam!

Jestem mężatką od 3 lat. Mój mąż rok po ślubie wyjechał do Angli w celu dobrze płatnej pracy. Przez pierwszy rok przyjeżdżał raz w miesiącu. A Przez ostatni rok był tylko raz. Zadzwonił ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 22:10:31

Potrzebuję pilnie porady

WITAM ,MAM WIELKI PROBLEM
WYSZŁAM ZA MĄZ W ROKU 1988 ZA ROLNIKA .GOSPODARSTWO ZOSTAŁO MĘZOWI ZAPISANE PRZEZ JEGO RODZICÓW PRZED ZAWARCIEM ZWIĄZKU MAŁZEŃSKIEGO.JA NIE ZOSTAŁAM PRZEZ MĘZA DO ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.3.25 20:42:3

2011.3.25 19:18:5

Witam. Mój problem polega na tym, że we wrześniu ubiegałem się o przyjęcie na studia zaoczne na

Witam. Mój problem polega na tym, że we wrześniu ubiegałem się o przyjęcie na studia zaoczne na Politechnice Poznańskiej, na które się dostałem (byłem na jednym zjeździe). Mimo przyjęcia i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 18:35:49

mam w tej chwili juz jednego komornika ktory potraca mi 200zł z wynagrodzenia,czy mozliwe jest że może

mam w tej chwili juz jednego komornika ktory potraca mi 200zł z wynagrodzenia,czy mozliwe jest że może wejść kolejny komornik na moją pracę? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 18:0:45

Żona może mnie nie wpuścić do mieszkania?

Witam, mieliśmy problemy rodzinne z żoną i nie mieszkałem z nią przez dłuższy czas, ale mieszkanie wynajęte jest na mnie. Czy ona ma teraz prawo mnie nie wpuścić? Mówi że to już nie jest moje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 15:44:56

Przymusowa rozbiórka garażu?

Sprawa dotyczy garażu, który stoi w granicy działki z sąsiadem. Niedawno zakupiłem wolnostojący dom jednorodzinny z owym garażem. W dokumntach nie znajduję zgody sąsiada na takie usytuowanie garażu. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 15:32:8

Wykształcenie technika a zniesienie alimentów

witam, mam zasądzone alimenty do ojca, skończyłem techników elektroniczne i poszedłem na studia, teraz mam problem bo prawdopodobnie nie zaliczę semestru będe musiał przerwać naukę na pół roku. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 15:26:45

Czy będę zmuszony do rozbiórki garażu?

Czy będę zmuszony do rozbiórki garażu? Sprawa dotyczy garażu, który stoi w granicy działki z sąsiadem. Niedawno zakupiłem wolnostojący dom jednorodzinny z owym garażem. W dokumntach nie znajduję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 15:18:0

Tylko moje nazwisko dla dziecka

witam, czy jeśli ojciec dziecka się zgodzi to mogę w USC nadać dziecku tylko moje nazwisko?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 15:14:50

marihuana posiadanie umorzenie postepowania

Pare dni temu zlapano, przeszukano mnie i znaleziono 1,3 g marihuany dla wlasnego uzytku . Mieszkanie zostalo przeszukane i nic w nim nie znaleziono. Zostalem przewieziony na komisariat, sporzadzono protokół. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.3.25 15:6:41

Rozwód po 5 latach

witam, 5 lat temu zostawiła mnie żona, wyjechała i ostatnio nawet nie mam z nią kontaktu. Czy jest możliwe uzyskanie szybkiego rozwodu ?? Na jak długo będę musiał ściągnąć tutaj żonę?? I ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 15:5:55

Z orzekaniem o winie czy bez?

Witam, jakie skutki ma wyrok z orzekaniem o winie ?? Nasze małżeństwo rozpada się z winy męża ale jeżeli wyrok z jego wina ma tylko skutek w nie obciążaniu mnie kosztami, trwać będzie dłużej, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 14:54:41

Rozliczenie z zagranicy.

Rozliczenie z zagranicy. Witam chciałabym się dowidzieć czy brat pracując za granicą mianowicie w Holandii musi się rozliczać w Polsce skoro już tam się rozliczył. Z góry dziękuje za pomoc. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 14:53:0

Jak wyegzekwować od dewelopera wydanie mieszkania bez obciążen? Przedwstepna umowa kupna była zawarta

Jak wyegzekwować od dewelopera wydanie mieszkania bez obciążen? Przedwstepna umowa kupna była zawarta w formie aktu notarialnego, natomiast własnośc zmuszeni byliśmy przenieść sądownie z powodu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 14:43:0

ZUS w Wielkiej Brytanii zamiast w Polsce. Duzże oszczędności, wyższe zasiłki i emerytura

Witam.

Firma Optigen proponuje małym i średnim przedsiębiorcą opłacanie ZUS w Wielkiej Brytanii zamiast w Polsce.

Jest to możliwe dzięki ułamkowemu etatowi, co skutkuje zwolnieniem z płacenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 14:41:12

Czy mogę nie wpuścić męża do mieszkania??

witam, czy mam prawo nie wpuścić męża do mieszkania, które jest wynajmowane na niego? Mam podstawy sądzić że jest nietrzeźwy ale nie chcę wzywać policji.. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 14:37:36

Mogę wyjść za mąż za własnego wujka?

Witam, jestem z mężczyzna który jest moim wujkiem znaczy jego mama to siostra mojej babci, czy ja mogę wziąć z nim ślub?? niema żadnych przeciwwskazań prawnych i kościelnych?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 14:12:46

Jak wycofać pozew??

Witam, czy można wycofać pozew z sądu ?? Złożyłem pozew o ustalenie widzeń z synem jakiś tydzień temu, ale gdy poinformowałem matkę dziecka o tym to się jakoś dogadaliśmy. Co mogę teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 14:8:4

zaległa wypłata z wakacyjnej pracy w anglii

Witam wszystkich forumowiczów.

mam taki problem iż w zeszłe wakacje pracowałam za granicą w angielskiej firmie. Jednak jak do tej pory wypłacili mi tylko połowę pieniędzy, które tam zarobiłam! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 14:1:59

czy na budowę ogrodzenia trzeba specjalne pozwolenie?

Witam!

Zbliżają się ciepłe dni. Chciałbym zrobić porządek wokół domu i zbudować ogrodzenie wokół niego.
czy jest konieczne pozwolenie na budowę ogrodzenia?
Jakie są wymogi dotyczące ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 13:43:32

wymagania dotyczące budowy ogrodzenia

Witam!

Mam taki problem.
wiedząc,że zgodnie z przepisami trzeba odstąpić min 5m od osi jezdni drogi gminnej,tj min 3m od granicy działki z drogą. Wybuduję sobie ogrodzenie nie zachowując tych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 13:39:6

Polski budżet kosztem podatników

Witam!

Polski Rząd musi uchwalić budżet na 2012 rok tylko dlaczego naszym kosztem???

Czeka nas gorąca wiosna. Decyzje rządu wywołują spore emocje. Nie tylko poszczególnych ministrów, którzy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 13:28:1

pakt fiskalny dla euro

Hej!

Słyszałem, że Polska wstępuje do paktu fiskalnego dla euro?

Jakie, dla nas podatników, pociągnie to za sobą konsekwencje?

Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 13:4:43

broń do samoobrony

Witam.

Niedawno moja córka przeżyła bardzo traumatyczną sytuacje na ulicy. Została zaatakowana przez mężczyznę, który nie dość, że brutalnie ją pobił to w dodatku próbował ją wykorzysta ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 12:37:30

kandydat na sołtysa z wyrokiem karnym

Witam Forumowiczów

Mam pytanie zawiązane z obejmowaniem stanowisk samorządowych.
Czy osoba karana może zostać dopuszczona do ubiegania się o pełnienie funkcji 'sołtysa'???

czy nie ma regulacji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 12:28:48

przebudowa domu

Witam Państwa!

W tym roku chciałbym zmienić dach na swoim domu, który zamieszkuje. Przy tej okazji chciałbym także podnieś o kilka pustaków dom w górę i dobudować trzy jaskółki.
Czy w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 12:18:25

jak postawić dom na działce rolnej

Witam

Rodzice przepisali mi działkę rolną. Chciałbym wybudować dom. Czy jest jakaś możliwość, aby mógł ten dom powstać na tej działce?

Dzięki za odpowiedź. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 12:8:28

bezpieczna praca za granicą ???

cześć!

W tym roku w wakacje chciałbym się wybrać do pracy za granicę. Stąd moje pytanie, jak zorganizować sobie taki wyjazd, aby nie zostać oszukanym. Którym firmą mogę zaufać?

Proszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 11:51:58

Forma komunikowanie się spółdzielni z lokatorem

Witam,
mam problem ze swoją spółdzialnią, podczas odczytów podzielników nie było mnie w miejscu zamieszkania (pazdziernik), w lutym przyszlo rozliczenie z ktorego wynika niedoplata 1200 (uchwala ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 11:40:46

Proszę o rade!!!! PILNE!!!!!!

Witam!

mam zapytanie w związku z tym: jeżeli matka została umieszczona w ośrodku dla ofiar przemocy i z tego tyt. musi ponieść odpłatność a nie ma swoich środków i zwróci się o pomoc do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 11:7:34

Benzyna za 3,50 - to się opłaca! Polak da rade!

Witam!

Polak radził sobie w komunie, poradzi i w Unii.
Na targowisku w Kaliszu (woj. wielkopolskie) ruch przy stoisku z niemieckim cukrem po 4 zł jest ogromny. Ale ?idą? także inne produkty z Niemiec ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 10:38:18

likwidacja kierunków dziennych

Hej,

\"Dziennik Gazeta Prawna\" pisze, że uczelnie niepubliczne nie dostaną dodatkowych pieniędzy z budżetu na studia stacjonarne. Część szkół już zapowiada likwidację kierunków dziennych. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 9:54:36

jak udowodnić zaniżanie dochodów przez ojca - alimenty ??

Może Pani spróbować załatwić to przez urząd skarbowy zawiadamiając, że ojciec dziecka uzyskuje przychody z nieujawnionych źródeł. Urząd prześwietli dokładnie jego wydatki i porówna z deklarowanymi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.25 9:49:24

Wypłata będące skutkiem wykonanej pracy po zamknięciu działalności na terenie Niemiec

Nie jestem fachowcem od podatków, wiec proszę nie polegać na tym w 100%, ale ewentualnym rozwiązaniem może być wystawienie faktury z datą, kiedy jeszcze Pani prowadziła działalność z odroczonym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.25 9:35:2

Nie mogę udokumentować naprawy poprzedniej szkody.

Witam.
Mam taki problem rok temu zalało mi mieszkanie mieszkam na ostatnim pietrze, wiec takie wypadki sie zdarzają ubezpieczyciel wycenił pieniążki wypłacił teraz znów mi zalało mieszkanie i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 9:31:42

bezpłatny adwokat??

Oczywiście, tylko musi Pani złożyć odpowiedni wniosek w sądzie z prośbą o ustanowienie pełnomocnika. Uargumentować, iż nie jest Pani w stanie ponieść kosztów pomocy pełnomocnika z wyboru, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.25 9:19:28

Kasy fiskalne dla lakarzy

Witam

Z diem 1 maja wchodzi w życie obowiązek rejestrowania przez lekarzy swoich dochodów przy pomocy kas fiskalnych.
Obowiązek stosowania przez lekarzy kas fiskalnych wynika z rozporządzenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.25 9:14:18

podwyższenie wysokości kryterium do zasiłku rodzinnego

Witam,

Podwyższenie kryterium dochodowego uprawniającego do zasiłku rodzinnego do 693 zł, a gdy członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne - do 831 zł, przewiduje projekt nowelizacji ustawy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 22:48:40

pracodawca nie chce wypłacić trzynastek

Witam!

Pracuje w Urzędzie Gminy. Czy jest zgodne z prawem, aby pracodawca nie wypłacił pracownikom tzw. "trzynastek", jako dodatku do pensji?

Proszę o porade! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 22:43:54

Najdroższe marki świata

16. Coca-cola

Wartość w 2011 r.: 25,8 mld USD
Wartość w 2010 r.: 34,8 mld USD
Pozycja w 2010: 3.
Kraj pochodzenia: USA

10. American Telephone and Telegraph

Wartość w 2011 r.: 28,9 mld ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.24 22:42:36

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika