Forum prawne (strona 601)

uważaj! korzystając z sieci w czasie wpracy

Witam!

Zachowaj szczególną ostrożność używając portali społecznościowych i korzystając z sieci w czasie pracy!!!
Zamieszczam poniżej ważne informacje:

To, co może zaszkodzić kandydatowi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 9:10:35

Mąż nie jest ojcem dzieci, a ja podałam jego nazwisko

Mam problem! Pomóżcie! Nie żyję z mężem od 4 lat wyprowadził się 4 lata temu, gdy dowiedział się że jestem w ciąży z innym i za kolejny rok urodziłam jeszcze jedno nie jego dziecko, wspólnych ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.3.29 8:50:36

Wyższy czynsz mieszkaniowy

Witam

Czy to prawda, że UE może ukarać nas za brak świadectw energetycznych, a co za tym idzie podniesienie czynszu za mieszkania?

Proszę o odpwoiedź. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.28 23:26:36

spadek po rodzicach - szczegółowo zapisany w testamencie

Witam!

Jeszcze w tym roku będzie można przekazać swym bliskim w testamencie konkretne rzeczy ruchome, nieruchomości, a nawet całe przedsiębiorstwo lub gospodarstwo rolne. W ten sam sposób będzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.28 23:23:29

Obywatel zwalczający chuliganów będzie chroniony jak policjant!!!

Witam!

Od dzisiaj obywatele, którzy staną w obronie porządku i bezpieczeństwa publicznego, będą chronieni jak policjanci. To efekt zmian w instytucji obrony koniecznej i rozszerzenia granic jej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.28 23:18:39

Czy zdażą na Euro 2012 ??

Witam!

Jak myślicie czy Polskie miasta zdążą z remontami na Euro 2012???

Szkoda tylko, że te remonty wstrzymały wszelkie inne inwestycje na terenie Polski, jak np. przebudowy dróg,...

Ehh, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.28 23:13:30

Podwyższki dla nauczycieli

Cześć!!!

Od września pedagodzy będą otrzymywać pensje wyższe o 7 proc. Wcześniej resort edukacji narodowej musi zmienić i uzgodnić ze związkami załącznik do rozporządzenia z 31 stycznia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.28 23:10:6

renta rodzinna po zmarłych rodzicach

Witam Państwa!

Czy może mi ktoś pomóc odnośnie renty rodzinnej?

ZUS nie będzie wypłacać dziecku renty rodzinnej po zmarłych rodzicach, jeśli ukończyło ono 25 lat, a do zakończenia studiów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.28 23:6:5

rozwód, a podział odziedziczonego mieszkania

Witam!

Właśnie jestem w trakcie rozwodu z moją żoną! Mamy problem z podzialem majątku.
Otrzymałem w spadku po dziatkach mieszkanie, żona chce sobie go przywłaszczyć.

Jak najlepiej podzielić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.28 23:2:36

zmiany dla studentów medycyny

Hej!

Rząd przedstawia coraz to lepsze pomysły!!!

Po ostatnim roku lekarz zda lekarski egzamin końcowy i uzyska prawo wykonywania zawodu. Nie będzie odbywał rocznego stażu podyplomowego.

W ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.28 22:58:22

ujednolicone ceny w wszytkich aptekach!!!

Witam wszystkich!

Dziś w prasie przeczytałam:

We wszystkich aptekach leki będą miały taką samą z góry ustaloną cenę. Nie będą to, jak jest obecnie, ceny maksymalne, ale urzędowe. Ministerstwo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.28 22:54:9

fotoradary nie dla strazy miejskiej !!!

Witam!

Od 1 stycznia karanie kierowców na podstawie zdjęć wykonanych przez fotoradary straży miejskiej jest jednak niemożliwe. Z początkiem roku weszła w życie nowelizacja Prawa o Ruchu Drogowym. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.28 20:41:50

Jak intercyza i rozwód zmianiają procedure ubiegania się o kredyt???

Witam,

Mam pytanie dotyczące kredytów.

Jak intercyza i rozwód zmianiają procedure ubiegania się o kredyt???

Proszę o rade! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.28 20:18:10

wypowiedzenie umowy a ekwiwalent za urlop

Witam,
zwracam sie z prosba wyjasnienia mojej sytuacji mianowicie:
od 21.03.2011 jestem na wypowiedzeniu za porozumieniem stron gdzie rozwiazanie umowy jest 30.06.2011. Pracodawca podpisal rowniez zobowiazanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.28 20:8:35

Alimenty na nieswoje dziecko

Witam,

Nie będą przysługiwały już alimenty od biologicznego ojca.

Pozdrawiam,
Adwokat Małgorzata Woźniak ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.28 19:6:23

Kopia umowy kupna-sprzedaży

Witam , czy sprzedając samochód który nie dawno zakupiłam, mogę przekazać nowemu właścicielowi tylko kopię umowy kupna-sprzedaży? On twierdzi że muszę przekazać mu orginał, czy ma rację?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.28 15:59:19

pit 37 pozycja 106

Pomniejszasz wartośc odliczenia tak aby wyszło 0 i wpisujesz w pozycje 107: 0 zł ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.28 15:39:20

Składki na ubezpieczenie

Witam, mam pytanie co do składek na ubezpieczenia?? Gubię się w tym, jest ich strasznie dużo, emerytalne, rentowe, zdrowotne, chorobowe, społeczne, wypadkowe?? Które są obowiązkowe i kiedy?? Dostaliśmy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.28 15:38:8

podatek - proste pytanie

Pracodawca dokłada się tylko do składek na ubezpieczenie, dochodowy podatek jest potrącany z twojej pęsji i dlatego otrzymujesz pęsję netto ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.28 15:34:18

ulga na dzieci już po rozliczeniu przez pracodawce

witam, dostałem od pracodawcy pit 11 czy już jest za późno na rozliczenie ulgi na dzieci?? Jeśli pracodawca wystawił pit 11 to już za późno na prośbę o rozliczenie na pit - 40?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.28 15:32:19

2011.3.28 15:5:46

Jak podatki od działalności

witam, zakładam działalność gospodarczą, sklep internetowy. Czy uruchamiając sklep od razu muszę mieć działalność?? Czy podatek muszę zapłacić od pierwszego zarobku?? Czy będę zwolniony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.28 15:3:52

Podatki od pracy sezonowej

Witam, czy mając założoną działalność gospodarczą i wyjeżdżając do pracy sezonowej za granicę , będę w lepszej sytuacji?? A może pracodawca nie będzie chciał mnie zatrudnić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.28 14:53:28

Kaczyński bez immunitetu??

Z Kaczyńskim włącznie!!  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.28 14:50:13

czy warto wnosić o rozwód z orzekaniem o winie??

dokłądnie, rozwód z orzekaniem o winie ciągnie się długo i bywa bardzo nie przyjemny, obie strony wyciągają sobie brudy całego małżeństwa.. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.28 14:45:20

Wypowiedzenie kredytu hipotecznego

witam , mam problem z kredytem hipotecznym, bank wysłał mi zawiadomienie o wypowiedzeniu nam umowy kredytu, przestałam spłacać raty w równych kwotach ale cały czas spłacałam. Jak mogę się wybronić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.28 14:7:13

Wyrok po rozwodzie

O wydanie odpisu wyroku nalezy wystąpić do sądu, nie wysyła się go automatycznie do domu. Odpis kosztuje ok 20 zł ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.28 13:43:47

Ile należy się spadkobiercy?

Chyba jednak nie do końca, gdyż Pani wiedziała, że część domu jest zapisana na siostrę, więc wchodzi w grę zasiedzenie w złej wierze - 30 lat. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.28 13:39:16

Przymusowa zmiana nazwiska po rozwodzie !!!

Jestem w trakcie rozwodu z mężem, od lat prowadze swój biznes sygnując go naszym wspólnym nazwiskiem. Teraz w trakcie rozwodu mąż chce mi odebrać nazwisko i zmusić do panieńskiego. Czy ma do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.28 13:38:45

Ile może kosztować rozwód??

witam, proste pytanie, ile może kosztować rozwód bez orzekania o winie? Czy koszty podzielą się wtedy równo na pół jeśli mąż zarabia więcej niż ja?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.28 13:32:7

Działalność gospodarcza

Witam mam zamiar założyć własną działalność handel. Nigdy to mnie nie interesowało więc mało wiem na ten temat. Zamierzam sprowadzać rzeczy z Unii Europejskiej. Pracuje na pełny etat i zamierzam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.28 13:25:39

Zmienione zamki w wynajmowany mieszkaniu

Witam, mam taki problem, zalegam z czynszem ok 1 miesiąc, po powrocie z domu po weekendzie, zastałam w mieszkaniu zmienione zamki, właściciel przez telefon powiedział że to nie hotel i on nie będzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.28 13:11:18

Zasiłek z GOPS

Witam, mam pytanie o zasiłek z GOPS, czy mogę starać się jednocześnie o zasiłek okresowy i celowy?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.28 12:58:54

Zmiany w przydzielaniu mieszkań komunalnych!!

Szykują się zmiany jeśli chodzi o mieszkania komunalne i mają być one przydzielane według kryteriów finansowych, czy wiadomo już czy będą jakieś progi? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.28 12:50:11

wygrana sprawa o ojcostwo po 5 latach -co z dlugami? wyjatkowy temat

w 2007 roku jak wrocilem do Polski dowiedzialem sie z pisma od komornika ze mam wyrok zaoczny z 2005 r ze jestem ojcem i alimenty na nie.To byl szok! wiedzialem ze to oszustwo! probowalem przez 2 lata ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.3.28 12:45:37

Dwie takie same nazwy zastrzeżone, a prawo do domeny

Witam,

Istnieje pewna zagraniczna firma, która posiada zastrzeżony znak słowny, będący połączeniem dwóch wyrazów języka angielskiego, np: "GoodView", a drugi wyraz ma wiele znaczeń. Zastrzegła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.28 12:24:14

droga gminna, której już niema

dziękuję barzdo za informacje, co do zasiedzenia jaki okres czasu w chodzi w grę??  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.28 12:12:15

Dłużniczka zmieniła nazwisko (ślub) - wpis hipoteki

Chcę wpisać hipotekę przymusową na nieruchomości dłużniczki (mam wyrok sądu z klauzulą
wykonalności zasądzający na moją rzecz kwotę, której dłużniczka dotąd nie spłaciła ) .

Niestety ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.28 10:37:10

Zaległość sponsora - WOŚP

Witam serdecznie,

Mam następujące pytanie do Państwa. Organizowałem imprezę WOŚP w 2010 roku. Zostały spisane umowy ze sponsorami + wystawione normalnie faktury etc. W umowach były wyraźne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.28 0:54:4

prawo pracownika hipermarketu

witam. mam takie pytanie dotyczace osob pracujacych w ochronie w sklepach poniewaz nastala mnie niemila sytuacja gdyz konczac prace mialem w kieszeni swoja wlasnosc lecz ochrona twierdzi ze moze byc to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.28 0:50:30

Zaległe wynagrodzenie - długi temat

Witam wszystkich serdecznie

Mam ogromną zagłostkę z pewną sprawą dotyczącą zaległego wynagrodzenia.

Temat kształtuje się następująco:
Od ponad 6 miesięcy nie jestem pracownikiem jednej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.28 0:45:42

Proszę o pomoc podział majątku - trudny przypadek

Dodam że ojciec wogóle nie wykazuje zainteresowania tą sprawą, odpowiada mu to że się ciagle to przeciąga, a on mieszka sobie w tym pustym domu, korzysta z zycia (podroze,wyjazdy,imprezy) i w dodatku ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.28 0:29:4

Jak długo może trwać sprawa rozwodowa?

Jeżeli nie występują inne kwestie (opieka na dziećmi, kontakt z dziećmi, alimenty) to sprawa powinna zakończyć się na pierwszym terminie.
W razie pytań proszę o kontakt
adw. Piotr Meller
te. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.27 20:12:50

wydziedziczenie i pozbawienie zachowku

Podważyć testament można w sprawie o stwierdzenie nabycia spadku, o ile wykaże się, iż zachodzą przesłanki wyłączające możliwość testowania określone w art. 945 par. 1 kc (brak świadomości ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.27 20:8:38

Interpretacja testamentu

Jeżeli chodzi o kwestie prawne, wszystko co znajduje się na gruncie stanowi własność właściciela gruntu. Jeżeli nieruchomość gruntowa stanowi własność spadkobiercy, jest on również właścicielem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.27 19:50:29

Jak skutecznie wydziedziczyć?

Przede wszystkim skutecznie sporządzić testament (dopilnować kwestii formy itp.). Po drugie dokładnie opisać przyczynę wydziedziczenia - w sposób konkretny ale też prawdziwy (najlepiej jeżeli ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.27 19:38:12

Witam mam takie pytanie na które dokŁadnie nie znam odpowiedzi tzn. Pracuję wraz z kolegą w prywatnej

Witam mam takie pytanie na które dokŁadnie nie znam odpowiedzi tzn.
Pracuję wraz z kolegą w prywatnej firmie wielobranżowej i mam umowę o pracę na czas
określony i pracuje od 7.30 do 15.30, od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.27 18:49:24

WITAM, PROSZĘ O POMOC W SFORMUŁOWANIU PISMA PRZEDPROCESOWEGO - REKLAMACJA WYCIECZKI

WITAM, PROSZĘ O POMOC W SFORMUŁOWANIU PISMA PRZEDPROCESOWEGO - REKLAMACJA WYCIECZKI ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.27 13:57:4

Decyzja ekspertyzy ocieplenia budynku mieszkalnego

W 1993 roku dokonałem ocieplenia ściany budynku mieszkalnego,która jest na granicy dwóch działek.Troska sąsiada jest tak daleko idąca,że wystosował pismo do PINB celem sprawdzenia stanu ocieplenia,zaznaczam,że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.27 12:24:50

Nakaz spłaty

Witam. Mam następujący
problem. W tamtym roku w
kwietniu moja zona zostala
poproszona przez pracownika
terenowego firmy Provident o
wzięcie pożyczki . Moja zona
miala podpisać umowę na
odpowiednią ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.26 17:52:32

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika