Forum prawne (strona 599)

wezwanie do zapłaty ULTIMO

Witam otrzymałem właśnie wezwanie do zapłaty z firmy Ultimo.
Sprawa wygląda następująco miałem kredyt na samochód umowa z bankiem sląskim zawarta 1996/09/05 po jakimś czasie przerwałem spłate.
Sprawa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 20:58:21

Wniosek o podział majątku wspólnego - WZÓR !!!

witam. bardzo proszę o podanie wzoru wniosku o podział majątku wspólnego. z góry serdecznie dziękuję za pomoc! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 20:50:32

Jak rozliczyć się po rozwodzie ??

Rozliczenie takich wydatków następuje zwykle w sytuacji, kiedy dochodzi do podziału majątku wspólnego małżonków przed sądem. Pod pojęciem nakładów należy rozumieć koszty poniesione na zachowanie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 20:48:15

Wspólne mieszkanie po rozwodzie !!!

Jeżeli małżonkowie zajmują wspólne mieszkanie, sąd w wyroku rozwodowym rozstrzyga o sposobie korzystania ze wspólnego mieszkania, przez czas wspólnego w nim zamieszkiwania rozwiedzionych małżonków. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 20:35:43

Podział majątku w wypadku separacji

Separacja ? w odróżnieniu od rozwodu - nie powoduje ustania małżeństwa. Jednakże skutkiem separacji jest ustanie wspólności majątkowej między małżonkami, ponieważ orzeczenie separacji wywołuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 20:33:42

Wniosek o podział majątku - OPŁATA !!!

Od wniosku o podział majątku wspólnego po ustaniu małżeńskiej wspólności ustawowej pobiera się opłatę stałą w wysokości 1000 zł. Jeżeli wniosek zawiera zgodny projekt podziału majątku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 20:32:9

Jak podzielić majątek przy rozwodzie ??

Na wniosek jednego z małżonków sąd orzekający rozwód może w tym samym wyroku dokonać podziału majątku wspólnego. Podziału majątku wspólnego w wyroku rozwodowym dokonuje się, jeżeli przeprowadzenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 20:30:30

Jak podzielić majątek przed rozwodem ??

Witam. Pilnie pragnąłbym się dowiedzieć, czy przed rozwodem można podzielić majątek np. dom lub mieszkanie. można w takiej sytuacji również zażądać od drugiego małżonka spłaty połowy wartości? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 20:24:30

Jak podzielić majątek po rozwodzie ? Brak porozumienia między eksmałżonkami !!!

W tej sytuacji konieczna jest wizyta w sądzie. Właściwy do rozpoznania wniosku jest sąd rejonowy z miejscowości, w której jest położony majątek. Trzeba w nim złożyć "Wniosek o podział majątku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 20:20:9

Jak podzielić majątek po rozwodzie ?

* RUCHOMOŚĆ

czyli o sprzęty (np. samochód, meble, telewizor, pralka, lodówka), wystarcza pisemna umowa, sporządzona przez małżonków i przez nich podpisana. Nie należy też zapominać o dacie.

W ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 20:17:28

Ile kosztuje kabina dla palacza?

Profesjonalne i estetyczne palarnie można już kupić za 13 tyś zł netto za sztukę. Ja zamawiałem w smokecenter.pl i naprawdę polecam. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.3.30 19:42:23

Czy musze zaokrąglać do pełnej złotówki w PIT

Witam!

Jutro muszę złożyć PIT-38 do urzędu skarbowego. Właśnie sporządziłem zeznanie w programie komputerowym jednak ów program nie zaokrąglił mi wartości podatku. W wytycznych przesłanych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 19:37:17

Kochanka męża jest w ciąży...

Jeśli jest z nim w ciąży to wystąpi zapewne o ustalenie ojcostwa zostanie on poddany testom dna z nakazu sądu a potem alimenty no chyba że on będzie dziecko wychowywał. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.30 16:33:13

prosze o pomoc

Witam mam takie pytanie:Moj ojciec placil podatek rolniczy za pole,ktorej wlascicielka byla siostra ojca,mieszkajaca na stale za granica,po smierci mojego ojca podatek place ja.Ta płatnosc trwa juz 42 ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.30 16:22:56

Potrzebna pomoc w odzyskaniu długu - prawomocny wyrok, komornik bez sukcesu

Zajmowałem się już podobnymi sprawami, proszę o kontakt pod adresem intersecfra@gmail.com.

Myślę że, będę mógł udzielić panu paru niezwykłych rad . ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.3.30 15:7:14

NOTEBOOKI dla PIERWSZOKLASISTÓW !!!!!

Proszę Państwa - problemem nie jest, jak to sugerują sąsiednie wypowiedzi, ani ochrona wzroku, ani moralności dzieci ("zgubny internet"), ani "promieniowanie" - najważniejsza sprawa - to sposób ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.3.30 15:0:15

Agresywny policjant

Wracając w nocy z kolegą przez osiedlu zostaliśmy zaczepieni (tak zaczepieni w tym przypadku najlepiej pasuje) przez 3 policjantów. Zaczeli nam wmawiać rzeczy, których nie zrobiliśmy, grozili nam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 14:57:31

Podział mieszkania a kredyt po rozwodzie

Jeżeli podpisał Pan w czasie trwania związku małżeńskiego umowę kredytową, to zobowiązania z tej umowy (obowiązek spłaty kredytu) trwa nadal, pomimo rozwiązania małżeństwa. Brak zapłaty ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.30 14:55:56

komornik i ściąganie alimentów

Takie fakty jak nr księgi wieczystej podanych lokali, czy nieruchomość dłużnika,  mogą usprawnić działanie komornika. Obowiązku niema, ale podać można jeśli je Panie zdobędzie ... Zobacz wątek

26 odpowiedzi

2011.3.30 14:54:44

Ostatnia okazja do kupienia biletu na Euro 2012!!

31 marca mija termin kupowania biletów na Euro 2012 więc kto jeszcze chętny ma ostatnią szansę. Tylko zastanawia mnie co z tymi którzy zdecydują się pójść na mecz w ostatniej chwili, czy będą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 14:3:53

Po co zmiany w egzaminie na prawo jazdy?

Jak dla mnie te nowe testy są w ogóle nie przemyślane, jeśli ktoś chce utrudnić życie to chyba tylko po to je wymyślono. Przecież egzamin jest dzielony na 2 części teoretyczną i praktyczną, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 14:2:32

Powrót Frugo !!!

Kto pijał to wie, że było naprawdę dobre!! Tak więc powraca do nas w tej samej recepturze i wyglądem dawne Frugo
Lata 90 górą. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.30 13:59:22

Paliwo po 5.20 a u Ciebie?

Jakie ceny osiągnęło już paliwo u Was? Ja w Krakowie widziałem za 5.20? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 13:58:25

Kupno samochodu zajetego przez komornika

Witam. Kupilam samochod, ktory jak sie okazalo przy probie rejestracji auta jest zajety przez komornika. Auto zostalo zakupione przez posrednika. Z poprzednim wlascicielem auta nie ma zadnego kontaktu. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 13:56:31

Kara za nie wydanie paragonu

Mam takie pytanie, pracuje jako kelnerka i szef na tańsze zamówienia nie pozwala nam wydawać paragonów. Czy w takiej sytuacji to ja będę ukarana za nie wydanie go czy mój szef? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 13:56:8

Nie masz OC to nie odliczysz kosztów remontu

Uwaga! Jeśli nie posiada się polisy OC na auto osobowe lub ciężarowe to ewentualne koszty remontu nie będą mogły być odliczone!! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 13:51:32

staż z urzędu a umowa o dzieło

wszystko na PIT-37 na podstawie otrzymanych PIT-11 z UP i z firmy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.30 13:42:59

spór o dziecko

Musi Pani wystąpić do sądu o ustalenie miejsca pobytu dziecka przy Pani i o alimenty.
Jeśli ojciec zabierze dziecko, to nie będzie to porwanie, ponieważ oboje rodziców ma takie same prawa ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.30 13:34:20

Staż sponsorowany jak rozliczyć??

Musi się Pan dowiedzieć co znaczy "finansowany", jeśli był finansowany z środków unijnych Kapitału ludzkiego to nie otrzyma Pan pitu i nie trzeba tego stażu rozliczać.  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.30 13:3:53

Staż - jaki PIT ??

Termin wysyłania PIT-ów już miną, musi pan udac się do urzędu! 
Na podstawie uzyskanego PIT-11 należy rozliczyc PIT-37 ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.30 12:58:58

Uwaga na korzystanie z ulgi na dzieci !!!

Ulga na dzieci dopisuję się do dochodu!! Skorzystałam z niej w tamtym roku biorąc ulgę na trójkę uczących się dzieci, przekroczyła próg dochodów i zabrano mi świadczenia z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO!! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 12:56:7

Ulga na dziecko a zameldowanie

Miejsce zameldowania niema wpłuwu na wysokość ulgi odliczonej od podatku, rodzice mogą odliczyć całość ulgi. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.30 12:47:24

ulga na dziecko z zasiłkiem pielęgnacyjnym

witam, moje dziecko jest pełnoletnie, uczy się i pobieram na nie zasiłek pielęgnacyjny, ma tez rentę socjalna i po zmarłym ojcu. W US poinformowano mnie, że mogę skorzystać z ulgi prorodzinnej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 12:41:9

Ulga na dziecko pracujące za granicą

Jeżeli dziecko uzyskiwało dochody jedynie za granicą,  rodzice mogą skorzystać z ulgi na dzieci. O ile umowa z danym krajem umożliwia rozliczenie dochodu  uzyskanego za granicą metodą ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.3.30 12:33:54

ulga na dziecko niepełnosprawne

ulga na dziecko, na które jest już pobierany zasiłek pielęgnacyjny przysługuje bez wzgledu na to czy dziecko pobiera inną rentę. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.30 12:22:16

umowa o dzieło a status osoby bezrobotnej

Witam,
ponad rok temu - w styczniu - podjęłam się zlecenia dla znajomej prowadzącej pewną firmę wykonania projektu aranżacji nowej siedziby firmy. W tym czasie byłam zarejestrowana w Urzędzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 12:8:0

mam decyzję o przyznniu renty rodzinnej do listopada 2011r. (wtedy kończę 5 lat), zapisałam się

mam decyzję o przyznniu renty rodzinnej do listopada 2011r. (wtedy kończę 5 lat), zapisałam się do szkoły policealnej we wrześniu przestałam chodzić i zapisałam się teraz raz jeszcze boję się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 9:55:12

PROSZE O POMOC

Witam wszystkich mam mały dylemat i bardzo bym prosiła o pomoc. Otóż 3 lata temu urodziłam synka ale ojciec dziecka nie chciał się przyznać do ojcostwa dlatego w akcie urodzenia dziecka jest ,,ojciec ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.3.30 9:42:46

Do Ziemi zbliża się ogromna asteroida !!! - czy grozi nam kataklizm ???

\"Asteroida pędzi z niesamowitą prędkością, ma 380 metrów średnicy i waży ok. 80 tys. ton. Coraz bardziej zbliża się do Ziemi. Za 19 lat, albo za 26 lat może w nas uderzyć!\"

Oczywiście ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 1:33:32

Japonia - czy i Polsce grozi kataklizm ?!

Mało kto wie, że w przeszłości dochodziło do powstawania fal tsunami na Bałtyku. Dowodem na to, są \'geologiczne\' zapisy w kronikach. Z badań prowadzonych przez specjalistów wynika, że i w przyszłości ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 1:25:8

Spadek po wujku , a długi !!!

Witam!
Wujek mojego męża przepisał w spadku naszej małoletniej córce mieszkanie i wraz z nim sporo długów... Pragnęłabym się więc dowiedzieć, czy w sytuacji odrzucenia spadku w imieniu córki, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 1:5:26

spadek po wujku kawalerze

Witam!
Trzy miesiące temu zmarł mój wujek, a brat mojej mamy, który nie miał
ani żony, ani dzieci. Pozostawił po sobie dość duży majątek, ale nie zostawił testamentu. Rodzice wujka, a moi ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.30 0:59:35

Spadek po wujku - podatek ??

Witam, mam problem...
Wujek zapisał mi w spadku mieszkanie. Czy w tej sytuacji będę musiała zapłacić podatek od tego mieszkania. Jeśli tak, to od jakiej kwoty będzie ten podatek? O wartości rynkowej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 0:52:49

Przyznanie grupy inwalidzkiej - jakie dokumenty ??

Zaświadczenie lekarskie, które opisuje stan zdrowia, diagnozę choroby zasadniczej oraz innych chorób (tzw. współistniejących). Muszą to być aktualne wyniki badań wydane przez naszego lekarza. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 0:35:11

Stopień niepełnosprawności - jaka dokumentacja ??

Wraz z formularzem wniosku, który można dostać w odpowiednim urzędzie (starostwie powiatowym) lub na stronach urzędu właściwego dla miejsca zamieszkania, należy dołączyć odpowiednią dokumentację. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 0:30:41

Wniosek o grupę inwalidzką - formularz !!!

Orzekanie o stopniu niepełnosprawności następuje na wniosek. Wniosek może złożyć sama osoba zainteresowana, jej przedstawiciel ustawowy, lecz za zgodą zainteresowanego (np. w przypadku dziecka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 0:22:14

Stopień niepełnosprawności - orzeczenie

Ustawa określa trzy stopnie niepełnosprawności: znaczny, umiarkowany i lekki.

Skutki naruszenia organizmu, które kwalifikują badanego do orzeczenia w jego przypadku znacznego stopnia niepełnosprawności ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 0:15:3

Grupa inwalidzka - wniosek !

Jak napisać wniosek o przyznanie grupy inwalidzkiej? Jakie formalności należy wypełnić, aby otrzymać orzeczenie o grupie inwalidzkiej? z góry dziękuję za odpowiedź! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 0:0:55

Zaległy urlop wypoczynkowy - czy można zmusić pracownika do urlopu ??

Z art. 168 k.p. wynika dla pracodawcy obowiązek udzielenia pracownikowi zaległego urlopu wypoczynkowego w terminie określonym w tym przepisie, a udzielenie urlopu we wskazanym terminie nie wymaga od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 23:50:32

Zaległy urlop wypoczynkowy 2011

Do końca marca 2011 r. pracodawcy powinni udzielić pracownikom urlopów wypoczynkowych niewykorzystanych w 2010 roku.

Pracownik powinien wykorzystać urlop wypoczynkowy w roku, za który przysługuje. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 23:46:13

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika