Forum prawne (strona 649)

Termin egzekucji komorniczej

Witam
Mam takie pytanie czy da się przesunąć termin egzekucji komornicznej?Z góry dziekuję za informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.13 15:3:18

DŁUGI CÓRKI

Witam
Mam pytanie czy mo smierci córki jej długi spływają na mnie?Co mam zrobić, aby ich nie płacic chodzi o rachunki telefoniczne córka nie żyje była sama a mnie ledwo starcza na życie?Z góry ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.13 14:57:12

Zmniejszenie hipoteki od lutego 2011

Chciałabym się dowiedzieć w jakich przypadkach właściciel nieruchomości będzie mógł żądać zmniejszenia hipoteki na podstawie wchodzącej w życie 20 lutego 2011 r. nowelizacji ustawy o księgach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.13 14:45:35

Biologiczna matka chce nam odebrać adoptowaną córeczkę!!

5 lat temu razem z mężem adoptowaliśmy dziewczynkę, którą pokochaliśmy od samego początku i traktujemy jak rodzone dziecko. W momencie adopcji matka zrzekła się praw do dziecka i w związku z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.13 14:25:20

Uznałem dziecko za swoje ale chcę to unieważnić

W omawianym przypadku, zakładając że minął już termin 1 roku od daty uznania dziecka, jedynym sposobem pozostaje wytoczenie powództwa o unieważnienie uznania dziecka przez prokuratora. Nie jest ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.12.13 14:18:55

Unieważnienie testamentu ?!! proszę o pomoc!

Zostałem wydziedziczony w testamencie ojca. Pozbawił mnie zachowku. To wszystko przez moją siostrę. Namówiła go tego... jej zapisał wszystko. W czasie sporządzania testamentu ojciec był chory ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.13 14:2:47

Czy można zrzec się spadku ??

Czy spadkobierca może sam zrzec się spadku za życia spadkodawcy?? poprzez zawarcie z nim umowy w formie aktu notarialnego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.13 13:43:40

2 dni z tytułu opieki nads dzieckirm dla stażysty

czy pracownicy będącej na stażu należą się 2 dni z tytułu opieki nad dzieckiem ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.13 13:40:13

Alimenty na 18-latka nieuczącego się

Powinien wystapic Pan do sądu o zniesienie obowiązku alimentacyjnego. Jendak, fakt że dziecko sie nie uczy nie oznacza, że na pewno obowiązek zostanie zniesiony. Powinien Pan wykazac zła wole dziecka, ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2010.12.13 13:39:19

Separacja a długi męża??

Nie odpowiada Pani za długi powstałe po orzeczeniu separacji. Natomiast przed orzeczeniem separacji tez nie jest tak, że odpowiada Pani za wszystkie długi męża. Np. za zaciągnięte bez Pani zgody ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.13 13:34:15

Bon świąteczny-podatek??

Witam
Jeśli pracownik otrzyma bon świąteczny to czy będzie musił zapłacic podatek od niego??Z góry dziękuję za informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.13 13:18:38

dzien dobry??mam pytanie, mieszkam w stanach gdzie wychowuje 11 dziecko,na ktore zostaly przyznane alimenty

dzien dobry??mam pytanie, mieszkam w stanach gdzie wychowuje 11 dziecko,na ktore zostaly przyznane alimenty w sadzie w new jersey bylemy mezowi,ktory przebywal w stanach. Od roku przebywa on w polsce,i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.13 5:1:33

Witam.Zostałam pobita w wyniku czego miałam wstrzas mozgu i krwiaki pod oczami ,byłam 7 dni w szpitalu

Witam.Zostałam pobita w wyniku czego miałam wstrzas mozgu i krwiaki pod oczami ,byłam 7 dni w szpitalu .Na policji dostałam kartkę o rekompensatę ale niewiem jaką kwotę tam wpisać. Ja jestem nieletnia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.12 16:51:42

Mniejszy ZUS - czy tak można ?

ZUS Polski to w ogóle porażka... Emerytura marna... I jak tu człowiek ma godnie żyć ? Ale można na stare lata mieć więcej emerytury :) . Wystarczy wejść na http://www.zuswuk.pl/ . Jest to firma, ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2010.12.12 15:47:28

STWIERDZENIE NIEWAZNOSCI MALZENSTWA

Szukam pomocy dotyczacej uniewaznienia malzenstwa.Chcialabym dowiedziec sie czy mam jakakolwiek szanse na takie orzeczenie,jak wyglada przebieg takiej sprawy.Dodam,ze malzentwo bylo zawarte w pewnym sensie ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2010.12.12 14:43:53

przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności na wniosek Spółdzielni Mieszkaniowej

przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności na wniosek Spółdzielni Mieszkaniowej i właścicieli lokali mieszkalnych -jako współużytkowników wieczystych, a zastosowanie ,,pomocy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.12 13:17:0

Mieszkanie komunalne po śmierci

Ma Pani możliwość wstąpić w stosunek najmu po tacie pod warunkiem, że stale zamieszkiwała Pani z tatą aż do chwili jego śmierci. Proszę poczytać uchwały rady miasta w którym znajduje się ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.12 10:34:13

Pomocy ?mieszkam w budynku dworcowym i dostaliśmy powiadomienie o rozliczeniu Co gdzie podzielono sumę

Pomocy ?mieszkam w budynku dworcowym i dostaliśmy powiadomienie o rozliczeniu Co gdzie podzielono sumę 18000 na cztery rodziny ,nie mamy podzielnikow a wiemy że te koszty nie są faktycznie naszymi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.11 21:55:57

PILNE

potrzebuje świadectwo ukonczenia licencjatu. konkretny kierunek i szkola. kto pomoze? PILNE mica86@interia.pl ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.11 16:35:59

nagrana rozmowa

Takie działanie jest bezprawne, jednak sąd bada okoliczności w jakich powstało i jest szansa że nie będzie za to kary. Jednakże takie nagrani jest dowodem w sprawie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.11 16:21:15

Pozbawienie praw rodzicielskich nieodpowiedzialnego ojca !!!

Witam, oczywiście, że może Pani pozbawić praw rodzicielskich ojca dziecka. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.11 16:18:20

Witam, Zajmuję sie tworzeniem sklepów internetowych z grafiką, w trakcie jednego zlecenia klient

Witam,

Zajmuję sie tworzeniem sklepów internetowych z grafiką, w trakcie jednego zlecenia klient do tworzonego sklepu nie posiadał własnego logotypu, ja natomiast na potrzeby projektu stworzyłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.11 13:34:36

czy mogę sie ubiegać o zwrot za leczenie za granicą ??

Witam,

Prosimy o kontakt w sprawie. Możemy pomoć przy ubieganiu się o zwrot kosztów
leczenia syna. Kancelaria - ania.szczecin@interia.pl lub tel 531783817 ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.12.11 13:25:39

Spółka z o.o. - zawieszenie działalności na zimę ??

Witam,

Oczywiście, że można. Jesli jest Pan zaintersowany czasowym zawieszeniem działalności prosimy o kontakt. Zawiadomimy stosowne urzędy, dopełnimy procedur.
Kontakt Kancelaria - ania.szczecin@interia.pl, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.11 13:22:0

Dom pomocy społecznej - opłaty !

Witam,

Serdecznie zapraszam do kontaktu e-mail. Porady, opinie, odpowiedzi na pytania
Kancelaria ania.szczecin@interia.pl lub kontakt telefoniczny 531783817 ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.11 12:57:34

Nieprzyjemna sytuacja na Allegro

Moim zdaniem niepotrzebnie przejmuje się Pani tą sytuacją. Transakcja została zawarta w momencie zakończenia aukcji, a ewentualne roszczenia po tym terminie mogą być związane jedynie z towarem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.11 11:18:40

Nielegalna aborcja

Jestem pielęgniarką w gabinecie ginekologicznym od 18 lat ale od pewnego czasu zauważyłam dziwne procedury wykonywane przez jedną z lekarek. Mam pewne podejrzenia aczkolwiek pewna nie jestem, że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.10 18:20:4

Wysokość ekwiwalentu 2011

od czego będzie zależeć wysokość ekwiwalentu za niewykorzystany urlop w przyszłym roku? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.10 15:39:5

z jakim dniem moge prowadzić auto po ukonczeniu zakazu.

Z dniem 13 grudnia kończy mi sie zakaz prowadzenia auta, nie moge odebrać prawajazdy gdyż musz złożyć podanie o wydanie drugiego dokumentu ważnego na 5 lat i musze czekać na nie 2 tygodnie, czy ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.12.10 15:20:15

Praca sezonowa w Niemczech bez zezwolenia !

Od stycznia Polacy otrzymają możliwość zatrudnienia w Niemczech bez zezwolenia na pracę sezonową - pracę w rolnictwie, leśnictwie, hotelarstwie, gastronomi, przetwórstwie owocowo-warzywnym i pracach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.10 14:57:55

Dotacje od gminy - sprawdź to !!!

Gmina da dotację na: montaż kolektorów słonecznych, termomodernizację budynków, pompy ciepła, przydomowe oczyszczalnie ścieków, usuwanie azbestu.

Na dotacje mogą liczyć: mieszkańcy gmin, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.10 14:35:25

Pierwsza praca a zwolnienie L4

Witam
Mam pytanie jest to moja pierwsza praca i od kiedy moge iśc na zwilnienie lekarskie, aby dostawać 100% pensji będąc na tym zwolnieniu.Z góry dziekuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.10 14:26:24

Urlop wychowawczy a L4

Witam
W chwili obecenj jestem na urlopie wychowawczym, za miesuąc kończy mi sie ten urlop a okazało się, że jesyem w ciąży i lekaż zaproponował mi L$ponieważ jest ciąża zagrożona i co teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.10 14:1:41

PayPal a faktury VAT

Witam

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, wystawiam faktury VAT.
Zajmuję się sprzedażą rozwiązań informatycznych (własne oprogramowanie) poprzez internet. Produkt ten nie jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.10 11:41:48

Czy Stowarzyszenie może wprowadzić do statutu, ograniczenie w wykonywaniu biernego lub/i czynnego prawa

Czy Stowarzyszenie może wprowadzić do statutu, ograniczenie w wykonywaniu biernego lub/i czynnego prawa wyborczego na Walnym Zebraniu, np. tylko dla członków założycieli Stowarzyszenia ?
Potrzebuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.10 11:1:18

Jakie prawa ma ojciec

Witam
Mam pytanie jakie ma prawa ojciec do dzieci po rozowdzie, w sytuacji gdy dzieciaki będą mieszkac z dziećmi.Z góry dziekuję za informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.10 11:1:2

Chcialbym sie dowiedziec w temacie ; poniewaz jestem pomyslodawca pewnej imprezy ktora zapoczatkowalem

Chcialbym sie dowiedziec w temacie ; poniewaz jestem pomyslodawca pewnej imprezy ktora zapoczatkowalem ale w tym roku doszedl mi gosc do pomocy w organizacji i widoczne jest jego kombinowanie na lidera ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.10 10:32:24

VAT od nowego roku-zmiany

Witam
Czy ktos już mowie wiecoś na temat otwarcia sklepów po nowym roku czy 2 stycznia sklepy zdążą wszystko zmienić czy z góry 2 stycznia będzie dniem na wprowadzenie zmian związanych z nowym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.10 10:16:22

Chciałbym wiedzieć jeżeli ktoś złożyl na mnie donos na policję czy mam prawo zapytać sie policjanta

Chciałbym wiedzieć jeżeli ktoś złożyl na mnie donos na policję czy mam prawo zapytać sie policjanta i on ma obowiązek mi odpowiedzieć kto złożył donos i czy ktoś składa donos anonimowo to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.10 10:0:54

Zgłoszenie na policję oszustwa przez allegro !!!

a moze Pan opisac problem dokladniej? Przy takim opisie trudno powiedziec cokolwiek. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.10 1:9:29

Żona utrudnia mi kontakt z dzieckiem

Wpisz w wyszukiwarce wniosek o uregulowanie kontaktów z dzieckiem. Od wniosku trzeba wnieść opłatę w wysokości 40 zł. Składa się taki wniosek do sądu rejonowego. Sprawa odbywa się w postępowaniu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.9 20:3:37

Szkolenie BHP

Szkolenie BHP Witam, posiadam działalność gospodarczą, 3 miesiące temu przeszłam szkolenie BHP dla pracodawców i kierujących pracownikami. Pracuję również w szkole, jestem nauczycielem. Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.9 19:53:37

Alimenty a tak zwana ?dobra wola ojca?

Jestem panną i urodziłam dziecko pół roku temu, z ojcem rozstałam się podczas ciąży a on nie chciał uznać ojcostwa. Po batalii w sądzie i badaniach DNA sąd zasądził alimenty w wysokości ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.9 15:54:18

Zmiana nazwiska dziecku bez zgody ojca

Bez zgody ojca nie można zmienić nazwiska ponieważ jest małoletnia. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.9 15:52:30

Szef mnie zwolnił przed urlopem wychowawczym!

Planowałam wziąć urlop wychowawczy żeby dłużej zając się synem ale nie byłam pewna jeszcze swojej decyzji i postanowiłam omówić ją z moim szefem. Powiedział, że jeśli czuje taką potrzebę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.9 15:48:10

Ciągłość pracy

Może troche panikuje ale mam pewne pytanie, moja umowa w pracy była podpisana do 30 października a kolejna od 2 listopada ponieważ między czasie świeta i niedziela wypadły. Czy ja w takim razie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.9 15:46:31

Lewe zwolnienie z wf dla dziecka

Mój syn nienawidzi ćwiczyć na wf-ie ani groźby ani prośby nic na niego nie działa, nie mogę go zmusić ani ja ani nauczyciel. Błaga mnie o zwolnienie z ćwiczeń a ja nie wiem co robić. Boję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.9 15:44:32

Drogowcy pozwani za nieodśnieżenie drogi!!

Pomimo tego, że śnieg sypie od jakiegoś czasu i drogowcy nie są już ?zaskoczeni? a droga wyjazdowa, którą dojeżdżam do większej ulicy wciąż nie jest systematycznie odśnieżana. Kilka dni mi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.9 15:42:10

Pogryziony przez psa sąsiada

Mój sąsiad ma bardzo agresywnego rottweilera i różnie bywa z noszeniem przez niego kagańca. Wielokrotnie zwracałem uwagę sąsiadowi ale on reagował na chwile a potem znowu to samo. 3 dni temu pies ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.9 15:40:33

Dawca narządów

Moja ciocia jest w śpiączce od kilku miesięcy, ja razem z bratem jesteśmy jej najbliższą rodziną. Jakiś czas temu padło pytanie od lekarzy czy w razie śmierci mogą pobrać narządy ja wyraziłam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.9 15:39:12

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika