Forum prawne (strona 650)

KObieta w ciąży-pytanie??/

Witam
Jestem w ciąży mieszkam w Warszawie ale niestety nie jestem zameldowona bo wynajmuje mieszkanie.I doszły mnie wiadomości że w takiej sytuacji nie mam prawa do szkoły rodzenia za darmo czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.9 14:35:54

Co grozi pracownikowi za podanie fałszywych informacji w CV ??

Witam. mam pytanie... Co może grozić po ujawnieniu nieprawdziwych informacji w CV w sytuacji gdy umowa o pracę została już podpisana?? z góry dziękuję za odpowiedzi! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.9 14:22:32

Pierwsza rozprawa o aliemnty

nic stresujacego. byla pana partnerka zaproponuje kwote alimentow,sedzie zapyta sie czy pan sie zgadza,jakie ssa pana dochody,jakie obowiazki tzn czy ma pan rodzine na utrzymaniu... jak bedzie sprawa ugodowa ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.9 13:35:5

Zrobione badania lekarskie a nieprzyjęcie pracy

Witam
Przed rozpoczęciem pracy mój przyszły pracodawca zlecił mi badania lekarskie, oczywiście je wykonałem, ale teraz mam problem i przyjąłem tek pracy jednak i moje pytanie dotyczy czy musze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.9 13:7:43

Mój syn jechał po pijaku

Witam
Mam taki problem, mój syn został zatrzymany na rowerze był nietsety pod wpływem alkoholu.Jak kara mu grozi?Jest on niepełnoletni czego możemy się spodziewac???

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.9 12:55:16

zajęcie komornicze

Witam
Mam długi niestety teraz tylko czykać na komornika i moje pytanie dotyczy co może zabrać mi z domu??Z góry dziękuję

... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.12.9 12:42:10

Chorobowe a praca tymczasowa

Witam
mam pytanie jak wygląda sprawa ubezpieczenie chrobowe jeśli chodzi o pracownika tymczasowego?Z góry dziekuję za informacje

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.9 12:30:2

Zawieszenie wyroku karnego - pozbawienie wolnosci

Witam,czy jest możliwość odroczenia wykonania kary,wyrok zapadł dnia 15.09.br sygnatura Akt.2K480/10. Wykonanie kary ma odbyć się od dnia 17.12.br ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.9 12:27:34

Nowe zaświadczenie L4!! brak informacji o ilości wolnych dni

Rozporządzenie wejdzie w życie z dniem 12 stycznia 2011 r. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.12.9 12:24:4

Dowód osobisty dla dziecka - pilne !

Ile dziecko musi mieć lat by mogło otrzymać dowód tymczasowy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.9 10:59:41

Odszkodowanie za zniszczony nagrobek

Czy można ubezpieczyć nagrobek? Ile to kosztuje? Czy ubezpieczenie chroni przed aktami wandalizmu? z góry dziękuję za odpowiedzi! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.9 10:48:31

Nielegalne zatrudnienie cudzoziemca

Jakie są kary dla przedsiębiorców, którzy nielegalnie zatrudniają cudzoziemców spoza UE i którzy nie mają prawa pobytu w Polsce?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.9 10:22:40

Studia za granicą - Erasmus

Co musi zrobić student przed wyjazdem do zagranicznej uczelni z programu Erasmus??
Z góry dziękuję za odpowiedź! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.9 10:11:0

2010.12.9 7:30:30

karmienie dziecka-urlop

Nie ma w prawie pracy instytucji urlopu na karmienie. Ani dla ojca ani dla matki. Jedynie kobiecie karmiącej piersią przysługuje prawo do przerwy w pracy na tę czynność. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.9 7:29:22

Ojciec biologiczny-prawa do dziecka

Nie istnieje możłiwość zrzeczenia się praw do dziecka. Tylko sąd za bardzo ciężkie naruszenie praw i obowiązków rodzica wobec dziecka może ograniczyć im bądź zawiesić prawa rodzicielskie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.9 7:27:26

Prawa ojca do dziecka!

NIe można zrzec się praw do dziecka. Jedynie sąd może ograniczyć bądź zawiesić prawa rodzicielskie. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.12.9 7:24:52

Jak moge uniknąć płacenia aliemntów?

Należy wystąpić do sądu o ustalenie ojcostwa. Sąd może nakazać wykonanie badań DNA celem ustalenia czy jest Pan biologicznym ojcem dziecka co będzie miało wpływ na możliwość zasądzenia alimentów ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.12.9 7:22:56

Witam! Jestem obywatelem drugiego państwa Unii Europejskiej i chcę zakładać nową spółkę z o.o.

Witam! Jestem obywatelem drugiego państwa Unii Europejskiej i chcę zakładać nową spółkę z o.o. na terytorium RP. Czy ja, jako jedyna osoba w spółce, podlegam wpłacie do ZUS-u? Jeżeli tak, to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.8 22:23:18

czy nauczyciel akademicki musi odpracowac zajecia,ktore nie odbyly sie z powodu jego zwolnienia lekarskiego

czy nauczyciel akademicki musi odpracowac zajecia,ktore nie odbyly sie z powodu jego zwolnienia lekarskiego podstawa prawna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.8 21:45:16

renta po ojcu

renta po ojcu Mam na imie Ania mam 19 lat 5 lat temu zmarl moj tata mama wczesniej starala sie o rente po tacie lecz decyzja byla odmowna a uzasadnieiem bylo to ze brakowalo tacie "lat przepracowanych"
mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.8 20:56:53

Pijany narciarz na stoku

Czy osoba pod wpływem alkoholu, która złamała sobie nogę na stoku może ubiegać się o odszkodowanie?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.8 15:47:54

Niesłusznie posądzony o ojcostwo

Moja sekretarka zaszła w nieplanowaną ciąże i wydaje mi się, że do końca sama nie wiedziała kto jest ojcem. Mam żonę i udane życie osobiste i nigdy nie miałem romansu, jednak pomimo tego posądziła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.8 15:46:43

Seksoholizm przyczyną rozwodu?

Moja żona jest seksoholiczką i powinna się leczyć ale ona twierdzi, że nie ma problemu i nasze małżeństwo jest udane. Ja uważam wręcz przeciwnie, czy mogę jako powód do rozwodu powołać się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.8 15:45:7

Mój mąż ma inną żonę

Zawarte małżeństwa za granicą są uznawane bez odrębnego postępowania legalizacyjnego (można uzyskać polski akt małżeństwa przedstawiając w USC zagraniczny z tłumaczeniem i klauzulą konsularną ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.8 15:43:56

Odchodzę z pracy i chcą mi zabrać ostatnią pensję!!

To zależy czy Pan podpisywał oświadczenie, że przez x lat jeśli się Pan zwolni to musi zapłacić za kurs. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.12.8 15:40:48

Pijany pracownik i wypadek w godzinach pracy

Pracownik, który uległ wypadkowi w pracy, a był pod wpływem alkoholu, nie może domagać się odszkodowania od pracodawcy, nawet jeżeli warunki pracy nie były zgodne z zasadami bhp. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.8 15:33:19

Zarażał HIV !!

Byłam w związku z chłopakiem, który parokrotnie kochał się ze mną bez zabezpieczenia (było to z jego inicjatywy). Po pół roku dowiedziałam się, że jest nosicielem wirusa HIV i wiedział o ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.8 15:28:6

Zatarasowana droga!! straż miejska czy policja?

Na drodze wyjazdowej spod mojej firmy na samym środku ktoś zostawił sobie swoje auto, ani wjechać ani wyjechać. Kogo powinnam powiadomić straż miejską czy policję? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.8 15:26:46

Pozew o rozwód z orzeczeniem winy !!

Witam. Chcę wnieść pozew o rozwód z orzeczeniem winy, ale za bardzo nie wiem jak się za to zabrać... Jakie koszty poniosę i ile to może potrwać?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.8 14:48:44

Rozwód z orzeczeniem winy - przyczyny rozpadu małżeństwa

witam. chciałabym się dowiedzieć jakie działania można zaliczyć do przyczyn rozpadu małżeństwa. z góry dziękuję za pomoc! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.8 14:20:50

Dowody zdrady !!! proszę o pomoc...

Witam... Podejrzewam, że mąż mnie zdradza, chcę to sprawdzić i tutaj moje pytania do was, forumowicze. Jakie dowody sąd uznaje za wiarygodne? (e-mail, sms, zdjęcia? Jednak według mnie można to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.8 13:36:45

Mąż mnie zdradza ?? Jak to sprawdzić czy on mnie zdradza ??

Witam. Mam poważny problem... Od dłuższego czasu podejrzewam, że mąż mnie zdradza. Siedzi godzinami przed laptopem, blokuje telefon, drze wyciągi z konta. Ze mną prawie nie rozmawia. Kiedy rzucam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.8 12:59:33

jazda pod wpływem alkoholu na rowerze wyrok

witam zostałem zatrzymany na rowerze pod wpływem alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało mi 0.57mg/l, 0.68mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu...po zgłoszeniu się na komende policji i przesłuchaniu ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.12.8 12:53:48

POSZUKUJĘ BARDZO DOBREGO PRAWNIKA...

Witam serdecznie...Czy ktoś z Państwa mógłby mi polecić jakiegoś naprawdę bardzo dobrego prawnika w Ostrołęce? Prawo Cywilne - poprowadzenie sprawy z nierzetelnym wykonawcą prac budowlanych...Byłbym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.8 12:48:50

Koszty utrzymania dziecka

Witam. staram się o podwyższenie alimentów. mam przedstawić miesięczne koszty utrzymania dziecka. proszę więc o pomoc - co mam przedstawić w takim wykazie?? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.8 12:25:1

Seperacja


Witam. Chcę wnieść wniosek o separację, ale nie wiem jak go napisać aby wszystko było w miarę poprawne i jasne. Jesteśmy małżeństwem z dwudziestosiedmioletnim stażem, mamy troje dzieci, syn ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.8 12:13:22

Praca nauczyciela od nowego roku!!

Witam
Czy jest to prawdą, że nauczyciele w przyszłym roku będą musieli wypełniać dzienniczki co i kiedy i jak długo robili, nie moge sobie tego wyobraźić, że co pięć minut będą wpisywać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.8 11:17:18

Czy pracodawca może zmuszać pracownika.....

Witam
Mój pracodawca naciska na mnie żebym założył własną działalność gospodarczą, czy ma on takie prawo?Czy pracodawca może zmuszić swojego pracownika do działania?Z góry dziękuje za ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.8 11:10:31

Czy podać pracodawce do sądu

Witam
Mam pytanie zostałam zwolniona z pracy uważam że bezpodstwnie i mam pytanie czy jest warto podawać pracodawcę do sądu???Czy da sie taka sprawę wygrać?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.8 10:11:9

Podwyższenie aliemntów ile mam czekać?

Pamiętam, że mój adwokat składał do sadu jakieś wnioski i zadziałało, pozdrawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.8 9:55:53

Mój mąż za garnicą - a ja chcę rozowdu

Witam, moja siostra miała podobną sytuację, jej mąż wyjechał zagranicę i tez nie wiedziała co z tym fantem zrobić, wiem że korzystała z usług adwokata Pawła Gorlewskiego, kontakt do niego ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.12.8 9:50:12

Podatek VAT - noc sylwestrowa

Witam
Mam pytanie jak to będzie ze sklepami w noc sylwestrową, od pierwszego stycznia wchodzi zmiana co do podatku Vat czy całodobowe sklepy będą czynne jak to bęzie rozwiązane.Z góry dziekuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.8 9:50:6

Wyższa emerytura jak?!

Witam
Mam pytanie co mozna zrobić aby emerytura była wyższa, będzie coraz gorzej i jak sie zabezpieczyć? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.8 9:25:25

wnioski procesowe

Witam!
Jak to jest?
Sąd rejonowy. Postępowanie w/s podziału kamienicy. 5-ciu współwłaścicieli. Brak zgody między nimi. 10-ty rok procesu. Współuczestnicy składają wnioski procesowe. Sąd ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.8 9:3:55

nadpłata vat pilne

nadpłata vat pilne Uprzejmie proszę o odpowiedź,jeżeli jest to w państwa mocy

Syndyk sprzedaje przedsiębiorstwo w całości w ramach procesu
upadłościowego za zezwoleniem sędziego-komisarza ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.8 0:29:27

intercyza i usunięcie lokatora

intercyza i usunięcie lokatora Mam intercyzę notarialną że po śmierci matki jej nowy mąż nie ma żadnych praw do dziedziczenia mieszkania po niej i mieszkanie przechodzi na mnie. Czy po śmierci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.7 23:7:33

Zameldowanie a zgoda współwłaściciela

Nie wiem czy dobrze rozumiem. Czyli mama może bez mojej zgody potwierdzić do urzędu że jej mąż przebywa w lokalu na stałe (czyli to jest równorzędne z meldunkiem na pobyt stały)?? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.12.7 22:55:44

odszkodowanie.pogryzienie przez psa. czy należy mi się jakaś kwota od zusu?

odszkodowanie.pogryzienie przez psa. czy należy mi się jakaś kwota od zusu? pogryzł mnie pies. mam dwa palce sztywne.
jestem rencistą.Czy mogę liczyc na odszko-
dawanie od ZUS-u ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.7 21:58:41

Nie starczy mi na alimenty w tym miesiącu. co zrobic??

Nie starczy mi na alimenty w tym miesiącu. co zrobic?? Witam. Nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale i czy ten wątek nie był już poruszany...(zapewne był) Problem polega na tym, ze od prawie dwóch ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.7 21:46:3

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika