Forum prawne (strona 651)

Śmierć w pracy czy na emeryturze

Najczęściej w takich przypadkach pieniądze są wypłacane dopiero po zakończeniu sprawy spadkowe ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.7 15:14:49

Czy muszę poinformować pracodawcę o ciążącym na mnie wyroku?

Jeżeli pracodawca nie potrzebuje zaświadczenia o niekaralności to nie ma obowiązku pokazywania takiego zaświadczenia. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.7 15:10:25

Gdzie moge szukac pomocy w moejej sytuacji

Szanowna Pani w jakim Pani jest wieku? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.7 15:6:56

Kanar i łapówka

Niedawno zdarzyło mi się jechać bez biletu i złapali mnie kontroler. Wiem to była moja wina ale kanar zaczął mnie straszyć że teraz będę w jakimś rejestrze i w ogóle również poinformował ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.7 15:5:12

Przestępstwa ojca kara dla syna

Jestem w klasie maturalnej i zastanawiam się nad wyborem prawa jako kierunku studiów, chciałbym być prokuratorem ale martwi mnie że mój ojciec z którym od lat nie utrzymuje kontaktów był wielokrotnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.7 14:58:50

Czas pracy pytanie???

Witam
Mam pytanier chodzi mi o dojazd do pracy.Pracuję na budowie i chpdzi mi o dojazd czy czas pracy liczy się dopiero od momentu przyjzadu na budowę czy liczy się do niego tez i czas dojazdu?Z góry ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.7 14:58:35

Szef nie pozwala na urlop na żądanie!!

Urlop na żądanie to uprawnienie, z którego pracownicy mogą korzystać od 1 stycznia 2003 roku. Zgodnie z art. 1672 KP pracodawca jest obowiązany udzielić na żądanie pracownika i w terminie przez ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.7 14:54:49

Ojczyzna odmawia mi obywatelstwa

Aktualne zasady nabycia obywatelstwa polskiego obowiązujące od 22 sierpnia 1962 roku:
Dziecko nabywa przez urodzenie obywatelstwo polskie, gdy: oboje rodzice są obywatelami polskimi lub jedno z rodziców ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.7 14:44:38

Kto usunie sople z dachu ?!

Wynajmuję parter trzypiętrowego budynku od prywatnego właściciela, reszta to pomieszczenia mieszkalne, nastała zima i zaczęły się problemy? z dachu zwisają długie i grube sople lodu, które w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.7 14:40:25

Chory nie może dostać łóżka w szpitalu!!

Znajoma od lat walczy z depresją swojej córki próbując ją leczyć, kobieta robi co może i tym bardziej byłam zszokowana kiedy dowiedziałam się że w Polsce osoba z bardzo silną depresją i kilkoma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.7 14:38:28

Ulgi podatkowe

Witam. pragnę się dowiedzieć w jakim artykule ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych znajduje się katalog ulg podatkowych ?? z góry dziękuję za odpowiedź! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.7 14:28:5

Jakie darowizny podlegają odliczeniu od dochodu ??

witam. chciałabym się dowiedzieć na jakie cele musi być przekazana darowizna, aby mogła byc odliczona od dochodu. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.7 14:25:22

Mniej fotoradarów na drogach !!

Od 2011 roku straż miejska będzie ustawiała fotoradary tylko w niebezpiecznych miejscach wskazanych przez policję. Na autostradzie zaś będzie można jeździć z prędkością 140 km/godz. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.7 14:21:52

Wzrost bezrobocia !!

Listopad - 1,86 mln bezrobotnych. w stosunku do października jest to wzrost o 42,4 tys. osób! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.7 14:9:24

Obliczania wymiaru czasu pracy - zmiany !!

25 grudnia - za ten dzień pracownikowi trzeba udzielić dnia wolnego w innym terminie (jeśli jego dniem wolnym jest sobota)

1 stycznia 2011 r. - za ten dzień firma nie oddaje dnia wolnego w innym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.7 14:6:5

Pytanie o egzekucje komorniczą

Witam
Mam pytanie jesli chodzi o zajęcie wynagrodzenia za pracę jaki procent może zająć maksymalnie.Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.7 12:37:9

Policja odbiera rzeczy, nie oddaje pieniędzy.

Policja odbiera rzeczy, nie oddaje pieniędzy. Dostałam wezwanie na policję. Poszłam. Okazało się, że została założona sprawa na alllegrowicza, u którego rok temu (w grudniu 2009) kupiłam koszulke ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.7 11:57:0

Jak działa komornik

Witam
Mam pytanie obydwoje z mężęm, mamy długi i mam pytanie co może zabrać komornik.Czy może on zająć mieszkanie jeśli współwłaścicielem jest moja córka, która nie ma żadnych długów.Z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.7 10:49:28

Staż z UP a szansa na umowę zlecenie - co robić?

Witam
Mam pewne pytanie staram się o staż u Urzędu Pracy, jak narzie ciagle czekam. Teraz mam mozliwość pracy na umowę zlecenie i nie wiem co zrobic czy jeśli sie zdecyduje moja szansa na staż ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.7 10:40:6

Wypowiedzenie po L4

Witam
Co mam zrobić po porocie do pracy po zwolnieniu L4 pierwszego dnia dostałam wypowiedzenia i co teraz?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.7 10:31:50

Kiedy odprawa???

Witam
mam takie pytanie kiedy pracownikowi nalezy sie doprawa i w jakiej wysokości jakie są warunki?Z góry dziękuję za informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.7 10:28:25

Mąż uciekł do kochanki

Witam
Mój mąż odszedł do kochani, wyprowadził się i mam pytanie kiedy mogę zmienic zamki i go wymeldowac?Z góry dziekuję za informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.7 10:9:41

Dyskryminacja ze względu na wiek!!

Witam
Mam pytanie jakie jest wyjścia z takiej sytuacji, poraz kolejny odmówiono mi zatrudnienia ze względu na wiek, doświadczenie było okej ale wiekowo nie pasowałam do reszty personelu.Jak tak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.7 9:34:25

Odsetki ZUS-u?

Witam
Mam pytanie czy da się zobic coś w mojej sytuacji zalegam za składakmi do ZUS-u teraz sam musze wyliczyc odsetki i je zapłacić.Czy da sie jakos je zmnijeszyc lub bawet jesi sie nie nie płacic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.7 8:58:26

Jakie roszczenie z KC po likwidacji zjazdu z drogi przez zarządcę?

Witam.

Mam takie oto pytania:

zarządca drogi krajowej przy rozbudowie tej drogi zlikwidował mi istniejacy kilkadziesiąt lat zjazd ziemny z tej drogi do mojej działki (po wywłaszczeniu obecnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.7 1:18:42

darowizna obywatela innego kraju w Polsce?

witam.Potrzebuję pomocy, zwracam się do Was o porady które pozwolą mi działać dalej. Dwa tygodnie temu po walce z rakiem zmarł mój tato, miał obywatelstwo austriackie od ponad 5 lat.Ale był też ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.7 1:1:29

samotna matka-proszę o pomoc

JEZELI OJCIEC DZIECKA NIE PLACI A NIE PRZEKRACZA PANI MIESIECZNY DOCHOD 726ZL NA OSOBE TO MOZE PANI STARAC SIE O ALIMENTY Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO O ILE ALIMENTY SA ZASADZONE ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.6 21:34:39

Jakie szanse w sadzie?

Prosze o pomoc i odpowiedz: Pozyczylem sasiadowi ktory jest moim kuzynem i znamy sie od lat oraz (do niedawna) razem pracowalismy 4000zl na krotki okres - okolo 2 miesiecy.(miał mi oddac zaraz jak wspolnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.6 16:39:46

Co moze mi zrobic Bank?

Spłacam obecnie kredyt mieszkaniowy choć mieszkania nie mam bo zostałem oszukany. Akt notarialny na mieszkanie mam ale został on sporządzony na podstawie sfałszowanego pełnomocnictwo. Mocodawczyni ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.6 16:28:14

Prawne rozwiązanie zapłaty

Prawne rozwiązanie zapłaty Witam,
Stworzyłem serwis internetowy , który jest miejscem gdzie spotykają się zleceniodawcy i projektanci graficzni. Serwis działa na zasadzie konkursu, czyli klient ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.6 15:36:40

Przekazanie 1% podatku od nowego roku-jakie zmiany?

Witam
Jakie zmiany wejda od nowego roku jesli chopdzi o przekazanie 1% podatku na rzecz organizacji publicznych?Czy to już będzie sie stosowac jeslichodzi o rozliczenie roku 2010?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.6 15:31:1

kara za brak OC

W przypadku OC nieważnego przez 3 dni właściciel pojazdu płaci grzywnę w wysokości 380zł. Jeśli okres ten jest dłuższy 3-14 dni, kwota wynosi 960zł. Najwyższa grzywna jest dla polisy nieważnej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.6 15:0:34

Zawyżona cena biletów u kierowcy autobusu

Kupując raz na czas bilet u kierowcy w autobusie miejskim (w Krakowie) zauważyłam, że bilety te niczym się nie różnią od tych z kiosku a chyba nie musze nikomu mówić że są droższe. Czy na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.6 14:4:8

Kanar, dowód tożsamości i policja?

Jechałem ostatnio autobusem miejskim i była kontrola biletów, pech chciał że zapomniałem wtedy swojej karty miejskiej. Kanar zażądał pokazania dowodu tożsamości a ja go również nie miałem, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.6 14:2:52

Pijany na wyborach

Czy osoba pod wyraźnym wpływem alkoholu może oddać swój głos podczas wyborów? Niby demokracja i cała reszta ale czy osoba najnormalniej na świecie pijana może dostać bez problemu kartę do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.6 14:1:22

Gimnazjum dyskryminuje moje dziecko

Jestem matką niepełnosprawnego dziecka, które porusza się na wózku inwalidzkim i w tym roku poszedł do 1 klasy gimnazjum. Wybraliśmy to najbliższe ponieważ tylko wtedy może sam do niego dotrzeć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.6 13:56:56

Gmina chce mi zabrać ziemię

Gmina postanowiła położyć nowy asfalt na starą już zniszczoną drogę i żeby było ?lepiej? wybudować kawałek nowej , która będzie na terenach prywatnych właścicieli. Część mieszkańców ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.6 13:55:17

Gmina buduje nielegalną drogę

Przez moją posiadłość od dawna przebiegała mała wydeptana dróżka, którą pozwalałem używać sąsiadowi bo on miał ciężki dojazd do siebie. Ten jedyny sąsiad ma służebność przejazdu, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.6 13:48:12

Nielagalna praca-gdzie zgłosić?

Witam
Mój były mąż jest oszustem, pracuje na czarno a mówi że nie i nie ma z czego zapłacic aliemntów.Gdzie mogę zgłosić fakt że pracuje on na czarno i tak naprawdę ma z czego zapłacić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.6 13:46:5

Śnieżyca przerwała egzamin na prawo jazdy

Na moje nieszczęście zdawałem egzamin na prawo jazdy podczas zeszło tygodniowego ataku zimy. Wykonałam prawidłowo zadania \"świateł i maski\" oraz łuk, ale potem dowiedziałam się, że egzamin ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.6 13:45:57

Kiedy zgłosić urlop na żądanie ??

kiedy jest możliwe skorzystanie z urlopu na żądanie? wiadomo, że trzeba to zgłosić wcześniej pracodawcy. ale czy prawdą jest, że przed rozpoczęciem pracy trzeba to zrobić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.6 13:43:14

pierwsza praca a zwolnienie chorobowe-wypłata

Witam
Jak wygląda sprawa jesli chodzi wypłatę pensji jeśli pracwonik jest na zwolnieniu, i jets to jego pierwsza praca-okres próbny. Z góry dziekuję za pomoc
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.6 13:42:8

Dodatkowa ochrona w pracy dla kobiet w ciąży !!!

Kobiety w ciąży zyskają dodatkową ochronę. Kobieta, nawet jeżeli będzie pracowała w czasie ciąży, nie straci statusu bezrobotnego. nawet w sytuacji kiedy chodzi o umowę-zlecenie czy umowę o ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.6 13:38:10

Moja żona zabrała dziecko i wyjechała za granicę

hmmm , do adwokata chyba najlepiej isc :(
zycze powodzenia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.6 13:18:15

Samochód służbowy do celów prywatnych

Kiedy pracownicy mogą korzystać z takich samochodów? Z jakimi obowiązkami wiąże się to dla pracodawcy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.6 13:18:8

Kto ponosi odpowiedzialność?

Nieważne, czy jedziemy po oblodzonej i zaśnieżonej drodze czy po czystej i suchej oraz czy uderzone auto było dobrze czy źle zaparkowane. Obowiązek bezkolizyjnej jazdy lub wyjechania z miejsca parkingowego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.6 13:4:10

Przesłanie e-PIT za 2010 rok

Witam. ktoś ma jakieś pomysły w jaki sposób sprawnie i szybko przesłać e-PIT za 2010 rok? w jakich przypadkach nie będzie potrzebny e-podpis? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.6 12:58:23

Gdzie nie można palić w Łodzi??

Restauracje -

Łódka - ul. Generała Romualda Traugutta 18
Ambrozja - ul. Piaski 4
Anatewka - 6 sierpnia 2
Angelo - ul. 6 sierpnia 1
Bacówka - Stanisława Moniuszki 1a
Bacówka u Józka - Starorudzka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.6 11:45:43

Podatek VAT od nowego roku??2011

Witam
Jak to będzie z tym Vatem od nowego roku?Jakie zmiany? z góry dziekuje za informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.6 11:39:46

Czemu nie chcą młodych matek?

Witam
Z góry wiadomo, że młode matki maja ciężej w zalezieniu pracy czy w CV trzeba podawać takie infopramcje?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.6 11:32:56

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika