e-prawnik.pl Porady prawne

alimenty płacone przez nową żonę?

Odpowiedzi w temacie (0)

truń

10.8.2010

Za niedługo wychodzę za mąż za człowieka, który płaci alimenty na swoje dzieci z poprzedniego małżeństwa. Ostatnio jednak ma przejściowe kłopoty finansowe i boję się, czy w momencie kiedy nie będzie w stanie tych alimentów płacić, czy ja będę musiała za niego płacić. Bo w końcu to wspólnota majątkowa...

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • alimenty na żonę Mąż sie wyprowadził mam już rozdzielność i alimenty na dziecko. Mąż jest zgłoszony do komisji alkoholowej i ma mieć badania a następnie jechać na odwyk ja natomias mam alimenty (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Dzień dobry. Place alimenty przez komornika. Córka niedługo będzie miała 18 lat. Niestety córka kończy szkołę w młodzieżowym ośrodku wychowawczym, ponieważ miała problemy z alkoholem i używkami. (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam Mam taką ciężką sytuację jestem po rozowdzie z żoną i mam zasadzone na nia alimenty ale teraz mam problem z ich płaceniem ponieważ straciłem pracę i ledwo starcza mi na przeżycie jak (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam. Mam zasądzone alimenty na dziecko w kwocie 300zł. Od lat były mąż wpłaca alimenty w kratkę lub nie w terminie. W pratyce wygląda to tak, że w ciągu roku wielokrotnie alimenty są wpłacane (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, ściga mnie komornik za niepłacone alimenty. Czy mogę zacząć przelewać te alimenty bezpośrednio żonie, czy dalej komornikowi? Czy pomoże mi złożenie wniosku o umorzenie egzekucji? czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)