Forum prawne (strona 598)

rachunki za opał - KOSZMAR!!!

Witam

Chleb, cukier, benzyna - końca podwyżek cen nie widać.
Ale oprócz tego, że szaleją ceny w sklepach szaleją tez ceny opału!
Otrzymałam rachunki za ogrzewaniu mieszkania przez zime!
Przeraziłam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.1 13:2:54

Napoje energetyczne - Dozwolone od lat 16 !!!

Witam

Zakaz sprzedaży napojów energetycznych dzieciom poniżej 12-13 roku życia proponuje wprowadzić w Polsce Główny Inspektor Sanitarny.

Zaś naukowcy chcieliby rozszerzyć zakaz na 16-latków. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.1 12:51:35

czy mogę mieć przy sobie jointa???

Hej!

Mam pytanie co do tych jointów.
Czy w końcu nasz rząd uchwalił ta całą nowelizacje?
Bede mógł mieć przy sobie skręta, bez obawy, że zostanę zatrzymany???

A i ile to według tych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.1 12:18:20

pracownica z ktora podpisalam umowe zlecenie zlozyla oswiadczenie ze skladki zus odprowadza inny pracodawca

pracownica z ktora podpisalam umowe zlecenie zlozyla oswiadczenie ze skladki zus odprowadza inny pracodawca i podala jego dane ja na tej podstawie oplacalam zdrowotne ipodatek dochodowy prowadze dzialalnosc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.1 11:21:54

Naciagcze!!! Firmy parabankowe!!!

Witam!

Posłowie chcą utrudnić Polakom zadłużanie się w firmach parabankowych. Będą one musiały dokładnie sprawdzać klientów, tak jak banki.
Czy to oznacza koniec firm, które pożyczają ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.1 11:5:14

złodzieje na targowiskach!!!! Strzeż się!

Witam!

Jak donosi dzisiejsza prasa:

W dni targowe mieszkańcy powinni szerokim łukiem omijać miejskie targowiska. Z policyjnych statystyk wynika wyraźnie, że to właśnie na targu i to w dzień ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.1 10:54:3

czy wzrosnie mi podatek i o ile

Dokładniej może napiszę. Mam półtora ha ziemi. chciałem ha sprzedac a resztę sobie zostawić. Ten ha chciałem sprzedać innemu rolnikowi aby nie straciła charakteru rolnego i żebym nie musiał ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.1 10:53:14

chorzy dostaną placebo???

Cześć!

Niemieckie Stowarzyszenie Medyczne doszło do wniosku, że placebo - neutralne pigułki - działa lepiej niż farmaceutyki. Jako przykład podano łagodną depresje i chroniczny ból. Stowarzyszenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.1 10:44:25

Spis powszechny - 5 tys kary!!!!

Witam!

To jakaś kpina!
Dlaczego ja mam płacić kare 5000 zł za nie wypełnienie jakiegoś spisu ludności!!!
Po co ja mam komuś mówić, gdzie pracuje, ile zarabiam, ile mam dzieci i z kim mieszkam!!!!!

Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.1 10:33:0

Przekształcenie przedsiębiorstwa, a ciągłość pracy

Witam,

Od półtora roku pracuję w ramach umowy zlecenie w pewnym przedsiębiorstwie. Co miesiąc podpisuję nową umowę. W marcu br. firma ta przekształciła się w spółkę jawną. Pierwotne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.1 9:34:5

kredyt na podstawie PIT - 11

Witam

Czy Twój pracodawca przekazał Ci już druk PIT - 11 z informacją o dochodach w roku 2010? Ten druk daje Ci możliwość otrzymania pożyczki bez zaświadczeń o zarobkach nawet do 60 tys zł.

Dostałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.1 9:20:43

nie zdam egzaminu, niedostane wypłaty

Witam.

Zatrudniłam się w pracy na weekendy w knajpie. Studiuje dziennie. Po 28 dniach pracy okazało się, że otrzymam wypłate dopiero wtedy gdy zdam bardzo szczegółowy egzamin z manu!
Egzaminu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.31 23:57:41

dzień próbny!!!!

Witam,
Jestem kelnerką w okresie wakacyjnym, ponieważ studiuje dziennie. W ubiegłym roku byłam na dniu próbnym w jednej kawiarence w Krakowie, pracowałam ponad 12 h , nie dostałam ani grosza, ponadto ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.31 23:52:1

kros na drodze publicznej

Dzień dobry!

Mam krosa, sąsiedzi złoszczą się jak jeżdże na nim po ulicy.

Czy według prawa mogę jeździć krosem po drogach publicznych?

Dzieki za odp. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.31 23:31:17

podjazd na podwórku bez zezwolenia

Witam!

Zrobiłem sobie ostatnio podjazd do domu, ale nie miałem zielonego pojęcia, że należy mieć na to pozwolenie. Poprawiłem przejazd, wyrównałem i wzmocniłem pobocze przy drodze, wstawiłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.31 23:2:7

Pit za staż - problem z programem

prawdopodobnie wpisujesz kwoty do tabelki w pierwszym wierszu (dochody z pracy). Wtedy program bedzie wymagał.
Dochody ze stażu wpisuje sie w "inne źródła) tj. pod nr 57 (chodzi o PIT-37). Do innych ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.31 22:11:17

ciekawe szkolenie z prawa celnego

Polecam ciekawe szkolenie z zakresu prawa celnego i przewidywanych zmian w prawie celnym, organizowane przez GNPConsulting i Elektroinstal:
http://www.szkolenia.gnpc.eu/harmonogram-szkolen-otwartych/zmiany-w-przepisach-prawa-celnego-i-zasadach-obrotu-towarowego-w-ramach-unii-europejskiej-i-z-pastwami-trzecimi-od-2011-r.html ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.31 19:21:2

Mandat od ztm, niestety.

Mam poważny problem. A zaczął się on w momencie, kiedy zapytałem się kolegi z klasy, czy jeśli mam legitymację i bilet normalny jednostrefowy to będę mógł pojechać na drugą strefę. Ten kolega ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.31 17:4:57

Wycinka bez zgody??

witam, czy będąc użytkownikiem wieczystym mogę wystąpić o zgodę na usunięcie drzew z nieruchomości właściciela ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.31 14:31:10

Diesle już nie są opłacalne

Już teraz jest niewielka różnica pomiędzy autem na benzynę a dieslem a za rok planowana podwyżka akcyzy na olej napędowy spowoduje, że cena z benzyną się zrówna. Tak więc, żegnajcie diesle? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.31 14:26:28

Powodzianie dostaną niższe odszkodowania

Towarzystwa ubezpieczeniowe chcą zmniejszyć kwotę wypłaconych powodzianom odszkodowań, tym osobom które dostały odszkodowania również z budżetu gminy. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.31 14:24:53

Zakaz wjazdu do centrum miasta dla samochodów

no jak dla mnie to pojazd silnikowy na gaz, również jest spalinowy... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.31 14:21:44

Niebezpieczne ubranka dla dzieci!!

Uwaga!!! Przyglądajmy się ubraniom jakie kupujemy, szczególnie dla dzieci ponieważ niektóre sprowadzane z dalekich krajów mogą zawierać szkodliwe substancje w sobie. Są to aldehyd ? substancja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.31 14:19:41

Nieumundurowany policjant nie może zatrzymać auta

Nie do końca, funkcjonariusz nieumundurowany może zatrzymywać pojazdy wyłącznie na terenie zabudowanym. Czyli teoretycznie w terenie niezabudowanym nie może. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.31 14:11:59

Ulga za internet w każdym miejscu??

doczytałam, że mogę odliczyć wydatki na internet w wynajmowanym mieszkaniu, ale czy faktury muszę mieć na moje nazwisko? Czy mogę mieć umowę najmu na moje nazwisko a faktury na właściciela mieszkania?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.31 14:6:2

Ściąganie z internetu nie jest karalne!

Użytkownik nie ma obowiązku nakazanego prawem sprawdzenia legalności, a więc wolno pobierać pliki z sieci bez konieczności uzyskania odrębnej zgody uprawnionego lub zapłaty wynagrodzenia. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.31 13:59:44

ile mogę odliczyć za internet?

Limit ulgi internetowej wynosi 760 zł za cały rok. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.31 13:56:44

Ulga na dziecko po rozwodzie

Oczywiście, zgodnie z art. 6 ust. 4 ustawy o PIT, jest pani rozwódką więc ma pani prawo do rozliczenia się na preferencyjnych zasadach razem z dzieckiem i nie m atu znaczenia kiedy został orzeczony ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.31 13:29:53

muszę rozliczyć Pit za staż na przełomie roku?

witam , jestem na stażu od grudnia, czy powinnam rozliczyć się z tego na Pit 37? Czy jeśli wynagrodzenie dostałam dopiero w styczniu, to dostane za to pit-11?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.31 13:15:15

Benzyna, gdzie najdrożej a gdzie najtaniej??

W województwie pomorskim średnia cena wynosi 5,01 zł, w dolnośląskim 5,11 zł. Najdroższy olej napędowy (5,04 zł za litr) tankują mieszkańcy województw: opolskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.31 13:11:9

jak obliczyć zwrot podatku z stażu

witam, w jaki sposób obliczyć zwrot podatku jaki otrzymam z US? Mój przychód i dochód wyniósł 7500zł, składki na ubezpieczenie zdrowotne 579, a zaliczki na podatek 398. Czy otrzymam te 398 zł? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.31 12:56:22

jak rozliczyć pit ze stażu?

witam, byłam 3 miesiące na stażu, ale nie otrzymałam z UP żadnego pitu, oznacza to że staż ten był finansowany z środków Unii i że nie muszę go rozliczać?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.31 12:47:37

składki ZUS - umowa o pracę i własna działalność

zgadza się, firma płaci pełne składki, Pan z własnej działalności opłaca jedynie składkę na ubezpieczenie zdrowotne. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.31 12:32:17

będzie można odliczyć wydatki na rehabilitacje?

Opłaty na przewodnika, psa i samochód odliczymy do 2280 zł, wydatki na lekarstwa pomniejszamy o 100zl miesięcznie, reszta wydatków jest nielimitowana. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.31 12:23:26

Złagodzenie represji w stosunku do posiadaczy narkotyków

ja oglądałem i chyba coś z tego będzie, tylko PIS był na nie, a głosowanie ma się odbyć w piątek albo za 2 tyg na posiedzeniu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.31 12:12:3

czy testament może uledz przedawnieniu?

Witam serdecznie,

Dostałam w spadku po dziadku działkę budowlaną. Zapisał ją w testamencie o którym istnieniu nie wiedzieliśmy. Dziadek zmarł 3 lata temu.
Czy testament ulega przedawnieniu???

Z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.31 10:56:37

ciąża i ślub nieletniej córki

Witam!

Moja córka ma 16 lat. Zaszła w ciąże z niepełnoletnim chłopakiem. Rodzice chłopaka żądają ich ślubu. Ja nie zgadzam się na ten ślub, nie są na niego dojrzali. Uważam, że nie muszą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.31 10:46:18

Rząd nie chce obniżyć cen paliwa!!!!

Witam!

Rząd mógłby obniżyć ceny na stacjach paliwowych. Wystarczyłoby jedno rozporządzenie ministra finansów, aby benzyna staniała o 30 gr, a olej napędowy o 13 gr. Jednak politycy idą w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.31 10:32:16

kara 2772 zł za brak OC!!!!!!

Witam!

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny ukarze kierowcę kwotą 2772 zł, jeżeli nie wykupił obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. W przypadku zawarcia dwóch umów ubezpieczenia kierowca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.31 10:21:51

Dymisjonowanie Wójta

Witam!

W jakich przypadkach można odwołać WÓJTA z piastowanego przez niego stanowiska?

Proszę o odpowiedź!


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.31 10:18:52

kredyt mieszkaniowy dla pary w związku niesakramentalnym

witam serdecznie!

Mieszkam z chłopakiem w wynajmowanym mieszkaniu. Jednak nie chcemy już płacić komuś za wynajem, chce mieć mieszkanie na własność. Nie myślimy o legalizacji związku.
Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.31 10:13:47

Jak ZUS wypłaca L- 4

Witam!
Chciałam zapytać, jak ZUS płaci za zwolnienie chorobowe?
Doktor wystawił mi L-4 na 60 dni.
Czy ZUS dzieli to zwolnienie na części, i w jakim kryterium wypłaca?
Jestem zaniepokojona o ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.31 9:58:30

prawa kobiet w ciąży

witam!

Niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży.
Jestem pracownikiem biurowym w Państwowej firmie.
Chciałabym wiedzieć od samego początku jakie prawa i ulgi przysługują mi w tym okresie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 23:18:38

słóp na mojej działce

Witam!

Czy elektrownia ma prawo postawić na mojej działce słóp, bez mojej zgody? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 22:53:6

odbycie kary pozbawienia wolności w domu???

Witam!

Piszę w imieniu mojego brata. Obecnie odbywa karę w więzieniu, był skazany za dotkliwe pobicie. Słyszeliśmy o odbyciu kary w domu w systemie dozoru elektrycznego (elektryczne zegarki). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 22:38:37

Jak oszczędzić na paliwie!!!

Witam,

Zastanawiasz się jak zaoszczędzić na paliwie???
Oto kilka sposobów:

1 Dbaj o stan techniczny auta

2 Sprawdzaj ciśnienie w oponach

3 Nie rozgrzewaj samochodu na postoju

4 Dynamicznie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 22:19:34

porada prawna

Myślę, że nie ma sensu. Jeśłi mąż nie będzie chciał spotykać się z dziećmi, to żaden sąd na niego nie wpłynie. Będzie mieć Pani ustalone kontakty dla męża na papierze, lecz nie jest ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.30 21:22:50

Jutro ostatni dzień na \"uratowanie\" straty podatkowej!

Witam!

Chciałabym poinformować Państwa iż:

Przedsiębiorca, który ma nierozliczoną stratę z lat poprzednich i obawia się, że nie zdąży jej rozliczyć w ustawowym terminie, powinien rozważyć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 21:17:0

strata podatkowa???

Witam!

Mam nierozliczoną stratę podatkową z lat ubiegłych. 2011 to ostatni rok rozliczenia straty. Obawiam się, że wygenerowany przeze mnie dochód nie będzie wystarczający, aby odliczyć od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 21:14:42

wezwanie do zapłaty ULTIMO

Witam otrzymałem właśnie wezwanie do zapłaty z firmy Ultimo.
Sprawa wygląda następująco miałem kredyt na samochód umowa z bankiem sląskim zawarta 1996/09/05 po jakimś czasie przerwałem spłate.
Sprawa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.30 20:58:21

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika