e-prawnik.pl Porady prawne

kupno nieruchomości - skarga pauliańska

Odpowiedzi w temacie ()

kblaszczyk

1.11.2010

Po drugiej licytacji komornik umorzył egzekucje. Jako wierzyciel ( hipoteka przymusowa 450000zł ) chce przejąć za dług nieruchomość. Ustaliłem z dłużnikiem kwote 410000zł którą potrące za dług ( nieruchomośc oszacowana wartość 410000zł ). W postępowaniu egzekucyjnym brało udział 4 wierzycieli ( 3 banki- brak hipotek i ja ) Na nieruchomości ustanowiona jest tylko moja hipoteka która była ustanowiona w trakcie egzekucji.Moje pytanie jest następujące czy pozostali wierzyciele mogą złożyć skargę pauliańską. Czy zakup tej nieruchomości wiąże się z jakimś ryzykiem. Dodam że dłużnik jest spokrewniony z moją żoną.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Kupno nieruchomości Czy jest możliwość zakupu nieruchomości poprzez inną osobę? Sprzedający nie powinien dowiedzieć się, że to ja jestem kupującym (nie sprzeda lub będzie żądał "2 (...) czytaj dalej»

  • pszczoły sąsiada mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało się, że również na mojej działce (...) czytaj dalej»

  • długi ojca... Witam. Moj problem polega na tym że mój ojciec podżyrował kredyt na mieszkanie znajomemu, który zmarł toczy sie wobec niego postępowanie komornicze (zajęte konto bankowe), mieszkanie (...) czytaj dalej»

  • Długi ojca Dzień dobry Mój ojciec ma mieszknie komunalne przez kilka lat nie płacił za czynsz czy komornik ma prawo zająć moje rzeczy jeśli byłam tam zameldowana 5 lat temu, czy wierzyciel ma (...) czytaj dalej»

  • Wydzielenie 1/3 cześci majątku. Wydzielenie 1/3 cześci majątku. Witam, po śmierci ojca dom i działka został podzielony na 3 równe części ( na mnie, brata i matkę). Mam jednak dość płacenia (...) czytaj dalej»

  • Umowa najmu na czas określony-jak wypowiedzieć umowa najmu lokalu użytkowego została zawarta na czas określony, od daty do daty. Niestety nie zawiera zapisu o możliwości wypowiedzenia, czy i na (...) czytaj dalej»