Forum prawne (strona 596)

Ekofaktura jest podstawą do ulgi internetowej!

Witam

Czy prawo do skorzystania z ulgi na internet można udokumentować tylko fakturą w formie papierowej?
Czy faktury powinny być dołączone do rocznego PIT?

Proszę o rade ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.6 10:20:17

Tusk chce nas zagłodzić!!!

Witam Państwa!

Jestem emerytem. Mam 65 lat. Dostaje z zus 606 zl miesięcznie i przy dzisijszych cenach w sklepie wystracza mi to na dwa tygodnie a co mam zrobić aby przeżyć do końca miesiąca? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.6 10:6:58

Prawda o Smoleńsku!

Witam!

Obywatel, czy nie interesują Was nasze Polskie sprawy!

Czy mamy PRAWO do poznania prawdy?
Czy damy ponownie oszukać się jako naród i historia się powtórzy!!!!
Jaka jest prawda o tragedii ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.6 9:55:50

kolosalne ceny biletów w Warszawie!!!

Witam

W projekcie pierwszy raz cennik biletów komunikacji miejskiej został rozpisany do końca kadencji samorządu, czyli aż do 2014 r.
Ale skok cenowy urzędnicy chcieliby wprowadzić jeszcze w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.6 9:37:53

POLSKA = ceny w sklepach zachodnie, a pensje Polskie

Witam Forumowiczów!

Oto, na co stać Polaka, a na co Austriaka:

POLSKA
Średnia pensja 3,4 tys. zł, sklep \"Lidl\" (ostatnia wartość w każdym rządku to liczba produktów, które można kupić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.6 9:32:46

przyjmowanie świadczeń od dwóch pracodawców?

Witam Państwa!

Mam zapytanie dotyczące kodeksu pracy.

Jestem zatrudniony w dwóch firmach. W jednej na cały etat, a w drugiej na umowę zlecenie.
Czy w związku z tym przysługują mi wszelkie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.6 9:18:47

Nawet 27 720 kary za źle rozliczony PIT !!!

Witam!

Karami przewidzianymi w Kodeksie karnym skarbowym są: kara grzywny, kara ograniczenia wolności oraz pozbawienia wolności. Kary pozbawienia oraz ograniczenia wolności związane są z popełnieniem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.6 9:6:42

odstąpienie uudziałów w s.c.

Czy wspólnik może odstąpić udziały w całości lub części osobie trzeciej bez zgody pozostałych wspólników. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 22:31:18

prawa świadka w procesie rozwodowym

Czy świadek ma prawo złożyć swoje zeznanie/uzupełnienie zeznania w czasie przesłuchania dodatkowo w formie pisemnej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 22:30:47

wierzytelności wspólnika s.c.

Czy wierzytelności wspólnika s.c. mogą być zaspokajane z udziałów we wspólnym majątku spółki, z udziałów wspólnika w spółce? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 22:28:53

Narodowy Spis Powszechny 2011 - obowiązkowo!!!

Witam!

Od 01 kwietnie trwa możliwość dokonania Narodowego Spisu Powszechnego! Jest możliwość zrobienia tego przez internet!
Nie zwlekajmy z tym, bo przewidziane są kary pieniężne za nie wypełnienie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 22:20:9

który fundusz emerytalny najlepszy?

Witam Państwa!

Chciałbym zapytać, który Państwa zdaniem fundusz emerytalny jest najlepszy?
Który z funduszów Państwo by mi polecili?

Proszę o porade! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 22:13:18

Oświadczenie o korzystaniu z pierwszeństwa

Oświadczenie o korzystaniu z pierwszeństwa Witam serdecznie i baardzo proszę o podpowiedz, pomoc.Wypełniam formularz podania o udzieleni prawa ochronnego na znak towarowy.Mam problem ze zrozumieniem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 22:9:20

nagrywanie ludzi bez ich zgody

Witam Forumowiczów

Mam takie pytanie dotyczące nagrywania.

Za niedługo bedzie u mnie na osiedlu zebranie mieszkańców. Poniewaz ludzie są bardzo roszczeniowi, chciałbym nagrać ich wypowiedzi, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 22:8:51

pracodawca każe wziąć urlop zamiast L4!!!

Witam!

W mojej firmie nakazali nam abyśmy wybrali urlop zamiast L4. Szczególnie jeśli przewidujemy jednodniową lub dwudniową nieobecność, kazali nam wybierać dni wolne, bo to podobno źle wygląda ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 22:1:57

Kwota bazowa, a emerytura

Witam!


Przy obliczaniu emerytury stosuje się kwotę bazową obowiązującą w dniu, w którym zgłoszono wniosek o emeryturę. Jeżeli wniosek zgłoszono w terminie wcześniejszym niż nabycie prawa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 21:50:51

Jak wymeldować żonę po rozwodzie

ojej ale namotałem :/ miałem napiać że przez cały okres małżeństwa byliśmy zameldowani u moich rodziców a nie mieszkaliśmy z nimi i żona otworzyła działalność na adres moich rodziców... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.5 18:15:55

1. Czy wspólne rozliczenie samotnego rodzica z dzieckiem daje możliwość jednoczesnego odliczenia

1. Czy wspólne rozliczenie samotnego rodzica z dzieckiem daje możliwość jednoczesnego odliczenia ulgi na to dziecko (ulga z tytułu wychowywania dziecka). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 17:0:44

2.Czy zakupiony laptop za kwotę 3500 zł można sobie odliczyć w ramach ulgi internetowej?

2.Czy zakupiony laptop za kwotę 3500 zł można sobie odliczyć w ramach ulgi internetowej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 17:0:3

4.Czy zakup przez osobę niepełnosprawną z powodu choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa, zestawu rehabilitacyjnego

4.Czy zakup przez osobę niepełnosprawną z powodu choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa, zestawu rehabilitacyjnego jest wydatkiem podlegającym odliczeniu od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 16:59:11

Zniesienie fotoradarów- od kiedy?

[cytat]

Witam
Od kiedy straz miejska nie może korzystać z przenośnych fotoradarów?Czy to weszło z dniem 1.01.2011?Prosze o informacje na ten temat

[/cytat]
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.5 16:49:58

pkd działalność wielobranżowa

Witam, chce otworzyć wielobranżową działalność i szukałem odpowiednich numerów PKD ale niestety mam z tym problem. Gdzie najlepiej tego szukać?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 16:13:13

delegacja na targi pracy

witam, czy pracodawca może wysłać mnie na targi w formie delegacji w sobotę i niedziele ok 150 km od miejsca pracy?? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.4.5 15:43:29

zwolnienie pracownika - kodeks pracy

witam, co w kodeksie pracy jest na temat zwolnień pracowników, dokładnie interesuje mnie czy można zwolnić pracownika powracającego z urlopu?? Ile po urlopie trzeba odczekać zanim się kogoś zwolni?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 15:36:51

ebok w sieci za darmo?

witam, czy e-boki udostępnione już w sieci można dalej rozprowadzać? Jeśli pobrałam go za darmo z pewnej strony to czy mogę go zamieścić na mojej stronie, polecając ta książkę i pisząc kto ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 15:24:10

Czas pracy 2011





 
 

Najwięcej było do przepracownaia w marcu 184h a najmniej w styczniu, lutym, kwietniu i listopadzie 160h




... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.4.5 15:6:50

UPC wystawia faktury bez umowy

witam, wynajmuję mieszkanie pewnej osobie , która podpisała umowę z upc na świadczenie internetu, ale bardzo szybko przestała wynajmowac ode mnie mieszkanie i się wyprowadziła, teraz UPC wysyła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 14:59:54

praca mgr, prawo zamowien publicznych, prosba o pomoc

witam i prosze o pomoc
[b]czyn nieuczciwej konkurencji w prawie zamówien publicznych[/b] to temat mojej pracy mgr
napotkalem na trudnosci zwiazane ze zbieraniem materiałow , a przez to rowniez koncepcji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 14:56:7

dni wolne w zakładzie pracy

witam pracuje w tygodniu 48h i dostaję wolne w różne dni tygodnia ale nigdy w sobotę albo niedziele, zawsze jakoś w tygodniu. Czy kodeks pracy na to pozwala?? Zależy mi abym czasem miała wolną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 14:53:46

Studia MBA

witam, czy można starać się o dofinansowanie studiów MBA z środków unii europejskiej? w jaki sposób to zrobić, może trzeba to pod coś podciągnąć? Nasi pracownicy mają już wyższe wykształcenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 14:47:33

UPC faktura za internet

witam, mam umowę o internet z UPC i zaznaczałem jakiś czas temu że rozliczenie chcę otrzymywać w formie elektronicznej, ale to ulgi za internet potrzebuje faktury w formie papierowej, a pani z UPC ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 14:32:32

Kapitał ludzki - szkolenia

witam, jest taki projekt kapitał ludzki i zastanawiam się gdzie można znaleźć informacje na temat aktualnych szkoleń i kursów i w jakim stopniu sa one dofinansowane z Unii ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 14:16:10

adwokat w sprawie o rozwód

W każdej chwili masz prawo do złożenia wniosku o przydzielenie pełnomocnika z urzędu, ale to sąd zdecyduje o tym czy będzie on potrzebny. 
  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.4.5 14:0:58

CIT-8 bez załącznika

witam, złożyłem CIT-8 bez załącznika, mam pytanie czy mogę złożyć teraz sam załącznik czy muszę składać całe rozliczenie od nowa?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 13:59:35

adwokata z wyrokiem

Adwokatem może zostać osoba o nieposzlakowanej opinii. Wcześniejesza karalność, nawet z po wykreśleniu z KRK , nie daje takiej podstawy. Jak komuś się to nie sposoba adwokatem nie zostaniesz.. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.5 13:44:25

2011.4.5 13:20:19

Sprawa o rozdzielnośc majotkowa, wniesienie sprawy o zasiedziałosc

Witam.
Moja żona nabyła prawa do spadku po dziadkach, do działki z ruinami pomieszczeń mieszkalnych części 23\32. Pozostałe części praw spadkowych
nabyli w części 9\32 ciocia z 2 kuzynami. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 13:16:6

Cit-8 do kiedy płacony?

witam, do końca marca był termin złożenia rozliczenia podatkowego CIT, a czy termin zapłaty podatku wynikającego z rozliczenia jest dłuższy??? Czy za zwłokę są jakieś kary?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 12:51:37

Wykaz cen benzyny i olejów napędowych i grzewczych w PKN Orlen

Witam!

PKN Orlen podnosi od wtorku hurtowe ceny benzyny:
bezołowiowej Eurosuper 95 o 25 zł,
benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 37 zł,
oleju napędowego o 6 zł na tysiąc litrów i cenę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 12:13:38

średnia emerytura górnika to 3,3 tys. zł

Witajcie forumowicze!

Nabiegające informacje z Polski są dla mnie bardzo zaskakujące!

Czy widzieliście jaka jest emerytura Górnika???

To niesprawiedliwość, którą rząd woli sankcjonować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 12:5:39

testament ojca

Witam,

czy można jakoś sprawdzić, czy tata sporządził testament i jaka jest jego treść?

Dzięki za odpowiedź. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 11:59:44

VAT wzrasta od 01 kwietnie

Witam,

Czy VAT od 1 kwietnie ponownie ulegnie zmianie?
jaka będzie ta zmiana?
Domyślam się, że nie na lepsze....
Co Tym razem podrożeje?

Pozdarwiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 11:39:42

Prezydent skutecznie uniemożliwi Ci studiowanie!

hej!

Za niedługo rozpocznie się składanie dokumentów na studia!
Czy może mi ktoś powiedzieć, czy ustawa o płatnym drugim kierunku w końcu przechodzi czy nie?
Już sama nie wiem co i jak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 11:36:4

jak zostać zawodowym żołnierzem

Witam,

Chciałbym zostać zawodowym żołnierzem. W tym roku pisze maturę.

Jakie powinienem spełnić warunki?
I co muszę zrobić po liceum, aby się dostać do wojska>?
Czy jest jakac ustawa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 11:22:9

Nepotyzm na uczelni!!!

witam!

jestem ciekaw jak nowa ustawa o szkolnictwie wyższym ureguluje kwestie NEPOTYZMU!

Czy może mi ktoś udzielić takiej odpowiedzi?
I czy będą zwalniać przypadki istniejących już zatrudnień ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 11:7:59

Nożownik w Krakowie!!!!

Witam Mieszkańców Krakowa!

Czy słyszeliście o grasującym po naszych ulicach Nożowniku????
Zaatakował dzisiaj dwie osoby i to jeszcze w środku miasta!

Strach wychodzić na ulice!!!!
A gdzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 11:1:41

płatna autostrada od Myślenic do Pcimia???

Witam!

Czy to prawda, że odcinek czteropasmówki w Małopolsce w stronę Zakopanego od Myślenic do Pcimia ma być płatny???
Kto o tym decyduje?

Normalnie za niedługo droga do domu będzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 10:56:13

sfałszowane świadectwo pracy

Witam!

Byłam managerem jednej z prywatnych, bardzo dobrze prosperujących firm. Dostałam lepszą ofertę pracy od konkurencji i postanowiłam się tam przenieść, szef nie był zadowolony, gdyż ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 10:17:46

procedura zaprzeczenia ojcostwa

Witam,

Mam problem dotyczący ojcostwa. Niedawno się ożeniłem, okazało się, że moja dziewczyna jest w ciąży i nalegała na ślub. Pobraliśmy się, ale ciągle mam wątpliwości czy to moje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 9:41:17

nielegalna działalność gospodarcza

Witam.

Mam problem z sąsiadem.
Prowadzę własną działalność gospodarczą, mam własny zakład mechaniczny.
Mój sąsiad z na przeciwka także ma zakład mechaniczny z tym, że jego jest niezarejestrowany, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 9:5:28

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika